Periferija

Izbor dobre podloge za miša

Darmarko sub 15.9.2018 10:15

Ekipa, molim pomoć. Godinama sam trošio ovakvu podlogu. Cijena kod nas je bila nekih 15-20 kn. Sad sam potrošio zalihu i stvatio da ih više nema u prodaji. Imate li preporuku za alternativu?

Inače, radi se o tvrdoj, hrapavoj podlozi po kojoj miš odlično klizi. Platnena mi niti jedna nije u tom rangu, jer se miš ne kliže tako.

191x7 uto 9.10.2018 07:45

A gle, nema ti tu puno filozofiranja, bitno je debljina radi udobnosti (4mm ili deblje) i dimenzije da ti odgovaraju, eventualno boja da ti se uklapa s ostatkom periferije i to je to.

HyperX Fury S Pro XL https://www.links.hr/hr/podloga-za-mis-hyperx-fury-s-pro-gaming-xl-crna-101800328   https://www.hyperxgaming.com/us/mouse-pad/fury-gaming-mouse-pad?partnum=HX-MPFS-XL

Steelseries QCK XXL https://www.instar-informatika.hr/podloga-za-mis-steelseries-qck-xxl/3604000240/product/   https://steelseries.com/gaming-mousepads/qck-xxl

Roccat Taito XXL https://www.futura-it.hr/podloga-za-mis-roccat-taito-xxl-size-3mm-shiny-black-gamerska-podloga/150.700.049/product/  https://www.roccat.org/en-US/Products/Gaming-Mousepads/Taito-Series/Taito-2017/

Ja ti preporučam te što su za tipkovnicu i miš, a dio s logotipom samo okreneš da bude ispod tipkovnice i problem riješen - podloga izgleda čisto crno. XD

Ako ne trebaš toliko veliku podlogu, izbor je veći, ali smatram da ti je bolje uzeti takvo nešto (ako ti stane na stol).

bloodborne pon 12.8.2019 11:46

auuu tema mrtva. valjda cu je nakratko ozivjeti.

trenutno na ss qck+, gotovo je potrosena istrosena.
ima netko preporuku, prijedlog iskustvo sa nekom podlogom
do 100kn moze cak i biti manja od qck+.

na njoj su g502 i g400. ja ne gejmam, buraz igra LoL i povremeno CoD.

191x7 pon 12.8.2019 12:04
bloodborne kaže...

auuu tema mrtva. valjda cu je nakratko ozivjeti.

trenutno na ss qck+, gotovo je potrosena istrosena.
ima netko preporuku, prijedlog iskustvo sa nekom podlogom
do 100kn moze cak i biti manja od qck+.

na njoj su g502 i g400. ja ne gejmam, buraz igra LoL i povremeno CoD.

 Teško ećš danas naći nešto ranga QCK+ za manje od 100 Kn. Možeš li povećati budget ili želiš jako malu podlogu?

bloodborne pon 12.8.2019 12:13

pa cuj oznacio sam na nabavi par proizvodaca. stavio do 100kn.
gledam tak 400x300 velicina. ma mislim mogu ja i dati karikiram 300-400kn za podlogu.
ali ne zelim vise bacati pare na takve stvari neka solidna. ono nista razer style ili slicno.

pogledao sam ovu koju je toxic uzeo medutim nesto je veca od qck+ a nebih vise isao na tako veliku.

gledam sad od fnatica focus 2m i gear boost L one su mi tu negdje po velicini.
samo kako odavno vise ni ne pratim trziste periferije ne znam uopce sta gledati.
znam da 100kn nisu neki novci al ono da potraje. ova qck+ je stara ni sam ne znam koliko
potrošena ko severina.

bloodborne pon 12.8.2019 12:50
191x7 kaže...

Ne zanimaju te podloge na koje stanu miš i tipkovnica?

 ne, ne na qck+u su mi samo dva misa koja imam. ne stavljam tipkovnicu na podlogu.

 

Edit: uzeo na kraju roccatovu, cisto pristojno znatno manja od qck+ ali taman.

ALVIN čet 16.1.2020 13:04

Vidim da ste skoro svi na krpama. Mene ne zanima moda, trazim plastičnu, ili kombinacija gume i plastike. Vidim da izbor takvih i nije baš širok, pa tražim preporuku i pomoć.

