Filox pon 3.8.2020 08:01
Dead kaže...
tajo1960 kaže...

Bolje kao napajački... taj se već uhodao u svom poslu i zanatu. Odmah na Krell-a s njim  

 Kad mi već spominješ Krell-a, pitao bih vas kolege za mišljenje. Ja sam kupio kao novog preko Media audio zastupnika integrirac Krell KAV-300i daleke 1998. Ponekad se uhvatim u razmišljanju do kada bi s njime sve trebalo biti u redu. Znači ovo mu je dvadesetdruga godina, wow jee sam ostarija, i ja još uvijek nisam osjetio ni p od popuštanja. I dalje zvuči moćno, apsolutno sve mu je u najboljem operativnom redu, izgleda kao da je sad iz tvornice. Uživam ga koristiti i gledati. Ali do kada će to biti tako i što poduzeti kad uvidim da je počeo osjećati teret godina. Ja bih najradije da ostane ovakav dokle me god uši služe pa da ne trebam razmišljati o kupovini novog, popravku, prodaji...whatever.

 Ako znaš nekoga tko se bavi refreshanjem i servisom takvih uređaja, može ti istestirat sve komponente unutar pojačala s onim multimetrom, pa ćeš znat sigurno u kakvom je stanju i je li nešto došlo u kritičnu fazu za mijenjanje. S obzirom na Krell, vjerojatno nije i neće još tako skoro, ali 22 godine već jesu godine kad se i kvalitetni Nichicon kondezatori znaju osušit. To će multimetar pokazat, ako se dogodilo.

 

Ako je sve u redu, ja se ne bi zamarao do njegovog tridesetog rođendana, a onda mu je već vrijeme za jedan ozbiljniji refresh.

 

Bar tako ja razmišljam...

Filox pon 3.8.2020 08:39
tajo1960 kaže...

 "Poznajući" kolegu Dead-a, nekako sumnjam da je on osoba koja bi "trpjela" bilo kakvo petljanje po svom uređaju, a i osoba koja bi slušala svoj, sada još uvijek originalni tvornički Krell, sa nekim zamjenskim elementima u sebi.

Držim figu i navijam da se sadašnji Krell ne pokaže umornim još 100 godina, ali na drugoj ruci figu da kolega (ipak) uzme novi Krell K-300i, o kojem se već očitovao na ovom forumu kao o budućem "predmetu obožavanja"  i korištenja u domu svom. Pa koja god figa da pobijedi :-)

 

https://www.krellhifi.com/products/k-300i-integrated-stereo-amplifier/product-overview/

 Ma neka goni dokle ide, tako je. 

 

djigibao pon 3.8.2020 09:17
tajo1960 kaže...
Filox kaže...
Dead kaže...
tajo1960 kaže...

Bolje kao napajački... taj se već uhodao u svom poslu i zanatu. Odmah na Krell-a s njim  

 Kad mi već spominješ Krell-a, pitao bih vas kolege za mišljenje. Ja sam kupio kao novog preko Media audio zastupnika integrirac Krell KAV-300i daleke 1998. Ponekad se uhvatim u razmišljanju do kada bi s njime sve trebalo biti u redu. Znači ovo mu je dvadesetdruga godina, wow jee sam ostarija, i ja još uvijek nisam osjetio ni p od popuštanja. I dalje zvuči moćno, apsolutno sve mu je u najboljem operativnom redu, izgleda kao da je sad iz tvornice. Uživam ga koristiti i gledati. Ali do kada će to biti tako i što poduzeti kad uvidim da je počeo osjećati teret godina. Ja bih najradije da ostane ovakav dokle me god uši služe pa da ne trebam razmišljati o kupovini novog, popravku, prodaji...whatever.

 Ako znaš nekoga tko se bavi refreshanjem i servisom takvih uređaja, može ti istestirat sve komponente unutar pojačala s onim multimetrom, pa ćeš znat sigurno u kakvom je stanju i je li nešto došlo u kritičnu fazu za mijenjanje. S obzirom na Krell, vjerojatno nije i neće još tako skoro, ali 22 godine već jesu godine kad se i kvalitetni Nichicon kondezatori znaju osušit. To će multimetar pokazat, ako se dogodilo.

