PC igre

Resident Evil Village

Lovac pet 14.5.2021 08:54

Ako si bez trenera, impresivno. Koliko vidim WR je jučer bio samo par minuta brže od tebe na toj težni. Ja sam prvi put na normal (regular ovdje?) 11 sati, onako laganini, sve istražio i našao bez vodiča sve "koze" :D Nakon toga Mercenaires, pa sam probao isto na najteže ispod 3 sata da riješim ta dva ach-a, no neki dijelovi su mi bili jednostavo teški i nisam mogao rushati. Na kraju bi bilo skoro 4 sata uz sav trud, al sam onda trainerom "skinuo" sat dolje radi achievementa (sipam pepeo). Uglavnom ta 2 prelaska i očistio Mercenaires, imam skoro 30h što je jako dobro za ovakav tip igre. Zadovoljan sam kvalitetom sadržaja i nadam se nekom story DLC-u. Štoviše, igra mi je probudila apetit za Alien: Isolation i RE 4 iako je ovaj drugi jako loše ostario, no ima svoj šarm ^^

Dok malo zaboravim idem na Village of Shadows onako laganini/istraživati, međutim iako linearniji, nekako mi RE 7 zbog horror ugođaja ima veći replay value.

BeLLicus pet 14.5.2021 15:59
Lovac kaže...

Ako si bez trenera, impresivno. Koliko vidim WR je jučer bio samo par minuta brže od tebe na toj težni. Ja sam prvi put na normal (regular ovdje?) 11 sati, onako laganini, sve istražio i našao bez vodiča sve "koze" :D Nakon toga Mercenaires, pa sam probao isto na najteže ispod 3 sata da riješim ta dva ach-a, no neki dijelovi su mi bili jednostavo teški i nisam mogao rushati. Na kraju bi bilo skoro 4 sata uz sav trud, al sam onda trainerom "skinuo" sat dolje radi achievementa (sipam pepeo). Uglavnom ta 2 prelaska i očistio Mercenaires, imam skoro 30h što je jako dobro za ovakav tip igre. Zadovoljan sam kvalitetom sadržaja i nadam se nekom story DLC-u. Štoviše, igra mi je probudila apetit za Alien: Isolation i RE 4 iako je ovaj drugi jako loše ostario, no ima svoj šarm ^^

Dok malo zaboravim idem na Village of Shadows onako laganini/istraživati, međutim iako linearniji, nekako mi RE 7 zbog horror ugođaja ima veći replay value.

 Kakvog trenera? Kažem za drugi prelazak na Village of Shadows imao sam infinite ammo na magnumu i to je to. 

Point-X pet 14.5.2021 16:34
PeroMilic03 kaže...

Igra je preskupa,odigras jednom,dvaput i sta onda ?

Moras prodati kompletan Steam acc.

Sirotinjo i Bogu si teška.

Nemoj kupovati sve i svašta od igara, kupi jednom mjesečno igru neće ti biti prblem. Ako pak ne radiš,jebiga...

Igra vrijedi 30+ eura sigurno.

PeroMilic03 pet 14.5.2021 17:14
Point-X kaže...
PeroMilic03 kaže...

Igra je preskupa,odigras jednom,dvaput i sta onda ?

Moras prodati kompletan Steam acc.

Sirotinjo i Bogu si teška.

Nemoj kupovati sve i svašta od igara, kupi jednom mjesečno igru neće ti biti prblem. Ako pak ne radiš,jebiga...

Igra vrijedi 30+ eura sigurno.

 Radim naravno,30 e jos i mogu dati, ali je sad oko 40 e. 

Damir22 sub 15.5.2021 16:57

Igra je definitivno preskupa, ne samo ova, sve opcenito, posebice kad nude tek jedno popodne zabave....

To je lose.

Ono sto je dobro, igre vrlo brzo pojeftine, pa vise nisu 70,50 ili 40 eura, vec daleko manje, pa onda covjeku i ne bude zao novaca, uostalom, ionako ce ih potrositi na nesto....

Ne pada mi na pamet kupovati po ovoj cijeni, cekam neki sale, pojeftinjenje....ionako ide ljeto, prioriteti se mjenjaju, do jeseni ce igra kostati sasvim prihvatljivu cifru.....

