Srce Isusovo čet 1.12.2022 13:29

Ma nema mi gore od nastavaka nastavka. jebote više witcher, ima još setinga i ne znam čega sve ne - negdje nekom u glavi, valjda, a pošto je popularno u zadnje vrijeme da je sve trilogija - to znači opet 3 igre o witcherima. Pa jebem im ja mater. Doduše, najavili jesu neki novi IP ali mi se čini da je to tek "ideja" - tako da kurčina. Sve isto samo njega nema

MEGATAMA uto 13.12.2022 22:27

Danas iza ponoci nam se patcha W3 ili?

Malo danas zavrtio na Ps5...zaboravio da je tamo igra i dalje 30fps....nekako sam zabrijao da je 60fps patch dobila vec odavno.

Sad malo pokrenuo PC verziju koju sam inace i zavrsio davnih davnih dana i gledam sve ultra 4K vrti 90-100fps.....mislim da cu krenut new game + kada stigne update ali na PCu opet radi 60fps uz raytrace...ako cu to moc vrtit kako treba.

Santana uto 13.12.2022 22:33
MEGATAMA kaže...

Danas iza ponoci nam se patcha W3 ili?

Malo danas zavrtio na Ps5...zaboravio da je tamo igra i dalje 30fps....nekako sam zabrijao da je 60fps patch dobila vec odavno.

Sad malo pokrenuo PC verziju koju sam inace i zavrsio davnih davnih dana i gledam sve ultra 4K vrti 90-100fps.....mislim da cu krenut new game + kada stigne update ali na PCu opet radi 60fps uz raytrace...ako cu to moc vrtit kako treba.

 Mislim da ces na PS5 morat ponovo sve skidat.

antimadridista sri 14.12.2022 01:26
MEGATAMA kaže...

Dosao je nextgen update ali je cudno,na Ps5 je velicina 10 i pol gigabajta na XsX oko 42gb a na pcu nisam jos vidio koliko je velik update.....

 

edit

Pc je 52,3gb

 Nije to samo sa Witcherom nego svaka igra praktički. Xbox zapravo skida sve iznova dok PS5 samo skida i mijenja one fileove koji su u updateu. Zbog toga imaš kopiranje na PS5 koje traje duže nakon skidanja svakog updatea dok Xbox ne kopira ništa, ali je zato veći download.

_itsmoriarty sri 14.12.2022 06:47

ne znam meni igra izgleda super na ultra postavkama na PC-u, sad cu danas skinuti taj update pa cemo vidjeti, inace igru sam zavrsio davno sa knap 200 sati, tako da ako se bude isplatilo igrati opet fino bi isao NG+.

 

vi koji ste vec skinuli update javljate dojmove :D

MEGATAMA sri 14.12.2022 09:34

Za PS5 se nije skinula nextgen verzija...ne znam sta je bilo u onih 10+ gb koje sam skinuo za tu verziju.

Za XsX mi se apdejtalo na nextgen verziju pretpostavljam ali igru imam na disku a ne mogu pronac disk za xbox verziju...posudio nekome vjerovatno pa zaboravio.

Probao PC verziju koja je blago receno cudna....da biste dozivjeli nextgen update treba vam nextgen pc valjda.

Na DLSS performance mi igra radi 40-120fps.....neovisno o icemu valjda,ali ono sto me smeta je kao nekakav ghosting,microstutter ili nesto iako se recimo vrti 60-70fps....nema onaj cvrsti osjecaj fluidnosti iako bi apsolutno morao bit.

 

Santana sri 14.12.2022 09:50
MEGATAMA kaže...

Za PS5 se nije skinula nextgen verzija...ne znam sta je bilo u onih 10+ gb koje sam skinuo za tu verziju.

Za XsX mi se apdejtalo na nextgen verziju pretpostavljam ali igru imam na disku a ne mogu pronac disk za xbox verziju...posudio nekome vjerovatno pa zaboravio.

Probao PC verziju koja je blago receno cudna....da biste dozivjeli nextgen update treba vam nextgen pc valjda.

