Marti sri 19.10.2022 01:54

Malo sam se obnovio ( sonudbar samsung q950a je super ali naravno nije za glazbu bar ne za nas malo zahtjevnije, dok naravno filmove odrađuje besprijekorno ) tako da sam si ajmo reč " morao " nešto pristojno kupit s obzirom da sam nedugo več imao i bolji sistem od ovoga .....žena je več luda na mene od te sve opreme i kako ona kaže " ružnih kutija ".....al dobro

 Radi se o početnom modelu stereo recivera yamaha rs 202d i zvucnicima acoustic energy ae100².

Zvucnici su spojeni pristojnim kablovima ( 69 kn metar ) VAN DEN HUL THE SNOWLINE te neki jeftini dac od 380 kn pošto receiver nema svoj da se moze spojit zvuk optičkim kabelom iz televizora ( dok se ne kupi bolji dac ) spojen također dobrim " banana kablom "

Treba malo vremena da se usvira ali sve u svemu za uloženo dobiveno više nego zadovoljan, još sljedeči mjesec uzimam neke stalke za zvucnike i to je to 

Lp

Mariner sri 19.10.2022 11:35

Gledam tvoju sobu i uvik se nanovo razbjesnim kako fuckin dizajneri današnjih stanova ne vode računa od media kutku, bio on video ili audio... nebitno. Tvoja soba je preslik mnogih soba gdje jedan zvučnik, večinom desni, mora čamiti u kutu i boriti se s nedostatkom prostora dok je drugi izložen prolascima ljudi kroz obližnja vrata. Tako je to kad se nesposobni arhitekti koji veze nemaju o ljudskim potrebama uhvate dizajna stanova.

volegradele sri 19.10.2022 12:17

Dugo nisam na sajmu bio..najvise se zadrzao u Media Audio sobi gdje su svirali monstruozni Magico 5 zvucnici i meni nepoznati mono blockovi!
Opet vrlo slozeni uvjeti za poslozit dobar zvuk..sajmovi su takvi!Ali sve u svemu bilo je dobro..steta sto nisam mogao u nedjelju doc pa na miru poslusat jos par dobrih soba!

djigibao pet 21.10.2022 17:35

Evo nas par je otislo na TooLoud (ja prvi put), neki su i u ovoj temi, pa smo skupili slike/videa i zajednicke dozivljaje koje cu probat tu napisat.

 

Sluzbena izjava kaze da je bilo 1100 ljudi u 2 dana.

Iskreno, ja se tamo nisam mogao opustiti niti skoncentrirati na mjuzu jer non stop netko ulazi\izlazi ili priča .

U nekim sobama je zrak bio tako zagusljiv da se nije moglo disat.

Mjuza je bila ono klasicna za ovakav tip prezentacija (Keith Don’t Go najpustanija stvar cini mi se).

Ali dobro, idemo na ono bitno.

 

Evo slika rasporeda soba po katovima (2, 8 i 9 kat).

   

Prva soba u koju sam naletio (a trazio WC) su bili Magico zvucnici i odmah su me omađijali.

Magico M6:

  • elektronika je neka bijesna
  • ogromni monoblokovi
  • bili preglasni da bi se cula "prava" kvaliteta
  • problem je bio sto se zvuk probijao iz cak dvije susjedne sobe pa su se nadglasavali

 

Evo par slika zvucnika, popratne aparature i kabela i video:

      

Magico - YouTube

Magico - YouTube

Magico - YouTube

________________________________________________________________________________________________

 

Slijedeci zvucnici koje su svih ugodno iznenadili i vjerojatno najbolji setup tamo su bili - Zellaton Legacy

Mali bookshelf zvucnici za koje nitko od nas nije cuo ali jako ugodnog i balansiranog zvuka.

Soba je bila oko 20m2

To je nesto sto bi odmah odnio kuci dok ne vidis cijenu koja te odmah spusti na zemlju.