 

Ako je sve u redu, ja se ne bi zamarao do njegovog tridesetog rođendana, a onda mu je već vrijeme za jedan ozbiljniji refresh.

 

Bar tako ja razmišljam...

 "Poznajući" kolegu Dead-a, nekako sumnjam da je on osoba koja bi "trpjela" bilo kakvo petljanje po svom uređaju, a i osoba koja bi slušala svoj, sada još uvijek originalni tvornički Krell, sa nekim zamjenskim elementima u sebi.

Držim figu i navijam da se sadašnji Krell ne pokaže umornim još 100 godina, ali na drugoj ruci figu da kolega (ipak) uzme novi Krell K-300i, o kojem se već očitovao na ovom forumu kao o budućem "predmetu obožavanja"  i korištenja u domu svom. Pa koja god figa da pobijedi :-)

 

https://www.krellhifi.com/products/k-300i-integrated-stereo-amplifier/product-overview/

 

Fina mu cijena kod nas....

 

Cijene: 62.400 kn (osnovna verzija); 72.400 kn (+interni streaming DAC modul)

 

Filox pon 3.8.2020 10:00
volegradele kaže...
Za usporedbu taj Krell se prije 20 godina nov mogao kupit za 20-25K kn..a sad za 60K +...mislim ide inflacija i sve to..ali 60K kn..stvarno su pretjerali!!

 Bože sačuvaj, koje su to 200% inflacije? Malo debilno, istina...

volegradele pon 3.8.2020 11:36

Osobno visi segment audija kao nov je meni a vjerujem i vecini nedostizan,zato smo i primoreni kupovat na SH trzistu!Tamo se za relativno malo novaca moze sastavit vrlo ozbiljan sistem!Kupi prodaj nadodaj pa tako sve dokle mozes ili do linije zadovoljstva!!
Hifi je veoma skup hoby,ali tko voli nek izvoli!

Filox pon 3.8.2020 11:50
volegradele kaže...
Osobno visi segment audija kao nov je meni a vjerujem i vecini nedostizan,zato smo i primoreni kupovat na SH trzistu!Tamo se za relativno malo novaca moze sastavit vrlo ozbiljan sistem!Kupi prodaj nadodaj pa tako sve dokle mozes ili do linije zadovoljstva!!
Hifi je veoma skup hoby,ali tko voli nek izvoli!

 Ili možeš ići na kockanje, pa kupovat vintage uređaje, dat ih na refresh i za relativno malo para imat jako dobre uređaje, koji mogu radit još desetljećima ako je refresh dobro napravljen. Ima vrhunskih, a jeftinih uređaja po oglasima.

 

To je ipak posebna grana hifija, gdje moraš puno učit o povijesti i čitat puno textova o svakom modelu koji te zanima.

Filox pon 3.8.2020 12:35
Dead kaže...

 Da li su pretjerali...teško je reći kao i za sve druge high end tvrtke. Ta dva uređaja nisu za usporedbu. Ovaj novi napravljen je na složenijoj bazi. Treba uračunati i inflaciju po kojoj za 100 dolara iz 1998 dobiješ sto i šezdeset danas. Ne kažem da nije mnogo, ali činjenica je da taj model prolazi jako dobro po svijetu. Ne želim uć u polemiku oko toga da li je glupo toliko utrošit na integrirac jer imali smo mnogo takvih tijekom foruma koje su iznjedrile i vrijeđanja. Na kraju svega šta ima koga bolit  na što će netko s kojim nema nikakve veze u životu potrošit lovu. Iz svega vučem jedan jedini razlog takvom dušebrižništvu, a to je zavist. Ništa drugo nego zavist, a to je patologija. Moj kolega je pred neko vrijeme došao i istresao 50.000$, odjednom, na Audio Research opremu i zašto bih ja išta prigovorio nekome tko je u to vrijeme zarađivao 990 EUR/day? Čovjek je ljubitelj glazbe i dobrog zvuka. Guštaj braco kad možeš. I bio sam sretan zbog njega. On je doslovno lebdio i kako ne bit sretan zbog njega kad ga vidiš takvog. Da sam i crkveni miš bio bih sretan. Ja tako to shvaćam. Ako ti pothvat te vrste ne ugrožava egzistenciju onda zašto se i ne upustit u to kad si ljubitelj dobrog zvuka?! A ovi bolesnici nek grintaju i kolutaju očima, nek te proglašavaju idiotom, maloumnikom, nek pine od bijesa u svojim zabitima, u svom bijednom životu...a zašto? Samo zato jer ga ne mogu kopirat. A to nazivamo zavist što je, priznat ćete, patologija.

