farabuto pon 25.10.2021 15:00

Napisati ću nešto. Sada u principu čekam do kraja tjedna da mi se uši naviknu na zvuk. Kada budem vratio stari kabel onda ću najbolje znati. Barem je tako kod mene. Inače, Lat je za mene zaista super kabel gledajući omjer plaćeno/dobiveno ( kupljen je rabljen ). A imao sam uz njega i Marohei Maduro SE i Stampu Challenger. Onog Marohei mi je bilo žao prodati ali mi je trebao novac za nešto drugo  ( van hifi-a) pa je bilo koji prodam prvi, Lat ili njega.

farabuto pon 25.10.2021 15:48

Kada sam bio zamjenio Audioquest Yucon XLR sa Lat IC300 između pretpojačala i izlaza razliku sam čuo odmah na prvu kolika je bila. Visoki ugodni a ne više kričavi. Bas fluidniji kao da je netko odčepio cijev koja je bila napola zaštopana. A interkonekti su bili po cijeni tu negdje.

Uran 11 pon 25.10.2021 17:23
farabuto kaže...

Kada sam bio zamjenio Audioquest Yucon XLR sa Lat IC300 između pretpojačala i izlaza razliku sam čuo odmah na prvu kolika je bila. Visoki ugodni a ne više kričavi. Bas fluidniji kao da je netko odčepio cijev koja je bila napola zaštopana. A interkonekti su bili po cijeni tu negdje.

 To ili si si uši opral u međuvremenu.:)

farabuto pon 25.10.2021 18:17

Možda sam se u predhodnom postu izrazio malo grubo pa se netko uvrijedio ali stoji činjenica da su razlike zaista bile čujne kako u visokim tako i u basu. Audioquest sam imao u sustavu više od četiri godine pa mogu tvrditi i da sam dobro upoznao zvuk svog sustava sa tim kabelom za koji ne tvrdim da je loš nego ga je Lat jednostavno "nadsvirao". To  nisu nikakve bajke ni lovačke priče i stojim iza toga a inače i priznajem da nemam neki super sluh. Sustav je bio Nuprime Dac 9 i 2x Sta 9.

john142 pon 25.10.2021 18:51
djigibao kaže...



I sam imam Yamahu (R-N803D) ali imam i povoljni vanjski DAC (Topping E30) kada zelim spojit laptop sa Yamahom, onda je sve sto slusam preko laptopa i Yamaha radi samo kao pojacalo.

 

 Kako si zadovojan sa E30? Bilo je prituzbi na klik-ove kod prebacivanja s pjesme na pjesmu i na rad auto standby-a.

Navodno su to popravili na E50 ali i cijenu su mu dobrano podebljali.

 

Je li netko mozda slusao ove nove Primare I15, I25 multi uredjaje? Vidim da imaju D klasu u sebi a po testovima dosta dobro prolaze. Nisu bas jeftini, vrijedi li to toliko kn ili marketing radi svoje? Djeluju dobro slozeni. Druga stvar, koliko je dobro slozen DAC u takvim uredajima viseg cjenovnog razreda, da ne bude kako im moze parirati recimo jedan jeftini Topping?

analogni pon 25.10.2021 20:01
farabuto kaže...

Možda sam se u predhodnom postu izrazio malo grubo pa se netko uvrijedio ali stoji činjenica da su razlike zaista bile čujne kako u visokim tako i u basu. Audioquest sam imao u sustavu više od četiri godine pa mogu tvrditi i da sam dobro upoznao zvuk svog sustava sa tim kabelom za koji ne tvrdim da je loš nego ga je Lat jednostavno "nadsvirao". To  nisu nikakve bajke ni lovačke priče i stojim iza toga a inače i priznajem da nemam neki super sluh. Sustav je bio Nuprime Dac 9 i 2x Sta 9.

Daj molim te !


Pa kome si se ti dužan opravdavati za ono što su tvoje uši čule u tvojem sustavu ?

 

Da li postoje razlike u zvuku među zvučničkim kabelima na podosta kvalitetnom Hifi sustavu...dajte...najte ?

 

Pa tko još to danas može negirati ?

 

Samo onaj koji nije probao (ili nije želio probati) ili nema na čemu/s čime probati...itd...

 

Uživaj u glazbi...i samo naprijed s probama......

 

 

analogni pon 25.10.2021 20:23
Uran 11 kaže...

 

 Pa koji se kufer odmah srdiš, pa smijem i ja valjda nekaj reči.:)

 Ma....ne srdim se ja na tebe...ti si stavio smajlić u onom svom postu (ipak)....

....nego (malo) na kolegu koji se bez veze ide nekome (svima) opravdavati.

 

Ajd, svima pozdrav

 

 

 

 

 

 

 

djigibao pon 25.10.2021 22:04
john142 kaže...
djigibao kaže...



I sam imam Yamahu (R-N803D) ali imam i povoljni vanjski DAC (Topping E30) kada zelim spojit laptop sa Yamahom, onda je sve sto slusam preko laptopa i Yamaha radi samo kao pojacalo.

