Povezivanje na Internet

Brži internet za streamanje savjet

Atomic-7 čet 16.7.2020 09:50

Pozdrav,streamam od nedavno preko Ps4 kojim se spajam na net preko wifi.

Međutim dešava mi se da mi prekine streamanje slike,zvuk se čuje. Na ekranu mi se pojavljuje poruka da mi je spor internet.

Medutim ispada da je brzina downloada 20,a uploada 2.5.

 

Zanima me što je najbolje napraviti? Trebala bi povući kabel od modema ,ali tu mi treba kojih 20 m i nekoliko zidova bušiti.

Pa sam gledala ovo:

https://www.instar-informatika.hr/tp-link-av1000-powerline-gigabit-mrezni-adapter-1000mbps-dodatna-strujna-uticnica-homeplug-av2-duplo-pakiranje/TL-PA7017PKIT/product/

 

Dali to čemu služi i dali stvarno funkcionira?

 

Hvala unaprijed na odgovorima

 

Old Iggy čet 16.7.2020 12:35
Atomic-7 kaže...
Medutim ispada da je brzina downloada 20,a uploada 2.5.

 

Zanima me što je najbolje napraviti? Trebala bi povući kabel od modema ,ali tu mi treba kojih 20 m i nekoliko zidova bušiti.


 

Meni se čini da tebe muči brzina interneta (čini se da imaš DSL), a ne brzina PS4 - router (WLAN pretpostavljam).

Marko :D čet 16.7.2020 15:42

Zato ti i prekida jer imaš sporu internetsku vezu. Za streamanje ti treba veći upload od 2 Mb/s i nizak ping i to ti nikakav novi ruter/adapter neće pomoći. Ono što moraš napraviti je ugovoriti brži i bolji internet (konkretno, upload brzinu jer se ona koristi za slanje na internet). Također moraš i smanjiti ping jer teško da će s 84ms ping fantastično raditi.

Antoniio22 kaže...
To i dalje nije odgovor na pitanje... 
Kolika je brzina internet veze, ono na što se ruter spaja, odnosno ono što plaćaš operateru? 
Pitanje nije o brzini na koju ti se PS4 spaja.

Pa to što je napisala joj i je brzina interneta. Ne može u lokalnoj mreži imati tako nisku brzinu i visok ping...

sandokan111 čet 16.7.2020 15:45
Atomic-7 kaže...

Napisala sam u prvom postu.

Download 20,upload 2 ,a ping 84.

 To si napisala da dobijas na ps4. Ja te pitam koja ti je brzina interneta, ono sto placas telekomu? Ako ti je to brzina interneta koju placas telekomu, onda ne vidim sto je problem tocno? Imas ono sto placas. Ako ti radi tog stream steka, moras povecat brzinu interneta koju si ugovorila s telekomom.

Marko :D kaže...
Pa to što je napisala joj i je brzina interneta. Ne može u lokalnoj mreži imati tako nisku brzinu i visok ping...

 Zasto ne bi mogla?

Ping kupi iz vana, brzinu ima koju ima.

 

ping je usput nebitan za streamanje.

Gogy7 čet 16.7.2020 15:48

Mislim da je 2mb premalo za stream osim ako se ne radi o 540p rezoluciji.
Ja sam nedavno presao s 2mb na 7-10 mb.
Za stream ti je najvaznija brzina uploada, recimo za fhd je potrebno oko 7.5mb a za 720p oko 5mb. Ti imas oko 2.

Marko :D čet 16.7.2020 15:55
sandokan111 kaže...
Marko :D kaže...
Pa to što je napisala joj i je brzina interneta. Ne može u lokalnoj mreži imati tako nisku brzinu i visok ping...

 Zasto ne bi mogla?

Ping kupi iz vana, brzinu ima koju ima.

 

ping je usput nebitan za streamanje.

Što kupi iz vana?

