KKristijan čet 3.9.2020 15:37

Aktivni ljudi, da li je prepatch izasao s najavom kada izlazi shadowlands?

 

Iskreno ovo je prva ekspanzija za koju sam nahypean ravno 0, ne mogu vjerovati koliko niceg ne mijenjaju, prakticki samo micu uzasne pi*darije iz bfa i klasicno dodaju raid/dungeon content.

 

Klase, specovi toliko marginalno promijenjeni, nijedna nova klasa, pvp opet zanemaren apsolutno koliko se cini. U najboljem slucaju se moze nadati popravljenoj bfa ekspanziji...

Putn1k sub 5.9.2020 11:26

Shadowlands izlazi 27.10.2020. Prepatch zasad još nema datum.

 

Nije točno da ne mijenjaju ništa, neke klase su doživjele značajnije promjene tipa Shaman (Enhancement), Warlock (Affliction), Priest (Shadow) itd., nekim klasama se vraćaju flavour spellovi itd. tipa svi DK specovi imaju pristup undead minionu sada. Hrpa "starih" spellova je ubačena u igru, hunteri npr. dobivaju killshot natrag, Mage-u se vraćaju mirror images kao baseline, isto kao i Alter Time (doduše Alter Time je dostupan na lvl 58 za Fire/Frost. ali svejedno). Spellbook je podijeljen na Class spells i Spec spells, nije više sve u jednom. A klase se intenzivno mijenjaju i mijenjat će se još neko vrijeme, svaku srijedu stiže PTR/Beta update sa novim spec/class izmjenama, tipa Demon Hunter je tek prošli tjedan u srijedu dobio Fury of the Illidari natrag kao talent (sad se taj spell zove Glaive Tempest), tako da ne bih rekao da nema izmjena i još uvijek kao što vidiš nisu gotovi. Dosta customizacije također je ubačeno za stare rase i izmijenjen je sustav leveliranja tako da će novi igrači lakše "ući" u igru. 

 

PvP od ovog tjedna ima dedicated forum za feedback. No, s pravom ljudi kažu da su dosta kasno krenuli sa balansiranjem PvP-a, da li će stići izbalansirati sve, vjerojatno ne, ali bi mogli u prvih mjesec-dva ekspanzije posložiti to dok ne krene ozbiljan PvP. Shadowlands je već sad miljama daleko i bolji od BfA i teško mi se sa PTR-a prebaciti na Retail iskreno. Mainam DH-a od Legiona, u WoD sam mainao DK-a, prije toga Mage. Sad imam više problema u biranju klase za Shadowlands čisto radi tih izmjeni/vraćanja spellova šta rade. Prijest mi je prije bio teški shit, a sad... Shadow je vrhunski, Discipline je prezabavan itd. Nije sve savršeno, ali je bolje od BfA, a to je najbitnije.

 

Problem su abilitiji od covenanta, vezan si za ability/Covenant koji odabereš. To je trenutno najveći problem Shadowlandsa i ne kužim stance Blizzarda po tom pitanju, niti ću. DK recimo ima problem što mu je izrazito koristan Covenant ability vezan za Night Fae covenant... nespojivi svjetovi, nažalost, ali min/maxeri će uzimat Night Fae, although nešto je bio nerfan ovaj tjedan ako se ne varam... i multiboxeri.

 

A tek Torghast koji bi trebao biti nešto slično kao Riftovi u D3. Mene to veseli. Vidjet ćemo.

Nos sub 5.9.2020 16:31

Ekspanzija ne izgleda loše. BFA je bio dead on arrival već na Blizzconu,  vidjelo se da nemaju doslovno ništa što se i pokazalo kroz samu ekspanziju. Jedino što su razvili su razni mehanizmi za grindanje da bi se otključalo sve što je igraču potrebno.

Problem je što je grind tih daily kvestova za rep, essence i ostale gluposti toliko zamoran, dugotrajan i nema veze s ostatakom igre gdje se gameplay događa. Kao da u drivingu simu moraš laštiti pepeljaru dva tjedna da otključaš Monzu.

 

Koliko sam čitao i vidio po youtubu sve te gluposti u shadowlandsu nestaju i neće biti takvih grindova. Moja pretpostavka je da imaju nekakvu novu meta mehaniku za održavanje ljudi duže vremena u igri.

Raid, dungeoni i klase izgledaju super.

