VooDooZg ned 30.8.2020 14:04

Od kad je A1 preuzeo BNET kao da ga je T-com kupio - cijena 100kn viša, usloga 100x lošija, konstantni problemi, ove kombinacije kad im nema pristupa pol dana i to za vikend - ma katastrofa..

Ja sam u Zagrebu na optici koji je bnet odkupio od kabelskih koje su ih provukle 90ih - dok je bio bnet desio se možda jedan problem godišnje, ma i to sam puno rekao i tada kad si nazavao tehničku službu u 1 ujutro neko ti se javio i stvarno je problem bio odmah riješen ili je sljedeći dan njihov kombi bio pred zgradom i rješavao problem -- ovo sad je čista sramota i tipična EU korporacijska prevara ( kao zaštićeni smo više a jebe nas ko stigne u odnosu na prije )

 

btw ljudi iz Splita i Dubrovnika se isto žale tak da je cijela HR očito -- vrhunski

Tallahassee ned 30.8.2020 14:17

... trebao bi BUG malo istrazit situaciju sa nasim providerima... bas me zanima koja je mreza najisplativija/najstabilnija... bas bi trebao zanovit ugovor, nude brda i doline jos i za mob... sad je cjeli sustav down - sto je vrlo "ohrabrujuce"...

zelenapaprika ned 30.8.2020 15:35
VooDooZg kaže...

Od kad je A1 preuzeo BNET kao da ga je T-com kupio - cijena 100kn viša, usloga 100x lošija, konstantni problemi, ove kombinacije kad im nema pristupa pol dana i to za vikend - ma katastrofa..

Ja sam u Zagrebu na optici koji je bnet odkupio od kabelskih koje su ih provukle 90ih - dok je bio bnet desio se možda jedan problem godišnje, ma i to sam puno rekao i tada kad si nazavao tehničku službu u 1 ujutro neko ti se javio i stvarno je problem bio odmah riješen ili je sljedeći dan njihov kombi bio pred zgradom i rješavao problem -- ovo sad je čista sramota i tipična EU korporacijska prevara ( kao zaštićeni smo više a jebe nas ko stigne u odnosu na prije )

 

btw ljudi iz Splita i Dubrovnika se isto žale tak da je cijela HR očito -- vrhunski

 https://www.index.hr/vijesti/clanak/a1-ima-velikih-problema-diljem-zemlje-mnogima-ne-radi-internet/2208857.aspx

Marko :D ned 30.8.2020 17:38

Kod mene već sat vremena sve radi bez problema. Vidim i da je broj prijava na DownDetectoru pao tako da izgleda da su blizu rješenju problema. CenturyLinkova statusna stranica govori da su poteškoće još uvijek prisutne. Iz Cloudflarea su prije 8 minuta napisali da se stanje vratilo u normalu, ali da i dalje prate razvoj situacije.

hahhaajaads pon 31.8.2020 00:01
tuna-1 kaže...

Također Gorica, ali izgleda da je cijelo HR područje down što se tiče A1/B.net fix/mob usera

 Hm, meni je ovo sve pocelo kad su poceli kopat kod Crkve blizu obilaznice pa sve do pizzerije Gavran, i tehnicka podrska mi je rekla da je prvi put bila problem neka zica ili nesto. Isto je interneta malo bilo (cca 2min), pa ga opet nema 10ak min, pa se opet javi itd.. Wifija je isto malo bilo (connected - no internet) pa ga jednom uopce nema... Ajde ovaj put je se sve stabiliziralo negdje oko 18:30. Ali kak je krenulo, bude se to desavalo svako malo  

 

Ali uglavnom, kad je bnet nestao i sve je otislo na A1, uvijek nesto... Na bnetu sam imao mozda jedan problem godisnje (koji se sredio preko podrske za par minuta).

Matozan pon 31.8.2020 08:27
hahhaajaads kaže...
tuna-1 kaže...
Ali uglavnom, kad je bnet nestao i sve je otislo na A1, uvijek nesto... Na bnetu sam imao mozda jedan problem godisnje (koji se sredio preko podrske za par minuta).

Evo i ja (Bnet 3D korisnik) se već 2-3 tjedna mučim sa A1 podrškom, problem imam sa TV uslugom - ništa nije dirano s moje strane,

oprema je isto već više godina radila bez problema.

Kad gledam neku emisiju retroaktivno, pri reprodukciji slika i zvuk svako malo zapnu po 1-2 sekunde, nije baš ne gledljivo, ali je iritantno.

Pa onda se to počne manifestirati češće na večer, pa pukne reprodukcija, pa moram ponovo tražiti epizodu i premotavati unaprijed

od mjesta dokle sam došao sa gledanjem ili se STB smrzne pa ga moram resetirati. Nekad WiFi isto zeza, imam konekciju, ali nema pritupu Internetu.

