Periferija

Slušalice za glazbu - tema za izbor

The_Fichek čet 13.8.2020 14:28
Spitfire_zg kaže...
The_Fichek kaže...
shadowlapy kaže...

moze preporuka za in-ear bezicne sluse do nekih 400kn

KZ S2, jedino sto ces ih morati cekati 2 mjeseca.

 Jel to na ebayu? Vidim da dodju samo 30$

Ne, nego na njihovoj sluzbenoj stranici: https://www.indiegogo.com/projects/kz-s2-next-generation-hybrid-tws-in-ear-monitors#/ Kostaju samo 30 dolara, ali zvuce bolje od toga, imas hrpu reviewova na netu, ako te zanima. Meni su super, makar jos nisam isao trcat s njima jer je malo prevruce, a i ne znam di s mobom dok trcim (ako ima ko kakav savjet slobodno na PM, trazio po Decathlonu nisam nista nasao, tipa onaj pojas za ruku ili nesto slicno).

glavas.neo pon 17.8.2020 17:57

Pozdrav,

 

Trebam malu pomoć, koje su naj optimalnije in ear slušalice za trčanje i trening no da nemaju na sebi nikakve tipke za volumen, javljanje na poziv itd, dakle nikakve plastike/zadebljanja i tipke, samo sluske, žica i jack, da nisu wireless za nekih cca 300kn ili sl. cjenovni rang ?

 

Hvala

ministar pon 17.8.2020 23:08
The_Fichek kaže...
Spitfire_zg kaže...
The_Fichek kaže...
shadowlapy kaže...

moze preporuka za in-ear bezicne sluse do nekih 400kn

KZ S2, jedino sto ces ih morati cekati 2 mjeseca.

 Jel to na ebayu? Vidim da dodju samo 30$

Ne, nego na njihovoj sluzbenoj stranici: https://www.indiegogo.com/projects/kz-s2-next-generation-hybrid-tws-in-ear-monitors#/ Kostaju samo 30 dolara, ali zvuce bolje od toga, imas hrpu reviewova na netu, ako te zanima. Meni su super, makar jos nisam isao trcat s njima jer je malo prevruce, a i ne znam di s mobom dok trcim (ako ima ko kakav savjet slobodno na PM, trazio po Decathlonu nisam nista nasao, tipa onaj pojas za ruku ili nesto slicno).

ja sam u Kauflandu uzeo pojas za ruku, doduše prije jedno 2 godine, valjda imaju još uvijek

razvan_rat pon 31.8.2020 09:36

Ima netko neku preporuku za in-ear slušalice, da što više izoliraju vanjske zvukove, ali isto tako da se baš ne čuje prema van ono što slušam. Koristio bi ih u uredu, a one koje idu na glavu mi počnu smetati nakon nekog vremena.

 

Mogu biti sa žicom, mogu bluetooth, nemam ograničenja kaj se toga tiče.

ministar čet 3.9.2020 17:38
The_Fichek kaže...
Spitfire_zg kaže...
The_Fichek kaže...
shadowlapy kaže...

moze preporuka za in-ear bezicne sluse do nekih 400kn

KZ S2, jedino sto ces ih morati cekati 2 mjeseca.

 Jel to na ebayu? Vidim da dodju samo 30$

Ne, nego na njihovoj sluzbenoj stranici: https://www.indiegogo.com/projects/kz-s2-next-generation-hybrid-tws-in-ear-monitors#/ Kostaju samo 30 dolara, ali zvuce bolje od toga, imas hrpu reviewova na netu, ako te zanima. Meni su super, makar jos nisam isao trcat s njima jer je malo prevruce, a i ne znam di s mobom dok trcim (ako ima ko kakav savjet slobodno na PM, trazio po Decathlonu nisam nista nasao, tipa onaj pojas za ruku ili nesto slicno).

ne znam jesi uspio naći pojas za ruku u Kauflandu, ali vidio sam da ima u Hervisu

191x7 čet 3.9.2020 23:28

Ajmo, nova runda vaših preporuka_

- Slušalice

- Otvorene

- Gaming (soundstage i positioning!)

- 3.5mm jack

- Do 250Ohm impedancija (najbolje 50-150)

- OGROMNE (HyperX CLoud / Takstar Pro80 mi je na knap, stišće kosu jako, obavezno trebaju biti s većim headbandom)

- Ogroman PLUS je ako pašu jastučići Brainwavz HM5 jer imam nekoliko različitih za Clouda.

- Cijena 500 do 750 Kn, preko 1000 s dostavom ni slučajno.

- Eventualno poluotvorene ili zatvorene, ali da su veće od Clouda.

Cloud mi je odličan osim tog problema estetske prirode (ako igram i sutradan ujutro idem na posao - dio kose slegnut).

ministar čet 3.9.2020 23:50
191x7 kaže...

Ajmo, nova runda vaših preporuka_

- Slušalice

- Otvorene

- Gaming (soundstage i positioning!)

- 3.5mm jack

- Do 250Ohm impedancija (najbolje 50-150)

- OGROMNE (HyperX CLoud / Takstar Pro80 mi je na knap, stišće kosu jako, obavezno trebaju biti s većim headbandom)

- Ogroman PLUS je ako pašu jastučići Brainwavz HM5 jer imam nekoliko različitih za Clouda.

- Cijena 500 do 750 Kn, preko 1000 s dostavom ni slučajno.

- Eventualno poluotvorene ili zatvorene, ali da su veće od Clouda.

Cloud mi je odličan osim tog problema estetske prirode (ako igram i sutradan ujutro idem na posao - dio kose slegnut).

