djigibao čet 6.8.2020 09:33
volegradele kaže...
Malo da se ubacim u vrlo zanimljivi dijalog s necim malo drugcijim,igrom slucaja i corona pocasti sta hara svijetom novac koji je bio namijenjen za put u Dublin s ekipom 30.03 sam dobio ove prekrasne male zvucnike koje je moj frend dobio na nagradnoj igri!Audioengine A2+.Pokusali smo ih neuspijesno prodat pa ih je frend meni prodao za vrlo vrlo razuman novac..sad cekam njihove gumene podloske(stalke) da ih montiram na desktop i zamijenje stare Logitech zvucnike!
Spojio ih na brzinu da vidim kako zvuce i da se usviraju malo..fino fino

 ...spojis sa ovakvim izvorom i zvuk ce bit odlican...

 

https://www.youtube.com/watch?v=WUr3ojp10aE

 

 

gocc01 čet 6.8.2020 11:12

Audiolab je nadogradio svoj 6000A model pojačala sa mrežnim playerom i napravio all in one uređaj kakav tražim (onaj goldnote is1000 mi je ipak preskup makar snižen na samo  19000kn) 

 

E sad, cijena regularnog 6000A je oko 600£. Cijena mrežnog playera 6000N je oko 450£ dok je novi 6000A Play skuplji od 6000A za 200£. Čini mi se kao odlična nadogradnja.

 

Isplati li se onda dati tih 1050£ za 6000A/6000N pored ovog AiO uređaja za 800€? 

 

Vele da su iznutrice iste. 

volegradele čet 6.8.2020 23:40

Audioengine A2+

 

Odlicni mali desktop zvucnici sa odlicnim srednjotonskim podrucjem i ugodnim visokim...ali svi znam koja je najveca mana mali zvucnika..jednostavno to nije to..tanki su za popizdit..zna se sto sljedi..Audioengine S8 subwoofer

Javim se opet nakon stotinjak sati rada!

Encyanix pet 7.8.2020 00:38
volegradele kaže...

Audioengine A2+

 

Odlicni mali desktop zvucnici sa odlicnim srednjotonskim podrucjem i ugodnim visokim...ali svi znam koja je najveca mana mali zvucnika..jednostavno to nije to..tanki su za popizdit..zna se sto sljedi..Audioengine S8 subwoofer

Javim se opet nakon stotinjak sati rada!

 Slozis ove gore daytone 4" pa ces vidit sta je bass response. Odrade do nekih 35hz bez muke.. jako topao zvuk

djigibao pet 7.8.2020 09:01

Sinoc bio na koncertu mr. Elvis Stanic u jednom od najstarijih naselja na otocima - Osor (Osor je postao rimskim gradom 167. g. pr. Kr.)

Koncert je bio ispred crkve:

 

Grupu su sacinjavali:

  • Elvis Stanić, gitara, harmonika | guitar, accordion
  • Alba Nacinovich, vokal | vocal
  • Branimir Gazdik, bubnjevi | drums 
  • Goran Rukavina, bas gitara | bass guitar
  • Maasej Kovačević, klavijature | keyboards

 

 

Evo jedna izvedba poznate pjesme "Light my fire" u malo drugacijem izdanju.

 

https://photos.app.goo.gl/wfmchjAEkVutXuoU8

 

Encyanix sub 8.8.2020 02:22
tajo1960 kaže...
Encyanix kaže...

Nesto novo danas doslo, pa se malo igralo  (kutija je samo testna prije nego sto dodu passivni radiatori) 

Možeš li malo opisati to "kutija je samo testna prije nego sto dodu passivni radiatori"?

Nije baš najjasnije što točno misliš pod tim? Testna kutija, 4'' jedinice, 2 rupe, a doći će pasivni radijatori... malo se ne snalazim u svemu. Help sa opisom? Tnx :-)

 

I, jesi li siguran da mali 4'' zvučnici idu do 35 Hz?

Naravno, ova kutija je trenutno slozena na principu bass reflex (ported) dizajna. Cca 7 litara neto i tuning oko 45hz (testirao od 30hz do 70hz tuning ali 45hz daje najbolje rezultate).


