Solo761 čet 27.6.2019 13:44

To sam već napravio :). Pa ćemo vidjeti da li će tehničari nešto znati o tome, ovi sa korisničke službe ne znaju, no to me ni ne čudi, ne postavljaju oni infrastrukturu. Sada ćemo vidjeti što će tehničari reći.

Uglavnom, ako netko bude imao istih problema može provjeriti što router kaže da mu je vanjska adresa, a što "internet".

sibica čet 27.6.2019 18:18
RuskeGTT kaže...

sta mislite o onoj njihovoj akciji net.tv za 150kn 18mj, pa 280kn zadnja 6mj? navodno da kad isteknu tih 18mj se nazove i promjeni paket, da se ne placa 280...riskirati ili ne?

 Meni je nekako ostalo u glavi kako se produženje ili promjena paketa bez naplate može napraviti tek 3 mj. prije kraja ugovorne obaveze..

crack pet 28.6.2019 14:44

Ovi iz iskona su takvi biseri, poslao sam im opremu nazad na njihov trošak (s drugim operaterima to ide tako) da bi mi odbili paket. Sad moram platiti 60 kn da bi preuzeo paket i 39 kn da bi im poslao nazad ponovno paket o svom trošku. U onoj obavijesti koju sam dobio, nigdje ne piše da ja moram platiti poštarinu. Što da radim sad?

Solo761 pet 28.6.2019 19:30

Da dovršim priču, vratili mi postavke kako su bile i sada port forward opet radi.

 

@crack

Nisu oni organizirali preuzuimanje opreme? Kada sam otkazao iskon tv prije cca godinu dana oni su naručili overseas da ga pokupi.
Na stranu to što je overseas za ku*ac i što sam tri dana čekao poslije posla da dođu, da bi na trackingu samo napisali da nije bilo nikoga kod kuće, bez da je itko zvonio, nazvao, ostavio papirić na vratima ili bilo što, pa sam na kraju popi*dio i osobno im odnesao STB.

TonyM pon 1.7.2019 23:43

Sa Iskonom nemam problema nikakvih kako sam prešao sa t-coma ali imam nešto što drugi možda nisu primjetili ili jesu pa da mi kažu zašto.Danima imam istu IP adresu.Kada restartam ruter IP adressa bude opet ista.Znaci svakih 24 sata ne ide restart Ip nego danima ista Ip adresa što mi stvara problem kod nekih  trackera.Ako netko zna zašto je to na Iskonu tako dok na T-com-u dok sam bio svakih 24 sata restar Ip.

ihush uto 2.7.2019 07:47

-zato jer je takva postavka routera (operaterov u centrali) tj dodjeljuje ti isti ip dok je slobodan. To je čak mala prednost (za ddns i sl.) jer možeš znati napamet svoj ip kao da imaš fixni.

-tebe više brinu torrenti.. to nije poželjna tema, ili ako ti je ip jedini problem, budi sretan :)

myroman sri 3.7.2019 21:43

Iskonovci,
bratu sam naručio Xiaomi WIFI repeater 2
Brat je na Iskonu ali kad pokušam preko Mi Home aplikacije upariti repeater uvijek mi puca kod spajanja repeatera na router (treći korak). Negdje na 85% progresa. Pokušao sam resetirati repeater ali i dalje isto.
Sad sam taj repeater donio kod sebe, jer sam ja na HTu pa imam drugačiji router. Uglavnom, kod mene se normalno spoji i sve radi OK.
U čemu je problem sa bratovim routerom od Iskona (ne znam točno koji model, potpisao je ugovor u svibnju, bakrena linija)?
Ako netko ima iskustva s uparivanjem Xiaomi WIFI repeatera 2 sa na iskonov router neka mi da neku informaciju. :)
Hvala!

Prayer sri 14.8.2019 21:07

Ljudići, pošto sam dobio poziciju u Iskon imam široku lepezu odličnih popusta i pogodnosti pa ako je netko zainteresiran za jeftinu optiku, vdsl sa odličnom televizijom, dostupan sam na PM ;)

Jebodiah čet 15.8.2019 23:58
Prayer kaže...