 

Evo slika i videa ovog malog cuda:

   

Zelaton - YouTube

Zelaton - YouTube

Zelaton - YouTube

Zelaton - YouTube

________________________________________________________________________________________________

 

Idemo dalje na drugo veliko iznenađenje iz male kutije - SPENDOR CLASSIC 4/5

  • najmanji spendori (cijena oko 18000kn)
  • cak malo bolji (a i jeftiniji) od Rogers LS3/5
  • 84db osjetljivost, na 8 Ohm
  • sviđao nam se zvucni potpis firme, precizno, brzo, a opet opusteno i nenapadno
  • imaju šarma, mogu se slusati danima
  • puno veći zvuk od samih zvučnika
  • Bass - nije nesto posebno ali ga uopce ne fali i sve je na svome mjestu. Svaki udarac basa je fin i ima ga
  • svirali sa Triode tube amp sa 845 lampama .. 22w po kanalu (tko bi rekao)
  • odlicno je bilo ali amp je bio na granici, dosta mu je bilo. Zvucnici lagano odrađivali posao, ali da je amp bio "jaci" mogli bi jos podnijeti...
  • bili u sobi oko 18m2

 

Slike i video:

    

Spendor 4/5 - YouTube

__________________________________________________________________________________________________

 

Veci Spendor d7 je to sve odnio na jednu visu razinu i djelovao jako mocno...cak nespojivo sa velicinom

Cijena cca 50 000kn.

Nema nekih posebnih slika (vide se iznad), a video mislim da je ovaj:

 

Spendor d7 - YouTube

 

...nastavak reportaze slijedi za koji dan...(ako ste zainteresirani)

djigibao ned 23.10.2022 17:16

Evo nastavak dozivljaja sa TooLoud 2022.

_________________________________________________________________________

 

U sljedocoj sobi su bili Paradigm Founder 120H i Chario ACADEMY SOVRAN

Vrhunski zvucnici ali je Chario tu odnio pobjedu.

 

Paradigm (je svirao sa Technics SU-R1000) - mozda malo tamni/zatvoreni ali bilo je detalja

 

Chario (je bio u kombinaciji sa Dagostiono Progression ampom):

- jako dobro
- Tri puta smo se tamo vracali.. Svaki put vrhunski zvuk..
- Ne znam jel ljepše zvuče ili izgledaju

 

    

_________________________________________________________________________

 

Jos jedna soba koja nas je odusevila je bila kombinacija Mađarskih FlowFranco Serblin Accordo Essence

Postojala je neka magija u ovom setupu pa je omađijala ljude toliko da su neki govorili da im je zvucalo bolje od kombinacije B&W, a sa druge strane neki su uletili kad je sviralo nesto dosta lose cak na granici distorzije.

 

Flow + Sonus F - YouTube

__________________________________________________________________________

 

Jos jedno "malo cudo" su bili Rogers LS3/5

Cijena oko 18 000kn.

Znaci, mali zvucnici dostojni sobe (nekih 15m2) ali su imali sve ujednaceno, balansirano i ugodnog zvuka gdje se covjek zapita cemu svi oni veliki zvucnci (slikovito receno).

Evo nekih od izjava ekipe:

- manji od kutije za cipele .. a zvuk...

- čudo jedno sto izlazi iz tako malih zvucnika
- uvijek se iznenadim koliko zvuka iz tako malih kutija...

 

  

Rogers LS3/5 - YouTube

___________________________________________________________________________

 

Bowers & Wilkins 802 D4

Bili u dosta velikoj sobi koju su dijelili sa Steinway & Sons (nesto kasnije o njima).

Vecina nas se slozila da su dobri ali da je to trebalo bolje svirat za te pare, a cuo sam i neke ljude u oklini koji su govorili da ih kao nisu uparili sa Classe ampom (iako je stajao na polici) jer da kao sa njima najbolje sviraju (ne bih se mijesao u tu izjavu).

Inace B&W su svirali sa Rotel Michi M8 mono blokovima i Michi P5 pre.

 

    

B&w 4 - YouTube

B&W - YouTube

_____________________________________________________________________________

 

DALI EPICON 6/Yamaha NS-5000/Klipsch HERESY IV

3 zvucnika u jednoj prostoriji (po nasem misljenju, prevelika prostorija za njih) spojena na jedan te isti amp (Musical Fidelity M8xi).

Ekipa se nije potrudila malo se poigrat kombinacijom drugih pojacala (a bilo ih je u prostoriji izlozeno, npr. Yamaha A-S3200) za svaki zvucnik.

Ostatak opreme je bio CD player Yamaha CD-S300Musical Fidelity M6x DAC i MX-STREAM.

