Wolf88 pet 3.7.2020 20:39

nisam zadovljan sa wifi-om, tako da mislim uskoro kupiti neki AX router, a njega staviti u bridge mode.

Prošao sam sve ISP da ti iskreno kažem zadnji dobar modem koji sam imao od operatora je bio Siemens SX 763.

što se tiče usluge sam zadovoljan.

R36 pon 24.8.2020 20:15

A1 optika - Gornja Dubrava - brzina ide do 1Gbit/s , max je do sad bilo 500 mbps.

 

Nude mi taj paket od 1Gbit/s mbps za 209kn

 

Jednom je bio valjda neki bug prilikom testiranja i dobio sam brzinu od 1.7 Gbit/s. Pretpostavljam da im toliko optika podržava.

Minneyar uto 25.8.2020 09:22

Ima netko kakav mudar savjet kako doci do te ponude trio paketa za 199 kn? (ukljucujuci namet od 20 kn)

 

Sad placam 184 kn 150/15 samo internet, al bez ugovorne obveze. Nije da mi nesto jako treba TV, al za par kn razlike bi ga uzeo :)

R36 uto 25.8.2020 09:24
Minneyar kaže...

Ima netko kakav mudar savjet kako doci do te ponude trio paketa za 199 kn? (ukljucujuci namet od 20 kn)

 

Sad placam 184 kn 150/15 samo internet, al bez ugovorne obveze. Nije da mi nesto jako treba TV, al za par kn razlike bi ga uzeo :)

 Koliko vidim sad je 279kn. Primjećujem da su svi podigli cijene.

tomislav10 uto 25.8.2020 10:24
Minneyar kaže...

Ima netko kakav mudar savjet kako doci do te ponude trio paketa za 199 kn? (ukljucujuci namet od 20 kn)

 

Sad placam 184 kn 150/15 samo internet, al bez ugovorne obveze. Nije da mi nesto jako treba TV, al za par kn razlike bi ga uzeo :)

 Imama ja. Nađeš pravog prodajnog predstavnika.

Wolf88 pet 28.8.2020 21:11

Samo da znate ako ste na A1 optici njihov modem ne možete prebaciti u bridge mode.

Ja sam imao sad problema sa telefonskom linijom pa su mi dali novi modem Huawei echolife HG8145v5.

Tehničar mi je rekao da je to novi modem koji će sad imati u ponudi.

Thermal pet 28.8.2020 23:03
Wolf88 kaže...

Samo da znate ako ste na A1 optici njihov modem ne možete prebaciti u bridge mode.

Ja sam imao sad problema sa telefonskom linijom pa su mi dali novi modem Huawei echolife HG8145v5.

Tehničar mi je rekao da je to novi modem koji će sad imati u ponudi.

 

To mi je baš rekao tehničar prekjučer kad sam ga pitao malo za huawei routere kakvi su. Ja sam trenutno na ex. amisovoj aktivnoj optici pa se sad prebacujem na pasivnu.

R36 pet 11.9.2020 13:42
Frenkyca kaže...

Koliko vidim A1 vuče optiku po banderama? ispravite me ako griješim, da li se tko spojio na taj način da ima preko bandere spojenu optiku i da li mu je bandera ispred kuće ili preko puta? Hvala

 Ja.

Wolf88 pet 11.9.2020 13:57
Frenkyca kaže...

Koliko vidim A1 vuče optiku po banderama? ispravite me ako griješim, da li se tko spojio na taj način da ima preko bandere spojenu optiku i da li mu je bandera ispred kuće ili preko puta? Hvala

 ja sam tako spojen. Stup se nalazi preko puta moje kuce. Na tom stupu je razvodna kutija ili kak se to god zove i iz te kutije ti ide jedan kabel zaračnom linijom u moju kuću, a drugi u susjedovu

Frenkyca pet 11.9.2020 14:03
Wolf88 kaže...
Frenkyca kaže...

Koliko vidim A1 vuče optiku po banderama? ispravite me ako griješim, da li se tko spojio na taj način da ima preko bandere spojenu optiku i da li mu je bandera ispred kuće ili preko puta? Hvala

 ja sam tako spojen. Stup se nalazi preko puta moje kuce. Na tom stupu je razvodna kutija ili kak se to god zove i iz te kutije ti ide jedan kabel zaračnom linijom u moju kuću, a drugi u susjedovu

 Dobro, koliko dugo je prošlo vremena od kako su postavili po banderama do same mogućnosti da su vam ponudili da se spojite?

R36 pet 11.9.2020 15:23
Frenkyca kaže...
Wolf88 kaže...
Frenkyca kaže...

Koliko vidim A1 vuče optiku po banderama? ispravite me ako griješim, da li se tko spojio na taj način da ima preko bandere spojenu optiku i da li mu je bandera ispred kuće ili preko puta? Hvala

 ja sam tako spojen. Stup se nalazi preko puta moje kuce. Na tom stupu je razvodna kutija ili kak se to god zove i iz te kutije ti ide jedan kabel zaračnom linijom u moju kuću, a drugi u susjedovu

 Dobro, koliko dugo je prošlo vremena od kako su postavili po banderama do same mogućnosti da su vam ponudili da se spojite?