 Tako je, kao možeš sebi priuštit integrirca od 50.000 kuna, zašto ne, potroši i uživaj. A s obzirom da je to Krell, čisto sumnjam da mu je to neka velika mana što je integriran, a ne odvojen na amp i preamp. Nije to bezveze sklepano i natrpano.

 

Iskreno, ja ne bi nikad kopirao nekoga tko je uzeo sve komponente od iste firme, al tko voli nek izvoli.

Filox pon 3.8.2020 14:32
tajo1960 kaže...

Ako si sada, kako kažeš, na pragu šezdesetih godina i ako se stanje sa novim Krell-om nastavi kao i sa starim (sadašnjim), pa doživi 22 godine kod tebe - pa kuda i zamisliti sretnijeg starčića od tebe tada?

Za 22 godine, sa 80 godina i sa odličnim Krell K-300i pojačalom u sustavu. Pa može li bolje? Teško da može! Samo da je zdravlja, naravno :-)))

To što možda nećeš viče čuti kao danas - će vrlo uspješno nadomjestiti Krell sa svojih 300W na 4 Ohma, ha ha. Samo kupiš 4-Ohm zvučnike, malo jače odvrneš i - ima da čuješ sve... ne samo ti, nego i oni na 2 km od tebe .

 

Da sada ne proširijem priču bez veze, ali, u doba jedne moje potrage za kvalitetnim pojačalom, prije 2 godine, kontaktorao sam jednog prodavača Accuphase-a (nebitna zemlja) koji mi je rekao, poznajući "teren":

- Ako ga kupite - jamčim vam da će vam to biti posjednje pojačalo koje ste kupili u životu; više ga nikada nećete željeti prodati, odvojiti se od njega, poželjeti drugo. Model je savršen (zanimao me model E-470), napravljen da traje vječno, nema kvarova (Munchen servis - 0 (nula) primjeraka do sada na servisu), "vječan" model i trajnost, a o kvaliteti zvuka ne trebamo posebno ništa reći.

 

No, ipak ga nisam kupio, nešto je drugo odredilo put svega i nemam Accu-a, ali, da sam se odlučio - vjerujem da bi bilo 99,9% po riječima prodavača.

 

To bi se moglo dogoditi i tebi, kolega Dead... promjena Krell-a sada - pojačalo za "dok si živ" :-)))

 

OK, u 83-oj godini ću rado tražiti s tobom novi model... pitat ćemo se međusobno za savjet    

 

Ne znam zašto nisi uzeo onaj Accuphase, izgleda točno onako kako ja želim da mi pojačalo izgleda: vrhunski, moćno i s velikim VUmetrima. To je prava stvar. I još glasi kao neuništiv, vječan. Ono... Di je to sad, da ga ja uzmem?   

volegradele uto 4.8.2020 00:26
Dead kaže...
volegradele kaže...
Za usporedbu taj Krell se prije 20 godina nov mogao kupit za 20-25K kn..a sad za 60K +...mislim ide inflacija i sve to..ali 60K kn..stvarno su pretjerali!!

