Filox pon 6.7.2020 14:12

Našli smo i zvučnicu za moj gramofon, za 150E stara, ali nikad korištena (old-new stock) JVC bez stylusa, pa ćemo Shibata stylus uzet za to i trebalo bi sve bit super. Na kraju na gramofonu neću mijenjat ni kabele ni konektore, jer je ispalo da su dobri konektori (Neutrik), a i kabel je neki gramofonski, s niskom (55pF) kapacitativnosti, pa ga ne treba mijenjat. Uštede na sve strane.

 

Eto, još malo... A onda ide kupovina ploča...   

Strm pon 6.7.2020 19:52
tajo1960 kaže...
Strm kaže...
tajo1960 kaže...
agramTango kaže...

Mene zanima koja je razlika izmedju Dynavox X4100 B i Ifi power station?

 

Osim u kolicini novaca koje bih trebao dati za to.

 

Očita je razlika, koliko sam vidio na brzinu u high-tech pristupu od samog izbora materijala (iz)gradnje do konačnih mogućnosti. Dynavox je produžna letva s malo filtracije i fazne kontrole i gotovo; veliko Al-u tijelo, utičnice i nema filozofije; zna se za što služi.

Njemački je brand, podbrand starijeg i "jačeg" Vincenta, i mislim da nema negu široku gamu "jakih" proizvoda (Dynavox mislim), dok se iFi audio nameće kao relativno novi i probitačan brand koji gazi u želji da osvoji tržište.

Entuzijastička koncepcija, ideja i izvedba proizvoda... pravi mali Spaceshuttle :-) ... i cijenom :-)))

 

Još pogotovo kad ga Choice stavi u Recommended grupu... otvoren put ka uspjehu :-) ... svi će samo njega kupovati :-) ...

 

Dok neki drugi ipak izaberu Dynavox i imaju odličan proizvod koji odlično radi ono za što je zamišljen i napravljen.

 

EDIT posta:

Nekad su "produžne letve" i bile samo elektro-mehaničke produžne letve. Imale nekoliko utičnica jednu do druge na jednoj plohi jedne kutije i gotovo. Plus sklopka. Nekad čak ni sklopka.

 

Kasnije dodana sklopka sa tinjalicom, da se vidi da je upaljeno (još imam jednu takvu "Kontakt" Zagreb od jako odavno). Pa onda su počeli razni dodaci u vidu filtracija smeća iz struje; pa prepnaponske zaštite, pa su ubacili i RJ45 konektor, telefonski liniju, mrežu... danas trpaju cijela mala računala u "produžnu letvu", koja time gubi smisao osnovnog imena "produžna letva", jer postaje uz "letva" i Power conditioner (često) - uređaj za i filtraciju i peglanje struje, napona... gomilaju se funkcije, jer industriji to nije problem napraviti i utrpati u kućište, samo...

 

Kad se vratimo na neki početak priče - "pravi" audio i hi-fi propagira ukapčanje pretpojačala, pojačala, integriranih pojačala, cd playera, gramofona - na zidne utičnice BEZ ikakvih produžnih letvi koje imaju ("sačuvaj Bože" bilo kakav dodatak, filtraciju, čak pogotovo tinjalicu (smeta, pravi smetnje)... Pravi audiofili dovode posebnu ektričnu liniju u sobu, od brojila, i na zid / u zid uglavljuju 4-5-7 utičnica - jednu do druge samo direktno spojene / lemljene žicom u besprekidnom spoju, a sve BEZ ikakvih letvi, kutija, produžetaka, filtracija...

 

I, gdje smo onda? Koga slušati? Kojoj se struji prikloniti? Pravoj, izvornoj tvrdoj Audio-Hi-fi struji koja kaže - Nikakve letve, kabel u zid i gotovo... ili onoj drugoj koja kaže - Ma uzmite letvu sa zaštitom, filtracijom, dodacima, svim hi-tech pogodnostima današnjice... pa ne može ne valjati, može biti samo bolje nego što jest...