Gogy7 ned 16.5.2021 12:18

Meni ljudi na njuskalu nude 200-300 kn. Ja mislim da je fer cijena 350-400 kn. Dao bih ju i za 350kn plus dostava.
Stvarno mi se nekad gadi natezati s ljudima. Igra u trgovinama 450-500 kn a lik meni dva dana nakon releasea nudi 200 kn.

Damir22 ned 16.5.2021 12:54

A cuj, takve zaobidjes, to je podcjenjivanje u ovom momentu.....

 

No za koji mjesec, to ce biti cijena, cak i manje, vec sad imas accountove za manje od 100 kn s tom igrom.....

 

Ne podrzavam bas pretjerano takav oblik kupovine, no, tu je, prisutan je, i kao takav utjece na cijene igara, htjeli mi to ili ne htjeli.

 

Evo npr, ja sam TLOU2 prodavao za 100kn, u tom momentu nigdje je nije bilo ispod 200kn, i apsolutno nitko mi se nije javio za tu cijenu, naravno javljali su se ako moze za 50-70kn....

 

Ok, nije usporedba, tlou2 je starija igra u odnosu na re, no, jasna ti je matematika takvih ljudi, njima je plan to uzeti, odigrati (da ili ne), i onda preprodati za neku "redovnu" cijenu....

 

Posebice kad uzmes da je re8 moguce odigrati doslovce u jednom popodnevu, kako rekoh, matematika je jasna - kupi sto je moguce jeftinije, prodaj sto je moguce skuplje.....

PeroMilic03 pon 17.5.2021 06:38
Damir22 kaže...
Igra je definitivno preskupa, ne samo ova, sve opcenito, posebice kad nude tek jedno popodne zabave....

To je lose.

Ono sto je dobro, igre vrlo brzo pojeftine, pa vise nisu 70,50 ili 40 eura, vec daleko manje, pa onda covjeku i ne bude zao novaca, uostalom, ionako ce ih potrositi na nesto....

Ne pada mi na pamet kupovati po ovoj cijeni, cekam neki sale, pojeftinjenje....ionako ide ljeto, prioriteti se mjenjaju, do jeseni ce igra kostati sasvim prihvatljivu cifru.....

 Potpisujem,donekle je bolja situacija sa PS i igrama na disku.Odigras pa prodas lako disk,

izvuces nesto novca nazad.

MEGATAMA pon 28.6.2021 12:42

Zavrsio igru danas,uistinu izvrstan naslov.

Direktni nastavak na Rezi VII pa nikako nemojte igrat ako niste odigrali sedmicu.

Dok mi je VII bila malo prespora igra u smislu kretanja i pucanja ovdje je to za mene savrseno...niti prebrzo niti presporo.

Mislim da se ne bih zelio vratit na third person Rezi jer je ovo odlicna evolucija serijala.

lion002 pon 12.7.2021 21:55
Damir22 kaže...

Jedna rijec - Empress....

 

Poprilicno  brzo, rekao bih.

 ....i ako imate problem sa pokretanjem igre (pojavi se u task manageru i samo nestane tj. ne dešava se ništa) - samo u postavkama Regija  - Oblik / prebacite na Engleski (USA - sjedinjene države) ... 

Damir22 uto 27.7.2021 17:54

Isto, iako se u pocetku igra odbijala pokrenuti, kad je proradila, radila je savrseno na mojoj konfiguraciji, 90-130FPS 1080p.

 

Nisam je isprobao (mislim, ni necu) nakon zadnjeg patcha gdje su dodali podrsku za onaj amd fidelity ili kako se vec zove. Pricam o drm-free opciji koja ipak puno bolje radi od legalne. 

 

E sad...odigrao, 8 sati 20m. Onako.

 

Igra kao igra, nelosa, ima dobrih momenata i fora, ali.... mnogo tu meni stvari apsolutno nije jasno.

 

Prakticki, nista mi nije jasno, mozda sam nesto profulao, neki dokument nisam pronasao, ili.....

