PC igre

Resident Evil Village

Frenkyca pon 3.5.2021 12:34

Probao demo, igra se vrti lijepo na mojoj konfi ispolirali su je, zvuk je super, odigrao sam prvi dio Village na medium tezini presao za 24 min, sa time da sam vecinu "cut scena gledao".

 

Idem na drugi dio pa javim kakav je, te postavim i neke slike

Jurassic Park pon 3.5.2021 17:36
MEGATAMA kaže...

Mislio sam da nema tema za igru....

 

Sinoc sam prosao oba demoa na PCu pa onda na Ps5 da ih mogu direktno usporedit.

Ima dosta razlika,vecinom u korist Ps5 verzije.

 Da,otvorio sam temu davnih dana,ali nije bilo interesa za nju kao za RE2 i RE3 remake pa nisam ništa novo stavio.

Inače,začudio si me kad si rekao da si prešao demo na PCu i na PS5 i da je bolji na PS5,pa me ludo zanima na što točno misliš?

Znam da je PS5 zvijer što se konzola tiče,ali zar nije PC uvijek bio najbolja verzija od svih platformi tipa Xbox,PS,Stadia i sl. po svemu a posebno po grafičkim detaljima i frameratu?

 

MEGATAMA pon 3.5.2021 20:01
Jurassic Park kaže...
MEGATAMA kaže...

Mislio sam da nema tema za igru....

 

Sinoc sam prosao oba demoa na PCu pa onda na Ps5 da ih mogu direktno usporedit.

Ima dosta razlika,vecinom u korist Ps5 verzije.

 Da,otvorio sam temu davnih dana,ali nije bilo interesa za nju kao za RE2 i RE3 remake pa nisam ništa novo stavio.

Inače,začudio si me kad si rekao da si prešao demo na PCu i na PS5 i da je bolji na PS5,pa me ludo zanima na što točno misliš?

Znam da je PS5 zvijer što se konzola tiče,ali zar nije PC uvijek bio najbolja verzija od svih platformi tipa Xbox,PS,Stadia i sl. po svemu a posebno po grafičkim detaljima i frameratu?

 

 Trebao bih pisat velik post da sve objasnim ali ne da mi se tipkat toliko na mobu....

 

Sa pc strane imam rtx3080 pa to nije bas postena usporedba sa komadom hardvera od 499eu....

Pc demo sam postavio na 4K sve na max sto se moze podic i nisam koristio VRS jer mi nije trebao za ekstra performanse.

Nisam primjetio niti jedan frame drop kroz obadva demoa,igra izgleda fantasticno i moram naglasit da sam digao teksture na 8gb sto je max u igri.Uglavnom fantasticno iskustvo uz rtx3080...

 

Sto se tice Playstation 5 demoa igrao sam uz raytrace i povremeno se primjeti pad frameratea ali po benchmarcima to je u pitanju tek par fps ispod 60 i kad Sony doda VRR ja cu na svom tvu imat savrseno fluidno iskustvo ali i ovako je to apsolutno nevjerovatno za konzolu kako se vrti.

Ps5 verzija se vrti u 4K doduse ckeckerboard ali to daje izuzetno bistru sliku i prilikom prelaska sa pc native 4k demoa na ps5 verziju ja iskreno nisam zamjetio razliku....vjerovatno bih morao imat dva tva pa simultano usporedjivat jedno sa drugim da primjetim razliku.

Najveca razlika u korist Ps5 verzije je osim gamepada HDR koji toliko utjece na osvijetljenje igre i odnos svijetla i tame tojest kontrast...to je primjetno bolje na Ps5 je MS i dalje brljavi sa HDR u Wins10 nazalost...obecali su unaprijedit to u buducnosti.

Iduca stavka je Dual Sense....jednostavno dize imersiju na visu razinu i to se mora probat jer to ne mogu opisat tekstom.

Za kraj 3D zvuk.....na Ps5 radio bez problema a kad sam ga ukljucio na Pc verziji zvuk je trzao....obican zvuk je radio potpuno normalno na pcu.To sam igrao preko Sennheiser slusalica....

Eto to je dio dojmova.....ne da mi se pisat o vizualima,teksturama itd....