 Mjesec i pol negdje. 

R36 pet 11.9.2020 18:36
R36 kaže...
Frenkyca kaže...
Wolf88 kaže...
Frenkyca kaže...

Koliko vidim A1 vuče optiku po banderama? ispravite me ako griješim, da li se tko spojio na taj način da ima preko bandere spojenu optiku i da li mu je bandera ispred kuće ili preko puta? Hvala

 ja sam tako spojen. Stup se nalazi preko puta moje kuce. Na tom stupu je razvodna kutija ili kak se to god zove i iz te kutije ti ide jedan kabel zaračnom linijom u moju kuću, a drugi u susjedovu

 Dobro, koliko dugo je prošlo vremena od kako su postavili po banderama do same mogućnosti da su vam ponudili da se spojite?

 Mjesec i pol negdje. 

 Ja sam vidio da postavljaju optiku...i na hakomu jer rok bio 31.10.

 

Nakon toga sam isao provjerit na A1 da li je optika u funkciji i kad je izbacilo da je...odmah sam isao zvati A1 korisnicku sluzbu i ugovorio optiku. 

S tim da su oni nakon tjedan dana poslali svoje agente za ugovaranje po kvartu...isli su od kuce do kuce. 

 

Znaci ne bi me nikako mogli promasit. 

energyman pet 18.9.2020 18:14

Pozdrav, trenutno sam na A1 bakru. Jučer su mi po ulici po banderama postavili optiku i one razdjelnike. Našao sam da je to instalacija od HT-a i da nudi rent infrastrukture.
Koliko je realno očekivati da bi A1 me i ponudio uslugu kroz novopostavljenu HT optičku infrastrukturu? Ima li takvih slučajeva ili sam prisiljen ugovarati sa HT-om?

R36 pet 18.9.2020 21:38
energyman kaže...
Pozdrav, trenutno sam na A1 bakru. Jučer su mi po ulici po banderama postavili optiku i one razdjelnike. Našao sam da je to instalacija od HT-a i da nudi rent infrastrukture.
Koliko je realno očekivati da bi A1 me i ponudio uslugu kroz novopostavljenu HT optičku infrastrukturu? Ima li takvih slučajeva ili sam prisiljen ugovarati sa HT-om?

Prije ces dobit loto nego sto ce HT dati A1 svoju infrastrukturu tj optiku.

 

Pa to kao da pucas sam sebi u noge. To nema nikakve logike.

 

Ja nisam uzeo optiku od A1 jer sam fan A1. Da je dosao prvi HT, uzeo bi od njih.

 

Iskreno boli me briga koji je operater ako optika radi dobro. 

Marko :D sub 19.9.2020 07:45
R36 kaže...
energyman kaže...
Pozdrav, trenutno sam na A1 bakru. Jučer su mi po ulici po banderama postavili optiku i one razdjelnike. Našao sam da je to instalacija od HT-a i da nudi rent infrastrukture.
Koliko je realno očekivati da bi A1 me i ponudio uslugu kroz novopostavljenu HT optičku infrastrukturu? Ima li takvih slučajeva ili sam prisiljen ugovarati sa HT-om?

Prije ces dobit loto nego sto ce HT dati A1 svoju infrastrukturu tj optiku.

 

Pa to kao da pucas sam sebi u noge. To nema nikakve logike.

 

Ja nisam uzeo optiku od A1 jer sam fan A1. Da je dosao prvi HT, uzeo bi od njih.

 

Iskreno boli me briga koji je operater ako optika radi dobro. 

Vjerovao ili ne, ali operateri međusobno iznajmljuju infrastrukturu. Evo, recimo meni je dostupna optika od HT-a i Iskona preko infrastruktre koju je postavio Amis (sada A1).

R36 sub 19.9.2020 16:04
Marko :D kaže...
R36 kaže...
energyman kaže...
Pozdrav, trenutno sam na A1 bakru. Jučer su mi po ulici po banderama postavili optiku i one razdjelnike. Našao sam da je to instalacija od HT-a i da nudi rent infrastrukture.
Koliko je realno očekivati da bi A1 me i ponudio uslugu kroz novopostavljenu HT optičku infrastrukturu? Ima li takvih slučajeva ili sam prisiljen ugovarati sa HT-om?

Prije ces dobit loto nego sto ce HT dati A1 svoju infrastrukturu tj optiku.

 

Pa to kao da pucas sam sebi u noge. To nema nikakve logike.

 

Ja nisam uzeo optiku od A1 jer sam fan A1. Da je dosao prvi HT, uzeo bi od njih.

 

Iskreno boli me briga koji je operater ako optika radi dobro. 

