Periferija

Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

Avet Petar Pank uto 9.6.2020 12:10

Bok, tražim slušalice za gejming. Eventualno povremeno za surfanje i slušanje mjuze.

Nakon neke selekcije došao sam do dva modela između kojih se dvoumim.

 

1. Cooler Master MH630

2. Razer Kraken X

 

Coler master su na amazonu 60EUR https://www.amazon.de/Cooler-Master-MH630-Omnidirectional-Connectivity/dp/B07ZV7GGB3

(vidim da kod nas nigdje nisu nabavljive, trenutno ništa od Cooler mastera, zašto?)

 

Razer Kraken X su cijenom također tu negdje, nabavljive kod nas (cca 430Kn) https://www.nabava.net/search.php?q=Razer+Kraken+X

 

Suzio sam izbor na jedne od ovih tako da ne bih više dalje razmatrao, a idu mi u mogućnosti budžeta (uskoro ću uzeti Secret Lab stolicu pa sam na luku i vodi do daljnjeg  ).

Što se tiče Cooler Master MH650 modela, nije nešto daleko bolji od MH630, a cijena je 15EUR veća.

 

Tražim što bolji zvuk i mikrofon (online gejming, jelte) - bed je što sam izgubio sluh na desno uho (cca nekih 60%) i možda ode skroz pa mi je lijevo uho jedino funkcionalno. To će reći da slabo čujem.

 

Pretpostavljam da su Cooler master nešto kvalitetom bolje od Razer Kraken X. Jel onda u tom slučaju bolje njih uzeti preko ovog Amazon linka?

 

Vaša iskustva sa oba modela te preporuke, savjet? Tenks

 

Chaky pon 15.6.2020 14:47

Da pojasnim malo situaciju.

Nisam audiofil. Treba mi headset/slusalice za igre i multimediju (filmovi/muzika mp3) s "potencijalom" za PS5 ako je moguce.

Mikrofon nije prioritet, a ako je prisutan, bilo bi pozeljno, da se moze skinuti.

 

Zvucna: ASUS Xonar DGX

 

Do sad sam imao:

 

Sennheiser HD201 - jos su zive.

 

SteelSeries 7H (na nekoj akciji)

Bez obzira na srednje ocjene recenzija bio sam zadovoljan zvukom. Nazalost popucale su mi kopce i svojim MacGayver pristupom ne mogu vise spojiti da mi svako malo ne gube kontakt.

Radile na PC-u i na PS4 original DS4. Nesto su izgleda mijenjali na novim DS4, pa vise ne radi mikrofon.

 

ASUS Cerberus GH - kupio malom za 300kn, da dobije funkcionalan headset za PS4

Trenutno ih i ja koristim za igre i filmove. Ali mi djeluju losije od SteelSeries. Tesko mi je procijeniti u kojem dijelu, jer mi je testiranje SteelSeries lmitirano, em moze biti, da sam se jednostavno navikao na SteelSeries, pa ne kuzim da su u biti losije 

Uske mi dodiruju drivere, sto mi djelomicno smeta. Ali s druge strane su udobne zbog trake na glavi.

 

Posto se blizi izlazak PS5 mislio sam kupiti neke bolje slusalice/headset.

 

Trenutno po vecini preporukama oko 500kn se vrte:

Slušalice HyperX Cloud II Gaming, 7.1 - 550kn

CORSAIR HS50 - 480kn

 

Da li bi bio uopce isplativ prelazak na njih u odnosu na ASUS Cerberus?

 

Ili mozda pametnije se prebaciti u visi cjenovni razred od recimo 700-1000kn?

Sto se preporucuje u tom rangu i na koje modele da pripazim za kupovinu?

191x7 pon 15.6.2020 16:37

Ako treba mikrofon, u kategoriji do 1000 Kn nema baš puno boljih od HyperX Cloud Alpha i Cloud II.