Jurassic Park pon 3.5.2021 20:17
MEGATAMA kaže...
Jurassic Park kaže...
MEGATAMA kaže...

Mislio sam da nema tema za igru....

 

Sinoc sam prosao oba demoa na PCu pa onda na Ps5 da ih mogu direktno usporedit.

Ima dosta razlika,vecinom u korist Ps5 verzije.

 Da,otvorio sam temu davnih dana,ali nije bilo interesa za nju kao za RE2 i RE3 remake pa nisam ništa novo stavio.

Inače,začudio si me kad si rekao da si prešao demo na PCu i na PS5 i da je bolji na PS5,pa me ludo zanima na što točno misliš?

Znam da je PS5 zvijer što se konzola tiče,ali zar nije PC uvijek bio najbolja verzija od svih platformi tipa Xbox,PS,Stadia i sl. po svemu a posebno po grafičkim detaljima i frameratu?

 

 Trebao bih pisat velik post da sve objasnim ali ne da mi se tipkat toliko na mobu....

 

Sa pc strane imam rtx3080 pa to nije bas postena usporedba sa komadom hardvera od 499eu....

Pc demo sam postavio na 4K sve na max sto se moze podic i nisam koristio VRS jer mi nije trebao za ekstra performanse.

Nisam primjetio niti jedan frame drop kroz obadva demoa,igra izgleda fantasticno i moram naglasit da sam digao teksture na 8gb sto je max u igri.Uglavnom fantasticno iskustvo uz rtx3080...

 

Sto se tice Playstation 5 demoa igrao sam uz raytrace i povremeno se primjeti pad frameratea ali po benchmarcima to je u pitanju tek par fps ispod 60 i kad Sony doda VRR ja cu na svom tvu imat savrseno fluidno iskustvo ali i ovako je to apsolutno nevjerovatno za konzolu kako se vrti.

Ps5 verzija se vrti u 4K doduse ckeckerboard ali to daje izuzetno bistru sliku i prilikom prelaska sa pc native 4k demoa na ps5 verziju ja iskreno nisam zamjetio razliku....vjerovatno bih morao imat dva tva pa simultano usporedjivat jedno sa drugim da primjetim razliku.

Najveca razlika u korist Ps5 verzije je osim gamepada HDR koji toliko utjece na osvijetljenje igre i odnos svijetla i tame tojest kontrast...to je primjetno bolje na Ps5 je MS i dalje brljavi sa HDR u Wins10 nazalost...obecali su unaprijedit to u buducnosti.

Iduca stavka je Dual Sense....jednostavno dize imersiju na visu razinu i to se mora probat jer to ne mogu opisat tekstom.

Za kraj 3D zvuk.....na Ps5 radio bez problema a kad sam ga ukljucio na Pc verziji zvuk je trzao....obican zvuk je radio potpuno normalno na pcu.To sam igrao preko Sennheiser slusalica....

Eto to je dio dojmova.....ne da mi se pisat o vizualima,teksturama itd....

 Puno hvala na dojmovima.

Inače,možeš samo ukratko reći u jednoj rečenici da li su teksture i vizuali većinom bolji na PCu ili na PS5?

MEGATAMA pon 3.5.2021 20:35
Jurassic Park kaže...
MEGATAMA kaže...
Jurassic Park kaže...
MEGATAMA kaže...

Mislio sam da nema tema za igru....

 

Sinoc sam prosao oba demoa na PCu pa onda na Ps5 da ih mogu direktno usporedit.

Ima dosta razlika,vecinom u korist Ps5 verzije.

 Da,otvorio sam temu davnih dana,ali nije bilo interesa za nju kao za RE2 i RE3 remake pa nisam ništa novo stavio.

Inače,začudio si me kad si rekao da si prešao demo na PCu i na PS5 i da je bolji na PS5,pa me ludo zanima na što točno misliš?

Znam da je PS5 zvijer što se konzola tiče,ali zar nije PC uvijek bio najbolja verzija od svih platformi tipa Xbox,PS,Stadia i sl. po svemu a posebno po grafičkim detaljima i frameratu?

 

 Trebao bih pisat velik post da sve objasnim ali ne da mi se tipkat toliko na mobu....

 

Sa pc strane imam rtx3080 pa to nije bas postena usporedba sa komadom hardvera od 499eu....

