IchBin pet 23.10.2020 08:35
Gigabyte091 kaže...
A ja još uvijek čekam da mi se jave sa rješenjem problema sa nemogućnošću logiranja na moj A1

 I ja sam se s tim namucio jedno tjedan dana. Prvo nisam uspio sam registrirati sa kodom sta mi je poslan. Zvao sam sluzbu za korisnike pa su mi dali novi kod i oni probali s njim isto ali neuspjesno takodjer. Onda su rekli da ce poslati na second line jer treba nesto u sistemu podesiti ali nitko se nije javljao pa sam opet zvao pa su opet kao stavili na second line pa opet nitko ne zove i tako nakon jedno tjedan dana zovem opet i kaze lik dajte da ja probam. Reko vec sam ja probao 25 puta i vase kolege i svaki put kaze "neuspjesna registracija". I lik proba i uspije. Sad sta je on izveo nemam pojma. Ja uglavnom ispao neuk :)..

 

Ali daju totalno nekonzistentne informacije. Jedan kaze da su svi korisnici automatski registrarani neki kazu da niti jedan nije automatski registriran prilikom aktivacije usluge i sad ga ti znaj.

dmanz pet 23.10.2020 08:49
mmafan kaže...

Jel vam u aplikciji u mjesečnom iznosu tarife uračunato i popust mozaika? Jer povezao sam se u mozaik, i trebao bih imati iznos 149 kn, ali u aplikaciji piše 179kn

 Prvi mjesec nije bilo, došao račun na 179kn a uredno smo dogovorili mozaik i 149kn... znači isti slučaj ko kod tebe

 

 

Slao sam im mail, rekli su da moram platiti ovaj mjesec 179kn, a sljedeći mjesec onda bude 119kn (149kn-30kn jer sam preplatio) i onda nadalje 149kn normalno

Gagolino pet 23.10.2020 12:19

treci dan otkako sam uzeo flatbox (tj. prebacujem se sa max2) dobivam poziv od tcom i kazu ako otkazem flatbox da ce mi smanjiti racun sa 239kn na 159kn
trk u najblizu a1 poslovnicu, malo natezanja zasto sada odustajem bla bla, 1h sam bio tamo, zadrzavali me samo
vratio uredaj i sve proslo uredno bez problema
razlog sto sam odustao od a1: veza je bila nestabilna i spora (grad Rijeka), tcom spustio cijenu, imam bolja iskustva sa tcom (sve ukljuceno unutar 24h nakon jednog telefonskog poziva, nikada problemi s brzinom)

EDIT: inace imao sam srece, moze se otkazati unutar 3 dana ako ste isli uzivo u poslovnicu (kao ja) i tamo dogovorili sve, ako dogovarate telefonom mislim da je rok 14 dana

kran pet 23.10.2020 16:10

Ja sam primijetio jedan mali problem na ruteru ZTE 286 !
Nakon par dana (5 do 7) više mi nije vidljivo u njegovom sučelju koji su uređaji bežično spojeni na njega, ne piše više naziv uređaja (Xiaomi Redmi, android, huawei....) nego samo crtica (----), i onda mu treba dulje vremena da se spojim na njega, npr.sa mobitelom. Nakon gašenja i paljenja rutera onda je ponovo sve dobro, odabrao sam kanal ručno (6), da nije na auto, ali opet se to dešava nakon par dana korištenja, čak onda napiše da ima spojen uređaj i preko kabla umjesto bežično, skroz se kao pogubi i pobrka sve.

Halthior pet 23.10.2020 18:57
DDavorin kaže...

Cellmapper je jako točna karta svi oni zelenu kružići su tornjevi na pravim lokacijama, a crveni znači da postoje ali nisu stavljeni na prave lokacije. Sami korisnici uređuju kartu od mapiranja svog područja do stavljanja tornjeva na točnu lokaciju. Zato instalirajte cellmapper na mob i šetnja ili vožnja gradom ,mjestom,selom upload podataka na cellmapper server i na karti se pojave novi tornjevi ako ih ima i nove frekvencije na postojećim tornjevima. Regaš se na cellmapper nekim mailom, nick name i to je to. Evo upute za one koji se odluče mapirati svoje područje.  Za micanje i stavljanje tornjeva treba vam 50000 bodova i 50 novootkrivenih ćelija. A to kad počinjete nemate ali ja mogu staviti toranj na pravo mjesto. Ako nemate A1 sim karticu uzmete promo sim preko weba besplatno i ne trebaju kune na računu 4G radi i dovoljan je za mapiranje. Može i Tomato

 

Skinuo sam si Cellmaper i vidim da je područje gdje se selim dosta dobro mapirano, ali ne kužim kako shvatiti na koji toranj mi se najbolje spojiti.
Mislim, pretpostavljam da će to biti ovaj eNB ID 2131 - LTE, ali ne kužim  kako da shvatim koji Cell je meni najbolji i da li mogu uhvatiti neki koji je malo dalje od mene a na primjer da je bolji, ako stavim antene.
Koliko sam shvatio po forumu, što su niži dBm, to bolje? Da li je to točno?

