Darky sri 7.10.2020 06:44

Bok
molim pomoć

Linux ubuntu 20.04
stream
World of Warships

Kako spojiti steam verziju na normalni acc
kad pokrenem steam, igra radi ko urica, ali ne mogu do mog acc
ako pokušam instalirati sa wine/lutris dobijem samo error

Jovanka pon 16.11.2020 17:59
TheDarkSide kaže...
Jovanka kaže...

Srecom nisu jos.

 Vjv u prvoj polovici sljedece godine

 

Da, tako nekako su najave, nadam se ipak ne, ali lako hebemo sve po spisku WGu pa makar sebi u bradu; s obzirom da im vise nista ne vjerujem :D

TheDarkSide pon 16.11.2020 20:49

Podmornice ce bit dobra stvar za opcenito igru, al losa stvar za klase pojedinacno, jer ce jos vise overlodat DD-e..koji su vec sad prenatrpini svim zivim, tako da u danasnje vrijeme jedino mazohist igra DDa s obzirom na sta sve mora pazit i imat non stop u glavi. Problem s podmornicama ce nastat, ako opet sva ili vecina borbe protiv podmornica padne upravo na njih, trebalo bi stavit veci naglasak na kruzere da idu protiv podmorica da se malo da prostora DD-ima

Nickname1 uto 5.1.2021 15:20

Igra li još itko ovu igru? Igram WOT od BETE i zbog malo viška vremena odlučio sam probati i WOW. Odigrao par partija i fora je. Mislim da i traži više mozga od WOTA? Koji su savjeti za početnika? Krenuo sam s US kruzerima. U WOTU volim tank destroyere? Znači ovdje bi trebao nosače aviona? Moram li kupiti premium brod kao tenk tier 8 u wotu?

Brki1994 čet 7.1.2021 14:01
Nickname1 kaže...

Igra li još itko ovu igru? Igram WOT od BETE i zbog malo viška vremena odlučio sam probati i WOW. Odigrao par partija i fora je. Mislim da i traži više mozga od WOTA? Koji su savjeti za početnika? Krenuo sam s US kruzerima. U WOTU volim tank destroyere? Znači ovdje bi trebao nosače aviona? Moram li kupiti premium brod kao tenk tier 8 u wotu?

 Ovako, igru sam prvi put igrao za vrijeme OPEN BETE pa svaku godinu pomalo sve do 2019.g. kada sam počeo aktivnije igrati. Ako želiš, možeš me dodati: Brki94

Da li traži više mozga od World of Tanksa je upitno , ali da zahtijeva nešto bolje taktičko planiranje, to svakako.

Da ti dam mali osvrt odmah; Sve što znaš is World of Tanksa ovdje ZABORAVI. Dok si u tenkovima često bio u nepovoljnoj poziciji ukoliko si bio na dnu tier liste, ovdje je nešto drugačije. Iako si u nepovoljnom položaju, svaki brod može lako oštetiti drugi ukoliko ti se ukaže prilika i skill to dopusti. Temeljem toga ti mogu reći da svaki brod, pa čak i onaj slabiji tier per tier svejedno može dati doprinos dok je u tenkovima često obrunto. S tim na umu idem dalje na tvoj posto.

Za početnika imam nekoliko savjeta, a to su:

1. Grindaj linije - često ćeš naletiti na brodove u tehnološkom stablu koji ti neće sjesti ili su jednostavno lošiiji od konkurecije, ali svejedno ih izgrindaj. Zašto? Zato što ćeš kroz njih naučiti značajke svake klase i nacije, kako se pozicionirati, kada koristiti pravilno streljivo, da li pružati suuport ili ići u offensive i slično. Svaki brod se igra isto ili slično kao prethodni brod (ima i iznimki) u liniji pa ćeš kroz njega ustvari dobiti skill i znanje koje ti treba.

 

2. Ne troši free XP na research brodova - free XP dobivaš igranjem pa se on sporije akumulira nego klasičan XP koji je vezan za brod dok je free XP univerzalan. Njega si skupljaj i štedi jer često imaš premium brodove  koje možeš kupiti samo uz free XP. Na research brodova ga potroši jedino ako ti je potreban neki modul na brodu, a brod nije igriv bez njega (npr. japanski battleship Izumo, stock hull je užas, a tek s hull (a) počne bti dobar).