Evo naseg misljenja:

- sve oko 5000€ i zvuči onako, bezveze
- prevelika soba, sve spojeno na isti amp
- netko je napisao da su Heresy svirali malo ok malo lose .. tocno je to bio i nas feeling .. jedna pjesma ok, druga - šuplje ...

- Yamahe su imale nekako razdvojene spektre, culo se zasebno bass, srednje i visoke .. nije bilo fluidno, muzikalno ..

- Klipsch heresy - imaju finocu, a bas malo dobar malo divlja, malo kutija zazuji, malo nestane skroz....

- od ta tri Dali je bio najbolji

 

        

Klipsch - YouTube

Klipsch 2 - YouTube

_______________________________________________________________________________

 

Toliko za ovaj put, ostalo je u nastavku par postova niže.

Uzivajte 

Zoki B sub 29.10.2022 07:26
Encyanix kaže...

Stigla oprema, dizajn spreman, ceka se rezanje materijala, slaganje i tonu testiranja 

 Svakako nam javi dojmove, ja sam poklonik više ove prve verzije, da je bas reflex napred, taj koji je vodoravan, znači 2 para kutija radiš, baš me zanimaju rezultati :)

Encyanix ned 30.10.2022 03:26
Zoki B kaže...
Encyanix kaže...

Stigla oprema, dizajn spreman, ceka se rezanje materijala, slaganje i tonu testiranja 

 Svakako nam javi dojmove, ja sam poklonik više ove prve verzije, da je bas reflex napred, taj koji je vodoravan, znači 2 para kutija radiš, baš me zanimaju rezultati :)

 Ja naginjem na aero port od iza ali vidit cemo sta ce testovi pokazat.. Povrsina porta je tu negdje (malo veca u slotanoj verziji) al racunam da je aero port nesto efektivniji pa da ce to bit tu negdje. Oko 45-47hz bi trebao biti tuning kutije. 

djigibao ned 30.10.2022 09:04
djigibao kaže...

Evo nastavak dozivljaja sa TooLoud 2022.

_________________________________________________________________________

 

U sljedocoj sobi su bili Paradigm Founder 120H i Chario ACADEMY SOVRAN

Vrhunski zvucnici ali je Chario tu odnio pobjedu.

 

Paradigm (je svirao sa Technics SU-R1000) - mozda malo tamni/zatvoreni ali bilo je detalja

 

Chario (je bio u kombinaciji sa Dagostiono Progression ampom):

- jako dobro
- Tri puta smo se tamo vracali.. Svaki put vrhunski zvuk..
- Ne znam jel ljepše zvuče ili izgledaju

 

_________________________________________________________________________

 

Jos jedna soba koja nas je odusevila je bila kombinacija Mađarskih FlowFranco Serblin Accordo Essence

Postojala je neka magija u ovom setupu pa je omađijala ljude toliko da su neki govorili da im je zvucalo bolje od kombinacije B&W, a sa druge strane neki su uletili kad je sviralo nesto dosta lose cak na granici distorzije.

__________________________________________________________________________

 

Jos jedno "malo cudo" su bili Rogers LS3/5

Cijena oko 18 000kn.

Znaci, mali zvucnici dostojni sobe (nekih 15m2) ali su imali sve ujednaceno, balansirano i ugodnog zvuka gdje se covjek zapita cemu svi oni veliki zvucnci (slikovito receno).

Evo nekih od izjava ekipe:

- manji od kutije za cipele .. a zvuk...

- čudo jedno sto izlazi iz tako malih zvucnika
- uvijek se iznenadim koliko zvuka iz tako malih kutija...

___________________________________________________________________________

 

Bowers & Wilkins 802 D4

Bili u dosta velikoj sobi koju su dijelili sa Steinway & Sons (nesto kasnije o njima).

Vecina nas se slozila da su dobri ali da je to trebalo bolje svirat za te pare, a cuo sam i neke ljude u oklini koji su govorili da ih kao nisu uparili sa Classe ampom (iako je stajao na polici) jer da kao sa njima najbolje sviraju (ne bih se mijesao u tu izjavu).

Inace B&W su svirali sa Rotel Michi M8 mono blokovima i Michi P5 pre.

