Periferija

Savjetnik za izbor pc zvučnika

iorli čet 2.6.2022 12:34
metallic kaže...

A gledaj, meni se cini da su svi modeli koje si naveo malo overkill za nearfield slusanje.

A80 ima dosta duboku kutiju i dosta zapremine za ozbilnije zadatke, a kamoli a100.

 

 

Ja ih volim jer su opako brzi pa mogu izdrzat metal tempo, uz cudo dobar soundstage.

 

Evo neka se javi i par KEF-asa pa da vidimo sto kazu.

 Slazem se.Mislim da je kolega zvonac poslusao A100 i posjeduje LSX pa me zanima njegovo misljenje.

metallic ned 12.6.2022 21:43
iorli kaže...
metallic kaže...

A gledaj, meni se cini da su svi modeli koje si naveo malo overkill za nearfield slusanje.

A80 ima dosta duboku kutiju i dosta zapremine za ozbilnije zadatke, a kamoli a100.

 

 

Ja ih volim jer su opako brzi pa mogu izdrzat metal tempo, uz cudo dobar soundstage.

 

Evo neka se javi i par KEF-asa pa da vidimo sto kazu.

 Slazem se.Mislim da je kolega zvonac poslusao A100 i posjeduje LSX pa me zanima njegovo misljenje.

Ima li sto novoga, jesi uspio ista poslusat uzivo?!

dustY pon 13.6.2022 21:52

Zadnji dio je blizu zida, otvor na subu je nekih 1.5m od susjednog zida. Ako odmaknem od zida, postoji sansa da cu slucajno udariti nogom. Cini se ok, valjda i je :D.

 

Žice zanemarite, to cu kasnije.

Ficolinja uto 21.6.2022 15:01

Pozdrav. Ne pratim toliko u zadnje vrijeme i ako je bilo odgovora sorry. Best buy 2.1 sistema za PC (gejming, spotify) za do nekih ~500-600kn? (moze +/- ako je nesto stvarno bolje)
Sjecam se da se davno pricalo o Z333.

Hvala!

metallic čet 25.8.2022 11:50
forrestDumb kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku za zvučnike za PC do 1500kn, bitno je da ima subwoofer.

Logitech Z625 mi se čine zanimljivi, ima netko iskustva s njima ?

Imas puno bolji odabir za takav iznos. Z625 je zapravo z623 za dgitalnim ulazom, i class D pojacalom.

 

Vjv su smanjili kvalitetu...

Hrlee pon 3.10.2022 19:57

Pozdrav svima

 

tražim nove zvučnike za PC, pa bih trebao preporuku.

Trenutno koristim Logitech Z200 i realno su mi dovoljni, ali htio bih potrošit višak novaca i probat nešto bolje.

 

Buđet: 1000kn

 

Uglavnom mi treba za slušanje muzike i ništa drugo.

 

Unazad par stranica najzanimljiviji su mi r1280db i Eris E3.5BT (razmišljam si uzet bt verziju kako bih nekad mogao spojiti zvučnike u dvorištu, da ne kupujem one ogromne, po meni bezvezne BT prijenosne zvučnike)

 

Ali kod oba ova je problem što su mi malo preširoki za na stol pored monitora, pa bih morao monitor pomaknut malo van idealne pozicije.

Udaljen sam cca. 80 cm od zvučnika dok sjedim za kompom, ako ta informacija igra kakvu ulogu

 

Imate li kakav prijedlog za zvučnike slične Z200 po dimenzijama? Ili su ova dva navedena iznad jednostavno najbolji omjer cijene i kvalitete?

 

zeus0407 pet 28.10.2022 15:17

Pozdrav svima. 

Nakon 20 godina su zvučnici rekli da je to to, pregorio subwoofer i sad tražim nove. 
Prije je to bio 5.1 sustav, ali sad ne idem s tim više - 2.0, možda 2.1 ako je nešto prihvatljivo (ne očekujem super kvalitetu za malo para).


Gledao sam već neko vrijeme Edifier - R1280T i super su mi, uzeo bi ih odmah, ali su mi preveliki. Stol od kompa (za monitor) je mali, 1 metar, pa ne znam da će to baš stati sve kako spada.
A ne znam ni kako ih mogu rasporediti, da jedan ide na stol, drugi na komodu i tako.

Pa sam gledao što još ima. Nije nužno da to bude konačna kupovina, kasnije lako zamijenim, rasporedim za ured kad se sve bude slagalo i tako, ali da nije baš 100% promašaj. 
Ako ima još neki prijedlog slobodno recite. Budžet, cca 750 kn. 

