BMT sub 26.9.2020 18:54
Shaka111 kaže...

Evo slika za nevjernog Tomu...

Može li znatno preko 200, to mene zanima.

 

Odnosno, zanima me implementiraju li zbilja ograničenje. Znam da u nekim slučajevima napišu ograničenja, a onda ih se ne drže, odnosno mogu se postići i veće brzine.

To da na VIP-ovoj mobilnoj mreže može i duplo od toga ako su uvjeti dobri, znam.

Igor21 pon 28.9.2020 21:06

Pozdrav
Upravo sam ugovorio flatbox u a1 pa me zanimalo dali je moguce iz gurati sa tim 1TB cijeli mjesec, brat je igrac LOL-a i ostalih raznih online igra pa me muci dali se potrosil tih 1TB lagano ili se ne trebam brinuti oko toga... (uz gaming naravno ide netflix /yt... I tako te stvari)
Hvala unaprijed na odgovorim

bezimeni pon 28.9.2020 21:37

Evo možda neešto zanimljivo što se tiče prometa. Na slici je promet od jučerašnjeg dana. Znači potrošio sam skoro 57 GB od toga 45 gb na FireTV Cube + 5 GB na LG TV-u sve samo IPTV. Kao šta je kolega iznad rekao Netflix 4k mislim da potegne još više. S obzirom da se prek tjedna naravno puno manje koristi menij je dosta ovih 1 TB ali je dosta knap. Da skinem recimo neku igru tipa Flight simulator koji ima 150 GB nebi mi bilo dosta.

 Da još dodam gledao sam uglavnom njemačke sportske programe a prema podatcima iz rutera idu u prosjeku na oko 10mb/s.

sstrmi pon 28.9.2020 21:53

Imam ruter od Tele2 pokućnog,od prije 3 godine. TJ malo više

Huawei ruter,uglavnom jel mogu sad uzeti A1 net ovaj bez rutera,tj nastaviti koristiti ovaj svoj Huawei ruter ali samo ubaciti A1 karticu unutra?

ReventoN uto 29.9.2020 04:22

Uzeo sam jucer A1 Flatbox i nakon iskonovih 18mb/s ovo je zadovoljavajuce  Ping je na svim uredajima oko 13-14, a na mom kompu je malo veci zbog glupog Kaspersky antivirusa, ali i to cu rijesit uskoro mada mi ne lagga u niti jednoj igri.. btw, upravo sam preloadao Fifu 21 za 13min 

BMT uto 29.9.2020 10:01
ReventoN kaže...

Uzeo sam jucer A1 Flatbox i nakon iskonovih 18mb/s ovo je zadovoljavajuce  Ping je na svim uredajima oko 13-14, a na mom kompu je malo veci zbog glupog Kaspersky antivirusa, ali i to cu rijesit uskoro mada mi ne lagga u niti jednoj igri.. btw, upravo sam preloadao Fifu 21 za 13min 

 Znači bez obzira što A1 tvrdi da je brzina ima umjetni gornji limit od 200 Mbit/s, očito to nije istina. Zahvaljujem na informaciji.

Sasoon uto 29.9.2020 12:25
ReventoN kaže...

Uzeo sam jucer A1 Flatbox i nakon iskonovih 18mb/s ovo je zadovoljavajuce  Ping je na svim uredajima oko 13-14, a na mom kompu je malo veci zbog glupog Kaspersky antivirusa, ali i to cu rijesit uskoro mada mi ne lagga u niti jednoj igri.. btw, upravo sam preloadao Fifu 21 za 13min 

 392Mbita download! Koja je lokacija?

ReventoN uto 29.9.2020 12:30

Gornja Dubrava.. ali ne s njihovim smecem od rutera, jer s njim ide oko 70-80mb/s.. koristim svoj Huawei B818-263   Kao, ako izvadim sim karticu gubim garanciju na ZTE.. hahah who cares ionako je za smece :D

cauchy uto 29.9.2020 12:56
ReventoN kaže...