Pc demo sam postavio na 4K sve na max sto se moze podic i nisam koristio VRS jer mi nije trebao za ekstra performanse.

Nisam primjetio niti jedan frame drop kroz obadva demoa,igra izgleda fantasticno i moram naglasit da sam digao teksture na 8gb sto je max u igri.Uglavnom fantasticno iskustvo uz rtx3080...

 

Sto se tice Playstation 5 demoa igrao sam uz raytrace i povremeno se primjeti pad frameratea ali po benchmarcima to je u pitanju tek par fps ispod 60 i kad Sony doda VRR ja cu na svom tvu imat savrseno fluidno iskustvo ali i ovako je to apsolutno nevjerovatno za konzolu kako se vrti.

Ps5 verzija se vrti u 4K doduse ckeckerboard ali to daje izuzetno bistru sliku i prilikom prelaska sa pc native 4k demoa na ps5 verziju ja iskreno nisam zamjetio razliku....vjerovatno bih morao imat dva tva pa simultano usporedjivat jedno sa drugim da primjetim razliku.

Najveca razlika u korist Ps5 verzije je osim gamepada HDR koji toliko utjece na osvijetljenje igre i odnos svijetla i tame tojest kontrast...to je primjetno bolje na Ps5 je MS i dalje brljavi sa HDR u Wins10 nazalost...obecali su unaprijedit to u buducnosti.

Iduca stavka je Dual Sense....jednostavno dize imersiju na visu razinu i to se mora probat jer to ne mogu opisat tekstom.

Za kraj 3D zvuk.....na Ps5 radio bez problema a kad sam ga ukljucio na Pc verziji zvuk je trzao....obican zvuk je radio potpuno normalno na pcu.To sam igrao preko Sennheiser slusalica....

Eto to je dio dojmova.....ne da mi se pisat o vizualima,teksturama itd....

 Puno hvala na dojmovima.

Inače,možeš samo ukratko reći u jednoj rečenici da li su teksture i vizuali većinom bolji na PCu ili na PS5?

 Teksture mi na pogled djeluju jednako ili barem izuzetno slicno sto se tice ostaloga primjeti se stabilnije iscrtavanje krosnji drveca u korist pc verzije tojest na ps5 ima malo kao shimeringa a to je vjerujem radi checkerboarda a opet sa druge strane na kompu sam imao vise shimeringa na objektima unutar dvorca nego na ps5 verziji sto je opet cudno jer bi pc trebao davat stabilniji prikaz u svim uvjetima jer je native 4k i ultra postavke.

Ali u globalu su ti to takve sitne razlike prilikom pokreta/gameplaya da djeluje doslovno isto....

Ehh da mislim da se ps5 verzija ucitava nesto brze....

mp3david uto 4.5.2021 23:07

Odigrao oba deoma, i jedna stvar koja me muci...osjetljivost misa mi je postavljena na najjace,a i dalje mi pokreti misom djeluju onako usporeno,neznam u cemu je problem,valjda nece tako biti i u original verziji kada izade...ima li iko slicnih iskustava?

MEGATAMA uto 4.5.2021 23:11
mp3david kaže...

Odigrao oba deoma, i jedna stvar koja me muci...osjetljivost misa mi je postavljena na najjace,a i dalje mi pokreti misom djeluju onako usporeno,neznam u cemu je problem,valjda nece tako biti i u original verziji kada izade...ima li iko slicnih iskustava?

 Meni je osobno nezamislivo to igrat sa misom,posto je japanska igra dobro je da ima podrsku za mis.

Btw ta igra nije dizajnirana za igrat misom,brzina kretanja je takva radi dizajna igre.

Santana uto 4.5.2021 23:25
MEGATAMA kaže...
mp3david kaže...

Odigrao oba deoma, i jedna stvar koja me muci...osjetljivost misa mi je postavljena na najjace,a i dalje mi pokreti misom djeluju onako usporeno,neznam u cemu je problem,valjda nece tako biti i u original verziji kada izade...ima li iko slicnih iskustava?

 Meni je osobno nezamislivo to igrat sa misom,posto je japanska igra dobro je da ima podrsku za mis.