Privremeno je i testno dok ne dodu pasivni radiatori, a onda ide i nova kutija (tip dizajna di passivni radiator (samo membrana zvucnika bez ostalih dijelova) odradjuje slican posao kao bass reflex uz par pozitivnih i negativnih stvari. Najveca prednost je kad se zeli postic dubok zvuk iz male kutije jer obican bass reflex dizajn da bi se tunirao nisko zahtjeva jako dugacki port (cijev) koji je kao prvo tesko  smjestiti u malu kutiju te uz to dodatno zauzima unutarnju litrazu pa automatski i kutija mora bit nesto veca...  uz to kod pasivnih radiatora nema takozvanog port noise-a koji se zna osjetit cak i kod ozbiljnjih proizvodjaca subwoofera i zvucnika.. sto se tice negativnih stvari pasivnih radiatora to je sto ispod svog tuninga naglo gube efektivnost zvuka i druga stvar je sto ako se radi nesto ozbiljnije treba potrosit dodatno novce na njih.

 

Malo je drugaciji tip zvucnika (jako nizak fs od 54hz te velik x-max od 8mm u oba smjera sto su jako impresivni parametri za 4" zvucnike) uz pravu kutiju zvuce fantasticno. Do 36hz sviraju bez problema te nakon toga do cca 32-33hz se jos nesto osjeti a sve ispod toga je beskorisno.

Na slici su 3 dizajna razlictih litraza pa cu vidit koja ce od te 3 kutije najbolje svirat. Inace kompletni projekt se sastoji od 2x 4" zvucnika 1x visokotoanc i 2x 8" pasivnih radiatora  

Ako jos sta treba detaljnije objasnit tu sam 

nixass sub 8.8.2020 12:00

Jel ovo vrijedi kaj?

To stoji nekorišteno već valjda 30 godina, sve ispravno.

Uz to su i 4 zvučnika (ne znam detalje), isto Sharp.

Ne pitam jer namjeravam prodat nego bi to možda i koristio povremeno.

Encyanix sub 8.8.2020 12:04
tajo1960 kaže...
Encyanix kaže...

Naravno, ova kutija je trenutno slozena na principu bass reflex (ported) dizajna. Cca 7 litara neto i tuning oko 45hz (testirao od 30hz do 70hz tuning ali 45hz daje najbolje rezultate).


Privremeno je i testno dok ne dodu pasivni radiatori, a onda ide i nova kutija (tip dizajna di passivni radiator (samo membrana zvucnika bez ostalih dijelova) odradjuje slican posao kao bass reflex uz par pozitivnih i negativnih stvari. Najveca prednost je kad se zeli postic dubok zvuk iz male kutije jer obican bass reflex dizajn da bi se tunirao nisko zahtjeva jako dugacki port (cijev) koji je kao prvo tesko  smjestiti u malu kutiju te uz to dodatno zauzima unutarnju litrazu pa automatski i kutija mora bit nesto veca...  uz to kod pasivnih radiatora nema takozvanog port noise-a koji se zna osjetit cak i kod ozbiljnjih proizvodjaca subwoofera i zvucnika.. sto se tice negativnih stvari pasivnih radiatora to je sto ispod svog tuninga naglo gube efektivnost zvuka i druga stvar je sto ako se radi nesto ozbiljnije treba potrosit dodatno novce na njih.

 

Malo je drugaciji tip zvucnika (jako nizak fs od 54hz te velik x-max od 8mm u oba smjera sto su jako impresivni parametri za 4" zvucnike) uz pravu kutiju zvuce fantasticno. Do 36hz sviraju bez problema te nakon toga do cca 32-33hz se jos nesto osjeti a sve ispod toga je beskorisno.

Na slici su 3 dizajna razlictih litraza pa cu vidit koja ce od te 3 kutije najbolje svirat. Inace kompletni projekt se sastoji od 2x 4" zvucnika 1x visokotoanc i 2x 8" pasivnih radiatora  

Ako jos sta treba detaljnije objasnit tu sam 

Sretno sa izradom; svakako! Zanimljivo područje (izrada zvučnika) u kojem se nisam okušao, a mislim da i neću   jer, previše parametara treba znati i poštovati da bi kutija radila točno kako treba. To čak ni velikim proizvođačima ne polazi za rukom svaki puta  

 

Samo, nije mi jasno dobivanja najdubljih frekvencija iz male kutije/kabineta, a po pasivnoj membrani koju ipak mora pogoniti aktivni gibajući zrak u kutiji, a nema "aktivnog" bas zvučnika velike membrane (da uzgiba zvuk u hodu), a na kutiju su ušarafljena tek 2 komada 4'' zvučnika?!

 

(Pre)mala je to količina zraka uzgibanog zraka u kutiji i pre mala kutija da bi pasivna membrana imala duge hodove i tome davala basove niže od 40 Hz (ti kažeš čak 35!!)...

 

OK, samo razmišljam naglas... ako ti imaš dobra i realna saznanja da to sve tako ide i može ići - OK... sretno, svakako, još jednom :-). Pozdravljam projekt i neka svira odlično!