 

Hvala puno!

Batista pon 7.11.2022 21:25

Pozdrav,

 

Trebao bih savjet ako ima tko kakav, mozete i bedastocu kakvu kvalitetnu da se bar nasmijemo kad vise ni sam ne znam sto napravit...

U driver od suba je nesto upalo kroz ovo prikazanu rupu.

Izvadio sam driver iz kucista, pokusao istresti dok svira i dok je ugasen i nisam nista uspio... Dobrih sat vremena sam pokusavao no bez uspjeha...

 

Takoder sam probao manjim magnetom odgonetnut poziciju tog predmeta no ni to nisam uspio.

Doslovce se cuje kako se kotrlja nesto unutar dok je ugasen te pocne lupat i trestat bezveze kad driver svira.

 

 

steve90 uto 8.11.2022 12:19

Ne znam koliki je promjer u pitanju, ali ne bi mogao sa usisavačem to pokušati izvući? Naravno ne prekriti cijelu rupu da radiš podtlak unutra nego onako na pola i eventualno staviti nekakvu maramicu/gazu preko usisavača da vidiš što je zapravo bilo unutra. Možda nije savjet kakav si tražio ali eto barem nešto.

Batista uto 8.11.2022 17:46
steve90 kaže...

Ne znam koliki je promjer u pitanju, ali ne bi mogao sa usisavačem to pokušati izvući? Naravno ne prekriti cijelu rupu da radiš podtlak unutra nego onako na pola i eventualno staviti nekakvu maramicu/gazu preko usisavača da vidiš što je zapravo bilo unutra. Možda nije savjet kakav si tražio ali eto barem nešto.

 Dosta dobra ideja, morat cu smislit neki adapter koji ce smanjit promjer cijevi usisavaca da stane u ovo unutra.

Svakako probam ovaj tjedan i javim ishod. Hvala!

zigrit čet 24.11.2022 01:15

Pozdrav,

 

trebam preporuku/savjet koje PC zvučnike uzeti za uglavnom youtube filmove/muziku sa budžetom od oko 300 kn. Stari su mi riknuli nakon 20 godina korištenja (tj. lijevi zvučnik je riknuo).

Volio bih da govor zvuči prirodno i da imaju bar malo basa a ne da zvuče ko piskutavi eunuh (probao sam neke jeftine usb ms zvučnike od prijatelja - toliko su piskutavi i loši da sam ih skoro bacio kroz prozor skupa s njim) 🙂.

 

Gledam po nabavi i zanima me valjaju li ovi:

https://www.nabava.net/zvucnici/auna-linie-300-orah-cijena-195642701

 

ili ovi:

https://www.nabava.net/zvucnici/genius-sp-hf500a-zvucnici-cijena-20-14w-16w-crni-4975571

 

Ili neki treći?

 

zigrit čet 24.11.2022 13:19
forumaš kaže...

Prvi ti me budu ni radili bez pojačala a drugi su OK

 

Hvala ti na odgovoru. Ne razumijem se u zvučnike, što se i vidi. Sad sam pažljivije pogledao prve zvučnike i izgleda da to niti nisu PC zvučnici, ne vidim da uopće imaju 3.5 mm jack utor za spojiti na PC, u specifikacijama pod priključci stoji samo: 1 x set terminala za zvučnike", nemam pojma što to znači.

 

Pričekat ću još koji dan ako se netko javi sa nekim savjetom a ako ne, uzet ću te druge.

steve90 čet 24.11.2022 14:04

Stvar je u tome da su to pasivni zvučnici i zato nemaju 3.5mm jack. Pročitaj si prvi post u ovoj temi koji je donekle još uvijek relevantan ali primjetiti ćeš da su cijene poprilično otišle gore od kad je post napisan.
Ja bi eventualno predložio Genius SP-HF1250B ali ne znam kakva su iskustva s Ipon trgovinom. Dalje do 100€ mislim da nemaš što gledati.

Ili ako nemaš problem s rabljenim onda imaš na njuškalu dva oglasa za Genius SP-HF1800A po 150kn. Možda i najbolja opcija po meni.

djigibao čet 24.11.2022 19:08
zigrit kaže...

Pozdrav,

 

trebam preporuku/savjet koje PC zvučnike uzeti za uglavnom youtube filmove/muziku sa budžetom od oko 300 kn. Stari su mi riknuli nakon 20 godina korištenja (tj. lijevi zvučnik je riknuo).