Uzeo sam jucer A1 Flatbox i nakon iskonovih 18mb/s ovo je zadovoljavajuce  Ping je na svim uredajima oko 13-14, a na mom kompu je malo veci zbog glupog Kaspersky antivirusa, ali i to cu rijesit uskoro mada mi ne lagga u niti jednoj igri.. btw, upravo sam preloadao Fifu 21 za 13min 

Kakva ti je snaga signala u dBm?

Usput, kakve si brzine imao na ZTE?

ReventoN uto 29.9.2020 13:29
cauchy kaže...
ReventoN kaže...

Uzeo sam jucer A1 Flatbox i nakon iskonovih 18mb/s ovo je zadovoljavajuce  Ping je na svim uredajima oko 13-14, a na mom kompu je malo veci zbog glupog Kaspersky antivirusa, ali i to cu rijesit uskoro mada mi ne lagga u niti jednoj igri.. btw, upravo sam preloadao Fifu 21 za 13min 

Kakva ti je snaga signala u dBm?

Usput, kakve si brzine imao na ZTE?

 Nemam pojma, nisam to provjeravao i totalni sam newbie za takve stvari.. gdje mogu vidjet jacinu signala?

Taj njihov ZTE sam upalio cim sam dosao doma oko 17h i brzina je bila 47mb/s, odmah izvadio karticu i ubacio u b818 i dobio 235mb/s.. kod bratica na drugoj lokaciji ista stvar samo +30mb/s na oba routera.

RokyFrane sri 30.9.2020 05:17

Ja isto jučer preloadao FIFU :D

Imam pitanje, nikada nisam prije koristio mobilni net jer sam uvijek mislio da je teško sranje za online igranje sve dokle nisam došo na ideju da spojim mobitel sa PCem na USB i koristim net preko moba na kompu i u svemu šta sam igrao radilo je baš konstantno čak i u cmd-u kad sam npr pingao par server IPa i npr google.hr radilo je top. Imam trenutno 35/7 na HTu ali zadnjih godinu dana svi u kvartu imamo problema sa jednom jedinom centralom na kojoj smo spojeni i jedine pakete nudi HT,Iskon i Optima (znači isti kurac kako god okreneš) zato sam došao na ideju da probam mobilni net koristit na kompu i stvarno sam se iznenadio kako dobro radi ping čak je manji za 10-20ms u online serverima od moje bakrene parice i brzine su mi oko 75mb/25mb kad god sam mjerio. Pa me zanima pošto sad imam samo 2gb mobilnog neta tarife a 12.10.2020 mi ističe tarifa šta mi je najbolje za činit? Savršeno bi mi bilo da mi netko preporuči da imam neograničeno neta ili 100gb limit ali bez ugovorne obveze!! Jer ovaj net sa kojim sad imamo problema svi u kvartu je takav da brzine padne na 2down (upload ostaje uvijek isti) i ping skače u cmd-u i prema kojim god serverima od 45ms do 120ms svakih 10 sekundi i to traje od 20h navečer do 22:30h već godinu dana. Htjeo bi uzeti bez ugovorne obveze jer mi dokraja godine ili napočetku druge dolazi Optika i to će mi rješiti sve probleme, a ovaj mobilni net bi koristio baš kad moj bakarni neradi kako treba ili gotovo stalno ako bi uzeo neograničeni paket. Hvala

Burs sri 30.9.2020 05:22

Jel ima smisla davat dodatne pare za taj ZTE 286 model, jer vec imam ovo smece od 283 modela? Svako malo ga moram gasit i palit jer mi brzina pada (signal iznenadno skoci sa ionako losih -95 na -120dBm). Mozda da prijavim problem pa mi daju novi model gratis? Lol. Rađe bi bez ugovora jer je pretplata ista, ali onda moram odmah iskesirat ~400kn za ruter koji ce potencijalno opet biti smece. 283 model je jos vece smece jer externe antene nemaju ama bas nikakav efekt, a i unutarnjim pregledom rutera antene nisu niti spojene na PCB i ostatak elektronike - prijevara stoljeca! Jel ima 286 model 1Gbit lan port? Ovaj 283 ima samo 100Mbit.. :(