 

Glavno - koje ovo veze ima s resident evilom, kompletnom pricom (ok, ni 7 dio nije bas pretjerano bio uvjerljiv po tom pitanju), umbrella logo u selu u rumunjskoj? 

 

Igra dobra, no, prica, totalno suplja, nejasna, nelogicna....

 

Osim ako netko ne objasni....

 

I nadam se da kraj 8 dijela ne oznacava smijer u kojem ce ici 9-ti.... iskreno se nadam.

 

I da, sisata tetka s kojom su nam probijali mozak mjesecima kroz teasere, demoe i slicno.... ispade najmanje bitan lik, s najmanjom ulogom, i prakticki, osim sto par puta prodjes kraj nje, i jednom je ubijes...... mogli su i bez nje, no sise su sise, cini mi se....

Jurassic Park uto 27.7.2021 18:29
Damir22 kaže...

Isto, iako se u pocetku igra odbijala pokrenuti, kad je proradila, radila je savrseno na mojoj konfiguraciji, 90-130FPS 1080p.

 

Nisam je isprobao (mislim, ni necu) nakon zadnjeg patcha gdje su dodali podrsku za onaj amd fidelity ili kako se vec zove. Pricam o drm-free opciji koja ipak puno bolje radi od legalne. 

 

E sad...odigrao, 8 sati 20m. Onako.

 

Igra kao igra, nelosa, ima dobrih momenata i fora, ali.... mnogo tu meni stvari apsolutno nije jasno.

 

Prakticki, nista mi nije jasno, mozda sam nesto profulao, neki dokument nisam pronasao, ili.....

 

Glavno - koje ovo veze ima s resident evilom, kompletnom pricom (ok, ni 7 dio nije bas pretjerano bio uvjerljiv po tom pitanju), umbrella logo u selu u rumunjskoj? 

 

Igra dobra, no, prica, totalno suplja, nejasna, nelogicna....

 

Osim ako netko ne objasni....

 

I nadam se da kraj 8 dijela ne oznacava smijer u kojem ce ici 9-ti.... iskreno se nadam.

 

I da, sisata tetka s kojom su nam probijali mozak mjesecima kroz teasere, demoe i slicno.... ispade najmanje bitan lik, s najmanjom ulogom, i prakticki, osim sto par puta prodjes kraj nje, i jednom je ubijes...... mogli su i bez nje, no sise su sise, cini mi se....

Morat ću te razočarati,RE9 će biti direktan nastavak na RE Village pošto su RE7,RE8 i RE9 planirani kao FPS trilogija vezano uz Winterse i njihovu priču.

 

Što se tiče priče,istina da je otišla u drugom smijeru od originalnih Resident Evila,ali svejedno je sve povezano i ima smisla,samo trebaš dobro poznavati lore i priču RE7.

Priča je krenula u drugom smijeru s RE7 i nema baš previše veze s originalnom pričom i likovima,ali se svejedno nalazi u RE Universu tako rečeno jer se događa u istom svijetu gdje je sve što se dogodilo u prijašnjim nastavcima canon kao i što je RE7 canon za prijašnje nastavke.

To je kao spin-off,ali je canon tj. priča je otišla u drugom smijeru,ali se smatra canonom.

 

A ''sisata'' tj. Lady Dimitrescu je ustvari dizajnirana da bude takva kakva je i da ima toliku ulogu u igri kakvu je imala,a nije ni previše promovirana od strane samog Capcoma osim par stvari kao standeea u prirodnoj veličini kao i ručnika u prirodnoj veličini,ali ništa posebno.

Sav taj hype koji je bio vezan uz nju je stvoren od samih igrača koji su se ekstremno napalili na nju i njenu visinu kao i sise jer je ''zgodna''.

Capcom je već napravio dobar dio igre i sve njene animacije i ulogu koju igra,ali su se ugodno iznenadili kad su vidjeli reakciju igrača kad su je vidjeli,tako da je ona već bila implementirana u igru kompletno,a fanovi su ti koji su je razvikali kao da je ne znam što.