 

3. Uzimaj resource crates - svaki dan ukoliko imaš određeni xp, dobiješ kutiju gdje biraš da li želiš resurse, novac, zastavice ili mogućnost za dobiti super kontenjer gdje možes dobiti premium brod (čitaj teško). Resource container ti je najbolji, ugljen kao resurs ti je hvalevrijedan jer ti omogućuje kupnju premium brodova i specijalnih kapetana, ali ga trebaš grindati.

 

4. Koristi zastavice 

 

5. Koristi camo

 

6. Ne rushaj na zastavice 

 

7. Nemoj biti lone wolf - budi s drugim brodova blizu i budi dio teama iako je to nekad zbog raznih tipova igrača teško

 

To su neki moji mali osvrti. Vezano za ostatak posta, CV (nosači) su ti više artiljerija nego tank destroyeri. Podmornice kada dođu u igru će biti više tank destoryeri nego sve ostale klase. Zasada bih rekao da sve klase upotpunjuju te uloge na neki način. Moj savjet je da uvijek počneš s cruiserima i batteshipovima. Cruiseri su ti fleksibilni i dobri u svemu, battleshipovi nisu baš fleskibilni (osim par izuzetaka), ali zato najpopularnija i najsnažnija klasa u igri, destroyeri su možda najteža klasa iz jednog razloga; najviše su opterećeni jer moraju osvajati zastavice, spotati, uništavati druge brodove a još malo i podmornice, ali su zato klasa s najvećim risk/reward faktorom. Konačno, nosači su OP i tretman koji im se daje izaziva nezadovoljstvo kod igrača. Po meni osobno nezanimljivi i dosadni za igrati, ali imaju veliki potencijal i često su presudni u igri.

 

Premium brodove kupuješ kao i u World of tanksu. Savjet? Ako imaš namjeru kupiti premium brodove, nemoj odmah kupovati tier 8 nego isrpobaj igru. Ako želiš kupiti tier 8 premium, moj savjet je američki Battleship Massachusetts (snažan brod dobar u gotovo svemu i još ga miču brzo i premium shopa) i njemačka krstarica Mainz (fanstastični topovi, ali nema heal pa je nešto teža za početnike).

Ako te još nešto zanima, dodaj me u igru pa mogu pomoći.

ED63 pon 11.1.2021 07:58
Nickname1 kaže...

Igra li još itko ovu igru? Igram WOT od BETE i zbog malo viška vremena odlučio sam probati i WOW. Odigrao par partija i fora je. Mislim da i traži više mozga od WOTA? Koji su savjeti za početnika? Krenuo sam s US kruzerima. U WOTU volim tank destroyere? Znači ovdje bi trebao nosače aviona? Moram li kupiti premium brod kao tenk tier 8 u wotu?

 ni za boga nemoj nis kupovat

kako je reko kolega, skupljaj kontejnere s more resources, sa ugljenom mozes kupovat premiume cak do tira 9 a za free expe i tir 10 al je skup

sa ugljenom mozes skupit za neki tir 5-6 brod ak bas oces premium, OBAVEZNO ISKORISTI KUPON ZA POPUST NA BROD  25% !!!

a sa free expima mozes uzet i tir 7 uk BB nelson za 375k free expa, koji iako se cine puno, se lako mogu skupit ak se igra sa kamuflazama i zastavicama koji donose extra free exp

 

ak nisi niciji regrut, steta, jer da te neko pozval kao regruta, dobijes tir 6 prem uk BB warspite nakon prve borbe u tir 6 brodu, potrazi si invite a friend za vise detalja...ak si tek krenuo, imas vremena da te neko uzme za regruta pa da profitiras (ak imas manje od 15 borbi ili nisi igrao 90 dana)