Ljudići, pošto sam dobio poziciju u Iskon imam široku lepezu odličnih popusta i pogodnosti pa ako je netko zainteresiran za jeftinu optiku, vdsl sa odličnom televizijom, dostupan sam na PM ;)

 Danas sam primjetio, da je otezano naci provjeru dostupnosti. Zanimalo me, sto ce reci za mene koji ima FTTH od HT. Iskon pIse, da daju maksimalnu brzinu preko optike  do 100 Mbps. Zanima me, koje brzine vi tolerirate? Ono sto vi kazete da imam (HT-ova je opticka infrastruktura) ili cete mi dati 500Mbps jer mi to HT veli da imam mogucnost. Ovo je informativno jer sam 9 mjeseci njihov pa imam ohohooooo do isteka.

Hvala.

Prayer pet 16.8.2019 09:10
Jebodiah kaže...
Prayer kaže...

Ljudići, pošto sam dobio poziciju u Iskon imam široku lepezu odličnih popusta i pogodnosti pa ako je netko zainteresiran za jeftinu optiku, vdsl sa odličnom televizijom, dostupan sam na PM ;)

 Danas sam primjetio, da je otezano naci provjeru dostupnosti. Zanimalo me, sto ce reci za mene koji ima FTTH od HT. Iskon pIse, da daju maksimalnu brzinu preko optike  do 100 Mbps. Zanima me, koje brzine vi tolerirate? Ono sto vi kazete da imam (HT-ova je opticka infrastruktura) ili cete mi dati 500Mbps jer mi to HT veli da imam mogucnost. Ovo je informativno jer sam 9 mjeseci njihov pa imam ohohooooo do isteka.

Hvala.

 Zdravo, ako imas FTTH u HT imat ces ga i kod nas u Iskonu :) Brzine su ti do 100mbs no moguce je cak i do 200mbs! :)

LLAMABOY uto 20.8.2019 16:54

Pozdrav.

Prešao sam sa Iskona na Tcom i u roku nekoliko dana, od moga poziva da raskidam ugovor, poslao sam ruter i njegovo napajanje/adapter. Paket je poslan 29.7. Prije neki dan sam dobio obavijest od Iskona da moram poslati svu opremu u roku 30 dana (od dana 9. 8.) i da u njemu mora biti ruter, strujni adapter,  dsl i lan kabel. Nisam poslao ta dva kabela pa me zanima moze li biti nekakvih posljedica za mene. Naravno, zovem ih vec nekoliko dana i svi su agenti zauzeti.

Hvala.

Problem riješen, napokon se javili.

Quiem sub 31.8.2019 22:05

Prešao prije tjedan dana sa Optime na Iskon. Ping OK, brzina drži, iako sam i Optimom bio zadovoljan jer je kabinet bio kraj zgrade.

 

Problem naravno CGN.

"Tehnika" na telefonu se ne snalazi baš. Uputio me da se javim kolegama mailom jer je moj upit složen. :)

A samo sam želio javnu dinamičku ip adresu. :)

ihush ned 1.9.2019 08:25
Quiem kaže...

Prešao prije tjedan dana sa Optime na Iskon. Ping OK, brzina drži, iako sam i Optimom bio zadovoljan jer je kabinet bio kraj zgrade.

 

Problem naravno CGN.

"Tehnika" na telefonu se ne snalazi baš. Uputio me da se javim kolegama mailom jer je moj upit složen. :)

A samo sam želio javnu dinamičku ip adresu. :)

 -želja je besmislena, naravno da se tad operater na telefonu ne može snaći.

-dinamičku adresu imaš, ono što je ponekad korisnicima potrebno je fixna, što se plaća.. itd.

Quiem ned 1.9.2019 12:58
ihush kaže...

 -želja je besmislena, naravno da se tad operater na telefonu ne može snaći.

-dinamičku adresu imaš, ono što je ponekad korisnicima potrebno je fixna, što se plaća.. itd.

 

Ne bih rekao besmislena. 

 

Karikiram razgovor:

 

-Dobar dan trebam javnu IP adresu.

*Gospodine to je usluga samo za poslovne korisnike.

-Ne trebam statičku, nego dinamičku, javnu da mogu pristupiti računalu izvan mreže.

*Nisam vas razumio, koliko vidim imate javnu. Zašto je trebate?

-Da pristupim računalu izvana.

-Iz kojeg rangea su javne, jer nekad mi počinje IP sa 89 nekad sa 141 nakon off/on routera?

*Nisam siguran ali trebali bi dobivati adresu koja počinje sa 89.