 

Veličina može i mala, cijena što manje, s obzirom da cu je prvi puta u zivotu platiti. Do sad sam igrao na upravo takvoj, poklonjenoj, reklamnoj, i vrlo sam zadovoljan 

ALVIN čet 16.1.2020 18:54

Upravo kupljena Razer Sphex v2. Prvi dojam odličan. Miš klizi kao po ledu, a to sam i htio. Kupio sam malo veću, koristit ću je samo do polovice, kad se potroši okrenem bliže ruci drugu polovicu.

Sve mi se čini da sam sada miran barem sljedećih 5 godina, s obzirom koliko sam dugo koristio bivšu jeftinu reklamnu plastičnu podlogu (koja mi je mogla i potrajati doživotno, čini se). Sada još nekog Logitech miša na nju pa nek se potuku  :)

 

Inače prije sam prošao do kauflanda i naletio upravo na male plastične brze podloge kakve sam tražio, od firme Hama. Znači vrlo tanke, klasičnih dimenzija, sa slikama prirode i životinja, cijena 17kn. Ipak, odlučio sam si naći nešto malo kvalitetnije, pošto je to kupnja za duži period...

 

Inače ima i nekih tvrdih Fnatic podloga za miš Gear Boost XL po ok cijeni.

191x7 pet 17.1.2020 07:17

Ako netko treba informacije o Cooler Master MP510 XL podlozi, slobodno neka me pita - koristim ju već neko vrijeme i zadovoljan sam.

Btw u pitanju je jedna od najboljih podloga na tržištu. Veličina XL (za tipkovnicu i miša) kod nas je nenabavljiva ako ne želite naručiti izvana.

jt1994 sri 4.3.2020 10:43

Ako moze preporuka za podlogu. Isao bi na varijantu xxl 90x35. 

90 mi nije bitna. Moze i priko. Jedini problem je sto mi na stol moze maximalna visina od 35 cm.

Idealni budget 200-250 kn al ako nema moze i do 300

 

RonoN uto 1.9.2020 20:31
Cansee kaže...

jel ima neko preopruku za podlogu i za miš i tipkovnicu, bilo bi mi idealno da je 85 cm dužina a oko 40 cm širina. Dao bi tako 200-300 kn

 Imam Logitech G840XL (900X400mm), ulovio sam je na nekoj akciji za 249kn... koristim je aktivno duze od godinu dana i uz pranje i dalje izgleda kao nova. Preporuka!

191x7 sri 2.9.2020 07:15
zabranjeniples kaže...

Koja bi bila dobra podloga za Logitech G700 ?

Kupio nedavno WhiteShark MP-1878 - Energy Gorger, ali nekako mi se čini da nije to podloga za ovaj miš.

Jednostavno ne brodi kako bi trebao.

 Cooler Master MM510.

 

Cansee kaže...

jel ima neko preopruku za podlogu i za miš i tipkovnicu, bilo bi mi idealno da je 85 cm dužina a oko 40 cm širina. Dao bi tako 200-300 kn

 HyperX Fury S tih dimenzija. Crna.

nani pet 16.7.2021 08:10

Pozdrav, kupio bih sinu podlogu (gamersku naravno), za miš LOGITECH Gaming G102 Lightsync, optički, 8000dpi. DImenzija nekakvih  40 x 32 cm mislim da je to nekakav M-L, ne bih onu duguljastu. Pa ako ima preporuka u rangu 100 KN (naravno ako ima nešto dobro a da ne treba toliko ...)
Hvala  

191x7 sub 17.7.2021 04:11
nani kaže...

Pozdrav, kupio bih sinu podlogu (gamersku naravno), za miš LOGITECH Gaming G102 Lightsync, optički, 8000dpi. DImenzija nekakvih  40 x 32 cm mislim da je to nekakav M-L, ne bih onu duguljastu. Pa ako ima preporuka u rangu 100 KN (naravno ako ima nešto dobro a da ne treba toliko ...)
Hvala  

 Hm, za tako nizak budget nećeš naći ništa relativno dobro pa zbog toga gledaj da je tkanina, što deblja (4mm i više radi udobnosti), jednobojna il idvobojna (što manje šarena) i po mogućnosti da ima prošivene rubove. Ovo zadnje nije nužno (jer diže cijenu podosta).