 

svako malo je maraton da se dobije neki premium, sto malo sto veci tir

ak mislis kupovat tir 8 za kredite, to je jako lose jer si skoro stalno sa desetkama

po meni je bolje lagano grajndat i onda uzet tir 9 premium za ugljen, doduse trebace ti vremena ali vrijedi jer sa devetkom vise nikad neces imat problema sa kreditima, plus sad ovaj i iduci patch dobijas ugljen za prvi win u tiru 5 navise

i isto je sa free expima

 

udji u klan, jer zavisi od toga kolko je klan unaprijedio gradjevine, ima popust na kupnju brodova i bonuse na sve - exp, coal, captain exp i sve ostalo, npr moj klan ima 6 ljudi i nema obaveze za igranje, tim spika i ostalih gluposti za jednog casual igraca(ak oces potrazi me, ign EdgeBoy)

 

ak si igrao wot, vrijedi slijedece:

wows ima sve odvojeno, kredite, free exp i golde( ak imas golda i hrpu free expa iz wota, zaboravi na to u brodovima) koji se zovu doubloons, kao i svoju varijantu premium akaunta

jedino kaj je zajednicko je WG premium akaunt, koji je jedini premium u wowp-u (avionima) i vrijedi u sve tri igrice, ali je inferiorniji wot premiumu za tenkove i wows premiumu za brodove, koji svaki posebno unutar svoje igrice daju vise

kolko kosta cca tir 5 u wotu, ovdi dobijes tir 3 (govorim o premiumim "vozilima")

TheDarkSide pet 15.1.2021 15:35

Imam svoj klan koji se inace natjece u typhoon ligi(klanske) sa ciljem da jednom udjeno u hurican(najacu ligu), internacionalan, pa ako ima tko zainteresiran za ozbiiljnije igrat klanske, turnire, kots i to i naravno divizije s nama slobodno nek napise tu ili u privatne poruke

 

https://wows-numbers.com/clan/500204386,TEARS-Tears-of-the-Sea/

 

Ima nas jedno 7-8 hrvata al odlucili smo se ic internacionalno jer lakse se dodje do boljih igraca, nisi limitiran :)

ED63 sri 27.1.2021 08:31

https://worldofwarships.eu/en/news/game-updates/update-0100-commander-skills-update/

ko nije vidijo, na kraju je gumb za dan premiuma kome treba

jel sam to ja ili je Dasha iz djevuške postala MILF?

 

pocinje od danas clan brawls tir 8

 

i da updejtam svoj status, imam 130k coala i 400k free expa

kolko sam shvatio, brodovi se povlace na kraju ovog patcha, tj. nakon dockyard eventa koji kaze jos 21 dan

 

nadam se da cu skupit coala za Georgiu, jer me zanima premium t9, na thunderera ne trzam jer nije premium i mozda tolko ni ne skupim

malo cu se uhvatit i grajnda da otvorim tir 6 i 7 di mi je dostupno, pa uzet coal od pahuljica i natuc free expa, fala bogu imam hrpu camoa sa 300% free exp bonusa

 

to bi mi trebalo omogucit i da skupim free expe za Alasku, ak se dobije 10-20k free expa po borbi zavisno o rezultatu, znaci do milje 600k, cca 60 partija sa npr Atagom, cak i manje ak imam npr 50% win rate

malo me svrbi da uzmem Nelsona, al je to ipak T7 i ostajem bez 40% potrebnog FExp za devetku, mislim da to mogu i naknadno skupit, a on ostaje, imam vec jednu osmicu i nije mi sila uzimat, bolje prvo devetku kaj se povlaci iz igre

nekak sam od pocetka krenul sa Usa kruzerima pa mi to nece bit problem privikavat se

 

pomalo rjesavam dockyard i ove misije za Anshan koji ce mukte doc u garazu-marinu, sa svojom +100% free exp perma camom

pa me zanima, jel se isplati platit 2 soma golda za zavrsit 1 misiju, kolko vidim doci cu do 22.-og nivoa, a 23-ci daje hrpu coala, makar ce mi na kraju falit oko soma golda, imam sice na racunu

 

P.S. Edđ nebi bio Edđ da ne pokusava tutnut WG-u mukte za nesto, pa sam isprobal...

regrutiram comandera za 900k credsa, (6 skilova) pa ga otpustim za 90k i dobijem cca. 9k Elite Comm Exp-a, jel se to isplati, posto racunam da bi sa premium tirom 9 mogo uzet i do 1 milju credsa po borbi...

