Baldric sri 30.9.2015 11:58

Evo da oživim ovu temu iz mrtvih, kupujem web kameru isključivo za Skype razgovore.

Da li je netko imao priliku probati više web kamera, gledao sam logitech ali mi se čini da su te kamere jako stare i baš me čudi kako to da su još u prodaji (da nije izašla nova, bolja, jeftinija linija)

Je moguće da postoji jeftinija alternativa drugog proizvođača (Genius, MS, Canyon..) a da je kvaliteta u istom rangu.

Iskreno ne znam koliko bi novaca dao, ali sve iznad 150/200kn mi se čini previše, nisu to poslovni razgovori nego chat s curom/rodbinom.

Čitao sam da je Skype zahtjev za upload 2Mbps ako želiš HD rezoluciju, je li internet veza 10/1 dovoljna za pristojnu video kvalitetu?

rambox sri 30.9.2015 16:14
Baldric kaže...

Evo da oživim ovu temu iz mrtvih, kupujem web kameru isključivo za Skype razgovore.

Da li je netko imao priliku probati više web kamera, gledao sam logitech ali mi se čini da su te kamere jako stare i baš me čudi kako to da su još u prodaji (da nije izašla nova, bolja, jeftinija linija)

Je moguće da postoji jeftinija alternativa drugog proizvođača (Genius, MS, Canyon..) a da je kvaliteta u istom rangu.

Iskreno ne znam koliko bi novaca dao, ali sve iznad 150/200kn mi se čini previše, nisu to poslovni razgovori nego chat s curom/rodbinom.

Čitao sam da je Skype zahtjev za upload 2Mbps ako želiš HD rezoluciju, je li internet veza 10/1 dovoljna za pristojnu video kvalitetu?

Ne 1mbps Upload nije dosta za HD video razgovore nema šanse. Na kraju najbitnija je dobra Web kamera, pa onda i ako nije HD nego SD video opet češ imat dobar ili kvalitetan video.

 

Kaj se tiče preporuke Web kamere, za tu lovu bez ikakve konkurencije uloženo-dobiveno najbolji izbor je Logitech C270 HD Webcam.

 

http://www.nabava.net/web-kamere__870/logitech-web-kamera-c-270-1280x720__688681

 

Posebno obrati pažnju na ovaj dolnji link, to su vrlo bitne informacije za koje večina korisnika uopče i ne zna.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/kvalitetna-web-camera-preporuke/160757.aspx?page=0&jumpto=3105553&sort=asc&view=flat