 

Ništa ne sugeriram, samo razmišljam...

 Ja sam elektroničar, prije svega, i ne znam sve, ali znam nešta...

 

I sam si rekao, kada se vratimo na početak priče, znaći na stariji hi-fi, na starije komponente koje su daleko više osjetljive nego današnje kao i hi-fi.

 

Imao sam Technics pojačalo iz 70ih, ništa posebno, doma u Slavoniji, slušajući muziku mogao sam čuti kako tata vani u dvorištu pali fleksericu, ili kako mama pali fen u kupatilu, ali kroz zvučnike 

 

Bio sam dovukao u svoju sobu jednu fazu direktno sa brojila, i to tako da je bila što dalje od već postojeće instalacije, i problem se nekim dijelom riješio, međutim da bi skroz uklonio smetnje, morao sam kupiti produžnu letvu sa filterima, i problem je bio riješen.

 

Sad u Zagrebu, nalazim se u stanu, i imam Sanyo iz 80ih, i isto su se znale čuti različite smetnje kroz zvučnike, kupio sam letvu sa filterima i riješio problem.

 

Međutim, nisu sva pojačala toliko osjetljiva, pogotovo nova, i smatram da ako ne čuješ smetnje da nebi trebao ništa poduzimati vezano njih, jer one smetaju tebi, ne pojačalu..

??? Sorry, nisam shvatio poantu priče.

Znam da nisu sva pojačala isto osjetljiva. Ali ono "Ako ne čuješ smetnje..." - ne znam da li se obraćaš meni ili općenito?

 

Ja čujem smetnju, na žalost (točnje, čuo sam - do jučer).

Imam na svojoj strujnoj fazi u kući neko smetalo iz susjedstva koje mi je pravilo problem 25 godina. Povremeno čujno brujanje i iz pojačala i zvučnika, kako bi taj (pretpostavljam) neki motorić nekog zamrzivača ili slično - vrtio... onda prestane. Pa za 3-4 sata ponovo i traje 10'-15'. Pa opet... 25 godina tako. Na nekoliko različitih audio setupa. Sistematski sam pratio i kod mene nije uzrok problema. Negdje je oko mene.

 

Jučer pristigla letva je do danas, do sada, trenutno sada, uspjela anulirati navedeni problem. E sad... nisam jedno vrijeme kontrolirao tu fazu struje i ne mogu biti siguran da li je do letve (poboljšanje) ili je problematični susjed bacio problematični zamrzivač (ili ga popravio, što je manje realno... nitko ne popravlja 25+ godina star zamrzivač). Kako god - zujanja / brujanja od jučer postavljene letve - nemam. A priključio sam ju baš na 25+ godina problematično mjesto u kući. Prije toga priključak bio na drugoj fazi u drugoj sobi (kroz zid).

 

I, pojačalo mi nije staro, kao ni prethodno prije njega, ni prethodno njemu ni frendovo posuđeno od prije 7-8 godina godina. 4 pojačala unazad 6-7 godina, nekoliko pari različitih zvučnika... na svima se manifestirao problem zujanja/brujanja... zato kažem da nisam shvatio poantu priče. I, zato sam "poduzeo" nešto... kupio gore navedenu letvu, pa što bude, a ispalo je da je dobro.

 

Da si pratio što sam ranije pisao - znao bi ovo sve.

 Obraćam se svima, nisam čitao štivo od prije što ste pisali.

 

Ako je čuješ, središ to, kao što i jesi, te letve su super stvar, nisam bio jasan u postu gore, htio sam zaključiti da je uglavnom letva dovoljna, da nema potrebe za dovođenjem faze iz razvodne kutije..

Filox pon 6.7.2020 21:36
volegradele kaže...
Tajo
Nije faza,linija iz razvodne ploce sa svojim osiguracem!