 

dakle, iskusni kolege, savjeti su dobrodosli

koju devetku za coal, dal nelsona il ne, koju devetku za free exp?...

VooDooZg sri 27.1.2021 08:44

kak Thunderer nebi bio premium - ne da je premium nego je daleko najjači brod u igri ( BB kojeg možeš igrati kao Battlecrusdier ),, meni je bio bar duplo bolji od Staljina i od svih BB-a zajedno ( vrhunski AP, brz reload, precizan, HE abnormalan, okretniji od masu cruisera -- TOP )

Brki1994 sri 27.1.2021 08:55

Thunderer ti je samo slika i prilika trnutne METE u igri koja favorizira spamanje s HE. Brod je inače osrednji (radi se o nerfanom Conquereror hullu i nema Superheal) osim agilnosti koja mu ide u prilog i možda najboljeg sustava topova u igri. 8 457mm topova s Reload modulom na slotu 6 se puni za 22.9 sekundi, što je skoro kao i Republique, a kada još ubaciš i adrenaline rush, dobiješ zvijer. Još jedna napomena za Thunderer; on je uz Georgiu jedini battleship u igri koji ima disperyiju cruisera, a ne battleshipa. U prijevodu jako jako precizno. Thunderer ti je special battleship koji ima sične beneficije kao i premium, ali za razliku od premiuma, može ga se nerfati. Small fact - brod ima fire chance od 67% . Neznam gjde je ekipi iz Wargaminga bila pamet, ali s ovim brodom ćeš gotovo svau rundu imati Witherer achivement,

Od tier 9 za coal definitivno Georgia. To mi je možda jedan od najflekisibilnijih battleshipoa u igri, ako ne i brodova općenito. Imas 6 topova 457kmm kalibra koji imaju heavy AP shell američki gimmick (veći base damage od Yammatovog kalibra od 460mm), odličan secondary battery, protuzrakoplovna zaštita izvrsna, jako jako brz brod (+engine boost) pa uz zastavice i navednei boost možeš u ravnoj liniji juriti skoro 40 čvorova pa možeš asisitirati na bojištu gdje god želiš. 

Ostali coal shipovi po meni su osrednji i previše specijalizirani pa ti eto, savjetujem Georgiu.

Vezano za freeXP, bolje grindaj i zgrabi Alasku nego Nelsona. Nelson ti neće nigdje zbrisati, a i sam brod je osrednji (na tieru 7 je jak, na osmici još kako tako, na devetki se pozdravi). Jedino što ga spašava je britanski superheal, britanski HE i pozicija topova pa ne moraš toliko broadside pokazivati.

quickr sri 27.1.2021 11:22
ED63 kaže...

 

dakle, iskusni kolege, savjeti su dobrodosli

koju devetku za coal, dal nelsona il ne, koju devetku za free exp?...

 

Za coal, tier 9, nebih razmišljao, uzeo bih georgiu. Top pick.

Nelson da, ako nemaš ništa pametnije za uzeti. Smaland je trenutno top pick kad je u pitanju freexp. Odmah iza su alaska i friesland. Ostalo je zanemarivo.

 

 

Brki1994 kaže...

Thunderer ti je samo slika i prilika trnutne METE u igri koja favorizira spamanje s HE. Brod je inače osrednji

 Thunderer osrednji brod? hahahahhahahahahhahahahah O čemu pričaš ti? Thunderer je easily top pick u igri.