*Ne znam zašto nekad dobijete da počinje sa 141.

*Najbolje da se javite kolegama na mail, pa će vam se javiti kolege sa tehnike (Zvao sam broj tehnike)

 

Možda sam trebao drugačije nešto reći? U Optimi im je bilo jasno što sam htio, riješeno u jednom pozivu.

 

 

 

lobotomac90 pon 2.9.2019 15:15

Ja podnio zahtjev za Iskon, ženska mi ponudila net i tv za 210 kn/mj. ili za 230kn/mj sa nekim bonom od 1000 kn u Elipsu što sam i prihvatio jer svakako imam u planu kupovati nešto kod njih. Jedino brzina kod mene je između 25 i 35 mbps, pa nisam imao opciju za optiku, šteta. Nego zanima me kakvi su ovako, ima li pucanja veze itd?  

tomislav10 uto 3.9.2019 09:23

Jusu li ti ponudili HBO premium za 5kn/mjesečno?  Telefon nije u tih 210kn?

Ja imam 3u1 i radi OK, nema nekoh puicanja veze, brzina u downloadu je cca 40Mbs, nekad i veća, ponekad u večrnjim satima malo manja...

lobotomac90 uto 3.9.2019 12:02

Nisu mi ponudili hbo, paket je samo tv i internet, telefon sam odmah rekao da ne trebam. Tvoja brzina jr odlicna, ali meni nece biti ni blizu toga jer je meni maks brzina 35 mbps što je oko 3-4 mb/s download ako se ne varam.

chili99 sri 4.9.2019 00:57

Da podijelim svoje "iskonstvo". Nitko mi nije ponudio nista. Citao sam ovaj forum, zvao, isao u lokalne poslovnice... Osjecao sam se kao kad sam trazio curu. Narucio sam Iskon 200/100 bez obaveza. Momci iz HT-a su dosli nakon otprilike 10-ak dana. Tehnicar br 1 me je odmah zabrinuo jer je htio busiti kroz okvir od vrata a nakon toga izvesti 20-ak metara niti pod nekoliko ostrih kuteva u dnevni boravak. Ja sam zatrazio da mi naprave kao i drugima u zgradi tj ravno kroz deblji zid. Probusili su dvije rupe jednu kroz debeli beton a drugu kroz pregradni zid. Problem je da su u oba slucaja koristili veliku busilicu s cekicem. Kod prve rupe je otpala saka betona ali je kod pregradnog zida doslo do oveceg ostecenja. Zid na tom mjestu nije bio sjajan - tu je bio ukopan stari TV kabel a po tehnicaru br 1 taj kabel nije bio dobro zazbukan. Rekao sam da im ne ne zamjeram. Malo me je ipak zecnulo kad mi je tehnicar br. 1 rekao da posto renoviram stan mogu pitati mestra da mi zakrpa rupu te da "ako nista sad imam internet" . Srecom sam procitao opis instalacije pa sam zatrazio da mi posalju nekoga da mi pokrpa zid na sto su se odmah slozili. Momci su bili simpaticni i ljubazni. Tehnicar br 2 je bio informativan. Jutros mi je internet ozbiljno stekao. Nadam se da to nije zbog kise jer bi to znacilo da je instalacije imaju problema (imao sam slican slucaj prije desetak godina). Prebacio sam se sa 5 GHZ na 2.5 i izgubio puno na brzini ali je bar za sada veza stabilna. Ostavili su mi 5e kabela taman da se objesim - oba laptopa su mi wi-fi only.

sandokan111 sri 4.9.2019 03:10
chili99 kaže...