Prvo su pokušavali riješiti na daljinu, čim bi uključili njihovu dijagnostiku pukla bi telefonska veza (jer sam ih zvao sa fiksnog telefona),

pa sam ih ubuduće zvao mobitelom. Vratili STB na tvorničke postavke, nikakvo poboljšanje.

Poslali tehničara, zamijenio je STB, taj dan radilo OK, ali sljedećih dana ponovo isti problem.

Došao drugi tehničar, promijenio sve kablove do zidnog priključka, opet na isti problem (malo rjeđe prekida), pa je rekao ako i dalje bude tako,

da opet zovem podršku pa će zamijeniti dovodni koaksijalac.

Vidjeti ćemo daljnji razvoj situacije...

stipest pon 31.8.2020 13:15

„Naši stručnjaci poduzeli su sve kako bi što prije otklonili probleme koji su bili globalne naravi. Naime, uslugu pristupa internetu pruža nekoliko globalnih providera. Jedan od njih danas je imao značajnih poteškoća zbog čega su mnogi svjetski web servisi bili nedostupni, a istovremeno milijuni korisnika bez pristupa internetu. Poteškoće u A1 mreži zamijećene su u 12:06 sati. Aktivacijom pričuvnih konekcija i stabilizacijom pružanja fiksnog i mobilnog pristupa internetu u 17:13 pružanje usluge omogućeno je svim korisnicima“, ističu iz A1 Hrvatska.

stipest pon 31.8.2020 19:46

''Ovisno o uslugama koje imate, ovaj tjedan ćemo vas obavijestiti putem SMS-a, Moj A1 aplikacije ili na TV sučelju o besplatnom podatkovnom prometu ili TV sadržajima koje ćete moći koristiti u znak isprike, a na detaljima još radimo.''

Belick1 ned 4.10.2020 19:30

Kod mene je na Bnet sad A1 240kn 3D paket s time da su mi dali jos jedan dodatni digitalni prijamnik ispod te cijene po navodnike nije moglo..  Dali je ko dobio sta povoljniju ponudu?

Za sebe sam sredio ima pola godine raspitujem se za brata tako da zna nesto prije nego sto ih zovne..

Dan1234567890 pon 5.10.2020 08:34
Belick1 kaže...

Kod mene je na Bnet sad A1 240kn 3D paket s time da su mi dali jos jedan dodatni digitalni prijamnik ispod te cijene po navodnike nije moglo..  Dali je ko dobio sta povoljniju ponudu?

Za sebe sam sredio ima pola godine raspitujem se za brata tako da zna nesto prije nego sto ih zovne..

 Ja sam sad produžio 2D (internet i TV) i prebacen sam sa BNet paketa na A1 paket - dobio sam novi STB, 200 TV kanala umjesto 90, i internet 200/20 umjesto 150/15...cijena 169kn/mjesečno. Ugovorna obveza na 2g.

Ziga pon 5.10.2020 18:50
Belick1 kaže...

Zbilja dobra cijena, dali su vam sami ponudili da ostanete ili ste pregovarali? prepostavljam da je onih 20kn vec uracunato u cijenu ugovora?

 Čisto sumnjam, ide 169 + 20

 

gocc01 pon 5.10.2020 18:56

Sad sam prekopao postove i u 06/19 su mi dali za 229kn 3D paket, dodatni digitalni prijemnik, HBO premium paket i 150Mbita i oslobodili me plaćanja onih 20kn. 

 

Sad su mi rekli da kad mi u 5. mjesecu istekne ugovor da više nema produljenja a s time gubim pogodnosti iz tog "vjernost se isplati" paketa već se radi novi ugovor al da imaju popuste za nove korisnike. Na Bnetu sam od 2003... 

 

Užicat ću ih da mi daju plejku za đabe, nema druge 

Dan1234567890 pon 5.10.2020 19:12
Belick1 kaže...

Zbilja dobra cijena, dali su vam sami ponudili da ostanete ili ste pregovarali? prepostavljam da je onih 20kn vec uracunato u cijenu ugovora?

 ja se nadam da nisu, jer su mi rekli probati izjednačiti ponbudu s onim sto sam prije imao (prije sam imao 160kn sa tih 20kn za pristup uslugama), pa kako mi je prije bilo točno 163,kn, sad su mi rekli da je 169kn, ali ima ovo sve više nego prije, što sam napisao...vidit cemo sad kad dode prvi račun :) ovu cijenu si mi ponudili preko sluzbe za zadržavanje, jer sam prodaaju tražio da matchiraju prijašnju cijenu i onda su me preusmjerili na tu drugu instancu...