Bass čet 21.5.2020 17:36

Ovo bi bila službena tema za Serious Sam 4.

 

Croteam je najavio da je release date u 8. mjesecu ove godine. Igra je prepuna novih stvari i tehnologija te je izrazito jeftina (41,99€) za deluxe verziju što je velika razlika s obzirom da je sve novo danas 60€ bez pitanja. Igra će biti dostupna na steamu u stadiai u početku ali mislim da će biti portovi za konzole sigurno, pogotovo za PS5 i XBOSX (navodno 2021. izlazi za konzole).

 

  • Stvari koje je Croteam istaknuo:

- HORDES OF INVADERS – The iconic cast of alien invaders returns with some new reinforcements! Fight your way through unbelievable numbers of Mental’s minions, including the iconic Headless Kamikaze, Beheaded Rocketeer, Kleer, Scrapjack, Werebull, and Khnum! Square off against brand new enemies and towering monsters like the frantic Processed, repulsive Belcher, the hard-hitting Zealot, and more.
- EXPLOSIVE ARSENAL – Armed with a slew of devastating weapons, pick your tool for any situation. Lay waste to Mental’s Horde using the powerful double-barreled shotgun, the punishing minigun, the powerful chainsaw launcher, a brand new auto shotgun, and the iconic cannon. Upgrade your toys, and enjoy the violent beauty of the lock-on rocket launcher, and the mighty laser beam of death.
- COOPERATIVE MAYHEM – Smash through the action-packed campaign with friends in 4-player online co-op mode! Tackle exciting primary missions and thrilling side quests in modified difficulties for an extra challenge.
- LEGION SYSTEM – Serious Sam 4 unleashes some of the biggest moments in the series’ history with the new Legion System and battlefields teeming with thousands of enemies!

Trenutno su sistemski zahtjevi samo PC, bez istaknute minimalne i preporučene konfe (TBA).

 

Kako kažu na telki: KUPUJMO HRVATSKO!

 

TRAILER

 

Službeni web

 

Službeni reddit

 

Steam Community HUB

Čitatelj uto 22.9.2020 12:04

Naspram First & Second Encountera, sto idu dalje, to su im igre sve losije... Steta...

Ocekivao sam Serious Sam TFE/TSE feel, al ovaj zadnji trailer kaze da mogu ocekivati SS3 feel,

sto je ultra lose - najgori Sam u cijelom serijalu, ako ce takav biti i SS4, bolje da ga ni ne igram.

Čitatelj čet 24.9.2020 11:05

https://www.youtube.com/watch?v=_Wnnyv6k_ZM

 

Netko vec ima igru downloadanu... zanimljivo...

 

Naravno, spoilano prvih sat vremena igre.

 

PS - Preskocit cu igru, vidi se da je radnjen samo upgrade SS3,

oruzja ista, moraju se reloadati, nije nista kao u SSTFE/TSE,

da pucas dok se municija ne isprazni.

 

Teksture izgledaju kao u SS3, ako ne i gore. Sve u svemu mi se cini

kao sklepano na brzinu, da se okrenu pare. Nesto slicno

kao Terminator fransiza - T1 je bio dobar, T2 odlican, a sve nakon toga je tesko sranje.

Isto tako TFE je bio jako dobar, TSE je direktan nastavak i odlican je, a nakon toga je sve tezi drek.

 

Al hej, Talos je bio odlican, bolje da su se drzali toga.

LeftY_CRO čet 24.9.2020 17:54

preorderao sam igru, imao sam (pre)velika ocekivanja na zalost.

da ne duljim, refundao sam a u kakvom je stanju najbolje mozete vidjeti u steam preporukama.

 

naravno, znam da ce croteam dati sve od sebe da ju fixa al jednog dana dok ce biti u ok stanju mozda ju opet kupim.

Čitatelj čet 24.9.2020 19:36

https://www.youtube.com/watch?v=tWza8-yElIw

 

Tuga, ni ja to bolje nebi srocio.

