Periferija

Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

azzie uto 29.6.2021 20:22

Uzeo bi laganijeg misa pa se dvoumim izmedu HyperX Pulsefire Haste i Glorious Model D  , cijena je ista i koliko vidim dosta su slicni , je netko osobno koristio neki od ova dva modela . Hvala

Snoozly sri 30.6.2021 20:27
azzie kaže...

Uzeo bi laganijeg misa pa se dvoumim izmedu HyperX Pulsefire Haste i Glorious Model D  , cijena je ista i koliko vidim dosta su slicni , je netko osobno koristio neki od ova dva modela . Hvala

Ja imam Pulsefire Surge koji je dosta sličan modelu Hasteu, samo nije lightweight, i odličan mi je, nemam nikakvih primjedbi. Tako da je moja preporuka HyperX jer nikad nisam imao problema s njihovim proizvodima, a i imaju odličnu korisničku podršku.

azzie sri 30.6.2021 21:03
Snoozly kaže...
azzie kaže...

Uzeo bi laganijeg misa pa se dvoumim izmedu HyperX Pulsefire Haste i Glorious Model D  , cijena je ista i koliko vidim dosta su slicni , je netko osobno koristio neki od ova dva modela . Hvala

Ja imam Pulsefire Surge koji je dosta sličan modelu Hasteu, samo nije lightweight, i odličan mi je, nemam nikakvih primjedbi. Tako da je moja preporuka HyperX jer nikad nisam imao problema s njihovim proizvodima, a i imaju odličnu korisničku podršku.

 

Da, mislim da cu uzeti Pulsefire Haste bez obzira sta ima "slabiji" senzor jer govore recenzije i pojedinici da je kvaliteta izrade puno bolja nego kod Glorius modela koji je odlican ali dosta "krhke" konstrukcije.

H0wYesN0 čet 1.7.2021 10:45

Danas svi noviji misevi, osim nekih xy brendova, dolaze sa odlicnim senzorima tako da tu nema brige. Zapravo je najbitnije da ti mis dobro lezi u ruci i tu si dobro razmisli jer su Model D i Pulsfire dosta razliciti. Prvi je malo veci i k tome ergo mis sto ga cini pogodnijim za palm grip, a drugi je malo manji i simetrican pa je zato bolji za claw i fingertip grip.

 

Oko konstrukcije Glorious miseva se takoder ne trebas brinuti, osobno koristim Model O minus tj najmanji njihov mis i zapravo je nevjerovatno koliko je konstrukcija cvrsta unatoc rupama. Takoder sam imao prilike koristiti klasicni Model O i sa njime je ista prica.

mrba pon 9.8.2021 01:48

Pozdrav, trazim novi mis, do sada sam imao logitech g403 ali ne radi vise najbolje..pa trebam zamjenu..neki "jednostavan" mis...ne previse tipki i izgled kao ovaj..(razer DeathAdder V2 mi izgleda solidno)...igram fps igre...moze mozda jedna zicana a jedna bezicna preporuka pa da vidim razlike u cijeni..

191x7 pon 9.8.2021 07:32
lange kaže...

Pozz..imao do sada logitech g402 i savrseno i odgovarao velicinom,rasporedu tipki,itd..

Radi xy stvari pocela me smetati žica. Kupio sam g305 ALI mi premal.moze preporuka?

Može. Litijska AAA baterija umjesto AA. I jeftini "grip tapes" s AliExpressa ili eBaya. Skinuti stražnji cover dok gejmaš. Tako miš skineš na ~80g.

S običnom AAA baterijom je između 85g i 90g. Sam stražnji poklopac je 7.5g. Gripovi su par grama, ali definitvno je bolje s njima nego bez.

Litijska Varta AAA ti potraje 3 do 4 mjeseca prosječne uporabe, računaj na trošak od 100 do 150 Kn godišnje.

Alkalne AA su preteške, jedna teži kao tri ili četiri AAA Litijske. Takoreći mijenjanjem baterija si možeš podešavati težinu kao utezima na nekim miševima.

I očekuj da će ti vjerojatno početi dvoklikati unutar jamstvenog roka. Ali zato imaš jedan od najboljih bežičnih miševa na tržištu, ako napraviš te modifikacije.