Da podijelim svoje "iskonstvo". Nitko mi nije ponudio nista. Citao sam ovaj forum, zvao, isao u lokalne poslovnice... Osjecao sam se kao kad sam trazio curu. Narucio sam Iskon 200/100 bez obaveza. Momci iz HT-a su dosli nakon otprilike 10-ak dana. Tehnicar br 1 me je odmah zabrinuo jer je htio busiti kroz okvir od vrata a nakon toga izvesti 20-ak metara niti pod nekoliko ostrih kuteva u dnevni boravak. Ja sam zatrazio da mi naprave kao i drugima u zgradi tj ravno kroz deblji zid. Probusili su dvije rupe jednu kroz debeli beton a drugu kroz pregradni zid. Problem je da su u oba slucaja koristili veliku busilicu s cekicem. Kod prve rupe je otpala saka betona ali je kod pregradnog zida doslo do oveceg ostecenja. Zid na tom mjestu nije bio sjajan - tu je bio ukopan stari TV kabel a po tehnicaru br 1 taj kabel nije bio dobro zazbukan. Rekao sam da im ne ne zamjeram. Malo me je ipak zecnulo kad mi je tehnicar br. 1 rekao da posto renoviram stan mogu pitati mestra da mi zakrpa rupu te da "ako nista sad imam internet" . Srecom sam procitao opis instalacije pa sam zatrazio da mi posalju nekoga da mi pokrpa zid na sto su se odmah slozili. Momci su bili simpaticni i ljubazni. Tehnicar br 2 je bio informativan. Jutros mi je internet ozbiljno stekao. Nadam se da to nije zbog kise jer bi to znacilo da je instalacije imaju problema (imao sam slican slucaj prije desetak godina). Prebacio sam se sa 5 GHZ na 2.5 i izgubio puno na brzini ali je bar za sada veza stabilna. Ostavili su mi 5e kabela taman da se objesim - oba laptopa su mi wi-fi only.

 Pa kako ce busit nosivi zid nego udarnom busilicom?

Bilo bi ti lakse da si to obavio kroz vrata, neprimjetnije je. 20m niti ne znaci nista. Internet ti je stekao, a kasnije si napisao da samo wifi koristis, to se "ne racuna", odnosno, da bi slao prituzbe trebas bit spojen zicno. Ako ti je konfiguracija stana takva da ti je wifi los (jer su routeri srot opcenito od isp-ova, ali obavljaju posao za ono cemu sluze), morat ces ili uzet jos jedan router da ti radi wifi po kuci, ili se spojit zicno.

chili99 sri 4.9.2019 11:56

Jutros sam zatekao momke ispred vrata. Izgleda da kad su uspostavljali vezu susjed je u isto vrijeme izgubio svoju. Takodjer sam primjetio da mi na pdf verziji ugovora pise internet i telefon a na papirnatoj samo internet pa me sad ne cudi sto tehnicari nisu nista govorili o telefonu. Ja sam bio zaboravio pitat zbog cijele frke oko zida. To sto su busili jakim svrdlom/cekicem kroz nosivi zid nije problem niti prigovor. Rupetina i nekih 30X25 cm oglodanog zida  koji su nastali upotrebom istog alata kroz tanki pregradni zid je vec problem. Jedino sto me je u ovoj prici malo pogodilo je da bi me bili ostavili da nadjem svog mestra da mi popravlja zid. Nadam se da ce se to uskoro rijesiti. Ponavljam bez sarkazma da su momci bili ljubazni i usluzni.

 

U zgradi je HT svima busio kroz debeli nosivi zid a ne kroz okvir od vrata bez obzira da li se je islo u dnevni boravak ili negdje drugo. Stan ce se renovirati a vrata i okvir mijenjati pa je dugacka nit potencijalan problem. Imao sam optiku u inozemstvu. Rutere su stavljali posvuda (pa i u dnevni sto nije uvijek bilo idealno) a opticka nit je bila zasticena. Ne zelim organizirati dnevni boravak oko modema i nemam problema s Innboxovim dosegom. Valjda i rupa u pregradnom zidu pomaze :) Ne ocekujem punu deklariranu brzinu preko wi-fija a i tehnicari su me upozorili da je necu dobiti. Ocekujem stabilnost i upotrebljivi broadband. Tehnicar br 1 je rekao tehnicaru br 2 da ne voli taj Innbox ruter. Ja sam vec pregorio 550 kn na novi neupotrebljivi Tele 2 ruter koji ne moze postici vise od 2 Mbps unutar stana pa mi je besplatni ruter sasvim ok. Usput receno, problemi i nemogucnost vracanja tehnicke robe, te razliciti odgovori oko tehnickih/gradjevinskih/financijskih pitanja su glavni razlozi sto se tesko odlucujem na kupovinu i narucivanje usluga. 

