Periferija

Obostrano printanje Epson L385

Zelja ned 7.2.2021 12:10

Pozdrav za sve ovde.

Naime stampac L385 mi stoji kupi prašinu a htio bih ispisati jednu knjigu tako da 2 stranice iz knjige stanu na jedan list papira i to obostrano na list.

Jedanput sam to pokušao i sjećam se da mi je isprintao strane ali ne redosljedom kakav je u knjizi i od tada sam odustao od printanja na taj način.

Volio bi molim vas da mi neko objasni da li je ovo moguče i kako,korak po korak...

Znači želim da 2 stranice knjige stanu na jedan list papira obostrano.

Bur33k pon 8.2.2021 14:03

To je sve do postavki i kako ti sam naštimaš.

Stavi da ti se printa jedna strana (stranice 1 i 2) pa onda naštimaj papir ponovno da ti isprinta stranice 3 i 4 na drugu stranu. Nakon što si dobio poželjan rezultat "ručno", testiraj sa postavkama na printeru da dobiješ istu stvar kroz program.

Postoji u programu opcija za obostrano printanje i printat će ti samo jednu stranu svakog papira, što bi trebalo izgledati po stranicama 1 i 2, 5 i 6, 9 i 10,... pa kasnije opet moraš ubaciti iste papire da ti isprinta drugu stranu.
Možda da printaš po 10papira zbog lakših ispravaka ako se zaglavi papir.

To je ako imaš klasični printer bez automatskog dvostrukog printanja gdje printer sam preokreće papir i odmah printa po redu.

Možda prije nađeš bolje upute na google nego da se potrefi da neki kolega ima isti printer kao ti.
Potraži "double side printing with" i upiši svoj model. Ako ne nađeš odmah, prilagodi pretragu drugačijom rečenicom.

Zelja ned 4.4.2021 09:45

Samo malo,ja ne razumijem...

Želio bi da ovo naučim ako je ikako moguče.

Znam da je bilo ovako:

Ako zadam da mi se isprinta oboostrano dokument od 10 stranica na obje strane lista/papira.

On meni printa na sljedeći način:

Isprinta  5 listova papira i naravno traži da ih ponovo ubacim u printer,u određenom položaju koji traži i to i uradim,međutim on isprinta ovako:

Na prvom listu papira sa jedne stranice isprinta stranice knjige 1-2 a na drugi list papira isprinta stranice recimo 5-6 umjesto 3-4 kako bi trebalo.

Nadam se da razumijete i izvinjavam se ako sam ovo već pitao a nisam dobio odgovor.

Znači naprosto želim da mi isprinta na jednom listu papira sa jedne strane lista stranice 1-2 a sa druge stranice 3-4.