PC igre

Resident Evil Village

mp3david pet 7.5.2021 13:32

Igra ima 28gb,bome RE igre nikad nisu bile nesto velike bas.

Ali ono sto me zbunjuje,je drasticna graficka zahtjevnost za demo i original igru, demo sam igrao cak i na High postavkama na nvidia 1050 sa 4gb,dok mi je sada grafika sva popunjena, tako da uglavnom igram na Low.
Neznam,vidit cu hoce li iduci nvidia driveri ista popraviti,ali dosad sam i remake dvojke i trojke igrao bez problema.

Taman sam uspio odigrati nekih 50min, dok nisam dosao do one babe...

Lovac sub 8.5.2021 01:53

Imam cca sat, dva do kraja (nadam se da nisam propustio koju "kozu" za skupiti). PC verzija, samo radi FOV-a. Od prve sekunde 110 i razlika nebo i zemlja, tj. igrivo/neigrivo. Bio kod bratića na kavi, super su iskoristili SSD, al ljudi dragi tko je mislio da je FOV 81 dobar... Veli igra po sat vremena pa dok mu je mučno stane na par minuta, al ajd.

Dat ću konačni sud dok završim, generalno sam jako zadovoljan. Ima nekih frustracija/pokazatelja da su neki elementi RE4 s razlogom zastarjeli, al eto. Ono što već svi znate, igra je jednostavno spoj četvorke sa smjerom sedmice te ima pravi RE štih unatoč nekim sekcijama kad stvarno ima previše akcije/napucavanja. S tehniče strane čisti prosjek za današnje vrijeme. Interijeri uglavnom dobri, eksterijeri malo manje no to se pokriva povremeno stvarno odličnim osvjetljenjem/sjenama. U detaljima se vidi da je vrijeme za upgrade enginea (pogledajte npr. kakve tragove ostavljate u snijegu ili pak lišće/vegetaciju. Isto tako zvuk je za jedan horror ništa posebno, fali ambijentala, a glasanje neprijatelja zvuči kao da je snimano u garaži. Sve to nije dovoljno da zasjeni red traženja ključa, bejbisit resursa, odlične boss fightove, malo horrora i sve kako smo i očekivali od igre. Već sada vidim da će biti solidan replay value; u ovoj suši za sada najbolje u 2021. iako nikako nije savršena

BeLLicus sub 8.5.2021 16:07
GSP kaže...

Nikad nisam igrao nijedan RE i sad bi poceo ovo jel lajkam tematiku.jel bih moral igrati koji nastavak prije da znam gdje sta kako

 Generalno bilo bi dobro da odigraš sedmicu prije osmice ali i ne moraš, ona ima veze sa osmicom tj likovi iz sedmice su u osmici i sama radnja na te likove se nastavlja sa sedmice na osmicu. Ja sam baš prošli tjedan završio sedmicu i odlično mi je sjela. A osmicu krećem idući tjedan... 

Point-X sub 8.5.2021 19:28

Komp is Moj PC.

Čini mi se da nije baš dobro optimizirano, imam raytracing upaljen ali fps na nekim mjestima tako padne da nije normalno. Prolazim kroz enterence hall u dvorcu 2  puta normalno, trći puta FPS kao slideshow. Naravno kada raytracing isključim igra leti, ali da tako padne fps na mjestima di ništa nije intenzivno, nije mi jasno.

Sve mi se čini da je u redu sa PC-ijem.

Damir22 sub 8.5.2021 22:38

Pa realno niti 7 nema pretjerane veze sa resident evilom, barem ne onim kojeg su postavila prva 3 dijela....

Daleko od toga da su ostali losi, ali sto je broj veci, igru manje smatram resident evilom.

7ica je dobra, no jednako dobra bi bila i da se zove bilo kako drukcije, isto kao sto bi 8ica bila jednako dobra da se zove samo village.

A realno, veze odavno nema....

Svakako se kupuje za ps5 a na pc se ceka free ;)

user2206 sub 8.5.2021 22:50

Rezi igre su jako loše povezane kao cijelina, ta sva priča djeluje kao B ili čak C produkcija. Sijećam se kad sam igrao Resi 4, pa priča nema veze s prva 3, samo te jednom bacilo u Španjolsku.

Kao igre same za sebe nude dobru zabavu ali kao cjelina to nije to.

Damir22 sub 8.5.2021 23:04

Bas tako, zato i kazem, niti bi ijedna bila bolja zato sto se zove resident evil xy, niti bi bila losija da se zove nekako drugo.....

No,mozda ce do kraja 8 dijela uspjeti nekako sve povezati s original pricom....

Osvrtnik ned 9.5.2021 01:41
Lovac kaže...
Na početku Villagea imaš recap video od RE7 tako da nije nužno, al preporuka jer igra je stvarno dobra.

 Također se pridružujem preporukama, sedmica je više horor orijentirana, dok je village akcijski pa ako igraš Resident Evil zbog tih horor elemenata ne smiješ zaobići sedmicu, a i zbog same priče ga je preporuka odigrati.

SamoPitam3 ned 9.5.2021 01:53
Point-X kaže...

Komp is Moj PC.

Čini mi se da nije baš dobro optimizirano, imam raytracing upaljen ali fps na nekim mjestima tako padne da nije normalno. Prolazim kroz enterence hall u dvorcu 2  puta normalno, trći puta FPS kao slideshow. Naravno kada raytracing isključim igra leti, ali da tako padne fps na mjestima di ništa nije intenzivno, nije mi jasno.

Sve mi se čini da je u redu sa PC-ijem.

 Pa, ako x2 prodjes i sve ok, a treci puta slideshow onda sigurno nije problem do optimizacije. Da je do optimizacije uvijek bi ti bio "slideshow". Ovako ti nesto jednostavno "preuzme" resurse. Nisam vidio da se ljudi susrecu sa tim problemom. Mozda neki patch to popravi.

BeLLicus čet 13.5.2021 06:17

Prešao igru dva puta, jednom sporo sa maksimalnim istraživanjem oko 15 sati mi je trebalo na standard težini, onda drugi put na najtežoj težini za manje od 3 sata tu sam ganjao achivment da riješim igru za manje od 3 sata. Za sada meni daleko najbolja igra u 2021, grafika,zvuk,dizajn,setting sve sve je top. Za jednu horor/akciju priča je odlično napisana i samo gledaš što će se desiti. Topla preporuka svakome tko voli ovakve igre, vrijedi svakog novčića.

PeroMilic03 čet 13.5.2021 12:18
Santana kaže...
PeroMilic03 kaže...
doktor1 kaže...

E jbg sada

 Gdje da dam 50-60 e za igru ?

Cekaj popust, ne moras igrati sada.
Nece igra bit losija za godinu dana, samo bolja moze bit.

 realno jedno 30 e bih mogao dati.