 

 2.5 Ghz za sada radi - sporije na laptopu, brze na telefonu. Nekih 60 Mbps u najudaljenijem kutku je po meni OK ako veza bude stabilna. Televizija i IPTV ako se na to odlucim ce biti umrezeni. Brine me sto je veza pala na 0 dok je padala kisa ali cu morati pricekati da se taj problem ponovi prije nego sto ista prijavim. 

dr3ad sri 4.9.2019 12:17

nakon objasnjenja operateru da mi router nakon svakog gašenja gubi postavke i vraca se na defaultne, dobio sam odgovor da mi je pristup uslugama omogućen i da to nije razlog za zamjenu routera... što da radim, tj. kako da izmolim novi router?

sandokan111 sri 4.9.2019 13:32
chili99 kaže...

Jutros sam zatekao momke ispred vrata. Izgleda da kad su uspostavljali vezu susjed je u isto vrijeme izgubio svoju. Takodjer sam primjetio da mi na pdf verziji ugovora pise internet i telefon a na papirnatoj samo internet pa me sad ne cudi sto tehnicari nisu nista govorili o telefonu. Ja sam bio zaboravio pitat zbog cijele frke oko zida. To sto su busili jakim svrdlom/cekicem kroz nosivi zid nije problem niti prigovor. Rupetina i nekih 30X25 cm oglodanog zida  koji su nastali upotrebom istog alata kroz tanki pregradni zid je vec problem. Jedino sto me je u ovoj prici malo pogodilo je da bi me bili ostavili da nadjem svog mestra da mi popravlja zid. Nadam se da ce se to uskoro rijesiti. Ponavljam bez sarkazma da su momci bili ljubazni i usluzni.

 

U zgradi je HT svima busio kroz debeli nosivi zid a ne kroz okvir od vrata bez obzira da li se je islo u dnevni boravak ili negdje drugo. Stan ce se renovirati a vrata i okvir mijenjati pa je dugacka nit potencijalan problem. Imao sam optiku u inozemstvu. Rutere su stavljali posvuda (pa i u dnevni sto nije uvijek bilo idealno) a opticka nit je bila zasticena. Ne zelim organizirati dnevni boravak oko modema i nemam problema s Innboxovim dosegom. Valjda i rupa u pregradnom zidu pomaze :) Ne ocekujem punu deklariranu brzinu preko wi-fija a i tehnicari su me upozorili da je necu dobiti. Ocekujem stabilnost i upotrebljivi broadband. Tehnicar br 1 je rekao tehnicaru br 2 da ne voli taj Innbox ruter. Ja sam vec pregorio 550 kn na novi neupotrebljivi Tele 2 ruter koji ne moze postici vise od 2 Mbps unutar stana pa mi je besplatni ruter sasvim ok. Usput receno, problemi i nemogucnost vracanja tehnicke robe, te razliciti odgovori oko tehnickih/gradjevinskih/financijskih pitanja su glavni razlozi sto se tesko odlucujem na kupovinu i narucivanje usluga. 

 

 2.5 Ghz za sada radi - sporije na laptopu, brze na telefonu. Nekih 60 Mbps u najudaljenijem kutku je po meni OK ako veza bude stabilna. Televizija i IPTV ako se na to odlucim ce biti umrezeni. Brine me sto je veza pala na 0 dok je padala kisa ali cu morati pricekati da se taj problem ponovi prije nego sto ista prijavim. 

 Rupu ti je vjerojatno radio netko tko se normalno ne bavi time, vec ga je HT ovlastio, stoga i ostecenje na zidu, jer tehnicarima sve daju da rade sada. To je rizik posla. Ako ti to poprave super, nisam znao da to popravljaju.

Sto se tice stabilnosti wifija, to opet nema veze s ispom. Wifi kao takav je dio tvoje kucne mreze, nema teorije da ces ti na iti jednom provideru imat stabilan wifi ako doma imas puno korisnika (nek ti djeca navuku youtube eto problema). Nije djaba jedan router 100kn, drugi 2000. Mora neka razlika postojat (ne treba tebi ovaj od 2000, samo navodim razlike u cijenama). Ako hvatas 60 u najudaljenijem kutku to je ludilo za 2.4ghz.

Neznam zasto ti je nit problem, ako vec preuredjujes, mogao si fino provuci buzir uz plafon za sve moguce aplikacije tako da si odmah "future proof" sto se telekomunikacija tice. Recimo, ako uzmes sutra a1 coax, oni vuku svoj kabel, a to je tek kabelcina u odnosu na opticki pa gdje ces s njim. Ako uzmes tv, trebas ga zicno spojit, opet kabelima koji su deblji od optickog i vidljiviji. Itd..