Na DLSS performance mi igra radi 40-120fps.....neovisno o icemu valjda,ali ono sto me smeta je kao nekakav ghosting,microstutter ili nesto iako se recimo vrti 60-70fps....nema onaj cvrsti osjecaj fluidnosti iako bi apsolutno morao bit.

 

 To ti je sigurno PS4 patch. Za PS5 sam cuo da se mora ponovo skinut jer je odvojena od PS4 verzije.

 

 

Meni se na PC-u igra ruši dok radim promjene na postavkama.

MEGATAMA sri 14.12.2022 09:51
Santana kaže...
MEGATAMA kaže...

Za PS5 se nije skinula nextgen verzija...ne znam sta je bilo u onih 10+ gb koje sam skinuo za tu verziju.

Za XsX mi se apdejtalo na nextgen verziju pretpostavljam ali igru imam na disku a ne mogu pronac disk za xbox verziju...posudio nekome vjerovatno pa zaboravio.

Probao PC verziju koja je blago receno cudna....da biste dozivjeli nextgen update treba vam nextgen pc valjda.

Na DLSS performance mi igra radi 40-120fps.....neovisno o icemu valjda,ali ono sto me smeta je kao nekakav ghosting,microstutter ili nesto iako se recimo vrti 60-70fps....nema onaj cvrsti osjecaj fluidnosti iako bi apsolutno morao bit.

 

 To ti je sigurno PS4 patch. Za PS5 sam cuo da se mora ponovo skinut jer je odvojena od PS4 verzije.

 

 

Meni se na PC-u igra ruši dok radim promjene na postavkama.

Meni se na kompu samo uspori kad mjenjam postavke pa treba malo vremena da se vrati up to speed.

 

Da procitao da moram deinstal Ps4 verzije,napravio i opet mi ne nudi Ps5 verziju....u pitanju je GOTY verzija W3 za Ps4.....

Gemmy sri 14.12.2022 10:01
MEGATAMA kaže...

Za PS5 se nije skinula nextgen verzija...ne znam sta je bilo u onih 10+ gb koje sam skinuo za tu verziju.

Za XsX mi se apdejtalo na nextgen verziju pretpostavljam ali igru imam na disku a ne mogu pronac disk za xbox verziju...posudio nekome vjerovatno pa zaboravio.

Probao PC verziju koja je blago receno cudna....da biste dozivjeli nextgen update treba vam nextgen pc valjda.

Na DLSS performance mi igra radi 40-120fps.....neovisno o icemu valjda,ali ono sto me smeta je kao nekakav ghosting,microstutter ili nesto iako se recimo vrti 60-70fps....nema onaj cvrsti osjecaj fluidnosti iako bi apsolutno morao bit.

 

 ja isto skidan za PC, kasnije cu i na ps5, pa cu igrat di ide gladje. imamo slicne PCe pa da vidim kako radi

 

 

mislio sam na PC, jer ps5 RT je samo 30 fpsa, a to mi nije bas za neke igre di ima borbe

MEGATAMA sri 14.12.2022 10:05
Gemmy kaže...
MEGATAMA kaže...

Za PS5 se nije skinula nextgen verzija...ne znam sta je bilo u onih 10+ gb koje sam skinuo za tu verziju.

Za XsX mi se apdejtalo na nextgen verziju pretpostavljam ali igru imam na disku a ne mogu pronac disk za xbox verziju...posudio nekome vjerovatno pa zaboravio.

Probao PC verziju koja je blago receno cudna....da biste dozivjeli nextgen update treba vam nextgen pc valjda.

Na DLSS performance mi igra radi 40-120fps.....neovisno o icemu valjda,ali ono sto me smeta je kao nekakav ghosting,microstutter ili nesto iako se recimo vrti 60-70fps....nema onaj cvrsti osjecaj fluidnosti iako bi apsolutno morao bit.

 

 ja isto skidan za PC, kasnije cu i na ps5, pa cu igrat di ide gladje. imamo slicne PCe pa da vidim kako radi

 

 

mislio sam na PC, jer ps5 RT je samo 30 fpsa, a to mi nije bas za neke igre di ima borbe

Ma zato bih i ja radije PC verziju,da mogu sve ukljucit i imat fluidniji fps.