_____________________________________________________________________________

 

DALI EPICON 6/Yamaha NS-5000/Klipsch HERESY IV

3 zvucnika u jednoj prostoriji (po nasem misljenju, prevelika prostorija za njih) spojena na jedan te isti amp (Musical Fidelity M8xi).

Ekipa se nije potrudila malo se poigrat kombinacijom drugih pojacala (a bilo ih je u prostoriji izlozeno, npr. Yamaha A-S3200) za svaki zvucnik.

Ostatak opreme je bio CD player Yamaha CD-S300Musical Fidelity M6x DAC i MX-STREAM.

Evo naseg misljenja:

- sve oko 5000€ i zvuči onako, bezveze
- prevelika soba, sve spojeno na isti amp
- netko je napisao da su Heresy svirali malo ok malo lose .. tocno je to bio i nas feeling .. jedna pjesma ok, druga - šuplje ...

- Yamahe su imale nekako razdvojene spektre, culo se zasebno bass, srednje i visoke .. nije bilo fluidno, muzikalno ..

- Klipsch heresy - imaju finocu, a bas malo dobar malo divlja, malo kutija zazuji, malo nestane skroz....

- od ta tri Dali je bio najbolji_______________________________________________________

 

Toliko za ovaj put, ostalo je jos dosta toga za stavit pa ce to doc tokom tjedna.

Uzivajte 

 

Evo i treceg nastavka reportaze, ostalo je jos par stvari koje ce biti ukratko opisane, nismo puno razglabali o njima jer nas nisu bas odusevili.

 

Audiovektor Q7

  • radili sa pojacalom D klasa (Jeff Rowland Continuum) i Meridian CDP
  • dosta naglaseni visoki (u momentima do boli uha)
  • preglasno pustanje mjuze gdje su visoki bas parali usi
  • mozda bi u "boljoj" sobi zvuk bio bolji
  • vracali se par puta ali zvuk nije bio bolji

 

    

Audiovektor Q7 - YouTube

_________________________________________________________________________________________________

 

Audio solutions Overture (ne znam jel 304F ili 305F)

  • ostatak aparature je bio Ayon Triton Evo Mono (ostalo ne znam) i Trigon Audio
  • bili su u sobi sa Ayon zvucnicima tj. pored njih sto mozda nije sretno rijesenje jer su ti Ayon bili kao zid za njih
  • kutijasti zvuk
  • raspon zvuka je zvucao ograniceno (mozda zbog Ayona pored)
  • nista posebno

 

    

Ayon/Audio Solutions - YouTube

 

__________________________________________________________________________________________________

 

Colibri Labs ELECTRUM S

  • rade ih nasi ljudi (Rijeka)
  • jako dobar i mocan bass (radi se o Scanspeak mid/bass)
  • fini zvucnici i jako fini zvuk
  • soba je mozda cak bila malo mala za njih
  • nazalost cijena je hmmm

 

  

Colibri Labs - YouTube

___________________________________________________________________________________________________

 

Fink Team Kim

  • ostala apratura je bila od Advance Paris
  • jako fini i bogati zvuk
  • cijena paprena

 

    

____________________________________________________________________________________________________

 

 

ELAC (mislim da je model ELAC Concentro 503)

"Radi se o najmanjem modelu iz vrha Elac-ove ponude, sa koaksialnim pogonom u čijoj sredini je JET 5 visokotonac. Bass pogon je isti onaj koji se nalazi na modelima 507 i 509"

  • dobar zvuk, mozda malo bezosjecajan

 

 

____________________________________________________________________________________________________

 

 

Martin Logan 30i

  • srednji i bas muljavi
  • visoki naglaseni
  • meni osobno nisu bili bas tako losi
  • ostatak aparature je bio od Arcam i PS Audio

 

  

Martin Logan 30i - YouTube

__________________________________________________________________________________________________

 

 

STEINWAY & SONS MODEL A

  • bili u istoj sobi sa B&W
  • naslonjeni na zid
  • zvuk sređen pomocu DSP
  • nekako nam nije zvucalo dobro ni privlacno

 

   

Steinway & Sons - YouTube

Steinway & Sons - YouTube

___________________________________________________________________________________________________

 

Marten Oscar Trio

  • ostatak ssistema - Acoustic Invader LANCER, Acoustic Invader FULCRUM i mono blokovi u D klasi (iz Srbije)
  • kaze ekipa koja je bila lani da u ovog puta bili bolji
  • vratili vjeru u Martene

 

 

    

Marten - YouTube

__________________________________________________________________________________________________

 

To je manje vise to, ostatak nismo puno komentirali ili smo zaboravili.

