Periferija

Slušalice za glazbu - tema za izbor

Luka123 ned 29.11.2020 13:27

Uzeo sam sebi iz muziker-a Sennhesier HD300 PRO, ima li netko iskustva???Jer trebaju dobre za mixing,a imam HD 280 PRO na kojima je otišao kabel, desna sluja jača od lijeve, a dt770 imaju prejak bass, na dt990 moja pogreška jer su open model bile...

Isto tako sad imam viška HD990 PRO 250 Ohm-a, te HD770 PRO 80 Ohm-a viška sa kutjiom računom garancijom, pa ako netko želi javite se na PM fogovoimo se, dam ih jeftino imaju garanciju još god.++ dana svake.

Luka123 pon 30.11.2020 11:17
bloodborne kaže...

kak si zadovoljan s beyericama jednima odnosno drugima ?

ponajvise 770 jer preferiram zatvorene školjke.

 
Imaju bass dubok, i zna dovoditi do distorzije u low end-u na dobrom ampu ako je volume malo pojačan. Imaju prevelik po meni stereo image, stalno moram u mono prebacivati u DAW-u za mixanje, jer mid/stereo te stereo slika je ogromna.
Visoke frekvencije su prisutne, ali kako mixam, preko 15000hz i dalje kao da im se band smanjuje te postaju nečujne, na prijašnjim HD280 recimo sam čuo bolje i mixao bolje. Inače  imaju male probleme gdje se peakovi oko 2000- 6000Hz i nečuju, nekad i sama distorzija se nečuje radi bass-a.
Nekad je teško prepoznati RMS snagu također, moram scope koristiti i metering toolove, što prije nisam trebao.

Preporučujem za slušanje glazbe, gameanje, jer imaju veliku stereo sliku pa čuješ sve doslovno, recimo apex legends čujem enemy-a perfektno, dok se drugi bune da im je audio los u igri, ali za sam mixing i glazbenu produkciju na njima baš i ne.


Apachy ned 13.12.2020 21:07

zdravo ekipa, totalni sam laik za sluške pa da vas pitam za savjet nekih sluški za glazbu/filmove do nekih 400kn, može nešto više ako se baš isplate.

ono kaj bi htio da budu klasične naglavne sluške, mikrofon ne treba, žica obavezno, ako je moguće da imaju niske tonove malo pojačane jer volim mesnatiji zvuk. trgovina/webshop iz hrv samo.

Thonchek27 sri 16.12.2020 13:09

Ukoliko netko traži odlične slušalice za rad, savjetujem Sennheiser HD202. Prvi model sam kupio valjda prije 10 godina, i baš sam jučer ponovno kupio taj model. Koja uživancija. Slušalice su inače između 200 - 300 kn.

DarK.xy čet 24.12.2020 07:43

Pozdrav,  trebam sluške za gledanje filmova i igranje igrica sa time da mi nije potreban mikrofon. Tv mi ima blutooth i optički izlaz, no nema 3.5. Plejka ima 3.5 na kontroleru.

 

Uzeo gaming Razer Tresher 7.1 baš zbog optičkog priključka ali uši mi pregore u njima nakon 15 minuta i nemaju mi baš onaj oomphh zvuk tako da ću ih vratiti.

 

Što bi preporučili over ear back open / closed back do 2.000 kn?

ERROR1911 pet 25.12.2020 18:56

Pozdrav ekipa, novi sam u temi, trebam preproruku nekih sluški za aktivno korištenje, na putu do posla i s posla, slušanje muzike, te bi bilo super da ih mogu spojiti na poslu preko laptop, trebau biti svkako bežične, cijena do 500kn 

djigibao pet 25.12.2020 22:24
ERROR1911 kaže...

Pozdrav ekipa, novi sam u temi, trebam preproruku nekih sluški za aktivno korištenje, na putu do posla i s posla, slušanje muzike, te bi bilo super da ih mogu spojiti na poslu preko laptop, trebau biti svkako bežične, cijena do 500kn 

 Mozda ove nisu lose...

 

SENNHEISER HD 350BT

dobri62 sri 27.1.2021 19:15

Prvo isprika jer post nije baš posve u skladu sa temom

Tražim servis za popravak Magnat LZR 588 slušalica- mehanički kvar- puknuta plastika

Ako se ne isplati popraviti molim preporuku - što kupiti umjesto njih do cca 1000 kn

Pozdrav