Btw ta igra nije dizajnirana za igrat misom,brzina kretanja je takva radi dizajna igre.

 tako je, nije zamisljeno da se vrtis sa likom kao da igras Counter Strike. Lik s kojim igras ima svoju tezinu i brzinui ne mozes bit brzi od toga.

Jurassic Park sri 5.5.2021 01:41

Dečki,koliko ste vi upoznati s Resident Evil serijalom?

Jeste igrali starije naslove još s PS1 ili ste krenuli od novijih tipa RE4?

Meni je RE najbolji serijal ikad,i igrao sam apsolutno sve glavne nastavke kao i neke spin-offove,pa me zanima da li ste upoznati s ovom franšizom jer dosta ljudi je u komentarima za RE Villlage napisalo da im je RE7 i RE Village prva RE igra s kojom se susreću.To su valjda novije generacije pa im prvi nastavci za PS1 nisu zanimljivi navodno zbog grafike,iako propuštaju fantastične igre.Nije grafika sve na kraju krajeva.

Dragonbane sri 5.5.2021 09:14

Prešao sam Resident Evil 4. Sećam se da je grafika za to vreme bila loša i da sam igrao samo na tastaturi, igra dakle nije imala optimizovane kontrole za mišonju. Ovo vam govori neko ko je  cepidlaka na neki način i gde u igri mora sve da funkcioniše, a kontrole pogotovo, a kada je to bačeno u drugi plan onda treba da znate o kakvom se droga-naslovu radi. Zaista ubitačna i sablasna atmosfera horora, nesigurnost, misterije i sveprisutne opasnosti. Priča je fenomenalna, likovi vrlo dobri.

Postoji remaster četvorke gde su kontrole napravljene kako treba a grafika poboljšana. Toplo preporuka.

RE5 je čini mi se takođe odličan, igrao i došao baš daleko, ali ne sećam se zašto je nisam završio.

Za ovaj Village kažu da će se dosta temeljiti na četvorci, a ako im ta formula bude radila kako treba eto nama odlične igre.

Dodinho sri 5.5.2021 09:19

Moram biti iskren, napravio sam preorder, odigrao sam demo i nakon toga sam cancelao preorder. Nešto mi je čudno bilo i nije mi leglo.

 

Pričekat ću punu verziju i vidjet ću recenzije, nadam se da sam u krivu.

boxer sri 5.5.2021 12:34
Dragonbane kaže...

Prešao sam Resident Evil 4. Sećam se da je grafika za to vreme bila loša i da sam igrao samo na tastaturi, igra dakle nije imala optimizovane kontrole za mišonju. Ovo vam govori neko ko je  cepidlaka na neki način i gde u igri mora sve da funkcioniše, a kontrole pogotovo, a kada je to bačeno u drugi plan onda treba da znate o kakvom se droga-naslovu radi. Zaista ubitačna i sablasna atmosfera horora, nesigurnost, misterije i sveprisutne opasnosti. Priča je fenomenalna, likovi vrlo dobri.

Postoji remaster četvorke gde su kontrole napravljene kako treba a grafika poboljšana. Toplo preporuka.

RE5 je čini mi se takođe odličan, igrao i došao baš daleko, ali ne sećam se zašto je nisam završio.

Za ovaj Village kažu da će se dosta temeljiti na četvorci, a ako im ta formula bude radila kako treba eto nama odlične igre.

 RE 1, 2 i 3 su bile vrhunske survival horor igre, odlična atmosfera, zamke i zagonetke. 

Što se tiče RE1, postoji HD remater sa pristojnom grafikom koji je zadržao staru igrivost. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=40Pl-SOmz9w

BeLLicus sri 5.5.2021 12:37
Jurassic Park kaže...

Dečki,koliko ste vi upoznati s Resident Evil serijalom?

Jeste igrali starije naslove još s PS1 ili ste krenuli od novijih tipa RE4?

Meni je RE najbolji serijal ikad,i igrao sam apsolutno sve glavne nastavke kao i neke spin-offove,pa me zanima da li ste upoznati s ovom franšizom jer dosta ljudi je u komentarima za RE Villlage napisalo da im je RE7 i RE Village prva RE igra s kojom se susreću.To su valjda novije generacije pa im prvi nastavci za PS1 nisu zanimljivi navodno zbog grafike,iako propuštaju fantastične igre.Nije grafika sve na kraju krajeva.