Obrij glavu, to ti je najjeftinija preporuka 

kovaos sri 30.9.2020 16:32

Može preporuka za in-ear sluške, bluetooth i da rade bar 6-8h, nešto jeftinije po mogućnosti? Sound nije presudan, dužina baterije mi je najvažnija. Trebam za glazbu dok radim moleraj da mi nešto svira.

191x7 pet 2.10.2020 17:01
Timo kaže...

bok

 

da li ova zvucna moze upogoniti DT 770 Pro 80 ohm u punoj njihovoz snazi?

 Mislim da može, ali nisam siguran. Kupio sam istu prijatelju za rođendan, ali on ima drugačije slušalice nešto niže impedancije.

forumaš sub 3.10.2020 14:22
191x7 kaže...

Ajmo, nova runda vaših preporuka_

- Slušalice

- Otvorene

- Gaming (soundstage i positioning!)

- 3.5mm jack

- Do 250Ohm impedancija (najbolje 50-150)

- OGROMNE (HyperX CLoud / Takstar Pro80 mi je na knap, stišće kosu jako, obavezno trebaju biti s većim headbandom)

- Ogroman PLUS je ako pašu jastučići Brainwavz HM5 jer imam nekoliko različitih za Clouda.

- Cijena 500 do 750 Kn, preko 1000 s dostavom ni slučajno.

- Eventualno poluotvorene ili zatvorene, ali da su veće od Clouda.

Cloud mi je odličan osim tog problema estetske prirode (ako igram i sutradan ujutro idem na posao - dio kose slegnut).

 https://www.muziker.hr/superlux-hd-330https://www.futura-it.hr/mikrofon-trust-gxt-212-mico-gtx-212/71219/product/

 

steve90 pon 5.10.2020 23:09

Pozdrav ljudi, ima li tko iskustva ili saznanja o FiiO uBTR? Je li bolje ići na to ili na nešto tipa HIDIZS Sonata II? Cijenovno su tu negdje, ali FiiO mi je možda bolji izbor jer ima mikrofon koji bi mi poslužio možda jednom mjesečno (ali barem postoji opcija) i djeluje mi dugotraniji čisto iz razloga što sonata II će biti u džepu zajedno s mobitelom a ne znam koliko je kvalitetan taj kablić. Uparivao bih to sa TinAudio T2 i naravno, zvuk igra veliku ulogu ali nažalost nisam imao prilike probati niti jedno od to dvoje. 

Saryne pet 23.10.2020 20:08

Pozz!

Imam dilemu.

Da li mi se više isplati dati malo više love i uzeti matičnu sa ALC 1200 zvučnim čipom ili je bolje uzeti jeftiniju sa lošijim ALC 892 i onda lovu investirati u nešto poput fiio E10K Olympus 2?

Slušam isključivo preko slušalica.

bbeco sri 28.10.2020 14:43

Koja bi bila preporuka za budget bežične slušalice isključivo za slušanje glazbe preko mobitela, kao zamjenu za AKG koje su došle sa Samsungom s9 sa kojima sam bio više nego zadovoljan?

Bili se dalo nać šta za cca 200 kn

 

Najviše sam bacio oko na Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic ali kažu da im  bas nije nešto, a to mi je nekako bitno pošto slušam takvu vrstu glazbe

 

 

morrisoN sri 28.10.2020 20:00

Ja imam uz akg koji je došao uz s9+ ne baš budget, naprotiv iz gornjeg cjenovnog razreda Samsungove Gear IconX 2018.
Znači, zaboravi na bilo kakvo kvalitetno slušanje muzike.
IconX su napredne slušalice, sa brdo naprednih mogućnosti, praktične za koristiti, odlične za sport, prate program vježbanja, imaju svoju memoriju za slušanje muzike neovisno o telefonu... Bla bla, bla...
No, stock žične akg koje su došle uz telefon su space shuttle u poređenju s njima kad je u pitanju zvuk.

IconX-u fali glasnoće, fali basa, fali svega, kad govorimo o kvalitetu zvuka za slušanje muzike.

Ako je tako s ovim (prilično skupim) slušalicama, mogu pretpostaviti da je sa jeftinim samo još gore.

No, možda sam u krivu. Ako neko ima stvarno nešto preporučiti... jedva čekam da čujem.

bbeco čet 29.10.2020 09:21

Da, baš sam zato i postavio pitanje jer nemam puno iskustva sa slušalicama pogotovo wireless.

Za usporedbu imam iskustva samo sa dotičnim AKG i Cloud 2 headsetom, da sam zna da je tako mala razlika napram ovih nebi ih niti kupio,uzea bi samo mic i bok, i čak bi reka da su akg bolje za glazbu.
Ugl znači ništa od wirellesa :).
Onda možda drugo pitanje, koje žične uzeti kao zamjenu za AKG, znači bitno samo kvalitet zvuka ostalo manje više nebitno

bbeco čet 29.10.2020 09:21

Da, baš sam zato i postavio pitanje jer nemam puno iskustva sa slušalicama pogotovo wireless.

Za usporedbu imam iskustva samo sa dotičnim AKG i Cloud 2 headsetom, da sam zna da je tako mala razlika napram ovih nebi ih niti kupio,uzea bi samo mic i bok, i čak bi reka da su akg bolje za glazbu.
Ugl znači ništa od wirellesa :).
Onda možda drugo pitanje, koje žične uzeti kao zamjenu za AKG, znači bitno samo kvalitet zvuka ostalo manje više nebitno