 

Probaj streamati s visokim pingom, nećeš se dobro provesti.

sandokan111 čet 16.7.2020 16:58

1. streamanje ne povecava ping.

2. ping je apsolutno irelevantno za streamanje

3. Ne znas sto je ping.

 

Ostalo je nebitno i skrecemo s teme. Dal ti mozes igrat s visokim pingom ili ne, i kakvo ce ti iskustvo bit je potpuno nesto drugo od stremanja. Ostaje pitanja koju brzinu ima zakupljenu od telekoma i to je to.

robogo čet 16.7.2020 17:02

20/2 što je autor posta napisao/la je brzina izmjerena u postavkama Playstationa, a to je brzina veze prema Playstation Networku (PSN), nije mjerilo brzine prema Twitchu.

Treba izmjeriti brzinu na www.fast.com ili www.speedtest.net.

Pomogao bi link na stream da vidimo što se događa.

Marko :D čet 16.7.2020 17:42
sandokan111 kaže...

1. streamanje ne povecava ping.

2. ping je apsolutno irelevantno za streamanje

3. Ne znas sto je ping.

 

Ostalo je nebitno i skrecemo s teme. Dal ti mozes igrat s visokim pingom ili ne, i kakvo ce ti iskustvo bit je potpuno nesto drugo od stremanja. Ostaje pitanja koju brzinu ima zakupljenu od telekoma i to je to.

Ako koristiš maksimalni upload koji imaš, ping se povećava i nekada dolazi i do packet lossa. Ti očito nikada nisi imao priliku iskusiti, ja jesam. Imaš Google i informiraj se malo kako i zašto dolazi do toga.

sandokan111 čet 16.7.2020 17:44
robogo kaže...
20/2 što je autor posta napisao/la je brzina izmjerena u postavkama Playstationa, a to je brzina veze prema Playstation Networku (PSN), nije mjerilo brzine prema Twitchu.

Treba izmjeriti brzinu na www.fast.com ili www.speedtest.net.

Pomogao bi link na stream da vidimo što se događa.

 Samo sto je spojena wifijem. Postoji sansa da joj je ovo njena brzina pustena od telekoma, al moguce i da nije i to je trenutno jedino relevantno. Nece se puno razlikovat brzine prema twitchu i psnu.

Brzinu od "routera" do psn-a ne moze korigirat nicim osim da uzme od telekoma veci paket. Brzinu od psn-a/kompa do routera moze korigirat s onim uredjajem koji je napisala, samo je pitanje da li je to potrebno.

Marko :D kaže...

Ako koristiš maksimalni upload koji imaš, ping se povećava i nekada dolazi i do packet lossa. Ti očito nikada nisi imao priliku iskusiti, ja jesam. Imaš Google i informiraj se malo kako i zašto dolazi do toga.

 Koristenje "maksimalnog uploada koji imas" i "packet loss" nisu ping. Kao sto sam napisao, ne znas sto je ping, ostavi se pinga.

Marko :D čet 16.7.2020 17:49
sandokan111 kaže...
Marko :D kaže...

Ako koristiš maksimalni upload koji imaš, ping se povećava i nekada dolazi i do packet lossa. Ti očito nikada nisi imao priliku iskusiti, ja jesam. Imaš Google i informiraj se malo kako i zašto dolazi do toga.

 Koristenje "maksimalnog uploada koji imas" i "packet loss" nisu ping. Kao sto sam napisao, ne znas sto je ping, ostavi se pinga.

Nije ping, ali izaziva visok ping. I znam što je ping, možda si ipak ti taj koji ne znaš što utječe na njega.

Atomic-7 čet 16.7.2020 18:03
robogo kaže...
20/2 što je autor posta napisao/la je brzina izmjerena u postavkama Playstationa, a to je brzina veze prema Playstation Networku (PSN), nije mjerilo brzine prema Twitchu.

Treba izmjeriti brzinu na www.fast.com ili www.speedtest.net.