 

Vec sam 4. put pod ugovorom, a znalo se desit da odmah nakon ugovaranja neki drugi operater ponudi daleko bolju uslugu (zadnji je bio Tele2 sa pokucnim internetom), a ja onda ko vezan lancem mogu samo glavom o zid - ne bih vise hvala. Zadnje pitanje: da li se moze ugovorit usluga sa IPTV-om umjesto telefona - i dalje je DUO ne? :) Na taj telefon me ionako zove samo topshop i ostale dosade. Da ne pricam jos i o prebacivanju rutera sa 4g na 3g cim zazvoni telefon. To cekam vec 6 godina da srede.. Mogu ga iskopcat, da, vec vidim odgovore..

 

P.S. Brzine vise skacu zbog tih sugavih rutera, nego zbog lokacije, njihovih limita, i 4G tehnologije. Stavi 3 rutera na istu lokaciju, pa ces vidit sve između 30 i 300Mbit, pa i vise. Meni je najvise potezalo 90/35, ali ima perioda kad ne ide vise od 2-3Mbit, a ti se mozes je*** jer si kupio uslugu "do 200Mbit"..

P.S2: plejka (skidanje igara) + torrenti + HD/4K IPTV - moze se vrlo lako do 1TB, tim prije ako je u kucanstvu 3+ ljudi. Mozda i ne spadam pod onu "veliku vecinu korisnika" :) Uvijek ce biti onih koji ce reci "da je bar 2TB", a ako si jos pod ugovorom - sjedi i suti.. Ili placaj penale koji i nisu bas mali..

10alex sri 30.9.2020 07:56

Ovisi koliko bi novaca dao. Koliko znam ako hoces 100Gb ili neograniceno onda je to ili Tele2 169kn ili A1 179kn (bez ugovorne obveze). A ako zelis jeftinije mozda da uzmes od HT "Internet posvuda" i dobijes 60Gb za 49kn (isto bez ugovorne obveze), evenutalno da uzmes dva pa ces imati 120 za 100kn. ;-)

RokyFrane sri 30.9.2020 08:26
10alex kaže...

Ovisi koliko bi novaca dao. Koliko znam ako hoces 100Gb ili neograniceno onda je to ili Tele2 169kn ili A1 179kn (bez ugovorne obveze). A ako zelis jeftinije mozda da uzmes od HT "Internet posvuda" i dobijes 60Gb za 49kn (isto bez ugovorne obveze), evenutalno da uzmes dva pa ces imati 120 za 100kn. ;-)

 Ali koliko čujem za A1 se mora kupiti njihov router od 400 kuna? Već imam speedport plus od HTa i D-LINK DIR-842 koji koristim u bridge-u. Dal se na njih može koristit taj A1 net ili kako to ide? nikada nisam koristio mobilni net na taj način baš nikada neznam ni kako se to aktivira

RokyFrane sri 30.9.2020 16:12
Nuclear_Phoenix kaže...

Moraš kupiti njihov router ali ga ne moraš koristiti, može SIM kartica u bilo koji 4G CAT6+ ili ostaviš njihov a tvoj u bridge (to se bez problema napravi i radi).

 Hvala na pomoći ali i dalje mi je totalno čudno šta se mora dati 400 kuna da se kao aktivira ta njihova usluga? Neznam šta da radim iskreno evo..

DDavorin sri 30.9.2020 18:14
ReventoN kaže...