Za taj toranj od A1 vidim da je Maximum Signal -66dBm, a svi T-Comovi se vrte tako tu oko -66dBm isto. 

   


Da li bi mi bilo najbolje uzeti antene, da li bi dobio šta s njima? Prvo mjerenje koje sam odradio bilo je na brzinu, nisam nikakve postavke mijenjao, samo sam stavio SIM karticu u B535 router i dobio sam 18.3Mbps DL i 14.6Mbps UL u prvom mjerenju, a 15Mbps DL i 29.6Mbps UL u drugom mjerenju... To je dosta loše, nisam očekivao da će tako loše biti.


 EDIT: Nisam trenutačno na lokaciji, tek sljedeći tjedan se počinjem seliti, pa razmišljam što ću sa internet vezom s obzirom da mi posao ovisi o tome da imam stabilnu vezu.

Gigabyte091 pet 23.10.2020 19:06

Probaj si sa huaCtrl aplikacijom mjenjati bandove na B535, tako sam i ja imao kod sebe pa sam se malo poigrao i sad je super. Prvo sam imao svih 5 lampica i jedva 18 Mbps, onda sam se poigrao malo i sad iako imam 3 do 4 od 5, imam puno vecu brzinu. Naravno poigrat cu se i sa antenama

IchBin pet 23.10.2020 19:11

 Meni brzina preko ZTE routera nije ista kao preko sim kartice A1 koja mi je u mobitelu. Sad ili je do routera i carrier agregacije koju je sposoban napraviti ili je do limitacije sim kartice neznam.

Download  mi je barem 2-3 puta manji preko routera nego na mob-u a upload je bolji preko routera. Upload na mobu oko 10tak prosjecno a preko routera 20-30.

Download 20tak preko routera a preko moba 50 ili 60 a jednom sam mjerio i 200. U low traffic satima je stotinjak pod normalno.

 

Ali ajde, generalno sam recimo zadovoljan. To su puno vece brzine u uploadu  od onih koje sam imao preko iskona. Smjesnih 1Mbit/s i nize. A optiku i slicne stvari jednostavno ne zele razvuci iako mi ide pored ceste.

DDavorin pet 23.10.2020 19:44

Halthior  Dobro si shvatio što se tiče signala. Da taj toranj eNB ID 2131 je najbolji ima 4CA e sada ovisi koliko je udaljen od tvoje lokacije i kakav je teren prema njemu od tebe. Evo SKRIPTA koju staviš u preglednik i imaš sve parametre i možeš mijenjati frekvencije i agregacije na B535. Pa staviš prtscr da vidim signale i toranj na koji se spaja kada budeš u mogučnosti tj kad se preseliš. Uključiš cellmapper app kad se seliš i ideš u to područje neka osvježi podatke tornjeva i možda nađe koji novi samo napravi upload bodova.

Pero Dinamit sub 24.10.2020 15:37

200gb je dovoljno za mjesec dana uz netflix, crtice i povremeno "gledanje" filmova(max 20gb)? Nista pretjerano, ali sada mi je tesko to izracunati i otprilike.

Ako se uzme bez ugovorne obveze, onda router ostaje? Koliko bi se moglo dobiti za njega na njuskalu?

dado16 sub 24.10.2020 17:55
Pero Dinamit kaže...
200gb je dovoljno za mjesec dana uz netflix, crtice i povremeno "gledanje" filmova(max 20gb)? Nista pretjerano, ali sada mi je tesko to izracunati i otprilike.

Ako se uzme bez ugovorne obveze, onda router ostaje? Koliko bi se moglo dobiti za njega na njuskalu?

 ne

icek_picek sub 24.10.2020 18:12
Pero Dinamit kaže...
200gb je dovoljno za mjesec dana uz netflix, crtice i povremeno "gledanje" filmova(max 20gb)? Nista pretjerano, ali sada mi je tesko to izracunati i otprilike.

Ako se uzme bez ugovorne obveze, onda router ostaje? Koliko bi se moglo dobiti za njega na njuskalu?

Meni niti blizu dovoljno. Koristim za Netflix povremeno (uglavnom vikendom), mala tu i tamo Youtube Kids, Apple Music streaming i između 350 i 450 GB mjesečno.

 

Dakle samo streaming bez ikakvog skidanja i jedva mi pola potreba pokrije tih 200 GB.

 

 

R4zOR229 sub 24.10.2020 21:26

Pa piše ti u naslovu teme u kojoj komentiras...a1 daje 1tb, tele 200gb, ht 300gb ili 400gb ak si u magenti. I svi tehnicki daju flat samo do ovog prometa u full speed. Ako oces bas pravi flat imas u bonbonu tjedno za 70kn samo nzn jel oce ta kartica radit na routerima.

deepshitcro ned 25.10.2020 20:28

Postovanje. Usnimio sam cellmaper na zenin mob (ima tomato) i dobio sam podatke od tornja na koji sam spojen. Je li moguce da radi samo na 800Mhz i da nema agregacije ? Ako netko vise upucen moze napisati koje sve agregacije A1 koristi da isprobam bio bih mu zahvalan ! U prilogu saljem podatke bazne stanice.

mladen-p pon 26.10.2020 01:18
R4zOR229 kaže...