 

 Kako si zadovojan sa E30? Bilo je prituzbi na klik-ove kod prebacivanja s pjesme na pjesmu i na rad auto standby-a.

Navodno su to popravili na E50 ali i cijenu su mu dobrano podebljali.

 Zadovoljan sam ok.

Ne znam o kojim pritužbama se radi, ja nisam primijetio (slobodno napiši o čemu se radi)

Uredjaj ide u standby nakon par sekundi bez zvuka.

Ja ga koristim samo kao DAC, ne kao preamp.

metallic uto 26.10.2021 07:37

Jutro ekipa!

kako STREAM-ate, CAST-ate zvuk na vase recievere i Av recievere?

 

Trazim najbolje/budget rijesenje za svoju Yamahu Rx v373, jer mi se bluetooth od logitecha ne svidja.

 

Vidio sam audioengine B-Fi, Yamaha s303, iFI ZEN stream. I zapeo u svemu.

 

Razlog zasto pisem je, jer mi par frendova koristi Nvidia shield( tu sam nasao na oprecna stajalista).

 

Bit poruke je da sam otkrio da moze Chromecast 3gen direkt u reciever. Sto mislite?

 

Hvala!

john142 uto 26.10.2021 12:52

Zovem jutros Ronis i pitam za Primare I25 Prisma (na netu pise da ih ima na stanju i cijena je 18790kn, inace je cijena tog modela oko 26600kn). Kaze zenski glas, da, da ima ih, samo srebrni finis. To je sigurno Prisma model?, Da, naravno. Moze li popust za gotovinu, moze 10%. Super, imate li original zapakirani? Javim vam kada provjerim. I tu je kraj razgovora 😊

Sada na netu vise nema Prisme nego samo golo pojacalo za 17999kn. Pretpostavio sam da je greska u koracima kod pisanja modela i cijene na netu. Mogla je jednostavno nazvati i ispricati se, onako cisto ljudski 😊

analogni uto 26.10.2021 13:04

Nisu jedini.

I još ti se žensko javi na telefon !

 

Zvao si poslovnicu U Zg ?

 

Podosta Hifi Shopova nema baš kvalitetno ažurirane Web stranice.

Ronis ima ogromnu ponudu, čega nemaju, ako želš, nabavit će ti (uglavnom).

Ali dosta te ponude nije na lageru.

 

I da, oni ne "žive" baš od prodaje Hife....šarolika ponuda i ostaloga....

 

 

 

 

 

 

 

 

john142 uto 26.10.2021 13:48

Fora je u tome da sam ju dva puta pitao je li to Prisma, da, da. Zvao trgovinu u Zg posto pise da oni imaju taj model.

Player.hr posve druga prica, javio ce ljubazni covjek i sve rijesili u 5 minuta. Poslao predracun za uplatu na mail i za dva dana dosla dostava.

 

Ronis ima hrpu ''praznih'' artikala po cudnim cijenama. Gledam samo one gdje pise ''isporuka odmah'' no ocito ni oni nisu ispravni.

analogni uto 26.10.2021 13:54

https://www.safeandsoundhq.com/products/martin-logan-motion-40-floorstanding-speaker-pair

 

Da, zbunjujuća je i cijena u ovog gore Web Shopu !

Cijena od 1.600 $, preračunato u kn je 10.400 kn ! Za par !! (tako barem piše...i na jednom drugom sajtu..)

 

Valjda se radi o istim zvučnicima (Pioano finš npr. ne povečava iznos toliko).

 

Netko je kod Ronisa zeznul s cijenama....

 

EDIT:  

 

Upravo sam zvao Cetralu Ronisa ( u ČK), javila se ženska (WebShoop) i veli da zvučnik nemaju na lageru.

Ali da se može naruččiti...i tvrdi (uz provjeru) da je cijena ispravna!Zove i kolegu u pomoć (žeMske i Hifi...).

I on tvrdi da je cijena ok !

 

Savjetujem im da pogledaju cijene na nete....kazali da im ostavim broj telefona pa će javiti...  

 

 

 

 

 

 

 

analogni uto 26.10.2021 14:15

I... voila !!!!

 

Zvali me vrlo brzo natrag iz Ronisa i skrušeno priznali da su napravili grešku u ispisu/izračunu cijene.

 

Vrlo ljubazno su se zahvalili što sam ih obavijestio.

Ispraviti će cijenu.

 

Cijena (ispravna) para tih Martin Logan Motion 40 zvučnika kod njih je 19.200 kn !!!

 

Eto, bar sam nekaj dobroga napravil danas...inače samo pijem kave i pivu i Hifu poslušam od prije ručka još....

 

Zoki B uto 26.10.2021 14:53
analogni kaže...

I... voila !!!!

 

Zvali me vrlo brzo natrag iz Ronisa i skrušeno priznali da su napravili grešku u ispisu/izračunu cijene.

 

Vrlo ljubazno su se zahvalili što sam ih obavijestio.

Ispraviti će cijenu.