Gornja Dubrava.. ali ne s njihovim smecem od rutera, jer s njim ide oko 70-80mb/s.. koristim svoj Huawei B818-263   Kao, ako izvadim sim karticu gubim garanciju na ZTE.. hahah who cares ionako je za smece :D

 Ajd probaj sim kojeg drugog operatera u tom ZTE 286 da vidiš dali je zaključan na A1

Nuclear_Phoenix sri 30.9.2020 18:35
RokyFrane kaže...

 Hvala na pomoći ali i dalje mi je totalno čudno šta se mora dati 400 kuna da se kao aktivira ta njihova usluga? Neznam šta da radim iskreno evo..

A takva je politika, hoćeš-nećeš... Imaš tele2 koji ne traži kupovinu uređaja...

ReventoN sri 30.9.2020 22:59
DDavorin kaže...
ReventoN kaže...

Gornja Dubrava.. ali ne s njihovim smecem od rutera, jer s njim ide oko 70-80mb/s.. koristim svoj Huawei B818-263   Kao, ako izvadim sim karticu gubim garanciju na ZTE.. hahah who cares ionako je za smece :D

 Ajd probaj sim kojeg drugog operatera u tom ZTE 286 da vidiš dali je zaključan na A1

 Probao sam vec, radi na sve mreze

RokyFrane čet 1.10.2020 00:17
Nuclear_Phoenix kaže...
RokyFrane kaže...

 Hvala na pomoći ali i dalje mi je totalno čudno šta se mora dati 400 kuna da se kao aktivira ta njihova usluga? Neznam šta da radim iskreno evo..

A takva je politika, hoćeš-nećeš... Imaš tele2 koji ne traži kupovinu uređaja...

 Koja je razlika izmedju tele2 i A1 ako možeš dat neke primjere? Ovo su mi 2 primjera speedtesta preko mobilnog neta na mobitelu i na PCu preko USBa i prilično sam zadovoljan sa pingom i brzinom.

creat1n čet 1.10.2020 08:01
RokyFrane kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
RokyFrane kaže...

 Hvala na pomoći ali i dalje mi je totalno čudno šta se mora dati 400 kuna da se kao aktivira ta njihova usluga? Neznam šta da radim iskreno evo..

A takva je politika, hoćeš-nećeš... Imaš tele2 koji ne traži kupovinu uređaja...

 Koja je razlika izmedju tele2 i A1 ako možeš dat neke primjere? Ovo su mi 2 primjera speedtesta preko mobilnog neta na mobitelu i na PCu preko USBa i prilično sam zadovoljan sa pingom i brzinom.

Ako hoces vece brzine bolji ruter ti svakako ne gine. To smo svi skuzili i u medjuvremenu nabavili bolje rutere. Imas opciju bez UO za 180 kn mjesecno i 400 kn ruter ili fletericu za 225 kn mjesecno ako bonove kupis online pa dobijes 10% popusta inace je 250 kn. Za fletericu trebas isto bolji ruter da postignes vece brzine.

Nuclear_Phoenix čet 1.10.2020 08:13
RokyFrane kaže...

 Koja je razlika izmedju tele2 i A1 ako možeš dat neke primjere? Ovo su mi 2 primjera speedtesta preko mobilnog neta na mobitelu i na PCu preko USBa i prilično sam zadovoljan sa pingom i brzinom.

Cijena je praktički ista ali Tele2 ima slabiju infrastrukturu... Konkretno, kod mene, tele2 je znao padati na 2/30 (samo 2 down, up ostaje na 30) a a1 se drži na minimum 15/25 a oba su znala povući do 40/40. A1 kod mene ima nešto veći ping/jitter ali brzine su stabilnije. Isprobano sa istim routerom (neki CAT6).

 

Moraš probati oba. Kupi tele2 karticu na kiosku, bon i aktiviraj net pa mjeri oba u isto vrijeme ali sa istim routerom. Ovako napamet ništa, samo mjerenje može pokazati pravu situaciju (od 8 do 10, od 3 do 5 i od 8 do 10 navečer kad su vršna opterećenja).