Periferija

Logitech Harmony (Companion)

mateo pon 13.6.2016 06:48

Pogledao sam ostale teme, ali nisam nasao odgovor koji trazim.

Malo sam kopao po netu i suzio izbor na ovaj model.

 

Vecina univerzalaca je fokusirana na upravljanje media centrom, sto je razumljivo, ali danas postoji toliko uredjaja na daljinsko upravljanje pa bi bilo pozeljno da daljinski moze upravljati i svjetlima, zavjesama, roletama, klimom, FM radiom i sl.

Bas to trazim, pa sam vidio da ovaj daljinski ima opciju "ucenja" (learns new device IR commands). To bi bilo odlocno kad bi funkcioniralo sa klimom, radiom, svjetlima i sl.

Zanima me je li netko pokusao "nauciti" Harmony da pali-gasi neki uredjaj koji nije dio media centra, npr. Mitsubishi klima uredjaj?

 

Podrzava i opciju Macro, pa se moze programirati da kad se pali TV npr. ugasi svjetla, ugasi radio, upali soundbar i STB - sve pritiskom na jedan botun.

 

Sve to zvuci super, ali nisam nasa nigdi na netu taj dio o programiranju drugih uredjaja, a volio bi bit siguran prije nego iskesiram 150$ - ako ne moze programirat druge uredjaje onda ima i puno jeftinijih opcija...

 

Btw. jel ima u HR neki ducan di se moze kupit harmony (da ga mogu vratit ako ne radi :)

Torent pon 13.6.2016 08:13

Koliko ja znam (imao sam ili imam 3 modela) svi se mogu uciti ali ne ucis ti druge uredjaje vec daljinski uci komande sa drugih daljinskih. Sto bas ovaj model? Ja imam harmony one i upravlja svime cime se moze upravljati preko IC. sad sam dobio set top box za iptv koji koristi radio talase i moram uzeti hub da i to pokrijem. Ako iams pitanja slobodnu pitaj godinama ih koristim....

Ako mislis koristiti macroe uzmi one obavezno jer ima touch screen pa znas sta ti je sta i mozes dodati dodatne dugmice ...

mateo pon 13.6.2016 11:21

Izabra sam ovoga:
1. Razumna cijena. Oni skuplji su... Skupi.
2. Izgleda jednostavno bez ekrana. Cini mi se da ekran komplicira situaciju. Mozda grijesim?
3. Ne bi ove modele sa docking stationom, jos jedna stvar kojoj triba razvlacit kabele, pa ne mogu drzat daljinski na stolu nego sidnem pa se moram opet dignit po daljinski... Koliko im traje baterija bez punjenja?
4. Macro opcija mi izgleda odlicno zbog velikog broja uredjaja u boravku i settinga koje mogu namistat za odredjene situacije.

Pitam ovo sve jer imam mob koji ima IR pa moze kontrolorat uredjaje i ucit signale. Ispostavilo se da je to bulshit, nista ovaj nike naucia, osim TVa i uredjaja za koje ima predinstalirane kodove. Nakon toga sam malo skeptican...

Jos me zanima, imam smartTV samsung, pa jel logitech moze upravljat onim smart opcijama ili samo osnovnim komandama? Za nor. Netflix treba ic u smart menu i odabrat app. To nije problem za harmony?
Najiritantnije je sto mi sad treba daljinski za soundbar samo da bi upalia soundbar...

STB je od Bneta. Zelim npr. da se moze (jednoatavno) isprogramirati macro, kad ukljucim TV da se sa njim pali soundbar i kao source odabire STB i automatski da prebaciva programe na STBu, a ne da mu trebam rec "sad si daljinski za STB, a ne za TV".
E, i da ugasi radio kad vec sve to obavlja :)

Slozia sam si mali media player od rapsberrya, pa recimo kad prebacim source na njega da upravlja njime.

Upravljanje klimom je bitno, samo ON i OFF.
Svitla isto tako.
Svi ti uredjaji imaju svoj daljinski, tako da ako ima mogucnoat "ucenja" signala trebao bi lako moci pokupit signal od njih.

Jos jedna stvar, zbog koje si vjerojatno u pravu sto se tice modela s ekranom - prebacivanje izmedju tih uredjaja koje kontroloram treba bit smisleno i lako vidljivo. A ne da gledam TV i ugasim TV zeleci ugasit svitlo.