BorgMater pon 7.9.2020 14:08
Skullscar1989 kaže...

vuče me igra da krenem opet s igranjem ali... mislim da ne bih puno napravio sa 1-2 sata dnevno. gdje su vremena kad sam igrao od jutra do jutra 

 Zato classic, sve je opusteno, ljudi su 99.99% umiljata janjad kojoj nije problem pricekat da si sfrces pljugu dok ste u dungeonu, na 10. wipeu ce bit smijeha umjesto toksicnih kliseja. Za opustit se sat dva uz najdrazu nam nostalgiju, nejde bolje od ovog :)

Nos sri 30.9.2020 12:57
mommmistake kaže...

Ništa od pre patcha, a?

3 tjedna prije patcha, najkasnije u povijesti...

 

Nešto se sprema :D

 Vidio sam da se sva stara garda iz Blizzarda ujedinila u novu tvrtku (Dreamhaven) i povukli sa sobom hrpu programera i dizajnera koji su trenutno zaposleni unutar Blizzarda. Zadnju godinu se dosta pisalo o uvjetima rada i nije baš bajno. Većina programera živi u kontejnerima blizu posla jer si ne mogu priuštiti stanove. Ne znam koliko je sve od toga točno, moguće da je u pitanju senzacionalizam.

 

Wow je ionako dosta težak projekt, ako izgube ključne ljude moglo bi se sve urušiti. 

 

 

dreadmoore pet 2.10.2020 08:44
mrsmith kaže...

Znam da je Classic u pitanju a ne retail ali evo, da se pohvalim malo :P Konačno nakon što smo opremili 3 tanka, uzeo sam TF na rogue. Lijepo je biti guild master

 Jos da je huntera opremiti valjalo bi hahah

mrsmith pet 2.10.2020 08:47
dreadmoore kaže...
mrsmith kaže...

Znam da je Classic u pitanju a ne retail ali evo, da se pohvalim malo :P Konačno nakon što smo opremili 3 tanka, uzeo sam TF na rogue. Lijepo je biti guild master

 Jos da je huntera opremiti valjalo bi hahah

Haha =D sjecam se jednog videa iz vanille, hunter sa tf i dooms edge i melee pvp - brutalno... ali da, not gonna happen ^^

smajlee pet 2.10.2020 09:43

GZ na TF 

 

A sad na retail wow :)

Ako sam dobro shvatio, pre-patch krece 13.10.2020 ali se expanzija odgadja sa 26./27.10 na, citiram: "Shadowlands expansion will launch sometime later this year"

 

Upravo procitao na mmo-champion

Tak da, nemojte pisat godisnji odmor tad  ili otkazujte ako ste pisali hehe

Minneyar pet 2.10.2020 09:50
mrsmith kaže...

Znam da je Classic u pitanju a ne retail ali evo, da se pohvalim malo :P Konačno nakon što smo opremili 3 tanka, uzeo sam TF na rogue. Lijepo je biti guild master

 A jeboga, a mi jos nemamo ni za main tanka, nismo dobili nijedan Garr binding od launcha a nismo nijedan kill propustili....

mrsmith pet 2.10.2020 09:58
Minneyar kaže...
mrsmith kaže...

Znam da je Classic u pitanju a ne retail ali evo, da se pohvalim malo :P Konačno nakon što smo opremili 3 tanka, uzeo sam TF na rogue. Lijepo je biti guild master

 A jeboga, a mi jos nemamo ni za main tanka, nismo dobili nijedan Garr binding od launcha a nismo nijedan kill propustili....

Ma mi smo od starta runali main raid + dodatno pug za altove i randome ... tako da smo imali 2 seta spremna za bwl launch (elementium ore). Nakon toga dobili jos 4 garr bindinga do AQ patcha.... i eto kolega (tank) i ja dobili baron binding tek sad :P jos 2 imaju samo garr u guildu.

mrsmith pet 2.10.2020 10:04
smajlee kaže...

GZ na TF 

 

A sad na retail wow :)

Ako sam dobro shvatio, pre-patch krece 13.10.2020 ali se expanzija odgadja sa 26./27.10 na, citiram: "Shadowlands expansion will launch sometime later this year"

 

Upravo procitao na mmo-champion

Tak da, nemojte pisat godisnji odmor tad  ili otkazujte ako ste pisali hehe

Nisam zadovoljan sa Shadowlands btw :) igram wow od 2005. bez prestanka, dobio sam sve bete do sad tako i Shadowlands... ali ono što sam igrao u beti mi je čisti BFA + novi art/covenants i squishani brojevi... radije mi se igra opet TBC Classic iskreno.