A sto se tice filtera,nisam probao ali znam dosta ljudi koji jesu i vecina ih je izbacila iz sistema,ugusi i sto treba i sti ne treba!

 kako koji filter i kako koji sustav. Nedavno sam opisao testiranja koja mi je brat napravio i njemu se pokazao bolji zvuk sa strujnim kondciom nego bez. Razlika je bila sitna, ali malkicu bolji, izraženiji bas i malo bogatiji zvuk općenito. DIY uradak, al ozbiljno čudo.

 

EDIT:

Možda u Njemačkoj ili u Japanu ne treba nikakav filter i možda bi kvario zvuk više nego popravljao, ali mi ipak živimo u Hrvatskoj i stabilna struja nam nije jača strana. Zato nemoj puno slušat što ljudi koji žive u pravim državama govore, jer nemamo istu kvalitetu struje.

volegradele uto 7.7.2020 01:06

Nema to veze sa Japanom ili Hrvatskom,nemoj mislit da su oni tamo liseni smeca sto dolazi sa raznih strana.PS audio je poznat u tom podrucju ali isto malo audiofila se odlucuje ma njihove uređaje,bilo je dosta i reklamacija na njihove power plantove a danas su cijene njihovih proizvoda otisle u nebo!!

Filox uto 7.7.2020 07:38
volegradele kaže...
Nema to veze sa Japanom ili Hrvatskom,nemoj mislit da su oni tamo liseni smeca sto dolazi sa raznih strana.PS audio je poznat u tom podrucju ali isto malo audiofila se odlucuje ma njihove uređaje,bilo je dosta i reklamacija na njihove power plantove a danas su cijene njihovih proizvoda otisle u nebo!!

 Nisu ni Japan ni Njemačka lišeni smeća, ali imaju neusporedivo kvalitetniju i stabilniju opskrbu, te čistiju struju. To ima veze i to čini razliku. Probaj mjerit napone u gradu i na selu, kod mene na Braču na primjer... Ima razlike i to ogromne. A baš sam naveo Njemačku i Japan jer su oni poznati po najkvalitetnijioj struji u svijetu.

Zoki B uto 7.7.2020 08:32

Imam pitanje vezano foobar > usb dac, bit perfect.

Instalirao sam od daca asio driver, njega odabrao u foobaru i stavio high priority na device, trebam li još šta tweekati ili je to dovoljno?

 

Edit, ovo sam sljedio:

 

Bit perfect in foobar howto

Firstly, it’s always smart to check if you have the latest drivers for your sound card, so you go ahead and do that if you’re a lazy boy and haven’t done it already.

Secondly, if your sound card drivers does not include ASIO support you need to first ASIO 4ll which like the name indicates is a universal solution that enables you use ASIO for everything. Just install it like you would any old program, ask below if you hit the wall trying.

Now we’re good to go and can continue setting bit perfect up in foobar.

  1. If you don’t already have it installed, download foobar and install it.
  2. Download and install the “ASIO support” component for foobar2000.
  3. This component is installed by double clicking it and follow the standard procedure we know from installing other applications. Ask in the comments below if you get stuck.

After these simple steps you should be “bit perfect” ready. The next step is to change the preferences in foobar so it will take exclusive control of your device and give you bit perfect playback.

Setting up bit perfect with foobar

  1. In Foobar, go into File / Preferences
  2. In the left side column choose “Output” by opening Playback / Output
  3. From the “Device” scroll down menu, choose your “ASIO: <name-of-your-soundcard>” 
  4. Click apply and OK
  5. Sit back, put on some nice music and start enjoying bit perfect streaming with foobar.

 

Sad pitanje je jer mi sve na dacu osim .dsf fileova, prikazuje 44100 16 bit, čak i kada pustim neki flac koji je 96000 24bit na dacu piše 44100 16bit, a ne vidim nigdje opciju da to povećam u foobaru.

Dac podržava:

 

The A22's built-in USB digital audio interface daughter board uses an XMOS USB audio controller XU208, which supports up to PCM768 DSD512.

 

Nisam se do sada igrao detaljnije s tim pa zato imam upita :)

 

Edit 2: našao:

 

Select foobar2000 - File - Preferences - Playback - Output - ASIO - foo_dsd_asio and double click foo_dsd_asio.

