Periferija

Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

191x7 čet 22.9.2022 00:16
Korny1603987 kaže...
191x7 kaže... 

 G-wolves HSK plus

 

 

Predloženi miš je 89 mm dužine, 58 mm širine. Baš i ne ide u gabarite između 10 do 11 cm dužine i 6 do 8 cm širine.

 

Razer Viper Mini?

Deathadder V2 mini?

Korny1603987 čet 22.9.2022 21:54

Meni je traženje miša čak i gore nego traženje obuće moje veličine. Zahtjevi su toliko specifični da samo jedan miš ima sve gabarite po mojoj mjeri, a isti nije wireless.

Rekao bih da većina ljudi ovdje niti ne mari na dužinu miša koja je redovno između 120-130mm i samim time daleko van onoga što tražim. S druge strane nije rješenje uzeti najmanji miš za laptope jer svi oni kada idu dolje po dužini, idu dolje po širini također jer prate onaj 2 prema 1 omjer dužine i širine koji meni nikako ne odgovara.

Korny1603987 pet 23.9.2022 17:44

Odgovarao bi mi recimo Razer Orochi i Logitech MX Anywhere 3 - ugrubo bi mi ti odgovarali. Miševi izmeđui 10 i 11 cm dužine. Ne iznad 11. Ne ispod 10.

 

Ideal svi ideala je Coolermaster MM720 - samo da ima wireless.

 

EDIT: što se tiče predložene liste niti jedan mi ne odgovara. Ne volim njegovu listu, ne volim čuti niti mišljenje tog lika. On je uvijek pljuvao po obliku Xorneta rekavši da je ideal za miša omjer 2:1. Upravo ono što meni nimalo ne odgovara.
         Evoga recimo lik napravi "svoje" miševe, imaju 11.1 cm (što je donekle OK), ali onda stavi da je širina istih 5.5 cm i opet nije napravio ništa. Da je miš 11cm, a širine 70 cm, e onda je to bliže onome što treba
         a) imam malu ruku b) koristim claw/fingertip grip - jedini miš ikada koji mi je bio kao rukavica je Spawn-Xornet-Xornet II-MM720 (isti miš, isti gabariti).

metallic ned 25.9.2022 13:32
Korny1603987 kaže...

Odgovarao bi mi recimo Razer Orochi i Logitech MX Anywhere 3 - ugrubo bi mi ti odgovarali. Miševi izmeđui 10 i 11 cm dužine. Ne iznad 11. Ne ispod 10.

 

Ideal svi ideala je Coolermaster MM720 - samo da ima wireless.

 

EDIT: što se tiče predložene liste niti jedan mi ne odgovara. Ne volim njegovu listu, ne volim čuti niti mišljenje tog lika. On je uvijek pljuvao po obliku Xorneta rekavši da je ideal za miša omjer 2:1. Upravo ono što meni nimalo ne odgovara.
         Evoga recimo lik napravi "svoje" miševe, imaju 11.1 cm (što je donekle OK), ali onda stavi da je širina istih 5.5 cm i opet nije napravio ništa. Da je miš 11cm, a širine 70 cm, e onda je to bliže onome što treba
         a) imam malu ruku b) koristim claw/fingertip grip - jedini miš ikada koji mi je bio kao rukavica je Spawn-Xornet-Xornet II-MM720 (isti miš, isti gabariti).

Kolega, evo tvoj novi miš!!

 

asus-tuf-gaming-m3

 

spec: TUF-Gaming-M3/techspec

hummer0 ned 25.9.2022 13:45
metallic kaže...
Korny1603987 kaže...

Odgovarao bi mi recimo Razer Orochi i Logitech MX Anywhere 3 - ugrubo bi mi ti odgovarali. Miševi izmeđui 10 i 11 cm dužine. Ne iznad 11. Ne ispod 10.

 

Ideal svi ideala je Coolermaster MM720 - samo da ima wireless.

 

EDIT: što se tiče predložene liste niti jedan mi ne odgovara. Ne volim njegovu listu, ne volim čuti niti mišljenje tog lika. On je uvijek pljuvao po obliku Xorneta rekavši da je ideal za miša omjer 2:1. Upravo ono što meni nimalo ne odgovara.
         Evoga recimo lik napravi "svoje" miševe, imaju 11.1 cm (što je donekle OK), ali onda stavi da je širina istih 5.5 cm i opet nije napravio ništa. Da je miš 11cm, a širine 70 cm, e onda je to bliže onome što treba
         a) imam malu ruku b) koristim claw/fingertip grip - jedini miš ikada koji mi je bio kao rukavica je Spawn-Xornet-Xornet II-MM720 (isti miš, isti gabariti).

Kolega, evo tvoj novi miš!!

 

asus-tuf-gaming-m3

 

spec: TUF-Gaming-M3/techspec

 On hoće wireless.

metallic ned 25.9.2022 13:50
hummer0 kaže...
metallic kaže...
Korny1603987 kaže...

Odgovarao bi mi recimo Razer Orochi i Logitech MX Anywhere 3 - ugrubo bi mi ti odgovarali. Miševi izmeđui 10 i 11 cm dužine. Ne iznad 11. Ne ispod 10.

 

Ideal svi ideala je Coolermaster MM720 - samo da ima wireless.