Brki1994 sri 27.1.2021 12:30

Nigjde nisam izričito naveo da je brod osrednji, već sam napoisao da je osrednji u svim ostalim elementima. Thunderer ima fantastične topove, domet i agilnost (generalno ima jako dobre soft stats) + conceleament je na razini Moarcha i veoma impresivan za battleship dok je sve OSTALO osrednje. Pod tim ostalo mislim na 1. Hull koji je umjetno nerfan conqueror hull (isti brodovi) kako brod ne bi bio previše OP. Samo pogledaj kako je lakše probiti Thunderera koji je anglan nego Conquerora i sve ti je jasno. 2. Specijalizirani Repair Party koji imaju Britnanci, tj. Zombie heal ovdje ne postoji, pa je na dulje staze slabiji nego Conqueror po tom pitanju. 3. naveo bih slabi AA, ali od CV reworka, AA je genealno slab i neučinkovit (probaj se braniti protiv Roosevelta kada si sam, gotov si dok kažeš keks). 

Ne čine brod samo topovi, već i survavibility. Kada se broje 2 Thudnerera 1v1, dobiti će onaj koji više zapali protivnika. Simple as that.

Još bih nadodao no što sam napisao u prethodnom postu; Thunderer je dobar onoliko koliko je relevantna META u igri, a vrapci na grani znaju da META favorizira HE spamanje bez pola mozga (što bi trebalo rješiti kroz fire saturation na brodovima i drugim načinima jer je ovo renutno smiješno).

quickr sri 27.1.2021 13:16
Brki1994 kaže...

Nigjde nisam izričito naveo da je brod osrednji, već sam napoisao da je osrednji u svim ostalim elementima. Thunderer ima fantastične topove, domet i agilnost (generalno ima jako dobre soft stats) + conceleament je na razini Moarcha i veoma impresivan za battleship dok je sve OSTALO osrednje. Pod tim ostalo mislim na 1. Hull koji je umjetno nerfan conqueror hull (isti brodovi) kako brod ne bi bio previše OP. Samo pogledaj kako je lakše probiti Thunderera koji je anglan nego Conquerora i sve ti je jasno. 2. Specijalizirani Repair Party koji imaju Britnanci, tj. Zombie heal ovdje ne postoji, pa je na dulje staze slabiji nego Conqueror po tom pitanju. 3. naveo bih slabi AA, ali od CV reworka, AA je genealno slab i neučinkovit (probaj se braniti protiv Roosevelta kada si sam, gotov si dok kažeš keks). 

Ne čine brod samo topovi, već i survavibility. Kada se broje 2 Thudnerera 1v1, dobiti će onaj koji više zapali protivnika. Simple as that.

Još bih nadodao no što sam napisao u prethodnom postu; Thunderer je dobar onoliko koliko je relevantna META u igri, a vrapci na grani znaju da META favorizira HE spamanje bez pola mozga (što bi trebalo rješiti kroz fire saturation na brodovima i drugim načinima jer je ovo renutno smiješno).

 "Brod je osrednji" , "nigdje nisam izričito rekao da je osrednji" Daj se dogovori sam sa sobom.

 

 

Brod koji ima sve stavke "plus" , a jedini "minus" mu je armor scheme, nemože biti osrednji da se postaviš na trepavice. A i kad govorimo o armor scheme, govorimo u usporedbi sa drugim tier10 BB. Conq i thunderer imaju identičan armor scheme. Morao sam ući u igru da double checkam jer sam mislio da se nešto promjenilo u zadnjim patchevima s obzirom koliko samouvjereno govoriš. Ali sam se uvjerio da pričaš na guzicu tj da nemaš pojma. Drugo, thunderer nema "zombi" heal kakav ima conq, ali ima improved heal s obzirom na druge tier 10 BB. Tako da i tu ima edge. Treće, thunderer AA je sve samo ne slab, opet, u usporedbi sa drugim tier 10BB. Ima boljih, tipa Vermont, ali je Thunderer opet, "above the average".

 

Thunderer je dobar koliko je dobar kapetan koji upravlja

Brki1994 sri 27.1.2021 13:33
quickr kaže...
Brki1994 kaže...

