Periferija

Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

MEGATAMA pon 24.5.2021 12:58

Nakon par tjedana koristenja Sony WH-1000XM4 uistinu sam zadovoljan sa kvalitetom zvuka,ovaj noise canceling je odlican tech i to nemam na ovim drugim Sennheiser koje imam.

Baterija traje nenormalno dugo i to me full iznenadilo,kvaliteta izrade djeluje super ali tako su djelovale i Sennheiser pa se onaj dio sto ide na glavu na pola odljepio....vidjet cemo.

U globalu je sve odlicno osim sto sam dojma da malo prejako pritiscu na glavu barem u usporedbi sa Sennheiser koje su slabijeg pritiska na usi.

Ali mozda to mora tako bit jer imaju NC....ne znam.

Dachande pon 24.5.2021 19:20
LeskiRM kaže...

Nemam problema sa grijanjem uha, cijeli stan mi je klimatiziran sa 3 klime ukupne snage 7.5kw tak da je unutra finjak .. 

Onda super. Imaš sreće. Ja ni po zimi ne mogu imat kožu na ušima dulje od 30-45 minuta. Zapalim se.

A Arctisa mogu po 10sati bez problema. Super diše.

GridLocK pon 5.7.2021 00:37

Pozdrav ljudi...u potrazi sam za novim headsetom pa me zanima kaj ima najbolje do 400-500kn? 
Bitno mi je samo nek su driveri veći tak da legnu taman prek cijelog uha, i da je mic solidan. 

Hvala i LP!

Srkee pon 5.7.2021 01:13

Ima li tko iskustva s headsetom do nekih 500kn Max, zvuk mi nije toliko bitan jer imam DT770pro za slušanje, ali mi treba za teamse i posao dobar mikrofon, znači zvuk - mjuza i to, nije presudno, ali da je mikrofon solidan i da ne pije sve oko mene već samo glas

Također glavat sam te bi bilo dobro da su sami driveri veliki da stane uho unutra, a ne da mi poklopi pola uha, smeta mi to

Srkee uto 6.7.2021 07:24

Ma malo sam istraživao, i mislim da će pasti Jabra Evolve 2 40

Ima poništavanje buke i mikrofon koji izolira ostatak buke i radi nevjerojatno dobro, a to će mi biti od koristi budući da ću raditi od kuće

Što se tiče mikrofona imam i odličan mic, ali to nije neki reprezentativan setup i ograničava mi kretanje dosta, iako je daleko bolje od bilo čega na headsetu, plus, neda mi se preštekavat s jednog na drugi PC svaki puta zvučnu i kompletan setup

RedHill sub 10.7.2021 13:50

 

Naravno kako to biva, slusalice sinoc radile normalno, danas dosao s posla, kad ono desna ne radi. Probao sve osim rastavljanja i nece. Radi se o Plantronics RIG 500 kupljene prije 3 godine, mislim da nema garancije. Kupljene u Linksu. Jos cu pogledati kutiju, ali mislim da je to to. Eventualno da rastavim i vidim, ali mislim da je vrijeme za nove.

Plantronics slusalice su mi se pokazale kao najbolje, ali koliko vidim vise ih nema kod nas na trzistu odnosno i dalje su aktuelni modeli koje sam ja kupovao prije jedno 3 godine. Sta je best buy do odprilike 500kn trenutno? moze par prijedloga. Naravno da ima mikrofon i da ima kotacic za kontrolu glasnoce zvuka :)
Krunoo7 ned 11.7.2021 10:14
RedHill kaže...

 

jel mozes linkati neke konkretne da vidim?

Imaš u Instaru Cloud Alpha za 550kn (najjeftinije koje sam našo).

 

Povrat robe je moguć unutar 15 dana tako da stigneš isprobat jel ti paše, jedini problem što je 50 kuna iznad tvog budžeta. Dobra stvar je što je kabal od slušalica detachable, tako da bi trebale biti jako izdržive (Imam Cloud Core, u 3 godine nemaju ogrebotine).

ficosime čet 29.7.2021 09:15

Zanima me preporuka solidnih budget slusalica do 200/250kn. Znam da u tom cjenovnom rangu ne mogu očekivati čuda, ali ionako ih koristim samo za igranje s frendovima sat-dva navečer, inače sam na zvučnicima. Hvala!