Pomogao bi link na stream da vidimo što se događa.

 Da se razumijemo općenito kaj se tiče brzine i svega ja sam zadovoljna,ali mi je problem za Twitch jer prekine streamanje.

Isto mi prikazuje za brzinu i na PS4 i na laptopu i na kompu.

Recimo ovdje gdje sam sada na kompu spojena direktno na ruter sa mrežnom karticom  mi je ping 30,a  gore gdje mi je  preko wifi sve funkcionira tamo mi je ping 84.

Nego ja sam čula da je to zato kaj se spajam preko wifi, da  bi morali spojiti direktno na ruter da povećam brzinu i da bi bolje šljakalo.

Prvih dana mi je radilo normalno međutim sad se sve češće diskonektira usred  streama.

Dakle meni je veza stabilna dosta puta ,ali onda nekad krene zezati.

Zato me zanimalo dali bi taj powerline adapter ičemu pomogao,barem stabilnoj vezi  i da mi ne prekida stream na twitchu

Old Iggy čet 16.7.2020 18:09
Atomic-7 kaže...

 Da se razumijemo općenito kaj se tiče brzine i svega ja sam zadovoljna,ali mi je problem za Twitch jer prekine streamanje.

Isto mi prikazuje za brzinu i na PS4 i na laptopu i na kompu.

Ako se ne varam Twitch poreporučuje minimum 3 Mbit za stream (na najnižoj rezoluciji i fps-u).

Probaj postaviti najniže moguće postavke, ali 2 Mbit je realno malo za bilo kakav ozbiljniji stream.

robogo čet 16.7.2020 18:13

Powerline iznad wifi, gotovo uvijek.

Ajmo opet: koliku brzinu isporučuje operater prema ugovoru?

Prije powerlinea treba pokušati promijeniti kanal WLAN-a u postavkama routera. App Wi-Fi Analyzer s Play Storea može pomoći pronaći bolji kanal.

Atomic-7 čet 16.7.2020 18:14
Old Iggy kaže...
Atomic-7 kaže...

 Da se razumijemo općenito kaj se tiče brzine i svega ja sam zadovoljna,ali mi je problem za Twitch jer prekine streamanje.

Isto mi prikazuje za brzinu i na PS4 i na laptopu i na kompu.

Ako se ne varam Twitch poreporučuje minimum 3 Mbit za stream (na najnižoj rezoluciji i fps-u).

Probaj postaviti najniže moguće postavke, ali 2 Mbit je realno malo za bilo kakav ozbiljniji stream.

 Sad sam gledala da se na nekim  videima pojavljuju kockice,ono slično kad na tvu ne prima dobro signal.

Imam  T-com internet,budem pogledala koje su opcije .  

 

Atomic-7 čet 16.7.2020 18:20
robogo kaže...
Powerline iznad wifi, gotovo uvijek.

Ajmo opet: koliku brzinu isporučuje operater prema ugovoru?

Prije powerlinea treba pokušati promijeniti kanal WLAN-a u postavkama routera. App Wi-Fi Analyzer s Play Storea može pomoći pronaći bolji kanal.

 imam ugovoreno 20 donwload,a  2 upload

tak i je

sandokan111 čet 16.7.2020 19:27
Marko :D kaže...

Nije ping, ali izaziva visok ping. I znam što je ping, možda si ipak ti taj koji ne znaš što utječe na njega.

 Ne izaziva visok ping. Bauljas gluposti do gluposti samo da nesto napises.

 

Sad kad smo to rjesili mozemo dalje, dobili smo odgovor na pitanje.

Atomic-7 kaže...

imam ugovoreno 20 donwload,a  2 upload

 Onda ti sve stima i nikakvi powerline adapteri niti ista sto ti kuci mozes kupit ti nece popravit situaciju za streamanje. Morat ces ugovorit veci upload s telekomom (koji god to bio).