Stock je očajan, pretežak, centar mase na stražnjem dijelu i klizav. Ali zato uz malo truda ružno pače postane labud.

 

A to što kažeš "ali mi premal", to prođe nakon nekih 2 tjedna korištenja.

Wayto XD pet 3.9.2021 20:54

Treba mi miš novi do 200 kuna..prije sam korristio sharkoon fireglider koji je crka nedavno...otprilike takav neki model bi9,takve velicine,,iman neki zamjenski od 80 kuna sto sam kupija al je dosta neprecizan i treba mi drugi.

191x7 pet 3.9.2021 21:25
Wayto XD kaže...

Treba mi miš novi do 200 kuna..prije sam korristio sharkoon fireglider koji je crka nedavno...otprilike takav neki model bi9,takve velicine,,iman neki zamjenski od 80 kuna sto sam kupija al je dosta neprecizan i treba mi drugi.

 Odi u random trgovinu informatičke opreme, traži neki lagani za 150-200 Kn i uzmi koji imaju najlakši. Ili kupi Logitech G203.

https://www.links.hr/hr/mis-logitech-g203-lightsync-gaming-rgb-opticki-8000dpi-lilac-usb-101500476?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

steelman sub 9.10.2021 11:38
mrba kaže...

Pozdrav, trazim novi mis, do sada sam imao logitech g403 ali ne radi vise najbolje..pa trebam zamjenu..neki "jednostavan" mis...ne previse tipki i izgled kao ovaj..(razer DeathAdder V2 mi izgleda solidno)...igram fps igre...moze mozda jedna zicana a jedna bezicna preporuka pa da vidim razlike u cijeni..

 

Uzmi opet Logitech G403. Daleko bolji mis od deathaddera.

nul-3 sri 17.11.2021 11:15

Gledam g305 pa me samo zanima koji bi još bili dobri u tom cjenovnom rangu. Gledam black friday pa ako bude neka dobra ponuda za njega ili neki sličan.

 

Također pitanje kakav je za gaming naspram npr g402 koji je žični. Ne gejmam puno pa mislim da bi bolje išao sa bežičnim nekim.

191x7 sri 17.11.2021 13:05

G305 je miš koji traži puno ulaganja.

4 litijske AAA baterije godišnje, 100 Kn.

Najjeftiniji gripovi, 30-50 Kn.

AAA na AA adapter, 10ak Kn

Bolje nogice - 50-100 Kn.

Ali je, zato, kada ga dovedeš u red, iznimno dobar miš, kada ga svedeš na oko 80g i kad klizi dobro. Tada je usporediv s G Pro i sličnima.

Bez modifikacija s AA baterijom je težak, ali je i dalje par koplja ispred G402.

Ako hoćeš žični G305, to je G102 koji se prodaje i kao G203 po većoj cijeni.

nul-3 sri 17.11.2021 16:32
191x7 kaže...

G305 je miš koji traži puno ulaganja.

4 litijske AAA baterije godišnje, 100 Kn.

Najjeftiniji gripovi, 30-50 Kn.

AAA na AA adapter, 10ak Kn

Bolje nogice - 50-100 Kn.

Ali je, zato, kada ga dovedeš u red, iznimno dobar miš, kada ga svedeš na oko 80g i kad klizi dobro. Tada je usporediv s G Pro i sličnima.

Bez modifikacija s AA baterijom je težak, ali je i dalje par koplja ispred G402.

Ako hoćeš žični G305, to je G102 koji se prodaje i kao G203 po većoj cijeni.

 Dobro potrošnja baterije ovisi o korištenju... Zašto gripovi i nogice druge?

191x7 sri 17.11.2021 20:25

Gle, jedna prosječna Duracell AA alkalna baterija drži jako dugo, možda i godinu, ali zato s Litijskom AAA imaš četvrtinu težine baterije.

 

Gripovi zato što je s njima miš bolji za držanje, ne postane sklizak tokom dugotrajnog gaminga. Bolji grip. Nešto kao zimi zimske gume naspram ljetnih.

A nogice zato što su tvorničke jeftinjak relativno loše, s boljim nogicama znatno bolje klizi.

Boris grozni čet 18.11.2021 21:19
nul-3 kaže...