Ako ne treba, onda razmotri npr AKG MK240 ako hoćeš otvorene ili AudioTechnika MTH50x ako ćeš zatvorene.

marsovac zemaljski uto 16.6.2020 21:13

Nakon što proizvođači mobitela iz njima znanog razloga počinju micati savršeni 3.5mm utor za slušalice tražim slušalice koje su istovremeno i bluetooth i žične, samo što ne znam pravi naziv za takve slušalice.

Znači na laptopu hoću spojiti žično, a na glupom mobitelu (koji se naziva smartphone) gdje sam isforsiran koristiti Bluetooth bi htio te iste koristiti samo bežično.

 

Uglavnom, pokušavao sam googlati ali mi rezultati izbacuju skroz nešto drugo a treba mi naziv na HR ili EN za slušalice koje su istovremeno žične i bežične.

Hvala unaprijed

DiRT uto 16.6.2020 22:01

AKG Y500 su vrhunske sluške, naravno ima ih brdo po oglasima novih za male pare, al žuljaju uši u pm. Mislim mogu se nosit čak i satima, al si uništavaš uši sa njima. Jedino ako imaš debelu kožu ko slon na ušima onda ok.

Chaky sri 17.6.2020 13:39
191x7 kaže...

Ako treba mikrofon, u kategoriji do 1000 Kn nema baš puno boljih od HyperX Cloud Alpha i Cloud II.

Ako ne treba, onda razmotri npr AKG MK240 ako hoćeš otvorene ili AudioTechnika MTH50x ako ćeš zatvorene.

Uzeo Cloud II za pocetak.

AKG MK240 (ako sam dobre nasao na nabavi) su cak i sad na dobrom popustu, ali me smeta sto su otvorene (tj ne smeta mene, nego bi smetalo ukucane  )

 

Mcml_vd pon 22.6.2020 23:22

Mislin uzeti Hyper x Alpha headset pa me zanima da li je to dobar headset za taj cjenovni rang,prije san koristija Razer kraken pro,pa me samo zanima vaše mišljenje i kojem headsetu bi dali prednost.

191x7 pon 22.6.2020 23:45
Mcml_vd kaže...
Mislin uzeti Hyper x Alpha headset pa me zanima da li je to dobar headset za taj cjenovni rang,prije san koristija Razer kraken pro,pa me samo zanima vaše mišljenje i kojem headsetu bi dali prednost.

 Nije ti taj baš ništa drugo osim vjerojatno najpreporučavaniji headset u ovoj temi.

Rhodin uto 30.6.2020 13:05
metallic kaže...
Mcml_vd kaže...
Znači nemogu faliti s njime 😃👍🏼

Mozes falit ako ti ne pase na glavu ili ti zakuhaju usi sad ljeti. ;)

 Ima čak i preporuka online kako kupit zamjenske jastučiće, pa i omot za onaj dio koji ide na tjeme, ali moram priznat da meni originalni odgovraju. Neki dan, bilo mi je u sobi 28, vani 32, kad sam prvi put primjetio da su mi uši možda lagano znojne... Doduše cijeli sam bio mokar, i ko mi kriv kaj je žena doma, njoj je ugodno i ne da palit klimu :P

Pri3s7 sri 1.7.2020 08:16

Pozdrav,

 

skroz sam laik za izbor nekih gaming slusalica, do sada sam koristio zicne sony od ps4 i mogu reci da su dobre sto se zvuka tice, ali nisu bas ugodne. Smeta me zica pa trazim neke bluetooth slusalice iskljucivo za gaming online preko laptopa. Max 500-600kn i kupovina u HR, neda mi se cekat dostava.