Nigjde nisam izričito naveo da je brod osrednji, već sam napoisao da je osrednji u svim ostalim elementima. Thunderer ima fantastične topove, domet i agilnost (generalno ima jako dobre soft stats) + conceleament je na razini Moarcha i veoma impresivan za battleship dok je sve OSTALO osrednje. Pod tim ostalo mislim na 1. Hull koji je umjetno nerfan conqueror hull (isti brodovi) kako brod ne bi bio previše OP. Samo pogledaj kako je lakše probiti Thunderera koji je anglan nego Conquerora i sve ti je jasno. 2. Specijalizirani Repair Party koji imaju Britnanci, tj. Zombie heal ovdje ne postoji, pa je na dulje staze slabiji nego Conqueror po tom pitanju. 3. naveo bih slabi AA, ali od CV reworka, AA je genealno slab i neučinkovit (probaj se braniti protiv Roosevelta kada si sam, gotov si dok kažeš keks). 

Ne čine brod samo topovi, već i survavibility. Kada se broje 2 Thudnerera 1v1, dobiti će onaj koji više zapali protivnika. Simple as that.

Još bih nadodao no što sam napisao u prethodnom postu; Thunderer je dobar onoliko koliko je relevantna META u igri, a vrapci na grani znaju da META favorizira HE spamanje bez pola mozga (što bi trebalo rješiti kroz fire saturation na brodovima i drugim načinima jer je ovo renutno smiješno).

 "Brod je osrednji" , "nigdje nisam izričito rekao da je osrednji" Daj se dogovori sam sa sobom.

 

 

Brod koji ima sve stavke "plus" , a jedini "minus" mu je armor scheme, nemože biti osrednji da se postaviš na trepavice. A i kad govorimo o armor scheme, govorimo u usporedbi sa drugim tier10 BB. Conq i thunderer imaju identičan armor scheme. Morao sam ući u igru da double checkam jer sam mislio da se nešto promjenilo u zadnjim patchevima s obzirom koliko samouvjereno govoriš. Ali sam se uvjerio da pričaš na guzicu tj da nemaš pojma. Drugo, thunderer nema "zombi" heal kakav ima conq, ali ima improved heal s obzirom na druge tier 10 BB. Tako da i tu ima edge. Treće, thunderer AA je sve samo ne slab, opet, u usporedbi sa drugim tier 10BB. Ima boljih, tipa Vermont, ali je Thunderer opet, "above the average".

 

Thunderer je dobar koliko je dobar kapetan koji upravlja

 

Krivo sam se izrazio u prethodnim postovima, a i možeš malo taj pasivno-agresivan ton primiriti . Tu nismo kako bi bezobrazno odgovarali već konstruktivno diskutirali.

Brod je snažan za trenutnu metu, ali kao što sam napisao to je special ship. Special ship se može nerfati (Smolenskov range su nerfali s početnih 16 na 13 nakon što je bio pak overperforming), a poznavajući WG to će se i desiti, samo je pitanje kada. Trenutno je s ovim public testom od commander reworka zbog Dead Eye skilla brod došao još jači i bolji. 

AA je doabr samo kada je aktivan defensive AA consumable i dok ti HE spam nije uništio sve AA module. Tako je valjda na većini brodova. 

Za tvoju zadnju tvrdnju se djelomično slažem, ali možeš ti biti najbolji kapetan, ali ako je META i brod takav kakav je, neće ti skill pomoći. Sjeti se 2016.g. ako si igrao kadkvi su bili njemački battleshipovi. Imao si samo 3 nacije i bili su dosta jaki jer se nije toliko forisiralo kampanje i borbe su se odvijale na close to medium range u globalu. Pogledaj stanje sada, njemački gimmick turtleback armora više ne postoji, francuzi i neki japanci ga imaju, secondaries imaju ameri i francuzi (ameri čak i superironije u nekim pogledima), a da ne spoimnjem accuracy koji je namijene za blisku borbu, a sve se više forisira kampanje na na rubu mape. U ovoj trenutnoj METI je jasno koji su battleshipovi jaki. Sovjetski i britanski battleshipovi su jaki i statistički ćeš s njima imati bolje rezultate nego s drugima (i tu postoje iznimke). Strah me i pomisliti što će biti s talijanskom tier 10kom i 16 SAP granata. Pa sve što ima tanak oklop će propatiti.