 

Pišem, jer imam zvučnike i sa pasivnim membranama, pa nisam baš toliko izvan pojma bas membrana i pasivna membrana pored njih, ali ovo mi se ipak nekako čini kao SF story...

 

Ono za dugi port... Uz male promjere membrana bas zvučnika, koliko mi je poznato, konstruktori se radije opredjeljuju za Transmisssion line ustroj zvučničkih kabineta, jer to jedino ima dobar i realno kvalitetan učinak na bass frekvencije, gdje dugim putom bas "zraka" dobivaju duboke basove van (PMC, T+A zvučnici, recimo), ali umetanje dugačkog tube-porta u malu kutiju...

 

Davno sam preuredio jedne svoje floorstand zvučnike i bavio se nekim izračunima za promjenu tube-porta, ali, koliko se sjećam, ni proizvođač Deflex (UK) nije nudio baš neke dimenzije veće od 110-120mm dužine bass reflex tuba. Da bi išao na veće dužine - moraš imati i dublju kutiju, a ti govoriš o 7 (sedam) litara volumena... hm, hm... ja a o (bivših) 50 litara...

 

Ponavljam, sve mi ovo zvuči pomalo kao SF, ali OK... treći puta - SRETNO i neka radi najbolje što može i bolje od svih očekivanja   

Čekamo zvučne impresije i oduševljeni izvještaj!

 Trenutno su dva porta promjera 3cm i duzine cak 25cm unutra sto bi bilo nesto malo vise povrsine od jednog 4cm porta i guraju tonu zraka van te se dogadja port noise sto znaci da bi port trebao bit jos siri ali ako bi se islo na siri port normalno nebi se mogao dobit zeljeni tuning. Cim stignu radiatori i slozim kutiju snimim koji video da vidis koliki ce pomak imat pasivni sa samo dva komada 4" 

 

Da se razumijemo ova dva komada nece trest sobu (iako se malo osjeti) nit ce sluzit za tako nesto, ali ono sto je impresivno je njihov bass response, taj karakter zvuka gdje na 30% snage mozes cut sve note skroz do 35hz. Jako mekan i topal zvuk.


Sto se tice transmission line-a to je jako zanimljiv tip kutije ali nije bas minijaturan, vecinom ispadne veci od klasicnog bass reflex tipa i dosta tezi zbog velike kolicine dodatnog materijala za port.

 

djigibao uto 11.8.2020 08:27

Gustard x20u za 420€ ako je nekom interesantno neka pogleda malo - KLIK

Inace je novi kostao oko 720€ - KLIK

 

Features:
1. Doul ESS Technology Sabre Reference 32bit ES9028PRO DAC chip,R and L sound Chanel one on each side。
SNR up to 129db, distortion rate -120db
2.Automatic adaptation master clock technology and Asynchronous master clock technology。
Two clock mode can be freely selected.
3. XMOS 32bit USB receiver chip which is best performance asynchronous USB audio solution. 
4.CPLD programmable logic device. Soft control.
5. Three files gain, volume can be adjusted. Attenuation adjustable from 0 to -99DB.
6. TFT LCD screen, adjustable contrast.
7. Power supply with two 50W O-type transformers, Digital and Analog independent power supply, and use Discrete Components regulation Voltage stabilization.
8. Full balance Discrete components Analog Line. Balance / RCA output simultaneously.
9. Digital Input: balanced Spdif AES/EBU port, RCA, Toslink Optical input and USB,(Key switch)
10. Both 110/120v and 220/240v version supported.
11.Power Supply: AC 230V 50 / 60Hz (AC 115V 50 / 60Hz),Power Consumption: <50W
12.Dimensions (excluding protruding part): W 380MM * H 65MM * D 260MM
Package Size:L 470MM*W 360*H 175MM
13.• Extensive digital filtering
PCM: M-SHARP / M-SLOW / L-SHARP / L-SLOW / HYBRID / APODIZING / BRICKWALL,
DSD: 47K / 50K / 60K / 70K;


DAC Specification:
ESS Technology ESS ES9028PRO Sabre Reference 32-bit DAC 8 mono to 2 stereo configuration,4 D/A converters per channel
Digital Input:
Coaxial、BNC:
PCM:16-24bit /44.1、48、88.2、96、176.4、192 kHz
DOP:DOP64
Optical:  
PCM:16-24bit /44.1、48、88.2、96、176.4、192 kHz
DOP:DOP64
AES/EBU:
PCM:16-24bit /44.1、48、88.2、96、176.4、192 kHz
DOP:DOP64
IIS:
PCM:16-32bit /44.1、48、88.2、96、176.4、192、352.8、384kHz
DSD Native:DSD64、DSD128、DSD256、DSD512
DSD DOP:DOP64、DOP128  DOP256
USB: 16-32bit / 44.1、48、88.2、96、176.4、192、352.8、384 kHz
DSDx64(2.8224MHz)、DSDx128(5.6448MHz)、DSD256