 

EDIT: što se tiče predložene liste niti jedan mi ne odgovara. Ne volim njegovu listu, ne volim čuti niti mišljenje tog lika. On je uvijek pljuvao po obliku Xorneta rekavši da je ideal za miša omjer 2:1. Upravo ono što meni nimalo ne odgovara.
         Evoga recimo lik napravi "svoje" miševe, imaju 11.1 cm (što je donekle OK), ali onda stavi da je širina istih 5.5 cm i opet nije napravio ništa. Da je miš 11cm, a širine 70 cm, e onda je to bliže onome što treba
         a) imam malu ruku b) koristim claw/fingertip grip - jedini miš ikada koji mi je bio kao rukavica je Spawn-Xornet-Xornet II-MM720 (isti miš, isti gabariti).

Kolega, evo tvoj novi miš!!

 

asus-tuf-gaming-m3

 

spec: TUF-Gaming-M3/techspec

 On hoće wireless.

I ja sam htio Megan Fox iz TRANSFORMERSA.

 

O.K. Hvala tebi na ispravku, povlačim se na net.

 

lp

softwaremaniac pon 26.9.2022 21:31

Pozdrav!

 

Evo stigao mi je miš danas, sviđa mi se. Veličina mi je tu negdje, pa sam se odmah navikao. Lijepo leži u ruci.

 

Klikanje i skroler su posve drugačiji i osjećaj je izraženiji, jer je sve puno klikabilnije.

 

Preporučam da si skinete G Hub radi podešavanja svega.

 

Iz nekog razloga mi G502 djeluje robusnije prilikom korištenja iako je su isti po veličini.

 

Bijela boja mi je divna i lijepo se uklapa u cijeli build. Prezadovoljan.

 

1200 kn otprilike.

Korny1603987 uto 27.9.2022 16:38

Ja sam imao G703. Bio mi je preveliki, ali je imao dobar wireless mehanizam, dobro punjenje.
Mane su mu bile kvaliteta senzora i kvaliteta izrade. Po meni Logitech miševi su precijenjeni s obzirom koliko traju i koliko ljudi imaju problema s istima.

 

Cansee sri 5.10.2022 15:40

 

ekipa dosad sam imao Logitech G302 miš deadalus prime, prezadovoljan sam bio al izgleda da ću morat mijenjati, koji možete preporučiti da bude što bliži ovome?

 

Igram svašta, a bitno mi je i za MOBE 

 

edit: nikako bežični, samo ovi sa žicom mogu

 

hvala svima

Cansee sri 5.10.2022 16:35
191x7 kaže...

Zašto ne bežični? Smeta ti nemati smetanje kabela?

 

ne želim razmišljati o baterijama i punjenjima istih, o bluetoothovima i takvim pizdarijama. Želim uštekat miš u komp i zaboravit na njega

_itsmoriarty čet 6.10.2022 07:36
Cansee kaže...
191x7 kaže...

Zašto ne bežični? Smeta ti nemati smetanje kabela?

 

ne želim razmišljati o baterijama i punjenjima istih, o bluetoothovima i takvim pizdarijama. Želim uštekat miš u komp i zaboravit na njega

 lega ako imas kesa, ja bi ti preporucio da si uzmes G Pro Superlight kao i G Powerplay podlogu, koristis mis bez kabla i puni se na toj podlozi, ja evo koristim tu podlogu pa otkako je izasla na trziste i nisam imao problema, a koristio sam G900, G903, G Pro i sad koristim G Pro Superlight i radi sve bez greske. Je pricey ali se debelo isplati.

 

a ako ne volis male podloge, ja sam sebi uzeo jednu XL Wide podlogu i prekrio taj Powerplay i svejedno mi puni mis tako da ono, ma neces pogrijesiti. Zivio lega

Gemmy čet 20.10.2022 18:54

logi pro superlight

 

kupio ga pred tjedan dana i napunio do 100%, trenutno je na 83%.

mis je super, al da vrijedi redovne cijene preko 1k kn, nema sanse. ovako polovni ili na dobroj akciji je ok kupnja.

 

onaj hyperx sta je bio na akciji pred malo baterija puno krace traje radi rgba, a na laptopu nemogu instalirat soft da ga iskopcam. puno losije kvalitete od logija, ali zato je i puno jeftiniji

Korny1603987 čet 20.10.2022 20:29

RGB na mišu je za mene komedija. To gasim prvom prilikom i smatram da ulaganje mora ići u senzor, bateriju i dobar ergo stil miša. Naravno, ne umišljam si da sam njihova ciljna kategorija. To su igračkice za kraj osnovne i srednju školu.

Korny1603987 pet 21.10.2022 19:34

RocketJumpNinja je baš antiteza meni. Njegov idealni miš kao da opisuje moju noćnu moru. Već sam o tome pisao. I kada je opisivao Xornet na svom youtube kanalu lik ga je popljuvao glede ergonomije, a onda su dolje u komentarima popljuvali njega i sam sam se pridružio tome.  Lik se kune u miševe s "idealnim" 2 prema 1 omjerom dužine i širine, ali lik ima mnogo veću ruku i koristi sasvim drugi grip.

 

Razumijem da je ideala 12 cm dužine i 6 cm širine kada imaš prste kao rezance i palm grip, ali nema teorije da je to moguće kada imaš sitnu šapu i fingertip grip.