 Da li su pretjerali...teško je reći kao i za sve druge high end tvrtke. Ta dva uređaja nisu za usporedbu. Ovaj novi napravljen je na složenijoj bazi. Treba uračunati i inflaciju po kojoj za 100 dolara iz 1998 dobiješ sto i šezdeset danas. Ne kažem da nije mnogo, ali činjenica je da taj model prolazi jako dobro po svijetu. Ne želim uć u polemiku oko toga da li je glupo toliko utrošit na integrirac jer imali smo mnogo takvih tijekom foruma koje su iznjedrile i vrijeđanja. Na kraju svega šta ima koga bolit  na što će netko s kojim nema nikakve veze u životu potrošit lovu. Iz svega vučem jedan jedini razlog takvom dušebrižništvu, a to je zavist. Ništa drugo nego zavist, a to je patologija. Moj kolega je pred neko vrijeme došao i istresao 50.000$, odjednom, na Audio Research opremu i zašto bih ja išta prigovorio nekome tko je u to vrijeme zarađivao 990 EUR/day? Čovjek je ljubitelj glazbe i dobrog zvuka. Guštaj braco kad možeš. I bio sam sretan zbog njega. On je doslovno lebdio i kako ne bit sretan zbog njega kad ga vidiš takvog. Da sam i crkveni miš bio bih sretan. Ja tako to shvaćam. Ako ti pothvat te vrste ne ugrožava egzistenciju onda zašto se i ne upustit u to kad si ljubitelj dobrog zvuka?! A ovi bolesnici nek grintaju i kolutaju očima, nek te proglašavaju idiotom, maloumnikom, nek pine od bijesa u svojim zabitima, u svom bijednom životu...a zašto? Samo zato jer ga ne mogu kopirat. A to nazivamo zavist što je, priznat ćete, patologija.

 Pa normalo da svako sa svojim novce radi sto zeli,tko sam ja da mu sudim..ali opet uređaj iste klase 3 puta skuplji..jos se u Kini radi za razliku od tvog modela..bar je danas elektronika pojeftinila a Krell postao dio ogromnog konglomerata tim i nabava odrteđenih djelova treba bit jeftinija..neznam ja samo naglas razmisljam,ma ubiti ciljana publika Krella nismo mi a ti koji jesu bez problema iskesiraju 10K dolara!

Nitko sretniji od mene ako osjetis potrebu za novim i ispunis je!

volegradele uto 4.8.2020 00:27
Filox kaže...
volegradele kaže...
Osobno visi segment audija kao nov je meni a vjerujem i vecini nedostizan,zato smo i primoreni kupovat na SH trzistu!Tamo se za relativno malo novaca moze sastavit vrlo ozbiljan sistem!Kupi prodaj nadodaj pa tako sve dokle mozes ili do linije zadovoljstva!!
Hifi je veoma skup hoby,ali tko voli nek izvoli!

 Ili možeš ići na kockanje, pa kupovat vintage uređaje, dat ih na refresh i za relativno malo para imat jako dobre uređaje, koji mogu radit još desetljećima ako je refresh dobro napravljen. Ima vrhunskih, a jeftinih uređaja po oglasima.

 

To je ipak posebna grana hifija, gdje moraš puno učit o povijesti i čitat puno textova o svakom modelu koji te zanima.

 Vintage uređaj mogu kupit cisto iz sentimentalnosti i nekakve posvete nekim davnim vremenima,za ozbiljno slusanje i stavljanje u glavni sistem ne dolazi u obzir!Svaka njima cast ali ima dovoljno dobrih i kvalitetnih uređaja koji su puno mlađi i poletniji!

volegradele uto 4.8.2020 00:42

Ekipa mala pomoc,trazim BT DAC reciver kojeg cu spojit na amp ili reciver da se mogu na njega povezat mobitelom,tabletom,TV..da podrzava zadnje BT kodeke i da nije velik,cijena od 500-1000 kn..jel itko kupio nesto slicno u zadnje vrime!?

Sil uto 4.8.2020 09:34
volegradele kaže...