Eto, to je otprilike ono sto mene zanima, a sad ako ti nije problem preporucit uredjaj koji ispunjava te želje :)

Torent pon 13.6.2016 12:27

Logitech harmony sve ovo sto si ti nabroja radi lijevom rukom ;) Nemas iskustva ali mali savjeti. Ako ces se sluziti macroima bez ekrana moraces pamtiti kako ces koji pokrenuti dok sa ekranom mozes stavti posedan ekran (desktop) sa makroima recimo. Svaka tipka na daljinskom moze  kontrolisati razlicite uredjaje. Kod mene recimo power kontrolise tv jer samo njega gasim ali mozes podesiti da ti posalje power signal na koliko uredjaja zelis ali to moze biti konfuzno jer ako si recimo jedan ugasio a ostali upaljeni onda ce ti taj signal napraviti obratno ;) Na ekranu mozes imati desktop za svaki uredjaj pa lako swipeom se prebacujes izmedju uredjaja. Znaci power pali i gasi tv volume mi pojavcava i smanjuje z5500 zvucnike a ch+ i ch-mi kontrolise STB... plus st svaka tipak ima dvije funkcije. kratki pritisak i dugi pritisak. Recimo kratki pritisci su za stb pa tipka meni na krakti pritisak pali meni od stb i kratki pritisci na strelice kontrolisu stb a dugi pritisak na iste tipke to sve radi na tvu... Ma samo masta ti je granica i vrijeme da poslozis sve kako ti zelis poslije toga se pitas kako si uopste mogao bez njega ;)

 

Ulozi malo vise para i miran si za sva vremena sto se tice IR daljinskih...A ako kupis i hub onda svih mogucih daljinskih bez obzira kako rade. Ir bluetooth ili radio....Vrijedi svake pare.... JA inace obozavam Logitech i sve njihove proizvode i nikad se nisam pokajao sto sam ih skuplje placao. Imam daljinski, legendarne Z5500 zvucnike MX Maser misa i sve vrhunske miseve koje su pravili do sada sam promijenuo, tastatura i bezicnih miseva jos par komada web cam itd itd.

mateo pon 13.6.2016 14:25

Hvala puno, stvarno si mi pomoga.
Ima smisla to sto govoris.
Nisam nasa taj model koji si spomenia, jedini slican je ovaj
http://www.logitech.com/en-au/product/harmony-ultimate-one?crid=60
Ne vidim sad desktop verziju stranice pa ne mogu usporedit s ovim comoanionom da vidim razlike (osim ekrana).

Po ovome sto pises zvuci mi ka da se i na ovog (ultimate one) moze spojit hub, iako ne dolazi s njim?

Znaci nesto s ekranom zbog macroa i jednostavnosti, a hub da kontrolira sve ostale uredjaje, pa i one koji nisu na IR.

Jos nesto:
Gledam ovaj bolesno skupi "harmony elite". Ima mali video koji prikazuje kako je daljinski programiran da sam pogasi sve uredjaje, ocito neka timer funkcija...
To me podsjetilo na smeca koja sam kupova preko ebaya da bi moga priko mobitela upalit nesto kad nisam doma (naravno, ni jedan ne radi).
Reci ti meni imaju li ovi "normalno skupi" modeli o kojima smo pricali opciju "pogasi sve u 0100hrs"?

I jos bitnije, postoji li na jeftinijim modelima mogucnost "upali svitlo u 1700 i ugasi u 2100".
To pitam jer bi takva mogucnost mogla odglumit da je netko u kuci kad dugo vremena nema nikoga.

Ne znam kako prije nisam nasa ovo cudo. Prije nego sam kupia hrpu kineskog smeca koke ne radi na ebayu.