Set to Gustard ASIO Driver. DSD Playback Method : Set to ASIO Native.

 

Sada uredno prikazuje bit rate itd, valda je to to sada :)

 

Edit 3: ako DAC podržava dsd fileove, odnosno playback .dsf fileova potrebno je instalirati u foobar addon - SSF/DSF Decoder.

Nakon toga kada pokrenete .dsf file neće pisati na dacu PCM nego DSD xxxx rate ka ona slici koju sam priložio.

 

Pišem ovdje da netko ako mu zatreba ima sav info da se ne mora zafrkavati.

 

 

Zoki B uto 7.7.2020 10:04
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Imam pitanje vezano foobar > usb dac, bit perfect.

Instalirao sam od daca asio driver, njega odabrao u foobaru i stavio high priority na device, trebam li još šta tweekati ili je to dovoljno?

 

Edit, ovo sam sljedio:

 

Bit perfect in foobar howto

Firstly, it’s always smart to check if you have the latest drivers for your sound card, so you go ahead and do that if you’re a lazy boy and haven’t done it already.

Secondly, if your sound card drivers does not include ASIO support you need to first ASIO 4ll which like the name indicates is a universal solution that enables you use ASIO for everything. Just install it like you would any old program, ask below if you hit the wall trying.

Now we’re good to go and can continue setting bit perfect up in foobar.

  1. If you don’t already have it installed, download foobar and install it.
  2. Download and install the “ASIO support” component for foobar2000.
  3. This component is installed by double clicking it and follow the standard procedure we know from installing other applications. Ask in the comments below if you get stuck.

After these simple steps you should be “bit perfect” ready. The next step is to change the preferences in foobar so it will take exclusive control of your device and give you bit perfect playback.

Setting up bit perfect with foobar

  1. In Foobar, go into File / Preferences
  2. In the left side column choose “Output” by opening Playback / Output
  3. From the “Device” scroll down menu, choose your “ASIO: <name-of-your-soundcard>” 
  4. Click apply and OK
  5. Sit back, put on some nice music and start enjoying bit perfect streaming with foobar.

 

Sad pitanje je jer mi sve na dacu osim .dsf fileova, prikazuje 44100 16 bit, čak i kada pustim neki flac koji je 96000 24bit na dacu piše 44100 16bit, a ne vidim nigdje opciju da to povećam u foobaru.

Dac podržava:

 

The A22's built-in USB digital audio interface daughter board uses an XMOS USB audio controller XU208, which supports up to PCM768 DSD512.

 

Nisam se do sada igrao detaljnije s tim pa zato imam upita :)

 

Edit 2: našao:

 

Select foobar2000 - File - Preferences - Playback - Output - ASIO - foo_dsd_asio and double click foo_dsd_asio.

Set to Gustard ASIO Driver. DSD Playback Method : Set to ASIO Native.

 

Sada uredno prikazuje bit rate itd, valda je to to sada :)

 

Pišem ovdje da netko ako mu zatreba ima sav info da se ne mora zafrkavati.

 

 

 Iako je Naimov DAC u pitanju možda da još pogledaš i ovo.

 Nije Naim :)

Zoki B uto 7.7.2020 10:50
Dead kaže...
Zoki B kaže...
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Imam pitanje vezano foobar > usb dac, bit perfect.

Instalirao sam od daca asio driver, njega odabrao u foobaru i stavio high priority na device, trebam li još šta tweekati ili je to dovoljno?

 

Edit, ovo sam sljedio:

 

Bit perfect in foobar howto

Firstly, it’s always smart to check if you have the latest drivers for your sound card, so you go ahead and do that if you’re a lazy boy and haven’t done it already.

Secondly, if your sound card drivers does not include ASIO support you need to first ASIO 4ll which like the name indicates is a universal solution that enables you use ASIO for everything. Just install it like you would any old program, ask below if you hit the wall trying.