 

Btw USPIO doc do toga da se pojavi Ps5 upgrade....ponovio ISTI proces par puta pa se na kraju pojavila opcija 🤣

mgolniv sri 14.12.2022 11:22

Ja isto imam Goty verziju i uopće mi ne nudi da skinem ps5 upgrade. Probao delete i ponovio postupak i ništa. Svaki puta mi skida ps4 verziju. Skužio sam da mi nudi opciju kao da platim 131,40kn za full game. Sad mi ništa nije jasno a rečeno je da je free upgrade wtf.

MEGATAMA sri 14.12.2022 12:30

Znaci ovako....

Pc verzija je poprilican kaos.....hodam bude 90fps,okrenem kameru 40fps ili manje i to na djelu gdje ima manje vegetacije itd tojest jednostavnija scena.Osvijetljenje je cudno pa se povremeno mjenja direktno ispred mene...bizarno,pop in je uzasna distrakcija ako vegetacija nije na max.Naprimjer hodam prema jezeru iskoci drvece u scenu ali iskoce odmah i raytrace refleksije tog drveca pa pop in kompletno unisti ikakvu imerziju.I to sve mi se desilo u par minuta igre... 

 

PS5 verzija....

30fps raytrace mode je neigriv jer je framepacing los pa djeluje kao da ne 15fps a ne 30.

Performance mode je fantastican i super fluidan,na to sam se referirao kako pc verzija nema glatkocu niti na 70fps...bas se kuzi da nesto nije kako treba.

Problem je sto sam igru zavrsiona PCu i tamo imam new game+ a na Ps5 ako krenem moram sve od nule....

MEGATAMA sri 14.12.2022 13:04

Da,nazalost nema opcije da na Ps5 iskoristim svoj Pc save.

 

Jos jedna iznenadjujuca stavka,Ps5 verzija u performance modu djeluje bistrije nego 4k DLSS performance na PCu,nije tragicno ali je iznenadjujuce jer DLSS iznad verzije 2.0 radi cuda sa rekonstrukcijom.

 

Pc verzija je kada se sve ukljuci na max jako ljepa,dok sve dovedu u red bit ce to prava stvar.

forumaš sri 14.12.2022 13:05

Ništa od RT-a za mene jako zahtjevno, radi mi na 45 fpsa uz DLSS. Bez RT-a uz ulta + imam 70-75 fpsa s time da uz vsync zna nekad štucnuti iako je FPS i dalje dobar.

Nisam neš oduševljen ovom grafičkom nadogradnjom, treba ninđa PC za 1440p rezoluciju.

MEGATAMA sri 14.12.2022 13:34

Evo i njima se desavaju neke stvari koje sam ja odmah vidio u pc verziji,na svu srecu mene nije bio pogodio save bug.

Sto se tice raytracea,ja najvise kuzim refleksije na vodenim povrsinama ali uzevsi u obzir da igra koristi 4 raytrace tehnike izgled bi morao bit transormirajuc a ne da gledamo jel nesto kuzimo da je drukcije.

I mislio sam si da raytrace udara na CPU pa zato imam 40-120fps oscilacije....kaos.

 

Ovi stari engini su banana,ljepe novi tech na to i to onda nekad radi a nekad ne,zato je Unreal 5.1 sa Nanite,Lumenom itd prava demostracija kako se novi tech mora vrtit.

 

Drago mi je da Witchera 4 rade na U5 enginu 🥂

 

 

https://www.dsogaming.com/news/the-witcher-3-next-gen-is-another-cyberpunk-2077-buggy-mess-at-launch/

 

 

antimadridista sri 14.12.2022 20:19

Nije mi potpuno jasan cross save. Imam igru na Xboxu i PS. Jel cross save kompatibilan sa Switch verzijom? Ako kupim igru na Switchu, hoću li moći prebaciti save na tu verziju? To bi uzeo odmah jer onda mogu igrati isti save dok putujem ili bilo gdje.