 Odigrao sam RE 2 Remake, RE 3 Remake i RE 7 i sada ću naravno RE 8 setting mu je odličan obožavam vampire vukodlake stare dvorce. Jedva čekam.

fer-de-lance sri 5.5.2021 20:27
Jurassic Park kaže...

Dečki,koliko ste vi upoznati s Resident Evil serijalom?

Jeste igrali starije naslove još s PS1 ili ste krenuli od novijih tipa RE4?

Meni je RE najbolji serijal ikad,i igrao sam apsolutno sve glavne nastavke kao i neke spin-offove,pa me zanima da li ste upoznati s ovom franšizom jer dosta ljudi je u komentarima za RE Villlage napisalo da im je RE7 i RE Village prva RE igra s kojom se susreću.To su valjda novije generacije pa im prvi nastavci za PS1 nisu zanimljivi navodno zbog grafike,iako propuštaju fantastične igre.Nije grafika sve na kraju krajeva.

 Ja sam igrao do 4 nastavka (uključujući njega) i onda se ohladio kad sam vidio kamo sve to ide.

Premda, nisu ovi noviji nastavci ni tak loši, ali kad se prebaci fokus na akciju to više nije to...

Inače, stari RE, Dino crisis, Parasite Eve i Silent hill su se igrali 0-24.

I na PS2 Fatal frame, Kuon, Forbidden siren i još par, ali ništa ni blizu ovim navedenima s PSX-a.

 

BeLLicus sri 5.5.2021 20:32
MEGATAMA kaže...
mp3david kaže...

Odigrao oba deoma, i jedna stvar koja me muci...osjetljivost misa mi je postavljena na najjace,a i dalje mi pokreti misom djeluju onako usporeno,neznam u cemu je problem,valjda nece tako biti i u original verziji kada izade...ima li iko slicnih iskustava?

 Meni je osobno nezamislivo to igrat sa misom,posto je japanska igra dobro je da ima podrsku za mis.

Btw ta igra nije dizajnirana za igrat misom,brzina kretanja je takva radi dizajna igre.

 Meni je nezamislivo igrati igre gdje se cilja na gamepadu ti dok nanišaniš sa gljivicom u protivnika ja sam ih riješio već petoricu. Gledam jednog lika na yt igra demo na ps5 i vrti se kao čigra na gamepadu ne može ništa pogoditi. Miš i tipkovnica zakon pogotovo u igrama iz prvog lica gdje koristiš aim većinu vremena za riješit protivnika, ali o ukusima se ne raspravlja svakom valjda paše nekako a hvala Bogu imamo mogućnost izbora danas :)

Jurassic Park sri 5.5.2021 20:44
fer-de-lance kaže...
Jurassic Park kaže...

Dečki,koliko ste vi upoznati s Resident Evil serijalom?

Jeste igrali starije naslove još s PS1 ili ste krenuli od novijih tipa RE4?

Meni je RE najbolji serijal ikad,i igrao sam apsolutno sve glavne nastavke kao i neke spin-offove,pa me zanima da li ste upoznati s ovom franšizom jer dosta ljudi je u komentarima za RE Villlage napisalo da im je RE7 i RE Village prva RE igra s kojom se susreću.To su valjda novije generacije pa im prvi nastavci za PS1 nisu zanimljivi navodno zbog grafike,iako propuštaju fantastične igre.Nije grafika sve na kraju krajeva.

 Ja sam igrao do 4 nastavka (uključujući njega) i onda se ohladio kad sam vidio kamo sve to ide.

Premda, nisu ovi noviji nastavci ni tak loši, ali kad se prebaci fokus na akciju to više nije to...

Inače, stari RE, Dino crisis, Parasite Eve i Silent hill su se igrali 0-24.

I na PS2 Fatal frame, Kuon, Forbidden siren i još par, ali ništa ni blizu ovim navedenima s PSX-a.

 

 Uuuuu,old school ha?

Da,meni je RE najbolji serijal ikad,ali i meni je nekako izgubio ''core'' od 4. nastavka.

Svi govore da je 4. dio najbolji,ali meni nikad nije sjeo.