Now we’re good to go and can continue setting bit perfect up in foobar.

  1. If you don’t already have it installed, download foobar and install it.
  2. Download and install the “ASIO support” component for foobar2000.
  3. This component is installed by double clicking it and follow the standard procedure we know from installing other applications. Ask in the comments below if you get stuck.

After these simple steps you should be “bit perfect” ready. The next step is to change the preferences in foobar so it will take exclusive control of your device and give you bit perfect playback.

Setting up bit perfect with foobar

  1. In Foobar, go into File / Preferences
  2. In the left side column choose “Output” by opening Playback / Output
  3. From the “Device” scroll down menu, choose your “ASIO: <name-of-your-soundcard>” 
  4. Click apply and OK
  5. Sit back, put on some nice music and start enjoying bit perfect streaming with foobar.

 

Sad pitanje je jer mi sve na dacu osim .dsf fileova, prikazuje 44100 16 bit, čak i kada pustim neki flac koji je 96000 24bit na dacu piše 44100 16bit, a ne vidim nigdje opciju da to povećam u foobaru.

Dac podržava:

 

The A22's built-in USB digital audio interface daughter board uses an XMOS USB audio controller XU208, which supports up to PCM768 DSD512.

 

Nisam se do sada igrao detaljnije s tim pa zato imam upita :)

 

Edit 2: našao:

 

Select foobar2000 - File - Preferences - Playback - Output - ASIO - foo_dsd_asio and double click foo_dsd_asio.

Set to Gustard ASIO Driver. DSD Playback Method : Set to ASIO Native.

 

Sada uredno prikazuje bit rate itd, valda je to to sada :)

 

Pišem ovdje da netko ako mu zatreba ima sav info da se ne mora zafrkavati.

 

 

 Iako je Naimov DAC u pitanju možda da još pogledaš i ovo.

 Nije Naim :)

 Znam da je Gustard, ali možda su principi konfiguracije Foobara slični/isti kao i kod Naim DAC-a.

 Thx al mislim da je sve ok, složio sam sve i radi odlično :)

Filox uto 7.7.2020 14:58

Evo s moje strane pohvala za francusku firmu Esprit Audio. Naručen je bio strujni kabel po mjeri od 70cm, ali i utikač je bio zarotiran 90 stupnjeva, radi normalnog uštekavanja u utičnicu. Stigao je kabel dužine 60cm, okrenut kako treba bit. Uz mnogo isprika, poslali su novi kabel od 70 cm, a stari su rekli da ne trebamo vratit. 

 

Sad imam besplatna 2 strujna kabela, jedan kvalitetni, debeli DIY i jedan Esprit Audio od 60 cm.

 

A usput sam našao i Sonus Faber Concerto s original stalcima za 1000 Eura, koje sad nemam, ali se mislim nabavit. Što vi mislite o tome? Sad imam samostojeće i mislio sam ostat na samostojećima, ali gledat neke s većom membranom, jer Mission ne mogu podnit duboki elektronski bass pri jako glasnom slušanju. a ja povremeno volim raspalit dub ili trance. E sad, ni ovi Sonusi nemaju neku veliku membranu, a još su i sitne kutije... Moram to isprobat, raspalit malo duba kod čovjeka pa vidit hoće li mu izletit membrane.

 

Zoki B uto 7.7.2020 15:30
Filox kaže...

Evo s moje strane pohvala za francusku firmu Esprit Audio. Naručen je bio strujni kabel po mjeri od 70cm, ali i utikač je bio zarotiran 90 stupnjeva, radi normalnog uštekavanja u utičnicu. Stigao je kabel dužine 60cm, okrenut kako treba bit. Uz mnogo isprika, poslali su novi kabel od 70 cm, a stari su rekli da ne trebamo vratit. 

 

Sad imam besplatna 2 strujna kabela, jedan kvalitetni, debeli DIY i jedan Esprit Audio od 60 cm.