Analog Output:   
RCA Output :3.0 Vrms @0dBFS
XLR Output :6.0 Vrms @0dBFS 
Frequency  :20-20K Hz +/-0.15dB

USB 2.0 interface can replay 1BIT/2.8224MHz or asynchronous sampling rate 5.6448MHz DSD Digital Signals.
This is supported DSD64/DSD128/DSD256.
Coaxial / Optic / AES / EBU support DOP64, can connect Digital Music Player playback SACD MUSIC

2*ES9028PRO, L and R channel are use one, sound stable, rich in detail, dynamic flexible, each other don't interfere.

Automatic adaptation master clock technology and Asynchronous master clock technology

Two clock mode can be freely selected.

CPLD Digital Integer technology;

Independent analog PCB, digital and analog separate design;

Analog LPF circuit using Fully discrete circuit  Class-A line.
Fully discrete circuit  Class-A work flexibility. It is free to adjust the parameters of each level.
Technical experience and long debugging process, to achieve the best working condition.

Two 50W O-type transformers. The best choice for high-end equipment.
Coupled better and more efficient. A more stable job, to bring you more beautiful sound.

ACCUSILICON femtosecond crystal;

XOMS U8 USB Professional SOUND CARD:
XMOS USB using the latest and highest-level U8 (8 core) USB AUDIO scheme,
PCM highest support 32Bit 384K,
DSD Support DSD64 (2.8224MHz), DSD128 (5.6448MHz),DSD256, with leading system compatibility:
Compatible includes 32/64-bit Microsoft Windows XP, WindowsVista, Windows7, Windows8, Windows 8.1, Windows 10 and other mainstream Windows systems, supports Apple MacOS systems, Linux kernel support system, and is compatible with partial support OTG function of iOS, Android smart devices .
Multi-level regulator + multi-stage filter power scheme;

Zoki B sub 15.8.2020 16:43

Evo, ubo povoljno Marohei Vortex V2 zvučničke kablove, u zamjeni me ispalo oko 4800kn, navodno se prodaju za oko 10 000 do 12 000kn, rekao bi da sam dobro prošao.

Nisu dugo radili pa sada neka rade da malo nadođu.

Zoki B ned 16.8.2020 15:37

Update, u početku su bili malo zatvoreni kablovi, sada su se fino otvorili i zadovoljan sam.

Dobio više basa ali preciznog, sredine nešto ali najviše visokih, sada je najbliže koliko vjerujem da može biti onome što sam želio, ukratko, zadovoljan :)

Uran 11 ned 16.8.2020 19:46
Zoki B kaže...

Update, u početku su bili malo zatvoreni kablovi, sada su se fino otvorili i zadovoljan sam.

Dobio više basa ali preciznog, sredine nešto ali najviše visokih, sada je najbliže koliko vjerujem da može biti onome što sam želio, ukratko, zadovoljan :)

Jebus Christ!!!

Jesi li ti sudjelovao u ovome( vidi sliku), vidi ovaj1 B  to sam ja.(i to je točan odgovor, drugovi i drugarice, snimka B bolje zvuči)

....a ti čuješ da su u početku bili malo zatvoreni kablovi, ma daj nemoj se sramotit.

Ljudi, da bar dođe dabar.

 

Over and Out!

Zoki B ned 16.8.2020 21:00
Uran 11 kaže...
Zoki B kaže...

Update, u početku su bili malo zatvoreni kablovi, sada su se fino otvorili i zadovoljan sam.

Dobio više basa ali preciznog, sredine nešto ali najviše visokih, sada je najbliže koliko vjerujem da može biti onome što sam želio, ukratko, zadovoljan :)

Jebus Christ!!!

Jesi li ti sudjelovao u ovome( vidi sliku), vidi ovaj1 B  to sam ja.(i to je točan odgovor, drugovi i drugarice, snimka B bolje zvuči)

....a ti čuješ da su u početku bili malo zatvoreni kablovi, ma daj nemoj se sramotit.

Ljudi, da bar dođe dabar.

 

Over and Out!

Bolje ti je da si out jer ovdje očito nemaš šta tražiti, za frustracije se obrati doktoru...