Gale92 pon 12.4.2021 17:20

Pozdrav ekipa,

moj problem nije vezan uz kvalitetu signala ili brzine već uz povezivanje tj, "pucanje veze" na ZTE ruteru.... zanima me dali se to dešava kome od vas?

Već su mi bili poslali drugi ruter (naravno ZTE) ali meni i dalje WiFi veza puca dali na mobitelu ili na tabletu.... naravno isto se dešava i na Android Boxu...


Zanime me što da više uradim (naravno sve račune redovno plaćam).... sad gledam da reklamiraju i neki novi ruter pa dali bi s njime bilo šta bolje ili ista priča.....

Hexfire pon 12.4.2021 18:09

Ja sam kupio Huawei B715 i sad sve radi bez greške. I brzine su nešto veće. Koliko znam A1 i dalje ima samo taj ZTE.

Ne mogu reći da sam primijetio pucanje wifi na ZTE kojeg su meni dali, ali možda je jednostavno do mene. U pravilu imam max 3 uređaja na wifi istovremeno, a i dosta brzo sam ga zamijenio sa B715.

Gale92 pon 12.4.2021 18:19
Hexfire kaže...
Ja sam kupio Huawei B715 i sad sve radi bez greške. I brzine su nešto veće. Koliko znam A1 i dalje ima samo taj ZTE.

Ne mogu reći da sam primijetio pucanje wifi na ZTE kojeg su meni dali, ali možda je jednostavno do mene. U pravilu imam max 3 uređaja na wifi istovremeno, a i dosta brzo sam ga zamijenio sa B715.

 ma meni se dešava i sa 1 uređajem i sa više... zaista je ovo koma....

Zokisan pon 12.4.2021 19:31

Zbog nemogućnosti spajanja na bakar ili optiku, a ostali prijenosni kućni "interneti" zbog malo GB i male brzine ne dolaze u obzir - molio bih preporuke za neki od routera koji bi radili s bonbon karticom (uzimao bi tjedni flat internet).

Vidim da ima svakakvih polovnih routera na oglasima, pogotovo od tele2, ali ne znam da li su oni otkljucani za druge mreze, pa mi trebaju pametni savjeti.
Hvala!
Gale92 pon 12.4.2021 20:29
Hexfire kaže...
Gle, u teoriji ti mogu posuditi svoj ZTE na probu, ali trebao bi biti identičan model...

 hvala ti ali nakon evo drugog ZTE modela vjerujem da nema razlike ....


pokušao sam i sa B525 ali mi "šteka" Internet ..... pa sam odustao od te solucije... 

Hexfire pon 12.4.2021 21:33
Gale92 kaže...

 hvala ti ali nakon evo drugog ZTE modela vjerujem da nema razlike ....


pokušao sam i sa B525 ali mi "šteka" Internet ..... pa sam odustao od te solucije... 

 Nemaš baš nekih velikih opcija pretpostavljam... probati nabaviti nešto treće eventualno. Huawei B535, B715, B818 se često spominju. Sve ovisi koliko si spreman platiti. Meni je 100 eura za B715 bio probavljiv iznos.  

 

Osobno nisam primijetio razliku u stabilnosti WIFI između ZTE - 525 - 715, ali puno ljudi se žali na WIFI kod ZTE, frend koji ga je koristio nije baš bio oduševljen pa očito ima neki dublji problem s njima.

 

U brzini je razlika cca 15-20%. 525 je toliko sporiji od ZTE, a 715 brži. Na mojoj lokaciji naravno.

Gale92 uto 13.4.2021 08:37
Hexfire kaže...

 

U brzini je razlika cca 15-20%. 525 je toliko sporiji od ZTE, a 715 brži. Na mojoj lokaciji naravno.

 A vidjet ću još danas kad se vratim sa posla... ali ako ovako nastavi (odnosno ako oni nisu sposobni dat neki "normalan ruter") nažalost biti ću primoran maknuti se sa A1 i pokućni i pretplatu na mobitelu...

Nuclear_Phoenix uto 13.4.2021 09:22

Uvijek možete ta smeće (ZTE, Huawei...) puknuti u bridge sa nečim normalnim (Mikrotik, Dlink...) pa nećete imati problema sa njihovim wirelessom, DHCPom i ostalim što su uspjeli zabrljati...

 

Ja sam imao HAP lite spojen na ZTE MF286, radilo je super (osim problema sa brzinom i pingom ali to je do mreže, ne do opreme)...

Gale92 sri 21.4.2021 19:21

Nakon više dapa "pucanja" WiFi-a te nekoliko "iznenadnih potpunih gašenja" ZTE rutera na 10-15 sekundi, zvao sam ih i rekao u koliko mi ne daju ruter koji spada (da ne želim više ZTE) oni su mi poslali Huawei B315s-22

Uz to su poslali i antenice koje idu u ruter za pojačivanje signala .