 

A usput sam našao i Sonus Faber Concerto s original stalcima za 1000 Eura, koje sad nemam, ali se mislim nabavit. Što vi mislite o tome? Sad imam samostojeće i mislio sam ostat na samostojećima, ali gledat neke s većom membranom, jer Mission ne mogu podnit duboki elektronski bass pri jako glasnom slušanju. a ja povremeno volim raspalit dub ili trance. E sad, ni ovi Sonusi nemaju neku veliku membranu, a još su i sitne kutije... Moram to isprobat, raspalit malo duba kod čovjeka pa vidit hoće li mu izletit membrane.

 

 Ajde još Trance, ali dub glazba zaista kopa :D

Filox uto 7.7.2020 15:37
Zoki B kaže...
Filox kaže...

Evo s moje strane pohvala za francusku firmu Esprit Audio. Naručen je bio strujni kabel po mjeri od 70cm, ali i utikač je bio zarotiran 90 stupnjeva, radi normalnog uštekavanja u utičnicu. Stigao je kabel dužine 60cm, okrenut kako treba bit. Uz mnogo isprika, poslali su novi kabel od 70 cm, a stari su rekli da ne trebamo vratit. 

 

Sad imam besplatna 2 strujna kabela, jedan kvalitetni, debeli DIY i jedan Esprit Audio od 60 cm.

 

A usput sam našao i Sonus Faber Concerto s original stalcima za 1000 Eura, koje sad nemam, ali se mislim nabavit. Što vi mislite o tome? Sad imam samostojeće i mislio sam ostat na samostojećima, ali gledat neke s većom membranom, jer Mission ne mogu podnit duboki elektronski bass pri jako glasnom slušanju. a ja povremeno volim raspalit dub ili trance. E sad, ni ovi Sonusi nemaju neku veliku membranu, a još su i sitne kutije... Moram to isprobat, raspalit malo duba kod čovjeka pa vidit hoće li mu izletit membrane.

 

 Ajde još Trance, ali dub glazba zaista kopa :D

 

Je znam, to mi je baš problem u odabiru zvučnika...

 

Evo 2 najbolja/najgora primjera

https://www.youtube.com/watch?v=B7j6mhXfiPQ

https://www.youtube.com/watch?v=af1OkJgSoQM

 

Nije to ni čisti dub, al je bass ko u dubu, dubok, pun, jak i ima ga masu. Problem za razne zvučnike, kad se raspali.

 

Ono što znam bez slušanja je da su ovi SF Concerto 2 klase iznad mojih i jednu klasu iznad bratovih zvučnika, pa ne sumnjam u kvalitetu zvuka. Sumnjam u izdržljivost pri glasnije slušanju uz puno bassa...

 

EDIT:

Dubamix - meni najbolji dio na 29:30 otprilike, a Rakoon na 18:00...

agramTango uto 7.7.2020 16:46

Mene je odusevio Fyne F501 na nekoj elektronici kad sam ih preslusavao. Brz i precizan bas savrsene teksture.

Ti zvucnici na svemu odusevljavaju i s relativno losijim pojacalima/receiverima. (dok im ne dodje Godot da pokazu svoj potencijal)

Sasvim lijepo pase za manje do srednje prostore. Fyne F502 jednostavno trazi veci prostor da bi bio slusljiv.

Makar je bas relativno mali u promjeru moze lijepo ici u dubine i tresti okolo.

Zoki B uto 7.7.2020 20:02

Updateao sam svoj post gore, tako da sve ima na jednom mjestu kako složiti foobar da i .dsf fileove šalje u dac kako spada, da ne konvertira u PCM nego da pokazuje DSD na dacu ako ima tu mogućnost, svi noviji imaju više manje.

Sada sve radi kako treba :)

Zoki B uto 7.7.2020 20:07
volegradele kaže...
Zoki probaj playback/output/asio stavit output format na 24 bita.

Možeš sa WASAPI driverom sa ASIO ne, ali kada ga staviš na NATIVE onda playa onako kakav je izvor.

Ako je npr 44100/16 bit tako radi i prikazuje, ako je npr 96000/24bit tako radi i prikazuje.