 

Spoileri:

 

Mother Miranda je jedan od glavnih razloga zašto je Umbrella osnovana,tj. Oswell E. Spencer (jedan od tri osnivača Umbrella) je sreo Mirandu kad je bio na ekspediciji u Europi (oko 1950-1960) gdje su se upoznali i razmjenili iskustva i znanje pošto su oboje bili mladi znanstvenici.

Miranda je pokušavala naći način da oživi kćer Eveline koja je umrla u ranim 1900-ima zbog španjolske gripe,dok je Spencer htio stvoriti ''utopiju'' i da kontrolira evoluciju čovječanstva.

Nakon toga je postao učenik od Mirande i naučio dosta o virologiji i eksperimentiranju na ljudima.

Tako je i dobio inspiraciju za stvaranje T-Virusa (glavnog virus iz RE,RE2,RE3),ali je Miranda imala planove vezano samo uz svoju kćer tako da su im se mišljenja tu razilazila.

Dok su istraživali špilje u Rumunjskoj našli su povijesne crteže na zidovima za koje se nije znalo tko ih je točno napravio,ali su bili stari.

Jedan od tih crteža je postato dobro poznat logo od Umbrella kooporacije.

Sve to možeš naći u jednom dokumentu pred sam kraj igre gdje nađeš zatvorenu Miu kad igraš s Chrisom.

Tamo ćeš naći još 4 dokumenta koji opisuju kompletno svakog bossa u igri i objašnjenje njihovih sposobnosti i postanka.

 

 

Damir22 uto 27.7.2021 19:03

Nasao sam taj dokument, taj dio sam shvatio.

Dakle umbrella logo nije ustvari umbrella logo, vec je to nesto sto su pronasli od pitaj boga kada i koga, pa samo iskoristili.

Dodatno, onda ispada da je t virus nastao iz te pljesni, koja je opet, pitaj boga od kada i od koga ovdje.

Trece...ethan je onda bio....sto? Zombie? ;) U neku ruku

Jurassic Park uto 27.7.2021 22:12
Damir22 kaže...
Nasao sam taj dokument, taj dio sam shvatio.

Dakle umbrella logo nije ustvari umbrella logo, vec je to nesto sto su pronasli od pitaj boga kada i koga, pa samo iskoristili.

Dodatno, onda ispada da je t virus nastao iz te pljesni, koja je opet, pitaj boga od kada i od koga ovdje.

Trece...ethan je onda bio....sto? Zombie? ;) U neku ruku

 T-Virus je ustvari zaseban virus koji je kreirao James Marcus (jedan od tri osnivača Umbrelle---ako si igrao RE0 koji je prequel onda ćeš znati na koga mislim) kombinacijom  virus ebole i Progenitor virua (izvađen iz Afričkog cvijeća zvano ''Stairway to Sun'',to se sazna u RE5).Ako ćeš igrati RE0 onda ti neću ništa spoilati jer ima svoj twist.

Ethan je ustvari umro na početku RE7 kad ga je Jack Baker zgazio,ali je pljesan tj. mold koji je bio po svuda u kući i u samim Bakerima uspio zaraziti i Ethana te zato ima sposobnost regeneracije.

Mold je inače vrsta gljivica koje djeluju slično virusima,ali nije sam virus u smislu virusa.Kreirala ga je kompanija koja se zove The Connections u 1990-ima,a koja je odgovorna za nastanak Eveline iz RE7.Mold je inače došao iz onog velikog ''fetusa'' na kraju RE8 te je otkriće Mirande.

Poseban je zbog toga što se može utjecati na kontrolu uma i halucinacije za razliku od standardnih virusa.

fila2208 pon 23.8.2021 20:02

igra mi je odjednom obrisala sejv i vidim d anisam jedini, taman nakon kuće s lutkama i sad mi se zbilja neda opet igrat iskreno...

ima tko sejv da je negdje blizu toga ili oko toga djela pa da nastavim samo...hvala

BeLLicus sri 25.8.2021 15:55
fila2208 kaže...

igra mi je odjednom obrisala sejv i vidim d anisam jedini, taman nakon kuće s lutkama i sad mi se zbilja neda opet igrat iskreno...

ima tko sejv da je negdje blizu toga ili oko toga djela pa da nastavim samo...hvala

 Probat preko clouda vratit?