Gledam g305 pa me samo zanima koji bi još bili dobri u tom cjenovnom rangu. Gledam black friday pa ako bude neka dobra ponuda za njega ili neki sličan.

 

Također pitanje kakav je za gaming naspram npr g402 koji je žični. Ne gejmam puno pa mislim da bi bolje išao sa bežičnim nekim.

 Nesto manji, puno gladi, doslovno klizi s prstiju, ljeva zadnja tipka mi zapinje za palac, imam i g402 moram priznati g305 za klasu gori po svemu, eventualno sto ima bolji senzor no sto mi to vrijedi kad ima nedostataka pun k.

Boris grozni čet 18.11.2021 21:32
BlueMax kaže...
Boris grozni kaže...

g502 SE koja je razlika naspram obicnog?

 Silver edition. U ničemu osim boje. Ovaj ima bijele (???) po sebi.

 E hvala, mislio sam da je nekakva okrljastena verzija! idem zamijeniti ovaj g305 je igračka.

191x7 čet 18.11.2021 21:39
Boris grozni kaže...
BlueMax kaže...
Boris grozni kaže...

g502 SE koja je razlika naspram obicnog?

 Silver edition. U ničemu osim boje. Ovaj ima bijele (???) po sebi.

 E hvala, mislio sam da je nekakva okrljastena verzija! idem zamijeniti ovaj g305 je igračka.

 G502 je duplo teži miš nego što treba. Za današnji kompetitivni FPS gaming je iznimno loš izbor.

BlueMax čet 18.11.2021 23:14

Meni osobno je sasvim ok. Dok su ljudi kupovali miševe s otežanjima i kleli se u njihov smisao meni je to bilo preteško i držao sam se lakših miševa. Sad su ti lakši odjednom postali teška kategorija i u modi su ultra lagani miševi koji su meni prelagani. Možda zato jer miš osim za gaming koristim i za posao a teško je mijenjati miš kad ideš raditi ili kad ideš igrati. G502, bez otežanja, je meni taman.

rocko9 pet 19.11.2021 08:04

Nemojte mjesat kompetitivni FPS i casual SP igre, za SP igre je svaki mis dobar, onome tko treba pravi kompetivini FPS G502 rijetko da je dobar odabir. Ipak sve se svodi na ono kako odredenoj osobi pase.

nul-3 pet 19.11.2021 08:22

Ma ja stvarno malo igram, ali imam koma miš iz nekog comba i želim uzeti nešto bolje. Malo crtam u cadu za posao, tu i tamo bacim partiju bf-a. A i zbog looka bi htio wireless 

 

Evo na edigitalu je na popustu, nisam nikad naručivao od njih. Iskustva? 

Tiby pet 19.11.2021 09:24

Gledam novi miš, nekako mi je zapeo za oko Logitech g502 Hero.

Imam pitanje jel on za nekoga s povećim šapama?

 

Imam Func MS3 dizaj mi odgovara kao i velićina ali otkazuje pomalo.

 

Može i preporuka nekog drugog modela sličnog Funcu do 500 kN.

rocko9 pet 19.11.2021 10:37
Tiby kaže...

Gledam novi miš, nekako mi je zapeo za oko Logitech g502 Hero.

Imam pitanje jel on za nekoga s povećim šapama?

 

Imam Func MS3 dizaj mi odgovara kao i velićina ali otkazuje pomalo.

 

Može i preporuka nekog drugog modela sličnog Funcu do 500 kN.

 Mozda Corsair MM720 . Mislim samo da ti je manji od tog Func-a.

BlueMax pet 19.11.2021 10:39

Napisao sam u čemu je problem, možda nisam dobro objasnio. Kad 8-9 sati dnevno provedeš u poslu s mišem koji je prilagođen tome poslu teško se ruka navikne na drugi miš. Ja uglavnom radim sa G604 jer mi paše što je wireless i što ima puno tipki koje su mi programirane na shortcute. Kad dođem doma i upalim neku igru, nebitno je li FPS, puno mi je lakše i bolje rezultate imam ako igram s G502 nego sa sinovim Glorious O. Jednostavno nemam osjećaj. Sin pita kako mogu igrati s tom ciglom. Stvar navike. Možda bi se da promijenim radni miš navikao na lagane miševe i bio bolji u igrama ali u poslu sigurno ne bi a ipak je to prioritet.