Ekipa mala pomoc,trazim BT DAC reciver kojeg cu spojit na amp ili reciver da se mogu na njega povezat mobitelom,tabletom,TV..da podrzava zadnje BT kodeke i da nije velik,cijena od 500-1000 kn..jel itko kupio nesto slicno u zadnje vrime!?

 Ja sam kupio Chromecast ali ipak nije najsretnije rješenje. Posluži ali ne bih preporučio jer se zna često dogoditi da se izgubi na mreži. A i Tidal se baš nešto ne slaže s CC aplikacijom u zadnje vrijeme.

 

Drugo relativno jeftino rješenje koje radi ok je Yamaha MusicCast WXAD-10. Kupio kolega i to kod njega radi prilično dobro i stabilno.

Zoki B uto 4.8.2020 10:08

Ja sam imao https://www.whathifi.com/arcam/miniblink/review

To je radilo nikako, iako je složen aptx i promjenio 4 dongla za bt sa aptx podrško, nije radilo nikako unutar sobe od 16kvadrata, jedva prodao...

Nezz kako ovi noviji uređaji rade ali toliko mi se ovo zamjerilo bilo jer sam se hebo s tim 2 mjeseca i potrošio para na donglove da mi je i sada muka kad se sjetim.

Na Roksanu imam BT aptx no nisam niti probao spajati išta s tim, toliko mi se sve to zamjerilo :)

Filox uto 4.8.2020 14:58
Mackey kaže...

Može mi neka dobra duša napisati mjere omota LongPlejke? Moje su popakirane, a radio bih police za njih pa mi trebaju mjere.

 "The LP format remains in use for occasional new releases, though other formats have largely supplanted it. The size of the typical cardboard LP sleeve cover is 12.375 in (31.43 cm) square. Starting in the mid-1990s, the compact disc (CD) was the most common form of physically-distributed music products."

 

 

Google is your friend, use google.

 

www.justfuckinggoogleit.com

 

 

 

Mackey uto 4.8.2020 15:24
Filox kaže...
Mackey kaže...

Može mi neka dobra duša napisati mjere omota LongPlejke? Moje su popakirane, a radio bih police za njih pa mi trebaju mjere.

 "The LP format remains in use for occasional new releases, though other formats have largely supplanted it. The size of the typical cardboard LP sleeve cover is 12.375 in (31.43 cm) square. Starting in the mid-1990s, the compact disc (CD) was the most common form of physically-distributed music products."

 

 

Google is your friend, use google.

 

www.justfuckinggoogleit.com

 

 

 

 Vidio sam to, ali htio sam dodatno provjeriti. Znači, 32*32 je standard?

Zoki B sri 5.8.2020 07:29

Moj Roksan K3 integrated može raditi i kao preamp i kao power amp, no iskreno neznam šta bi dobio da uzmem Roksan K3 amp i koristim integrated kao preamp.

Koliko vidim identične su snage itd, nezz koliko to ima smisla uopće...

Trebam probati kako radi sa Gustard DACom jer Gustard ima po recenzijama jako dobar preout, pa bi mogao Roksana staviti kao power amp, no nisam još stigao testirati.

volegradele sri 5.8.2020 12:17

Malo da se ubacim u vrlo zanimljivi dijalog s necim malo drugcijim,igrom slucaja i corona pocasti sta hara svijetom novac koji je bio namijenjen za put u Dublin s ekipom 30.03 sam dobio ove prekrasne male zvucnike koje je moj frend dobio na nagradnoj igri!Audioengine A2+.Pokusali smo ih neuspijesno prodat pa ih je frend meni prodao za vrlo vrlo razuman novac..sad cekam njihove gumene podloske(stalke) da ih montiram na desktop i zamijenje stare Logitech zvucnike!
Spojio ih na brzinu da vidim kako zvuce i da se usviraju malo..fino fino

Zoki B sri 5.8.2020 12:40

Sve sam ja to davnih dana prošao i došao do zaključka da je to pre skupo s obzirom na to što dobiješ...