Uglavno interesantno i zabavno pogotovo ako je dobra ekipa.

 

PREPORUKA ZA POSJETU SVIMA KOME JE HI-FI U KRVI.

 

 

makaown uto 1.11.2022 14:16

Pozdrav,

 

Trenutno sam u izgradnji kuće i planiram provesti 2x1.5 mm2 zvučnički kabel na način da će u svakoj prostoriji gdje želim zvuk biti malo pojačalo/player ovog tipa. Od zvučnika do pojačala ide 2x1.5 mm2 te za player još trebam dovesti napajanje i mrežu.

Zanima me kako bi pravilno trebao odabrati poziciju zvučnika u spavaćim sobama, kupaonici (vjerojatno će tamo ići 2, u saunu i izvan nje.) i dnevnom boravku - tlocrt prizemljetlocrt kat

Imate li neki prijedlog koji zvučnici bi bili dobri za ugradnju?

 

Slobodno ako vidite da nešto nije ok kod izvedbe instalacija vičite :) 

Također, ako postoji prikladnija tema za pitati molim da me uputite. Hvala!

Marti pon 7.11.2022 18:11

Stigli i stalci za zvučnike NORSTONE STYLUM 3, htio sam uzet NORSTONE STYLUM 2 jel su oni niži od ovih, ali eto ovo je bio poklon za rođendan pa neću mjenjat ništa, jos ih samo napunim pjeskom i to je to, vizualno izgledaju dosta ljepo a i kvaliteta mi se čini ok, naravno i sama zvučna slike se popravila pošto su zvucnici sad dok se sjedi u visini glave 😉

marisa_m pon 7.11.2022 19:29

Pozdrav dobri ljudi. Molim pomoć, zna li netko što je ovo na fotografijama i čemu to služi?

Shvatili smo da je neka audio oprema ali nitko od ljudi oko mene ne zna zapravo što je.

Postoji još neki sličan uređaj samo veći. Nadam se da sam dobro uploadala fotografije.

Hvala puno!



 

marisa_m uto 8.11.2022 10:10

Pozdrav naravno da smo googlali, ali nije da mi nešto puno znači to što piše. I dalje ne razumijem cemu to zapravo sluzi. Zapravo u konacnici me zanima je li to zastarjela tehnologija za elektronski otpad ili ima smisla staviti na njuškalo npr.?

 

dax-lax uto 8.11.2022 12:45
marisa_m kaže...

Pozdrav naravno da smo googlali, ali nije da mi nešto puno znači to što piše. I dalje ne razumijem cemu to zapravo sluzi. Zapravo u konacnici me zanima je li to zastarjela tehnologija za elektronski otpad ili ima smisla staviti na njuškalo npr.?

 

 Za njuškalo se kupaca uvijek nađe. Kolko sam letimice provjerio, služi tome da, ako imaš više podjeljenih prostora (8), da možeš u svakom puštat drugu glazbu. Vjerujem da će se naći netko kome tak nešto treba. Vrijednost? Nemam pojma

dax-lax sri 9.11.2022 14:46
marisa_m kaže...

Hvala! Imate li mozda ideju kako doznati vrijednost? Nema ga nigdje po internetu, zato smo i mislili da je to nesto zastarjelo i neupotrebljivo.

 https://www.ebay.com/itm/154164693608  jednio što sam za amptraxx našao. Vjerojatno nije orijentir- ne znam kolko je star oglas, a trebaš provjeriti i da li to tvoje uopće radi. Generalno to i jedno i drugo još ima primjenu iako nisu ethernet modeli u pitanju.

djigibao sri 23.11.2022 09:12

Cestitke kolega gore, sigurno zvuce jako dobro.

Kad se bolje upoznate napise neku recenziju, a i usporedbu vs Dynaudio.

______________________________________________________________________________________________

 

Ove godine cini se da ce bit nikad losiji BF po pitanju audia.

Evo par linkova sa stranicam koje nude "neke akcije":

 

 

Ako netko naleti na jos neku stranicu sa BF audio stvarima neka nabaci ovdje.