Minneyar pet 2.10.2020 10:44

Retail mi ne pada na pamet nikad vise, a TBC se vec ceka kao ozebao sunce :) Iako sam malo zabrinut  radi iskustava iz Classica - zamisli kad se te kolicine ljudi i griefera sve slije u tih par zona u Outlandu... Mislim da ce bit apsolutno nemoguce ista u otvorenom svijetu napravit...

mrsmith pet 2.10.2020 10:49
Minneyar kaže...

Retail mi ne pada na pamet nikad vise, a TBC se vec ceka kao ozebao sunce :) Iako sam malo zabrinut  radi iskustava iz Classica - zamisli kad se te kolicine ljudi i griefera sve slije u tih par zona u Outlandu... Mislim da ce bit apsolutno nemoguce ista u otvorenom svijetu napravit...

Slazem se u potpunosti, bit ce layering opet ili show... samo se nadam da ce mi ostavit sav gold za TBC jer imam oko 12k na svom accu i jos 40k na gbank accu + tonu matsa... tako da iskreno necu ni trebati farmati u TBC ako idemo dalje

 

Svjedno me brine ta kolicina ljudi u Outlandu .. kod nas na Earthshakeru ima tona ljudi (bili smo na Gehennasu u pocetku, pa smo free transfer isli na Earthshaker zbog 10h queue.. a sad je Earthshaker od medium dosao full jer su svi dosli).

 

Realm je super, a:h ratio odlican... previse ljudi je ali je ok (~30k aktivnih). Nadam se da ce samo upgrade na TBC napraviti i dati opciju transfera charova na vanilla-only realmove (to bi bilo najrealnije za ocekivati s obzirom da ce svi igrati TBC).

Minneyar pet 2.10.2020 11:00
mrsmith kaže...
Minneyar kaže...

Retail mi ne pada na pamet nikad vise, a TBC se vec ceka kao ozebao sunce :) Iako sam malo zabrinut  radi iskustava iz Classica - zamisli kad se te kolicine ljudi i griefera sve slije u tih par zona u Outlandu... Mislim da ce bit apsolutno nemoguce ista u otvorenom svijetu napravit...

Slazem se u potpunosti, bit ce layering opet ili show... samo se nadam da ce mi ostavit sav gold za TBC jer imam oko 12k na svom accu i jos 40k na gbank accu + tonu matsa... tako da iskreno necu ni trebati farmati u TBC ako idemo dalje

 

Svjedno me brine ta kolicina ljudi u Outlandu .. kod nas na Earthshakeru ima tona ljudi (bili smo na Gehennasu u pocetku, pa smo free transfer isli na Earthshaker zbog 10h queue.. a sad je Earthshaker od medium dosao full jer su svi dosli).

 

Realm je super, a:h ratio odlican... previse ljudi je ali je ok (~30k aktivnih). Nadam se da ce samo upgrade na TBC napraviti i dati opciju transfera charova na vanilla-only realmove (to bi bilo najrealnije za ocekivati s obzirom da ce svi igrati TBC).

 Hahah i ja na Earthshakeru, ali Alliance :) Je, odlican je realm generalno, iako bas ima puno griefanja, dispellera, campera, i slicno, bar sa strane horde, ne znam kak je vama :P

 

Za TBC ne znam ni sam koja opcija bi mi bila najbolja. S jedne strane bih volio faction change da mogu bit Blood Elf (znam, gadim se sam sebi), al onda bi doslovno svi otisli na hordu jer je naravno preop kao i uvijek... A mozda bi mi bili ok i "fresh" TBC serveri.

mrsmith pet 2.10.2020 11:23
Minneyar kaže...

Hahah i ja na Earthshakeru, ali Alliance :) Je, odlican je realm generalno, iako bas ima puno griefanja, dispellera, campera, i slicno, bar sa strane horde, ne znam kak je vama :P

 

Za TBC ne znam ni sam koja opcija bi mi bila najbolja. S jedne strane bih volio faction change da mogu bit Blood Elf (znam, gadim se sam sebi), al onda bi doslovno svi otisli na hordu jer je naravno preop kao i uvijek... A mozda bi mi bili ok i "fresh" TBC serveri.

Haha :D nice! Ime/guild? Reci da nisi u Rewindu please Imamo 2 lika u guildu koji igraju i na alliance s altovima (jedan je u The North a drugi u nekom nemam pojma kojem shit guildu).

 

P.S. Imam alt paladina, human u <Dynasty> na alliance Earthshaker, Gaapp je ime (T2 i lokamir/vael shield) - to sam onako cisto iz zajebancije napravio jer mi je bilo dosadno i zanimao me vanilla paly posto ga u retailu igram od TBCa do danas. Nisam aktivirao taj alliance acc kakvih 4-5 mjeseci sad doduše :D jer me nije volja igrat 5 charova.