Jedan kvalitetan integrirac sa dovoljno snage da potjera zvučnike u određenoj kvadraturi prostora i to je to.

Kupovanje preampa, pa nakon toga mono blokova, pa daj onda duplo više na interconnect i zvučničke kablove da bi dobio minornu razliku u zvuku, objektivnu a ne subjektivnu... nema smisla.

 

Imao sam harmana preamp i dva mono bloka, na infinity reference zvučnike  mislim da su bili 61i ili jači ne sjećam se više.

Sve uredno ožičenje i sve uredno radilo no onda je frend donesao isto harmana ali integrirca mislim da je hk680 bio i radilo je jednako dobro odnosno lošije unutar par %.

A koštalo je više nego duplo novaca naspram integrirca...

3 dana smo preslušavali i uspoređivali i zaključak je bio uvjek isti, je ljepše je vidjeti dvije kvrge od monoblokova no zvučno nije bilo tako daleko jedno od drugog i apsolutno neisplativo.

 

Isto tako smo onda testirali biwire, razlika nikakva.

 

Jedan od nas petorice je bio i frend koji je skužio godinu dana prije, kada sam imao Heco interior reflex zvučnike ne sjećam se točno modela, da jedan visokotonac pršti.

Ja to nisam čuo i zvali dilera koji je priznao da ih je kupio refurbishane a meni prodao pod nove, viklan je visokotonac i taj je prštao, odmah sam mu ih vratio.

 

Stoga je bilo ekipe koja ima popriličan sluh i nitko od nas sada nema niti biwire a kamoli biamp rješenja.

 

Nosili smo i kod drugog frenda pojačala, cijela logistika je tu bila, on je tada imao neke energy conosier serije mrcine, isti je rezultat bio.

Trebalo je godin udana da to rasprodam ali sam uspio, nisam tip koji horda stvari, želim nešto osnovno ali da rad ikako spada.

 

Moje iskustvo je da nema smisla, uzmi integrirac koji je kako spada i miran si, tako i moji frednovi danas koji su testirali isto misle i imaju opremu.

 

Jedino gdje cijenim opciju je probati kombinirati različiti preamp i različiti amp da bi se dobila kombinacija zvuka od različitih uređaja.

Ako uzmemo da npr preamp nosi 70tak % zvuka a power amp 30% zvuka, može se poprilično fino tunirati zvuk i dobiti možda i bolje od različitih uređaja/proizvođaća.

Npr imam Denon power amp i preamp i malo je svjetlo, maknem Denon power amp i složim umjesto Denonovog power ampa neki Nad ili Marantz power amp i dobijem malo tamniji zvuk, i to bi moglo odgovarati.

Iz tog razčloga i budem probao kod sebe kako će Roksan raditi kao power amp kada gustard bude preamp, vjerojatno lošije nego kad je roksan integrirac a gustard samo dac, no treba probati jer na gustardu jako hvale preout.

 

Netko će imati drugačije mišljenje, dok će trgovci trljati ruke i poticati ekipu da kupuju monoblokove, kablove itd, ja ne vjerujem u to.

Radje ću kupiti integrirca za te novce za koje bi mogao uzeti monoblokove i preout, uvjeren sam da će bolje raditi taj integrirac istog cijenovnog razloga kao i preamp +2 mono bloka.

 

I da dodam, slušao sam isto kombinaciju sa rotelom sa monoblokovima, nije bilo nešto preskupo cca 20 000kn, no onda je frend doensao svoj integrirac koji je jeftiniji od toga bio i pomeo pod sa tim rotelima...

 

SVe je to bilo prije više od 20 godina ali i dalje se držim toga!

 

U to doba smo bili fanatično u HiFi vodama, kupovali zvučnike i nosili da se mjenja ožićenje u njima itd, nosili na tuniranje skretnica i svašta, mjenjanje komponenti u cd playerima, pojačalima itd, imam frenda koji je brutalac i svojedobno se bavio i živio od tuniranja hifi komponenti i zvučnika, nije zanemarivo da niti one ne posjeduje monoblokove...