Odlična igra naravno i prilično napredna za svoje doba,ali definitivno nije u starom RE stilu.

Meni je dan danas originalni RE3 najbolja igra ikad.

Dino Crisis 1 sam također igrao a drugi dio sam prešao doslovno 73 puta,Parasite Eve  sam igrao malo,a od Silent Hilla imam i danas noćne more.Ta igra je posebno napravljena.Tzv. ''Team silent'' koji je radio na njoj je proučavao ljudsku psihu i ponašanje kao i razne medicinske zapise da naprave najstrašniju igru ikad,i uspjeli su.

Fatal Frame sam jako malo igrao kao i Forbidden Siren,Kuon mi nije poznat.

Ako voliš old school horore na PS1,onda bi ti možda bio dobar Alone In The Dark 4:A New Nightmare

I da,možda si čuo za Obscure koji je isto survival horror za PS2.

Jesi igrao RE2 Remake?

To je meni najbolja RE igra i najbolja igra općenito nakon skoro 20 godina,tj nakon RE Code Veronica X za PS2.

RE 2 Remake ima kameru sličnu kao RE4 ali je puuuuuuno bolji.U stilu ''survival horrora'' je,ali s modernim kontrolama i fantastičnom grafikom.Savršen remake ako se mene pita.

 

fer-de-lance sri 5.5.2021 20:57

Da, i meni trojka najbolja.

A code veronica x nisam nikad odigrao do kraja, tad mi baš krepala konzola, par dana nakon kaj mi je kum dofurao 

 A četvorka je zapravo super na drugi način, ima ono nekaj prmda nije old school.

Parasite eve 2 mi je čak najbolja igra iz te skupine (prvi nastavak je skroz druga priča, više JRPG, premda igriv za nas koji volimo taj žanr) - i jednom sam s bratom i frendovima igrao u mraku i svi dobili napadaj i pali u nesvijest u isto vrijeme od onih bljeskova 

Silent hill da, to je baš bila prava boleština u nekim trenucima.

A ovaj Kuon ti je više japanski horor (na njihov čudan način) i ima jako posebnu atmosferu, teško za opisati, probaj odigrati.

Aline in the dark sam igrao, ali nisam prošao, isto super igra.

Za Obscure sam čuo, ali nisam igrao.

RE2 remake nisam igrao, a krenuo sam da budem pa nisam imao vremena, ali prvom prilikom zasigurno.

 

Jurassic Park sri 5.5.2021 21:17
fer-de-lance kaže...

Da, i meni trojka najbolja.

A code veronica x nisam nikad odigrao do kraja, tad mi baš krepala konzola, par dana nakon kaj mi je kum dofurao 

 A četvorka je zapravo super na drugi način, ima ono nekaj prmda nije old school.

Parasite eve 2 mi je čak najbolja igra iz te skupine (prvi nastavak je skroz druga priča, više JRPG, premda igriv za nas koji volimo taj žanr) - i jednom sam s bratom i frendovima igrao u mraku i svi dobili napadaj i pali u nesvijest u isto vrijeme od onih bljeskova 

Silent hill da, to je baš bila prava boleština u nekim trenucima.

A ovaj Kuon ti je više japanski horor (na njihov čudan način) i ima jako posebnu atmosferu, teško za opisati, probaj odigrati.

Aline in the dark sam igrao, ali nisam prošao, isto super igra.

Za Obscure sam čuo, ali nisam igrao.

RE2 remake nisam igrao, a krenuo sam da budem pa nisam imao vremena, ali prvom prilikom zasigurno.

 

 Joj,Code Veronica X je meni fantastična.Kad sam je prvi put vidio,bila mi je nekako čudna jer nije smještena u Raccoon City i nije imala prerendiranu pozadinu.

Ali nakon nekog vremena mi je postala jedna od najboljih igara.Dosta je i dugačka,čak 11-12 sati ako igraš standardnim tempom.

Ako uhvatiš vremena skini si PS2 emulator i završi je,igra je fantastična.

Parasite Eve 2 je sličniji RE-u nego jedinica definitivno,jedinica mi je bila OK jer nisam bio dovoljno star da razumijem RPG mehanike.