 

lp i hvala

metallic čet 2.7.2020 09:05
Rhodin kaže...
metallic kaže...
Mcml_vd kaže...
Znači nemogu faliti s njime 😃👍🏼

Mozes falit ako ti ne pase na glavu ili ti zakuhaju usi sad ljeti. ;)

 Ima čak i preporuka online kako kupit zamjenske jastučiće, pa i omot za onaj dio koji ide na tjeme, ali moram priznat da meni originalni odgovraju. Neki dan, bilo mi je u sobi 28, vani 32, kad sam prvi put primjetio da su mi uši možda lagano znojne... Doduše cijeli sam bio mokar, i ko mi kriv kaj je žena doma, njoj je ugodno i ne da palit klimu :P

nedaj se stari, samo gaming!

bez klime ovih dana

Rhodin ned 5.7.2020 17:29

Ljudi, pitanje, "kokoš ili jaje".

 

Kasnije tokom ove godine dolazi PS5. Klincima je obečan još u 2018. misleć kako dolazi te godine, ili najkasnije do Božića 2019.

Kako je pretpostavka majka svih za*eba, tako smo mi dobro pretpostavili, odnosno za*ebali djecu.

 

E, sad... ove godine su otkrili igranje preko interneta sa prijateljima i to na PC-u (nemamo PS još) i trebaju im jednom i grudom slušalice sa mikrofonom. Imamo samo moje Cloud Alpha što je neadekvatno za nas 3 koji igramo sa ostalima, te fale još 2 paa. Njih dvojica si žele za rođendan, a koji je uskoro, i prije izlaska next gen konzola.

 

Ima li koji savjet za odabir slušalica sa PC i PS5 na vidiku? Meni nije problem ni ako su oba para bežične, ili sa žicom, ali a) moraju biti izvrsne, kako sluhom, tako i mikrofon, b) po mogućnosti wireless.

 

Znam da postoje neke Sony za Sony PS4, te da će vjerojatno biti kompatibilne sa PS5 (ili sigurno), osobno bi im uzeo HyperX Cloud Alpha kakve i ja imam, ali ja ih koristim premo AMP/DAC, te imaju žicu. Dakle htio bih kvalitetnu, praktičnu varijantu za Pc i PS5 za njih dvojicu.

CyberDemonVZ pon 6.7.2020 13:12
Rhodin kaže...
191x7 kaže...

Cloud Flight možda?

 Pa sad vidi, ako baš nema niš drugo, a da valja... dvojica su, 2k kuna... imajte milosti

 Ili dobro, ili jeftino.

 

Ili rabljeno!

Ovo sam ja napravio. Naravno, cijele dezinficirao, a sve kožne dijelove koje dolaze u dodir s kožom naručio nove s neta.

Logitech G933 koje su koštale oko 1000-1200 kn sam pronašao za 450 kn jer im je spucala koža na jastučićima.

CyberDemonVZ pon 6.7.2020 14:05
Rhodin kaže...

G933 koliko vidim koštaju 2000kn u HGŠrotu, dakle... sad smo na 4k za dvojicu, to sigurno ne mogu.

 To je stara verzija. Sad imaju G935.

I ak je stvarno takva cijena, po zvuku su lošije od Cloudica pa si razmisli. :D

Ovo nije moja preporuka, nega samo ideja ako rabljeno dolazi u obzir.

Leon 1403 pon 6.7.2020 16:36

Pozdrav,

 

dvoumim se izmedu RAZER Kraken (ne x verzija) i Corsair HS50 PRO/HS60 PRO. Ako ko ima iskustva ili se razumije bio bi zahvalan jer danima trazim prave slusalice za 500 kn. Prije sam razmisljao o Cooler Master MH751, ali kod nas ih nema ispod 600 kn. 

Switchblade01 ned 19.7.2020 02:21

Pozz ekipa,zanimaju me gaming slišalice do 1000kn,davno prije sam imao cloud jedinice al su se isto davno pokvarile al znam da sam tada sa zvukom bio očaran,sada koristim logitech g nebitne od 300 i nešto kuna i prilično su loše,pa me zanima jel mi cloud alpha s najbolji deal trenutno za gaming i povremeno slušanje muzike.jedino mi je bitna kvaliteta zvuka za ostalo me nije puno briga.