Jedini brod koji je broken i ostati će broken (a nerfat ga se ne može jer je premium) jer Musashi. Kada ti imaš praktički tier X s malo smanjenom preciznošću i ne postojećim AA na tieru 9, tu svaka rasprava staje.

 

Mala novost: Twitch prime daje ako linkate account za WG, pristup Tier 4 talijanskom battleshipu Dante Aligiheri, pa ga možete dobti u port.

TheDarkSide sri 27.1.2021 20:05

Thunderer je ono sta je conqueror sa 457 trebao bit, samo thunderer je puno puno bolji, jako dobar reload,, dobar sheel speed, 8 topova, veliki HE chance, dobar AP pen, AA je ok, plus sad sa dead eyeom thunderer je jos bolji. U rankedu sam imao prosjecno 150-200k dmg-a po partiji, tako da i ako nisam dobio partiju uspio bi sacuvat zvjezdu. thunderer u trenutnoj meti i situaciji je debelo OP brod, a sad u situaciji protiv FDR, tu su svi brodovi u hendikepu. Btw armor thunderera nije nista posebno istina, al njega se igra medium to long range.

 

generalno thunderer je trenutno jedan od najboljih BBova....nakon dead eyea prakticki svi BBovi su dobili buff.

 

Nelson nije nista specijalno, jedini plus mu je sta overmatcha dosta toga u svojoj sredini. Ja nemam iskreno nelsona jer mi netreba, uzet cu ga kad ga jednom eventualno maknu, cisto da ga imam. 

 

Sta se tice devetka, georgia i alaska su najbolji od njih, pomern je ok za close to medium range combat, agir je medium to long sniper jer nema armor za ista vise u vecini slucajeva, azuma je slabiji yosihino sa boljom sigmom, al fali mu armora, torpovi. Georgija je dobar fast flank support BB, i generalno je brz flankerski brod vecinom, sa dobrim topovima jedna boljka je samo 6 ih ima i treba se naviknut na USA shellove koji su jedini od najsporijih u igri bar sta se tice BBova, treba navikavanja, jer di ciljas recimo sa staticom nekog na 10, na georgi , iowi i tako tima ciljas na 12.5

 

Koga sta zanima nek slobodno pita, jer dajem misljenje iz osobnog iskustva posto imam sve kruzere i bbe,  izuzev colbera i plymotha koje cu ove godine otkljucat.

Brki1994 čet 28.1.2021 09:05

Najbolji battleship trenutno za sniping ti je Yamato. Sama činjenica da imas Aiming system module 1 koji ti dispersion smanji za 7%, pa onda legendary module (ako je prethodno otključan) za još 7% i nadodaj Dead Eye. I prije je Yamato bio precizan, a sada je laser. 

Agir mi je najdosadniji super cruiser. Jedini flavour kojeg ima su torpeda i "dobar" armour. Agir nema preciznost za gađanje na daljinu već je namijenjen za blisku borbu. Aljaska je odlična, a Azuma zahtijeva visoki skill ceiling. Od svih super cruisera, Azuma ima najkozistentniji damage na daljinu i najveći range (a tieru 9), ali zato nema oklopa pa zahtijeva spor, metodičan gameplay.

 

Commander rework je krstarice učinio slabijima nego što jesu, razarači sada imaju neke asove u rukavu, battleshipovi svi imaju dead eye, a za CV neću komentirati jer ne igram s njima, ali su zato iskustva drugih igrača poprilično negativna. Wargaming je zamjenio 2 skilla, Top Grade Gunner kod krstarica i Dead Eye kod Battleshipova. Trebalo bi biti suprotno. Krstarice imaju ionako ograničen domet te favoriziraju igru na daljinu u početku pa bi Dead Eye za njih bio puno bolja varijanta, dok Top Grade Gunner (omogućuje brže punjenje glavnih topova i secondary battery u standarnom visibility rangeu) bi za battleshipove možda i rasteretio trenutnu sniping metu jer bi na battleshipovima bila inciijativa da rade push, a ne da sjede i samo funkcioniraju lijevim klikom miša.