 

Ovo je moje mišljenje i shvaćam ako neko misli drugačije.

 

volegradele sri 5.8.2020 14:52

Bi amping me ne zanima niti malo,pre i power kombinacija da.Skoro pa uvijek zvuci bolje od integrirane kombinacije,da se razumimo ovdje ne pricamo o low i mid level hifiu..netko tko ima adekvatan sistem i prostor i zeli izvuc svaki atom iz postojeceg sistema preamp i snagas je put ka sreci a i tanjem novcaniku!Svatko bira svoj put..ja cu kad tad zavrsit na preamp amp kombinaciji..hebes ga treba sve probat u zivotu!

Zoki B sri 5.8.2020 15:27

Sve treba probati ako se može ali po meni je to neopravdano.

 

Proizvođać - imamo integrirac od 100 000kn koji je stvarno brutalan, a limamo problem, to je jedna komponenta, kako uzeti još para jer teško da će tko dati više para za jednu komponentu? Jednostavno, napravimo preamp i monoblokove ljud iće to plaćati jer je ipak veća hrpa od jedne komponente i može se uzeti para....

Pa onda neka se beru pare na više interconnecata, zvučničkih kablova, strujnih utičnica utikača i kablova itd....

 

Moje mišljenje, ako uzimaš opremu za npr 100 000kn i za to uzmeš kvalitetan interconnect i jedan par zvučničkih kablova te integrirac, bolje će raditi nego trpati 2 para zvučničkih (ili četri para zvučničkih) i interconnecta, jedan preamp i dva monobloka.

 

Koji je benefit ako je odvojeno pojačalo snage i preamp naspram integrirca, šta u integrircu jedno drugom smeta, u integrircu poput mog Roksana i masa drugih gdje je odvojen preamp i amp sekcija ali su u istom kućištu?

 

Svi znamo da je namjera proizvođaća uzeti pare jer od toga žive i to jebeno upravo zbog ovakvih slučaja.

Ne ne branim to što imam integrirac i to ne preskupi, nego smatram da to nema nikakvog smisla isto kao i posebnih utikača za struju te kablova za struju dok se spajam na strujnu mrežu u zgradi staroj 50 godina.

Kvalitetan produžni koji može ispravljati napon i ima zaštitu mi je opravdano ili ima kvalitetnu zaštitu od udara,  al ove gluposti me ne peru, strujna letva iz ronisa koja je doslovno strujna letva za 18 000kn, ma smjeh :D

Znamo da u audiofilskom svijetu ima dosta sranja koji su ljudi voljni platiti jer puše fore da je to bolje itd, trgovci?

Trljaju rukice i beru pare.

 

Top bi mi bio neki luxman ili accuphase integrirac, da to ikad dotaknem nebi niti pogledao neki preamp + monoblokovi setup, bio bi prezadovoljan no mislim da tako nešto neću nikada dosegnuti, no tko zna, imam 45 godina, još stignem :)

No onda bi trebao mjenjati i ostatak opreme da bi parirao tom integrircu i to bi zahtjevalo poprilična ulaganja dok proizvođaći/trgovci na takve zadovoljno trljaju rukice :)

Koliki bi zaista bio dobitak, to je pitanje.....

 

 

 

djigibao sri 5.8.2020 16:35

Meni je u svemu najfascinantnije ovo:

- prica se da se zeli imati sto kraci i sto kvalitetniji put od izvora do izlaza a najbolje je kad se ima 150 komponenti+50 kablova

-ništa ne boja zvuk ali svaka stvar nosi nešto svoje u zvuk pa kad se onda ova rečenica zbroji sa gornjom dobiješ na kraju sasvim drugi zvuk u odnosu na original ili kako je autor zamislio

 

Ako imaš 1 komponentu i zvučnike to nikako ne može biti bolje od onoga koji ima barem 20 komponenti i 20 kablova

 

🤔