Na brzinu sklepana ekspanzija za SS3, recimo da vrijedi 10€,

tad bi bila OK ekspanzija... i da, kasni jedno 7-8 godina.

 

Croteam je sa ovim pokazao, kako bi se prosjecni hrvat trebao

osjecati, kad mu stranci kazu da zivi u zemlji korumpiranih neradnika.

 

A to je upravo ova igra - najveca sramota koju je Croteam do sada napravio.

Od studija koji je zelio napraviti svoju igru, a nisu imali novac za engine,

pa su se sa strascu potrudili i napravili savrsenstvo (TFE/TSE), pa sve

do hrpa korumpiranih lazljivih ljigavaca, koji te gledaju u oci i lazu,

bez imalo srama.

 

Ovo je, kako se meni cini, zadnji Serious Sam. (osim ako ne prodaju nekome IP)

U svakom slucaju, Microsoft ih nece kupiti, i ovako nesto traziti 50€,

radi digitalnog soundtracka, kojeg vecina poklanja uz igru, stvarno previse.

 

Tuzan dan za nekog tko stvarno voli SS fransizu i Croteam.

toxic čet 24.9.2020 19:50

Iss, vec tjeda dana se sam sa sobom borim jel da uzmem ili ne.. i prije dva dana vidio sam  neke snimke i ucinilo mi se da nesto ne stima na kraju dobro sto nisam..

Po svemu sto vidim na ovome su trebali raditi jos bar 6 mjeseci... 

 

:/ bas sam razocaran a nadao sam se necem super, cak i nadobudno boljem od Dooma

Horatio_Hornblower čet 24.9.2020 21:43

Ajde kad su se oni sto su napravili neke 2 story igre prodali za miljardu kuna croteam ce bar za deset puta vise para... 

Inace prva 2 ss su prepre dobra cak cu ih opet odigrat 3 je bljak a 4 je ko da su radili preko stranacke iskaznice...  Ali valjda bude bolje za nekih 10 15 patcheva fixeva i slicno... 

Cryogenic pet 25.9.2020 01:06

Igra nije perfektna i vidi se da je nedovrsena, ali igra je zabavna, nije baš tak loša. U biti to je pravi Serious Sam, iskljuci mozak, rokaj kog stigneš i kad stigneš i to je to. Na 2k/4k rezi tu i tamo koji fps drop ali sve u svemu ide glatko.

Horatio_Hornblower pet 25.9.2020 07:36

Pa problem je sto je ovo najgori feeling ss ikad... 

Najbolji su 1 i 2 po gustu ono bas su zabavni imaju ono nesto da probas jos jednom da trazis i gluposti na mapi haha 3 je vec bila neko komercijalna shema a ovo je doslovno isto samo izbačeno pola godine prije... 

Kao da je bilo u korona je amo izbacit igricu ajmo i ono u 5 mjeseci iskombiniras sve sastojke ali to je prazno i bez duse... Nije zabavno ko prva dva dijela... 

Čitatelj pet 2.10.2020 18:20

https://store.steampowered.com/newshub/app/257420?emclan=103582791462139378&emgid=2872691653180190692

 

Pokusavaju ga skrpat... al sta im vrijedi krpat kad imaju SS3 ekspanziju koju nazivaju SS4.

Isti engine i grafika, pucanje i reloadanje - SSAM igre ne trebaju reloadanje - pucas dok ne nestane municije.

 

Kak im nije jasno da nema nista zabavnije od staviti uteg na misa i kruziti oko neprijatelja, kao u TFE/TSE.

 

Znam da je SS3 propali projekt vojne simulacije, i na toj bazi su napravili SS3, ali trebali su se vratiti korjenima.

Traileri su bili laz... steta...

 

Mozda bi nekakav mod pomogao... Radije bi da stave grafiku kao u TFE/TSE, sa takvim gameplayom,

nego ovo sto rade na zadnja dva SSAM naslova.

 

Kome se svidio SS3, njemu ce i ovaj leci... ostali, ajmo igrati TFE/TSE. Cak i SS2 ima svoj sarm.