 

Mali osvrt na premium T9; Friesland mi je ugodno iznenađenje. Moguće ga je kupiti u premium shopu ili razmjeniti 1000000 free xp što nije malo, ali ovaj brodic apsolutno uništava sve pred sobom. Jedine mane; loš concealament, nešto je tromiji, nema heal i TORPEDA, ali sve ostalo je TOP. Aposlutna preporuka 

TheDarkSide čet 28.1.2021 19:24

Agir nema armor za blisku borbu, u testiranju je WG pokusavao napravit od Agira brawlera ispao je brawler di ako si htio sekundarke koristit kako spada trebao si bit u kiting poziciji, to su sve, digli mu sigmu, malo smanjili reload i napravili ga medium to long range brod, znaci sniper ajmo rec. 

 

Yamato je dobar ako imas legendary, isurokua i dead eye, bez toga je thunderer bolji od njega u cistom raw DMG outputu, jer di se sa yamatom moras potrudit napravit 200k, sa thundererm to napravis da stojis na 23km i svih samo pucas sa HE. Nekad sam koristio yamata za farmat dmg za direktive, sad koristim thunderera, i puno brze i lakse ide.

Brki1994 pet 29.1.2021 14:44

Agir mi je više "durabilniji" nego Alaska, ali s Alaskom generalno bolje nosim match. Brod je bolje balansiran i tanking je zakon. Agir ima torpeda za taj efekt u bliskoj borbi i secondary battery je dobra, ali su ga nerfali jer tu Sigfried kao "bolja" varijanta za koju trebaš ići u grind. Crusieri općenito nisu dobri za brawl osim izuzetaka (Smolensk, Minotaur, Worchester, Colbert) koji imaju smoke, low concealement i brzo pucajuće topove kratkog dometa pa te izmasakriraju dok kažeš keks. 

Yamato je barem po meni osobno bolji iz jednog razloga: AP. 90% brodova možeš prbiti head on pa je HE na Yamatu samo za krizne situacije. Thunderer ima AP koji je situacijski i neznam koliko mi se puta dogodilo da sam imao rikoše, dok sam s Yamatom i drugim battleshipovima velikog kalibra mogao to probiti. Neznam da li se primjenjuje short fuse na projektile od Thudnerera pa to može biti uzrok. Sve ostalo glede tih topova je zakon.

 

Jučer sam otključao Hizen (trebala mi tier IX za Japance) i brod je meni dobar. Možda sam općenito mazhoist da u igrama uvijek volim "lošija" oružja, brodove i tenkove, ali ovaj brod mi je baš izazov. Praktički, Hizen ti je japanska Montana na tieur niže. Ima brod svojih problema, ali nije loš. Možda su neki nerfovi bili nepotrebni (smanjenje repairing party consumablea s 4 na 3) i reload, ali sve ostalo je solidno.

 

Kad sam već spomenuo mazohizam, tier 7 BB s kojom sam najviše uživao igrati mi je bio (i ostao) Colorado  (i Hood mi je guilty pleasure ). Kansas i Minesotta mu nisu ni do koljena, dok je Vermont svoja zvijer (prvi match s njime 200k damage).

 

quickr sub 30.1.2021 12:15
Brki1994 kaže...

 Crusieri općenito nisu dobri za brawl osim izuzetaka (Smolensk, Minotaur, Worchester, Colbert) koji imaju smoke, low concealement i brzo pucajuće topove kratkog dometa pa te izmasakriraju dok kažeš keks. 


 

 

VooDooZg ned 31.1.2021 13:08
quickr kaže...
Brki1994 kaže...

 Crusieri općenito nisu dobri za brawl osim izuzetaka (Smolensk, Minotaur, Worchester, Colbert) koji imaju smoke, low concealement i brzo pucajuće topove kratkog dometa pa te izmasakriraju dok kažeš keks. 


 

 

 

 

Sve mi žao dođe kaj sam otišao prije izlaska Petropavlovska da se igram malo protiv takvih brawl-er igrača s takvim brawl brodovima   

 

Upališ radar i onda ko žohari kad digneš madrac koji je stajao 10g na podu