Torent pon 13.6.2016 14:48

To je taj. Prodaje se samostalno i u paketu sa hubom. Imas na youtube sta sve dobijes sa hubom. Uglavnom dobijs mogucnost bt radio talasa i dva predajnika koja stavis unutar ormara ako iams nekakve uredjaje koji su sakriveni  i ne bi hvatali ic jer nema opicke vidljivosti. Tajmer mislim da nema u tom smislu ali ima recimo na nacin da mu napravis macro ili akcije kako ih oni zovu pa da recimo upali tv pa poslije odredjenog vremena neki drugi uredjaj... Samo pokrenes macro i ostavis daljinski uperen u uredjaje ali nemoj me tu drzati za rijec jer to nisam koristio. Definitivno vrhunski uredjaj i vrijedi taj novac...Za to sto ti trebas ne treba ti hub... Ja koristim bez huba vec godinama i hub bi mi pomogao samo da upravljam i STBom koji ne koristi IR za  daljinski....Imas touch imas gesture tj swipe po ekranu daljinskog za recimo pojacavanje i smanjivanje zvuka vuces gore dolje a za programe lijevo desno. Mozes staviti posebne tipke na ekranu za akcije mozes staviti ikonice tj shortcut omiljenih programa i kao ikonu koristiti logo od tog programa. MA svicarski nozic daljinskih.....

Baterija traje dan dva tri zavisi koliko je ekran upaljen ali navece stavis na punjac ujutro uzmes i to je to...Plus sto ti punajc moze stajati bilo gdje jer nema nikakvu drugu funkciju osim punjenja....

 

mateo uto 14.6.2016 13:06

OK, znaci narucit cu ovoga. Vidia sam da se moze kod nas narucit priko Conrada.
Vani je jeftiniji, ali ovako bar imam garanciju i sl.
A i vjerojatno bi mi opalili carinu pa dodje na isto...

Uzet cu i hub, jer su mi rapsberry i soundbar skriveni, a i STB mogu maknit ako imam hub.

2xdaljinski od klime, radio, TV, soundbar, zavjese, svitla, raspberey HTPC - 8 komada zamjenjenih.

Hvala na odgovorima, mozda jos nekome pomogne ovo sta si napisa.

mateo čet 7.7.2016 09:45

Dosli smo doma, prvo daljinski pa ja :)
3 dana isprobavam i zasad je fenomenalan. Ne zalim ni kune za ovo.

Zasad kontrolira 5 IR uredjaja (TV, soundbar, STB, FM radio i 2 klime) a kad dodje hum kontorlirat ce jos 2.

Nije ima kontrole za klimu i bez problema ih je "naucia". Ima mali wizzard koji vas navodi i daje upute, registracija novog uredjaja bez problema.

Jos neke stvari nisam skuzia, ali s obzirom na odlicnu podrsku na stranicama i jasne upute ne sumnjam da ce i to proc bez problema.

Javim jos detalja kad ga jos isprobam

mateo čet 7.7.2016 14:57

Ma nema problema, nego jos nisam sve skuzia.

Stavim ove favorite programe, ali ne znam kako namistit da ih prebaciva na STBu. EDIT - upravo rjeseno :)

Ma nema greske, radi ka sat.

Jedina zamjerka sta ne razlikuje ON/OFF, tj. uredjaji ne razlikuju, pa ako je neki uredjaj ukljucen, a ostali iskljuceni kad pritisnem "watch tv" on obrne situaciju i STB mi iskljuci, a ostalo upali. Ali s obzirom da ih gasi sve skupa, rijetko se dogodi za nesto ostane... Uglavnom, zasad samo pohvale

doktorrr sri 13.9.2017 00:03

Da ne otvaram novu temu. Kupio bih Logitech Harmony daljinski, ali ne znam tačno kakve mogućnosti imaju ovi jeftiniji modeli 325 ili 525. Meni treba da kontroliše TV Phiilips, kućno pojačalo Onkyo, Total TV satelitski resiver, STB od internet provajdera marke ARRIS i klima uredjaj. Da li bih ovo mogao pokriti sa jeftinijom varijantom Harmonya?

Vavoom pon 9.5.2022 12:21

Da ne otvaram novu temu....

 

Nedavno sam nabavio Logi Harmony Pro daljinac i sad ga oću isprogramirati da kontrolira Viva (ne Vivax) laserski projektor (radi perfektno).

 

Međutim u bazi kodova nema marke Viva, pa sad koji bi kod odgovarao za ovaj projektor, ili da ga isprogramiram preko oriđiđi daljinskog (model je VA-LT003)?

 

Svaki odgovor bi mi pomogao.

 

Pozdrav !