Vjerovao ili ne, ali operateri međusobno iznajmljuju infrastrukturu. Evo, recimo meni je dostupna optika od HT-a i Iskona preko infrastruktre koju je postavio Amis (sada A1).

 Bit cu pristojan...a koje mjesto je u pitanju i kad je postavljena optika? 

Thermal sub 26.9.2020 22:01

Ne znam da li ste vidjeli

 

Nova fair use policy pa svakako imajte na umu koja ogranicenja su postavljena..da ne skinete/uploadate previse i dobijete upozorenja i smanjenje brzina

Klik

 

 

Da li ima netko da su mu zdumpali brzinu ikad ?

Thermal uto 29.9.2020 06:43
Old Iggy kaže...
Evo meni već 16 dana na nulu.

 

Šalji mail da ti umanje cijenu zato šta ne isporučuju uslugu kakvu plaćaš, meni je ovo već 4-i mjesec da mi storno rade kompletnog računa, sveukupno nekih 1000 i nešto kn. Nije baš za bacit jel, ali nije ni da bezveze tražim to, jer internet mi ima neke milisekundske ispade i zna mi sve stat pa se pokrene opet nakon nekog vremena i tako u krug, par kanala na tv-ovima mi trza i šteka. Čekam tehničare da mi dođu stavit taj prokleti novi optički konektor i router jer sam trenutno na ex. amisovoj optici koja se očigledno sva raspada.

Old Iggy uto 29.9.2020 09:47
Thermal kaže...
Old Iggy kaže...
Evo meni već 16 dana na nulu.

 

Šalji mail da ti umanje cijenu zato šta ne isporučuju uslugu kakvu plaćaš, meni je ovo već 4-i mjesec da mi storno rade kompletnog računa, sveukupno nekih 1000 i nešto kn. Nije baš za bacit jel, ali nije ni da bezveze tražim to, jer internet mi ima neke milisekundske ispade i zna mi sve stat pa se pokrene opet nakon nekog vremena i tako u krug, par kanala na tv-ovima mi trza i šteka. Čekam tehničare da mi dođu stavit taj prokleti novi optički konektor i router jer sam trenutno na ex. amisovoj optici koja se očigledno sva raspada.

Evo dvadeseti dan.

J*** mi se za račun, treba mi usluga (manje meni, više ženi i djeci, imam net backup, ali ne i TV).

Ali da u Zagrebu ne mogu riješiti problem prekinute optike 20 dana ili da prvi put izađu na teren nakon šest dana...

Probat ću im uzeti lovu, onih 240 kn dnevno nakon 15 dana.

Thermal uto 29.9.2020 20:39
Old Iggy kaže...
Thermal kaže...
Old Iggy kaže...
Evo meni već 16 dana na nulu.

 

Šalji mail da ti umanje cijenu zato šta ne isporučuju uslugu kakvu plaćaš, meni je ovo već 4-i mjesec da mi storno rade kompletnog računa, sveukupno nekih 1000 i nešto kn. Nije baš za bacit jel, ali nije ni da bezveze tražim to, jer internet mi ima neke milisekundske ispade i zna mi sve stat pa se pokrene opet nakon nekog vremena i tako u krug, par kanala na tv-ovima mi trza i šteka. Čekam tehničare da mi dođu stavit taj prokleti novi optički konektor i router jer sam trenutno na ex. amisovoj optici koja se očigledno sva raspada.

Evo dvadeseti dan.

J*** mi se za račun, treba mi usluga (manje meni, više ženi i djeci, imam net backup, ali ne i TV).

Ali da u Zagrebu ne mogu riješiti problem prekinute optike 20 dana ili da prvi put izađu na teren nakon šest dana...

Probat ću im uzeti lovu, onih 240 kn dnevno nakon 15 dana.

 

Stvarno ih ne kužim...očito imaju baš gužvetinu neku ovih dana.

 

Mene su danas zvali i u srijedu iduću dolaze konektor izmijeniti i router novi mi stavit, pitam ja da li može poslije 16h kad sam doma poslije posla, da ne jer nemaju termin samo u 14h, pa ću mroat kidnut s posla ranije da mi nešto ne sfušaju ko šta inače znaju da ja to provjerim. Zadnji put niti jedna telka nije radila pa sam morao zvat i čekat pola sata da mi se podrška javi. Jer ovi nisu telke ni palili, net im je radio njima dosta i ošli.

Alfredo nr.2 sri 7.10.2020 17:28

A1 mi nudi optiku od 200mbs za 150kn, razmišljam da li da uzmem. Kakva su iskustva? Je li veza stabilna? Mjenjaju li nakandno cijene jer znam da su poznati po tome da kada potpišeš ugovor oni nakon mjsec dana poskupe uslugu itd? 

Čujem da mi moraju bušiti rupu kroz zid, je li to istina i bude li to primjetno i trebam li naknadno sređivati zid nakon njihova rada?