Periferija

Savjetnik za izbor pc zvučnika

metallic pon 3.5.2021 14:29
djigibao kaže...
Bitno im je po pitanju watti...obicno je 50-100w @4Ohm i 25-50w@8Ohm

Okej, a zasto nema podataka za 6 ohma, to su najcesce kod bookshelfova..?

 

Dakle ima snage uglavnom u malom formatu. Neka uspodredba s aktivcima?

metallic pon 3.5.2021 18:44

Ah dobro.

 

Meni je samo jako zao sto mozemo jedino teoretizirati o kombinacijama jer osim sto osobno to nisam cuo, rijetko da tko je i.moze podjeliti dojmove o toj tematici.

 

Sad ne znam zasto ima tako malo shop/showroom kod nas...

 

metallic pon 3.5.2021 18:45
Remzi kaže...

Tvoja preporuka je jačinom zvuka jača od ovog što sam stavio? Inače može i 2.1 sistem ako ima uopže nečeg. Imao sam Genius SW-HF 5.1 6000 i bili mi je preslabo

Jace tesko da moze biti, al finije i ugodnije da.

 

Citao sam da je ova stvar opaka: drumfire/#grey

Father_Dougal pet 7.5.2021 00:06
metallic kaže...
djigibao kaže...
Bitno im je po pitanju watti...obicno je 50-100w @4Ohm i 25-50w@8Ohm

Okej, a zasto nema podataka za 6 ohma, to su najcesce kod bookshelfova..?

Pa ako ima info za 4 i 8 ohma, 6 ohmski zvučnici će povući snage otprilike između snage na 4 i snage na 8, uz male varijacije jer nije otpor nego impedanca.
Uglavnom, ako je pojačalo konstruirano da hendla 4 ohmsko opterećenje, hendlati će bez problema 6 ohmsko, uz nižu maksimalnu izlaznu snagu.

metallic pet 7.5.2021 07:11
Father_Dougal kaže...
metallic kaže...
djigibao kaže...
Bitno im je po pitanju watti...obicno je 50-100w @4Ohm i 25-50w@8Ohm

Okej, a zasto nema podataka za 6 ohma, to su najcesce kod bookshelfova..?

Pa ako ima info za 4 i 8 ohma, 6 ohmski zvučnici će povući snage otprilike između snage na 4 i snage na 8, uz male varijacije jer nije otpor nego impedanca.
Uglavnom, ako je pojačalo konstruirano da hendla 4 ohmsko opterećenje, hendlati će bez problema 6 ohmsko, uz nižu maksimalnu izlaznu snagu.

Volio bi da su oni to napisali, i da su stavili da se automatski prilagodjava zvucnicima, ako je tako?

Father_Dougal pet 7.5.2021 10:27
metallic kaže...

Volio bi da su oni to napisali, i da su stavili da se automatski prilagodjava zvucnicima, ako je tako?

 Pojačalo se ne prilagođava ničemu, nema sklop koji detektira koliko ohma imaju zvučnici, jer je to ionako samo okvirno, ajmo reći nekakva srednja vrijednost jer se radi o impedanci, koja varira ovisno o frekvenciji.

marijanooo pon 10.5.2021 00:19

Koji su najbolji 2.1 pc zvučnici na tržištu koji se mogu nabaviti u Hrvatskoj? Cijena do 2000 kn

 

Imam 10ak godina Logitech Z2300. Koja bi bila današnja najbolja verzija tih zvučnika?

 

Igrice ne igram, uglavnom za glazbu mi treba

Aigor uto 25.5.2021 20:12
markhorv kaže...

Pozdrav ekipa, dugo tražim nove zvučnike za PC, trenutni favoriti su Edifier S350DB.

 

Ima li netko ove zvučnike i kakva su iskustva?

 

 

 Ako zanimaju moji Edifieri S2000MK3 javi se u PP. 

glysho ned 30.5.2021 18:53

pozdrav svima,

možda nije baš za ovu grupu, ali vrijedi pokušati.

na TV bih spojio aktivne zvučnike (bez pojačala) jer je sadašnji soundbar je riknuo.

zvučnici daju bolji zvuk u usporedni sa soundbarom - navodno.

imate neku preporuku molim.

znači bitno mi je da ih spojim direktono na tv bez pojačala, kartice ...

hvala svima

djigibao ned 30.5.2021 19:14
KeZiLLi kaže...
Pozdrav ekipo!
Jedno pitanje: Dali je moguce prispojit m-audio sa krk rokit zvucnicima?

 

Kako mislis "prispojit"?

Imas 2 Krk i 2 m-audio?

 

glysho kaže...

pozdrav svima,

možda nije baš za ovu grupu, ali vrijedi pokušati.

na TV bih spojio aktivne zvučnike (bez pojačala) jer je sadašnji soundbar je riknuo.

zvučnici daju bolji zvuk u usporedni sa soundbarom - navodno.

imate neku preporuku molim.

znači bitno mi je da ih spojim direktono na tv bez pojačala, kartice ...

hvala svima

 

Preporuka ima na bacanje, reci koliko para bi max htio potrosit i da li velicina igra ulogu?

Napisi koji TV imas tj. koje izlaze ima (optika, RCA...)?

glysho ned 30.5.2021 22:17

cijena oko 2000 kn za par, a tv ima optički ulaz, audio, usb, hdmi - to je na starom, a novi je u planu, veličina cca 20 cm širine, to mi je najvažnija dimenzija zbog prostora, e da, tv je philips, star je 10.-tak godina

glysho pon 31.5.2021 08:23

da, to je bio prvi izbor,a  lomim se između njih i Edifier R1280DB, 

na netu je Edifier R1280DB pohvaljen,

nadam se da su oba modela dovoljno dobra, imaš nekog iskustva s njima?

ili netko drugi u grupi?

Boris grozni pon 14.6.2021 20:02
MESFET kaže...

Tražim zvučnike za filmove i muziku. Vidim dosta se spominje 1280t i presonus 3.5. Kakve su cifre inače za njih i gdje je najbolje kupiti?

 Neznam kak mogu 1280db biti za filmove, imam neke slicne zvucnike poput njih filmovi imaju iznimno niske frekvencije da kad malo jace pojacam mislim da membrana oce odletiti do mjeseca i nazad. Osobno nebi gledao uopce u tom pravcu bez nekog 2.1 sistema!

MESFET pon 14.6.2021 20:20
Boris grozni kaže...
MESFET kaže...

Tražim zvučnike za filmove i muziku. Vidim dosta se spominje 1280t i presonus 3.5. Kakve su cifre inače za njih i gdje je najbolje kupiti?

 Neznam kak mogu 1280db biti za filmove, imam neke slicne zvucnike poput njih filmovi imaju iznimno niske frekvencije da kad malo jace pojacam mislim da membrana oce odletiti do mjeseca i nazad. Osobno nebi gledao uopce u tom pravcu bez nekog 2.1 sistema!

 https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-xm2pf/

Ovako nešto? Stvarno nemam pojma o ovome. Svaka pomoć dobrodošla!

edit: živim u stanu, ne znam kolko je subwoofer dobra ideja?