Download ide do 40mbps / Upload varira od 25-30mbps..

 

Ako ima tko ovakav ruter i ako ima koji savijet neka kaže....


Eto ako netko od vas još ima (zezanja) sa ZTE ruterom slobodno im "zaprijetite" i trebali bi vam dati drugi (nadajte se Huaweiu)....

horihoro sri 21.4.2021 19:59
Gale92 kaže...

Nakon više dapa "pucanja" WiFi-a te nekoliko "iznenadnih potpunih gašenja" ZTE rutera na 10-15 sekundi, zvao sam ih i rekao u koliko mi ne daju ruter koji spada (da ne želim više ZTE) oni su mi poslali Huawei B315s-22

Uz to su poslali i antenice koje idu u ruter za pojačivanje signala .

Download ide do 40mbps / Upload varira od 25-30mbps..

 

Ako ima tko ovakav ruter i ako ima koji savijet neka kaže....


Eto ako netko od vas još ima (zezanja) sa ZTE ruterom slobodno im "zaprijetite" i trebali bi vam dati drugi (nadajte se Huaweiu)....

 Pa to je onaj prastari ruter stonje imo Tele2 u početku

quickr sri 21.4.2021 21:25
Gale92 kaže...

Nakon više dapa "pucanja" WiFi-a te nekoliko "iznenadnih potpunih gašenja" ZTE rutera na 10-15 sekundi, zvao sam ih i rekao u koliko mi ne daju ruter koji spada (da ne želim više ZTE) oni su mi poslali Huawei B315s-22

Uz to su poslali i antenice koje idu u ruter za pojačivanje signala .

Download ide do 40mbps / Upload varira od 25-30mbps..

 

Ako ima tko ovakav ruter i ako ima koji savijet neka kaže....


Eto ako netko od vas još ima (zezanja) sa ZTE ruterom slobodno im "zaprijetite" i trebali bi vam dati drugi (nadajte se Huaweiu)....

 Znači, zamjenili su ZTE sranje sa Huawei sranjem?

Gale92 čet 22.4.2021 10:40
quickr kaže...

 Znači, zamjenili su ZTE sranje sa Huawei sranjem?

 Ovo sranje makar ne "šteka" za razliku od ZTE..
A i onako kad mi istekne pretplata za mob i pokućni idem od njih.... tako da ću zdržat još ovih 9 mj....

Rocki čet 22.4.2021 15:40

Treba uložiti u opremu /ruter i antene/ i brzine idu i preko 300 mbps, ako vam se ne ulaže brzina 20-30 mbps. Treba vidjeti na baznoj stanici sa koliko ca radi i na osnovi toga kupit ruter (2ca - ruter cat6, 3ca -ruter cat9, 4-5 ca - ruter cat18. Eto, ja izmjerio jučer 309 mbps na A1 fletbox. Najlakše je reć zte sranje, huawei sranje, a neznate iste niti podesiti. Kada kažu zte sranje navedi koji zte, konkretno zte mf286D je izvrstan ruter, imam ga. Ruter huawei je sranje isto bez navoda koji? Huawei b715 i b818 (svaki 100-150E) su najbolji - boljih nema, nekim jadnim bedakima je sve sranje.
www.speedtest.net/my-result/a/7251262379

quickr čet 22.4.2021 19:21
Rocki kaže...
Treba uložiti u opremu /ruter i antene/ i brzine idu i preko 300 mbps, ako vam se ne ulaže brzina 20-30 mbps. Treba vidjeti na baznoj stanici sa koliko ca radi i na osnovi toga kupit ruter (2ca - ruter cat6, 3ca -ruter cat9, 4-5 ca - ruter cat18. Eto, ja izmjerio jučer 309 mbps na A1 fletbox. Najlakše je reć zte sranje, huawei sranje, a neznate iste niti podesiti. Kada kažu zte sranje navedi koji zte, konkretno zte mf286D je izvrstan ruter, imam ga. Ruter huawei je sranje isto bez navoda koji? Huawei b715 i b818 (svaki 100-150E) su najbolji - boljih nema, nekim jadnim bedakima je sve sranje.
www.speedtest.net/my-result/a/7251262379

Džabe bolja oprema kad A1 ne ulaže u vlastiti infrastrukturu.