 

Cijena (ispravna) para tih Martin Logan Motion 40 zvučnika kod njih je 19.200 kn !!!

 

Eto, bar sam nekaj dobroga napravil danas...inače samo pijem kave i pivu i Hifu poslušam od prije ručka još....

 

Samo je problem što je 19200kn cijena novog modela 40i (par) a kod njih je na stranici model 40 koji je stariji model :)

 

Dodatak, kada je izašao novi i model, cijena starijeg je znatno pala, zato ih ima sada jefitno okolo koji nisu prodani.

Mediaaudio iz Splita je zastupnik, tamo sam ih ja uzeo.

djigibao uto 26.10.2021 17:47
analogni kaže...

I... voila !!!!

 

Zvali me vrlo brzo natrag iz Ronisa i skrušeno priznali da su napravili grešku u ispisu/izračunu cijene.

 

Vrlo ljubazno su se zahvalili što sam ih obavijestio.

Ispraviti će cijenu.

 

Cijena (ispravna) para tih Martin Logan Motion 40 zvučnika kod njih je 19.200 kn !!!

 

Eto, bar sam nekaj dobroga napravil danas...inače samo pijem kave i pivu i Hifu poslušam od prije ručka još....

 

 

...ja koliko vidim cijena je i dalje ista...

analogni uto 26.10.2021 18:21

I ja vidiim....!
Ja sam svoju"potrošačku" dužnost obavio.

 

Inertni su, spori u zadnje vrijeme.

Previše su proširili asortiman. Nekad su bili bazirani velikom većinom samo na Audio/Viedo opremu.

Prelaskom u bitno veći posl. prostor (Galerija Sjever u Čk i Velesajam u ZG), prodaju sve i svašta.

Gube se pomalo u svemu tome.

djigibao pet 29.10.2021 18:21
Ayre kaže...

Koji servis koristite?

 

Trenutno jedino Tidal Hi-Fi sa par ljudi u Family acc (ako je netko zaintereisiran ima par mjesta za ubacit u Familiju pa da nam trosak bude jos manji) ali paralelno s njim korist i Deezer te Spotify ali trenutno u free verziji.

Osobno mi je nekako Spotify najdrazi, daje najbolje prijedloge mjuze i slaze najbolje playliste (cekam Spotify Hi-Fi da pređem na pretplatu).

farabuto pet 29.10.2021 21:27

Danas sam morao vratiti (teška srca  ) Cardas Golden Reference zv. kabel. Mislio sam da će ostati još koji dan ali što je tu je.Bio je između Ayon Spirit III i Opera Quinta SE. Izvor laptop ( Foobar i JRiver ). Nikako da preuzmem gram koji je konačno zgotovljen. Šta reći... osim zaista odličan kabel. Kada sam vratio nazad svoj Lat SS 1000 MK2 onda sam tek čuo razliku. Pustio sam nekoliko sati radio Swiss Jazz preko JRivera da svira u pozadini. Dok ovo pišem vrti se Eva Cassidy u flac formatu. Meni je najveća razlika bila u visokim gdje tek sada osjetim da malo " vrište ". I bas je sa Cardasom bio malo profinjeniji i fluidniji, nekako mekši, uhu ugodniji. Isto kao i vokali. Slušao sam soft rock, blues, jazz, soul, ambijentalnu. Samo u triode načinu. Pentode nisam koristio. Inače ne koristim pentode, jako rijetko. Što se tiče stagea tu je negdje isti ( barem koliko je čujem ). Međutim sustav sada zvuči nekako svjetlije, neprirodnije i malo tvrđe sa mojim kabelom. Nisam od onih koji će pisati eseje od nekoliko stranica o jednom kabelu niti to znam ali definitivno sada znam da je ovaj Cardas donio onaj završni glam iliti konačni klik na kotačiću što se tiče profinjenosti zvuka u mom sustavu i zaista bi ga volio imati ali je cijena ubitačna ( barem meni što se tiče kabela ) za sada. To je inače starija verzija Cardas Golden Reference. Da se razumijemo ( za sve nevjerne Tome ), nisu to neke enormne razlike u zvuku koji će vam ispravljati greške ( toliko puta prožvakana tema ) ali su ipak čujne barem u ovoj mojoj kombinaciji. Kabel je  protočniji i više ispravno propušta signale.Jednostavno uživate i puštate da vas muzika nosi. Sada kada sam to uvidio nema druge nego zamjena zv. kabela. Ali ne prije druge jeseni. Gledaću da još nešto " kvalitetno 1.classe " probam u međuvremenu. 

 

Ps

Kolega Analogni, zadovoljan?

Striko2009 pet 29.10.2021 21:34
djigibao kaže...

Da vidimo da li i koliko vas koristi SUB u Hi-Fi/HT-u:

 Meni je namjesteno 2+1 jedino na tv, zbog gledanja filmova preko harda. Inace je stereo setup kad se tv gleda preko iskona i za tuner.

Kod slusanja glazbe je sub ugasen, osim kad se skupi ekipa pa zovemo susjede na pićence