191x7 čet 29.7.2021 16:35
xerexy kaže...
 Ako može i preporuka mikrofona koji bi išao na njih da se napraviti headset. Hvala

 Ako AliExpress ili eBay nisu problem, bilo koji lavalier lapel mikrofon za 0,5 do 5 dolara, odraditi će taj posao odlično. Ili neki jeftinjak stolni (85 u Realteku + 20dBA boost).

 

Alternativa za navedene Superlux su Koss Porta Pro.

fanaticni gejmer ned 29.8.2021 16:45

Moze mi netko pomoc. Naime kupio sam ove jeftine slusalice: 

https://www.hgshop.hr/slusalice-rampage-phoenix-mikrofon-crno-crvene/proizvod/299003

 

Glazba je ok dok kad igram cod mobile zvuk krijesti. Svaka eksplozija mi para usi. Prije sam imao slusalice i nikad problema ovakvih nisam ima. Cudi me to, premda su jeftine, imaju taj gaming potpis.

Mobitel koji koristim je poco x3 pro. U game turbu mi je ukljucen poboljsani zvuk, kad ga iskljucim isto je..

Znam da su jeftine samo ih ne bi htio bacat a ne da mi se po tko zna koji put kupovat neke od 200-300kn.

191x7 ned 29.8.2021 19:34
djdragon95 kaže...

Da li bi preporucili ove slusalice za igranje na PS5?

 

https://www.sancta-domenica.hr/catalog/product/view/id/36714/s/steelseries-headset-arctis-7p-white/category/2/

 

Ako imate boljih prijedloga slusam. Mikrofon kvaliteta mi nije prebitna.

 A zašto ne neke HyperX Cloud?

 

fanaticni gejmer kaže...

Moze mi netko pomoc. Naime kupio sam ove jeftine slusalice: 

https://www.hgshop.hr/slusalice-rampage-phoenix-mikrofon-crno-crvene/proizvod/299003

 

Glazba je ok dok kad igram cod mobile zvuk krijesti. Svaka eksplozija mi para usi. Prije sam imao slusalice i nikad problema ovakvih nisam ima. Cudi me to, premda su jeftine, imaju taj gaming potpis.

Mobitel koji koristim je poco x3 pro. U game turbu mi je ukljucen poboljsani zvuk, kad ga iskljucim isto je..

Znam da su jeftine samo ih ne bi htio bacat a ne da mi se po tko zna koji put kupovat neke od 200-300kn.

 Koje je pitanje? Ne razumijem što hoćeš reći. Smeta ti "kad igram cod mobile zvuk krijesti, svaka eksplozija para usi."? Hm, a da probaš stišati?

Ako ti pak ne štima zvuk, ne znam kakva si očekivanja imao.

AgentZero91 pon 30.8.2021 23:22

Proša san kroz dosta postova na temi i zanima me što je toliko loše sa hyperx cloud stingerom koji je prije bio hvaljen kao best buy opcija do 50€?
Također sam u potrazi za headsetom u tom cjenovnom rangu pa bi bija zahvalan ako netko ima preporuku.
P.S. Superlux i Koos Porta su dobre opcije al mi što prije treba mic, a trenutno čekanje online narudžbi je bolesno.

XYomegaYX čet 2.9.2021 14:00

Bok,

 

Planiram uzeti neki novi headset, pa vidim da se dosta preporuca HyperX Cloud II.

Vidim da se mogu kupiti za cca 600 kuna, ima li u tom rangu nešto drugo za razmotriti, budu li nekada na akciji sa boljom cijenom ili su trenutno one best buy?
Koristit ce se vecinom za igre, discord, youtube.

EDIT: Ili u obzir uzeti Cloud Alpha? Kolika je razlika u kvaliteti?

Izzy pet 3.9.2021 20:29

Imam ti Cloud 2 i Alpha. Alpha ima nešto bolji zvuk, ali nećeš pogriješiti ni sa Cloud 2. Još jedan plus za Alpha je odvojiv kabel. Cloud 2 ima USB zvučnu u paketu, što Alpha nema. Mada ta zvučna nije sada nešto posebno.

 

Što se tiče udobnosti, Cloud 2 mi je nešto udobniji jer dolazi sa 2 vrste jastučića, a Alpha sa samo jednim parom. I ti drugi jastučići (Cloud 2) su meni vrlo udobni, mekani.