Volio bih da govor zvuči prirodno i da imaju bar malo basa a ne da zvuče ko piskutavi eunuh (probao sam neke jeftine usb ms zvučnike od prijatelja - toliko su piskutavi i loši da sam ih skoro bacio kroz prozor skupa s njim) 🙂.

 

Gledam po nabavi i zanima me valjaju li ovi:

https://www.nabava.net/zvucnici/auna-linie-300-orah-cijena-195642701

 

ili ovi:

https://www.nabava.net/zvucnici/genius-sp-hf500a-zvucnici-cijena-20-14w-16w-crni-4975571

 

Ili neki treći?

 

 Za taj mali buđet evo nekih prijedloga:

 

https://www.ozone.hr/product/audio-sustav-logitech-z313-2-1-crni/

 

https://www.ozone.hr/product/audio-sustav-logitech-z333-2-1-crni/

 

 https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-xm2pf/

Rabbit ned 11.12.2022 16:46

Pozdrav ljudi, nakon skoro godinu dana na zvučnicima od monitora ( jee lol  kriza ) odlučio sam malo iskeširat za neki bolji Audio.
Uglavnom koristio bi za slušanje glazbe/podcast (spotify) i casual gaming, tu i tamo pokoji film.
Neki budget koje bi riskirao bio bi 1500-2000 kn.
Uglavnom ciljam na neke Studio Monitor Spekaers (Bookshelf) - Desktop Speakers, aktivne zvučnike. Bluetooth konekcija dobro došla ali nije primarni feature koji bi odlučivao
Malo sam proučavao zasada su mi upali ovi zvučnici pdo izbor.

Edifier R1700BTs
Edifier R1280Ts/BTs
PreSonus Eris E3.5

 

Znam, da su ovi ispod budget (do 1000 kn) ali trenutno su mu u izbori ti jer nisam previše HiFi stručnjak i mislim da su dobar izbor za ulazak u HiFi Audiophile.

Ali naravno htio bi vaše prepuruke.

 

Hvala unaprijed

anarky1988 ned 11.12.2022 19:34
steve90 kaže...

Stvar je u tome da su to pasivni zvučnici i zato nemaju 3.5mm jack. Pročitaj si prvi post u ovoj temi koji je donekle još uvijek relevantan ali primjetiti ćeš da su cijene poprilično otišle gore od kad je post napisan.
Ja bi eventualno predložio Genius SP-HF1250B ali ne znam kakva su iskustva s Ipon trgovinom. Dalje do 100€ mislim da nemaš što gledati.

Ili ako nemaš problem s rabljenim onda imaš na njuškalu dva oglasa za Genius SP-HF1800A po 150kn. Možda i najbolja opcija po meni.

Genius SP-HF1250B verzija 2 nevalja. Uzeo sam u ADM zvučnike nosio 2 puta na servis 2 puta mi vratili nove. Na kraju sam odustao, vratili mi novac. A imam stariju verziju par godina i odlični su. Moram žicu zalemit na jednom jer se pokidala.

mzopg ned 11.12.2022 22:59

Uzeo prošli tjedan Logitech Z407, trebalo mi nešto hitno za jedan komp, a ovi su bili na akciji 650kn, inače dođu 800kn.

800kn ne vrijede, a upitno je i tih 650kn.

 

https://www.logitech.com/en-eu/products/speakers/z407-bluetooth-computer-speakers.html

 

Zvuk mi je kao iz bunara, nisam još previše štelao, ali i nema nekakvih opcija niti posebnog softwarea. Bluetooth radi dobro. Sub dobro tutnji, čak i previše. Teško ih je smanjiti, kad mi je volumen na 2 i dalje se dosta čuju. Spojio sam ih preko micro USBa.

 

Možda sam previše očekivao jer sam pročitao dosta pozitivnih recenzija, ali meni je ovo prosječan zvuk i ništa više. Za 500-600kn su ok izbor, za više od toga nisu. Glavne jedinice su cijele od plastike, dok je Sub u nekakvoj "drvenoj" kutiji, mislim da je prešana iverica, ali tko će ga više znati.

 

Dizajn je ok, ništa posebno, Sub klasičan kvadrat, zvučnici pravokutni, ali zaobljeni. Sive boje.

 

Uz njih se dobije i onaj okrugli gadget za pojačavanje, premotavanje, pauziranje i štelanje Suba. Nije baš da ga previše koristim jer imam sve to na tipkovnici.

 

Moram još probati igrice, možda će tu dojam biti bolji.