Minneyar pet 2.10.2020 12:08
mrsmith kaže...
Minneyar kaže...

Hahah i ja na Earthshakeru, ali Alliance :) Je, odlican je realm generalno, iako bas ima puno griefanja, dispellera, campera, i slicno, bar sa strane horde, ne znam kak je vama :P

 

Za TBC ne znam ni sam koja opcija bi mi bila najbolja. S jedne strane bih volio faction change da mogu bit Blood Elf (znam, gadim se sam sebi), al onda bi doslovno svi otisli na hordu jer je naravno preop kao i uvijek... A mozda bi mi bili ok i "fresh" TBC serveri.

Haha :D nice! Ime/guild? Reci da nisi u Rewindu please Imamo 2 lika u guildu koji igraju i na alliance s altovima (jedan je u The North a drugi u nekom nemam pojma kojem shit guildu).

 

P.S. Imam alt paladina, human u <Dynasty> na alliance Earthshaker, Gaapp je ime (T2 i lokamir/vael shield) - to sam onako cisto iz zajebancije napravio jer mi je bilo dosadno i zanimao me vanilla paly posto ga u retailu igram od TBCa do danas. Nisam aktivirao taj alliance acc kakvih 4-5 mjeseci sad doduše :D jer me nije volja igrat 5 charova.

 Shadeslayer, <Eksdee> guild :P Mali guild imamo taman oko 40-45 aktivnih raidera, taman za full guild raidove. Kakav Rewind, dode mi da prestanem igrati radi njih, jucer su preuzeli world channele (i to world do world8) i bannali citav server iz njih... Imam samo tog jednog lika, nikad ne igram altove, trenutno vise manje samo raid loggam nakon sto sam izgrindao vrazji Earthstrike

Sparklystars sub 3.10.2020 17:56
gorman kaže...

ma znam, samo... problem je u tome što sam tek počeo raditi (16.06.) a prvu plaću dobijem tek nakon 60 dana (30 dana imam probni rok) tako da jedem kruh i paštetu jednom na dan i čekam plaću laptop sam dao frendici da ga sredi (ona se time bavi) a ona mi je dala svoj rezervni da imam za posao...igranje će pričekati dok se moja zvjerčica ne vrati kući

 

Gledajuci stanje kakvo je mislim da bi se apsolutno slozio s ovim,crna vremena za actblizz

mrsmith ned 11.10.2020 09:11
StumpyZD kaže...
Sad kad je hype oko classica pao, recite mi na kojem serveru su nasi igraci i koja frakcija? da ne budem bas na serveru sam ko tuntle

Hype oko classica pao, a samo na našem serveru 100k igrača =D Siguran sam da više ljudi igra Classic nego Retail atm

Yvan pon 12.10.2020 11:02

Nakon par mjeseci igranja classica, te par mjeseci pauze, mislio sam da nikada necu vise igrati retail.. jednog dana iz dosade usao i opet se ulovio u wow retail.. Bas uzivam u igri, ne grindam ako mi se ne, dizem profesije, malo kvestam, pripremam se za shadowlands.. Vidjeti cemo prekosutra kada prepatch ozivi kako ce izgledati, za sada mi se svidja sve..

 

Odlucio sam da ce mi main biti undead monk. igram na ropeplaying realmu Argent Dawn i kada mi dosadi kvestanje malo zujim i komuniciram u gradu.. bas uzivancija.. zaljubio sam se u undead monka: inace je monk najmanje igrana klasa u wowu, i barem na hordi, vecina je blood elf.. undead monk je bas kontroverzna kombinacija zbog lore-a, kako igram na rp realmu, slozio sam si characterom (after)life i pricu.. animacije su predivne, monk tank mi je bio prvo uzasno squishy, treba vremena da se nauci pravilno koristiti stagger, tako da sada s ilvl430 sam neprikosnoven, uzivam kao rijetko kada i ne mislim, barem u blizoj buducnosti se vracati na classic.

 

Jeste li odlucili koji convenant cete odabrati? Po anketama Necrolord ce biti najmanje igran, tako da sam se odlucio na njih i zbog toga i zbog undead monk chara..

dmanz sri 14.10.2020 12:54

Uzeo sam ponovno supskripciju da probam ovaj pre-patch pa ako mi se svidi vjerojatno uzimam shadowlands. BFA mi nije nikako sjeo.

 

Ima li koga na tarren millu horda da možda želi igrat? Neki guild s malo većim raid/m+ ambicijama?

 

Mogu i na neki drugi server, ionako ću vjerojatno levelat novog lika.