Pa piše ti u naslovu teme u kojoj komentiras...a1 daje 1tb, tele 200gb, ht 300gb ili 400gb ak si u magenti. I svi tehnicki daju flat samo do ovog prometa u full speed. Ako oces bas pravi flat imas u bonbonu tjedno za 70kn samo nzn jel oce ta kartica radit na routerima.

 

BonBon Flat tjedan za 70kn radi bez problema u routerima.

Koristio nekoliko mjeseci (4-5) sve do ove A1 tarife, Tele2 mi je imao lošu brzinu.

DDavorin pon 26.10.2020 05:21
deepshitcro kaže...
Postovanje. Usnimio sam cellmaper na zenin mob (ima tomato) i dobio sam podatke od tornja na koji sam spojen. Je li moguce da radi samo na 800Mhz i da nema agregacije ? Ako netko vise upucen moze napisati koje sve agregacije A1 koristi da isprobam bio bih mu zahvalan ! U prilogu saljem podatke bazne stanice.

 Da taj toranj ima samo B20. A drugi tornjevi nisu mapirani. Pošto imaš instaliran cellmapper bilo bi dobro ga uključiti kad se krećeš po svom području da mapira tornjeve a imaih puno nemapiranjh. A1 ima B1,B3,B7,B20

horihoro pon 26.10.2020 05:37
deepshitcro kaže...
Postovanje. Usnimio sam cellmaper na zenin mob (ima tomato) i dobio sam podatke od tornja na koji sam spojen. Je li moguce da radi samo na 800Mhz i da nema agregacije ? Ako netko vise upucen moze napisati koje sve agregacije A1 koristi da isprobam bio bih mu zahvalan ! U prilogu saljem podatke bazne stanice.

 Ja sam isprobao tomato karticu jer jos sam do kraja mjeseca na tele2 okolica Virovitice ruter Huawei b535 + Iskra p56 

b20 800 mhz b3 1800 mhz b1 2100 mhz i malo slabiji signal b7 2600 mhz jedino brzine nisam posto je neka slaba tarifa

Clam- pon 26.10.2020 06:08

Ovaj A1 letiiii naprema Tele2 na mom području. Tele2 je doslovno svakim mjesecom postajao sve sporiji i sporiji, i dok sam na početku mogao dobiti čak vrlo dobre brzine od 130Mbps down i 40Mbps up, u zadnja dva mjeseca mogao sam biti tek blizu 100/35 i to samo u gluho doba noći, a vikendima da i ne pričam, kad mi nije htjelo otvoriti 1080p stream poludio sam, a koristio sam dobar ruter i vanjske antene.

 

A1 odlično drži brzinu od cca 200Mbps+ kroz dan i vikende bez obzira kad mjerim, a ovaj 338/62 mi je rekord iako ima više mjerenja preko 300Mbps ali sve iza ponoći. Ja sam i više nego zadovoljan, netrebam neke lude brzine ali bitno mi je da to radi kak treba navečer i kroz vikend kad je najviše posla. Do kad će to trajati, vidjet ćemo!

 

P.S. Toranj je na nekih cca 1.5km zračne udaljenosti bez prepreka, koristim ruter Netgear M2 te dvije Iskra P56 antene te mogu to preporučiti svakome bez problema, meni osobno veoma isplativa investicija

Seven-T1 pon 26.10.2020 11:31

Pozdrav, gledam taj FlatBox već jedno vrijeme i razmišljam prijeći na to pa me zanima ima li u Varaždinu netko to i kako je zadovoljan? Isto tako, ako ima netko tko bi htio doći na moju lokaciju sa svojim uređajem da se napravi koji speed test?

DDavorin pon 26.10.2020 11:48
Seven-T1 kaže...

Pozdrav, gledam taj FlatBox već jedno vrijeme i razmišljam prijeći na to pa me zanima ima li u Varaždinu netko to i kako je zadovoljan? Isto tako, ako ima netko tko bi htio doći na moju lokaciju sa svojim uređajem da se napravi koji speed test?

 VZ i uza okolica nemas problema manje vise sve 3CA tornjevi ima i jedan sa 4CA. A mogu i navratiti do tebe da testiramo.

Gigabyte091 pon 26.10.2020 16:39

Kinezi me otkantali sto se tice FW-a. Iskreno, vecu nebulozu nisam dugo dozivio, da kao prvo ne mozes sa stranice proizvodaca ista naci, a drugo da mi veli da mi ne moze dati FW nego da mi uredaj otkljuca provider... Pa provider nije vlasnik uredaja...

Gigabyte091 pon 26.10.2020 18:02

Žalosno, s obzirom da nemam ugovornu obvezu, uređaj je plaćen odjednom i pismeno sam im poslao da sam maknuo naljepnicu i da ih ne budem zvao ili pokušao tražiti prava iz garancije. ZTE je zapravo prvi proizvođač na kojeg sam naišao, a da uopće nema ikakve podatke na stranici o ruteru. Osim nekih osnovnih naravno... Najrađe bi napucao neki FW pa ko ga hebe, držal bu vrata otvorenima