Ako je DSD tako radi i prikazuje.

Filox čet 9.7.2020 14:22
Goran-J kaže...
Probao prvi,
pojačao malo - jako lupa, nisko i intenzivno. Fora što je francuski, ne engleski 😉

 Šta prvi? Koga si probao?

 

Aaaaa, vjerojatno onu muziku, Dubamix... Ma francuzi su uvijek imali vrhunsku alternativnu muziku, samo što ne razumijemo riječi, pa to ignoriramo, ali još 90-ih se sjećam kako je dobrih rap grupa bilo iz Francuske.

 

 

Goran-J sub 11.7.2020 08:39
Filox kaže...
Goran-J kaže...
Probao prvi,
pojačao malo - jako lupa, nisko i intenzivno. Fora što je francuski, ne engleski 😉

 Šta prvi? Koga si probao?

 

Aaaaa, vjerojatno onu muziku, Dubamix... Ma francuzi su uvijek imali vrhunsku alternativnu muziku, samo što ne razumijemo riječi, pa to ignoriramo, ali još 90-ih se sjećam kako je dobrih rap grupa bilo iz Francuske.

 

 

Da, mislio da citiram, ali očito nisam .

 

 

Zoki B pon 13.7.2020 09:31

Naručio full silver interconnect od pola metra, dovoljno mi je to, cijena je odlična, reviewi koliko sam našao odlični:

 

https://www.lavricables.com/cables/master-full-silver-rca-interconnects/#reviews

 

Ako nekoga bude zanimalo mogu baciti neki osvrt nakon što stigne, proizvođać je naveo da minimalno treba raditi 150 sati prije ozbiljnog slušanja/testiranja.

 

Cijena je odlična s obzirom da je srebro u pitanju, pitao sam što mogu očekivati naspram Chord Clearwaya i ovo je odgovor:

 

"We havent tried exactly these interconnects from Chord, however there is no lack of bass in our Master line. It might sound a bit harsh from the beginning, however after 150h of burn in time it will be more relaxed and neutral. It's not "bright" and highs do not overwhelm per se, it's more like very airy and opening."

 

Čitao sam da su prije srebrni kablovi skidali bas no to je odavno navodno riješeno, i da daju više detalja, transparentnosti, da su više otvoreniji od bakra.

 

Javim utiske kada stigne i spojim,  inicijalne utiske i nakon nekog vremena :)

 

Trgovac je u Litvi.

 

 

 

 

Zoki B pon 13.7.2020 11:25
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...

Naručio full silver interconnect od pola metra, dovoljno mi je to, cijena je odlična, reviewi koliko sam našao odlični:

 https://www.lavricables.com/cables/master-full-silver-rca-interconnects/#reviews

Ako nekoga bude zanimalo mogu baciti neki osvrt nakon što stigne, proizvođać je naveo da minimalno treba raditi 150 sati prije ozbiljnog slušanja/testiranja.

Cijena je odlična s obzirom da je srebro u pitanju, pitao sam što mogu očekivati naspram Chord Clearwaya i ovo je odgovor:

 

"We havent tried exactly these interconnects from Chord, however there is no lack of bass in our Master line. It might sound a bit harsh from the beginning, however after 150h of burn in time it will be more relaxed and neutral. It's not "bright" and highs do not overwhelm per se, it's more like very airy and opening."

 

Čitao sam da su prije srebrni kablovi skidali bas no to je odavno navodno riješeno, i da daju više detalja, transparentnosti, da su više otvoreniji od bakra.

Javim utiske kada stigne i spojim,  inicijalne utiske i nakon nekog vremena :)

Trgovac je u Litvi.

Ma tko li ti samo dade adresu tako egzotično-baltičkog proizvođača egzotičnih srebrnih kabela?  

 

Ako griješim - ispravi me, ali, mislim da je Lavricables iz Latvije, a ne iz Litve... druga je to zemlja.

 Moguće, onda je još dalje i duže će putovati :D