dado16 čet 22.4.2021 20:30
Rocki kaže...
Treba uložiti u opremu /ruter i antene/ i brzine idu i preko 300 mbps, ako vam se ne ulaže brzina 20-30 mbps. Treba vidjeti na baznoj stanici sa koliko ca radi i na osnovi toga kupit ruter (2ca - ruter cat6, 3ca -ruter cat9, 4-5 ca - ruter cat18. Eto, ja izmjerio jučer 309 mbps na A1 fletbox. Najlakše je reć zte sranje, huawei sranje, a neznate iste niti podesiti. Kada kažu zte sranje navedi koji zte, konkretno zte mf286D je izvrstan ruter, imam ga. Ruter huawei je sranje isto bez navoda koji? Huawei b715 i b818 (svaki 100-150E) su najbolji - boljih nema, nekim jadnim bedakima je sve sranje.
www.speedtest.net/my-result/a/7251262379

 zte je sranje kada treba handlat više uređaja te dhcp tu zakazuje cak ni rucna dodijela ip adrese ne pomaze, blesira se random,freeza,i restartira itd....taj isti problem imam i na b535 iako se rijeđe dešava, wifi je neupotrebljiv jer rikava, samo nestane, pa moram jos asusov router imat kao extended da mi radi wifi....b818 je okej sto se tice brzina(ipak je cat18 tak nešt, pricam napamet) ali isti je ko i b535, cak je i sucelje routera isto, nema razlike.... neznam šta je sa tim routerima da ne moze handlat 15 uređaja normalno, nakon nekog vremena postanu problemi...dok asusov router savršeno radi

Gale92 čet 22.4.2021 21:33
dado16 kaže...

 zte je sranje kada treba handlat više uređaja te dhcp tu zakazuje cak ni rucna dodijela ip adrese ne pomaze, blesira se random,freeza,i restartira itd....taj isti problem imam i na b535 iako se rijeđe dešava, wifi je neupotrebljiv jer rikava, samo nestane, pa moram jos asusov router imat kao extended da mi radi wifi....b818 je okej sto se tice brzina(ipak je cat18 tak nešt, pricam napamet) ali isti je ko i b535, cak je i sucelje routera isto, nema razlike.... neznam šta je sa tim routerima da ne moze handlat 15 uređaja normalno, nakon nekog vremena postanu problemi...dok asusov router savršeno radi

 ovaj za sada radi uredu..... vidjet ćemo ali definitivno planiram odustat od A1 kad prestane UO....

zabbax21 pet 30.4.2021 18:34
kroacija kaže...
Ima još netko usporedbu ZTE 286R i Huawei B535?
Ako stavim SIM u mobitel imam oko 40Mbps dok ZTE daje samo 30Mbps.

 Evo ti moja mjerenja sa B353, sa ZTE 286R je bilo puno gore, a sa B315 prije nego što sam uzeo B353 je bilo uglavnom bolje nego sa zetejcom al ni približno kako je sada. Naravno, imam MIMO antene. 

Toni77 sri 5.5.2021 15:37

Pozdrav svima,

 

Ne znam je li se kome još dogodilo, stoga i pitam za eventualna iskustva.

 

Htio sam narućiti novi Super Homebox putem a1 stranice, ali obrazac narudžbe me negirao s porukom da će mi se javiti agent. Agent je zbilja nazvao 2 sata poslije i rekao da "su odašiljači preopterećeni i da ne mogu jamčit kvalitetu usluge kojom bih bio zadovoljan, te da imaju zabranu prodaje homeboxa na mom području. Ako želim da me mogu predbilježiti za budućnost kada pojačaju snagu i prošire mrežu".

Obično nam putem telefonske prodaje pokušavaju prodati sve i svašta, ovo mi je prvi put da mi nešto NE ŽELE prodati!

S jedne strane djeluje pohvalno da vode brigu o svojim korisnicima, s druge pak se čovjek mora zapitati u kakvom je stanju ta mreža od a1.

 

Ima li tko kakva slična iskustva?

 

cauchy sri 5.5.2021 16:24

Nemam slična iskustva, no vidim da A1 radi na infrastrukturi. Prije par mjeseci kad sam ih zvao zbog brzine rekli su da je opterećena bazna stanica i da će ju poboljšati. Prije tjedan dana stvarno i jesu pojačali baznu stanicu (dodali još 2100 MHz), a i počeli su stavljati bolje rutere novim korisnicima, sada umjesto onog smeća ZTE 286R ide bolji Huawei B535 ruter (zanimljivo, točno taj sam ruter kupio prije nekoliko mjeseci).

Kad smo već kod toga, s nedavnim dodavanje frekvencije 2100 na baznu, sada se ruter spaja na ćeliju 800+2100, no problem je što je SINR jako mali i konstantno skače, ide od -3 do 15 dB i sada je zbog toga meni na tim frekvencijama mala brzina (oko 40 MBit/s) iako je RSRP -72 dBm.

No pazi sad, frendu koji je spojen istim ruterom na istu baznu s identičnim RSRP-om, ali na drugoj lokaciji i malo je bliže, ima SINR oko 21, što je idealno, i dobiva brzinu oko 200 MBit/s.

Gornji problem sam riješio tako da se ruterom spajam samo na frekvenciju 1800 MHz na istoj baznoj (bar mislim), znači bez agregacije. Tu je SINR na stabilnih 18 dB i brzina oko 70 MBit/s, što mi je zadovoljavajuće. Kod ostalih kombinacija frekvencija SINR skače.