Kuon sam baš išao vidjeti i vuče mi jako na Fatal Frame po nekim stvarima iako mi se čini da ima svoj stil.

Joj,RE2 Remake nemoj nikako preskočiti ako je moguće.Igra je vrhunska,kad uhvatiš vremena probaj joj dati priliku.RE3 Remake je sličan,ali je više akcijski iako ga mnogi pljuju jer je ''prekratak'',ali nije ni originalan RE3 duži.Meni je glavni problem što su izbacili neke lokacije iz originalne trojke,ali je igra stvarno super iako ne na razini RE2 Remakea.

 

 

Evo,stigle su recenzije na Metacriticu za Resident Evil Village:

Trenutni Metascore je 84

 

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/resident-evil-village/critic-reviews?dist=positive

 

Lovac čet 6.5.2021 01:20

Ovih dan i pol dok čekamo Village, taman odigrate The Evil Within 2. Jako topla preporuka, igra crpi dosta inspiracije iz Silent Hilla i meni neusporedivo bolja od prvog dijela.

Za Village sam skeptik dok ne odigram jer više reviewera veli da ima odličan početak, ali da igra u drugoj polovici i pogotovo prema kraju postaoje gotovo Call of Duty količinom napucavanja. Isto tako lakša je od RE7 pa nije na odmet malo nabrijati difficulty ;)

SamoPitam3 čet 6.5.2021 01:26

Vidjeti cemo. Kako sam vidio i nije nesto zahtjevno. Stara 1060/3 raga vrti na oko 60fps na 1080p i ne izgleda to nimalo lose. Malo je skresano, ali ne puno. Tako da se moze igrati koga zanima... U ovom vremenu ludih cijena grafickih.

Jurassic Park čet 6.5.2021 02:42
Lovac kaže...

Ovih dan i pol dok čekamo Village, taman odigrate The Evil Within 2. Jako topla preporuka, igra crpi dosta inspiracije iz Silent Hilla i meni neusporedivo bolja od prvog dijela.

Za Village sam skeptik dok ne odigram jer više reviewera veli da ima odličan početak, ali da igra u drugoj polovici i pogotovo prema kraju postaoje gotovo Call of Duty količinom napucavanja. Isto tako lakša je od RE7 pa nije na odmet malo nabrijati difficulty ;)

 The Evil Within je napravio tvorac Resident Evila Shinji Mikami,tako da ima jako puno referenca na Resident Evil,samo upoznavanje neprijatelja je homage na prvi susret sa prvim zombijem u RE-u.

Inače kažu da je igra slična kao Slient Hill i RE4,ali da nakon nekog vremena krene svojim unikatnim putem.

 

Village će biti dobra igra,ne najbolji RE definitivno,ali meni je najbitnija priča u ovom djelu,a kažu na na recenzijama s nižim ocjenama da priča nije nešto.

Inače ja znam kako će igra završiti,nažalost zbog meni znanog razloga htio sam vidjeti nešto što me jako dugo mučilo od prvog trailera,pa sam išao čitati leakove koji su hakeri pustili nakon što Capcom nije platio da to ne objave.

Ja inače nikad,ali nikad ne gledam bilokakve spoilere ili leakove,ali ovaj put sam sretan što su procurili baš za ovu igru,ovo mi je bio prvi i zadnji put da sam to napravio,ali je vrijedilo i nije mi ni malo žao.

 

 

BTW ako hoćeš ekstreman izazov završi Resident Evil 3 Remake na Inferno težini.

Kažu da je teži od Dark Soulsa i Sekira i da će ga jako rijetki završiti i uz pomoć infinite rocket launchera i ostalih ''perkova''u new game plus.

Ja sam prešao na ''hardcore'' prije par tjedana,onda ću na Nightmare i onda na Inferno,ali bez infinite RL i bilo kakve pomoći koja nije u samoj igri.

To mi je najbolji serijal,pa ću probati vidjeti da li sam dorastao izazovu.

Dodinho čet 6.5.2021 07:57
Dodinho kaže...

Moram biti iskren, napravio sam preorder, odigrao sam demo i nakon toga sam cancelao preorder. Nešto mi je čudno bilo i nije mi leglo.

 

Pričekat ću punu verziju i vidjet ću recenzije, nadam se da sam u krivu.

 Drago mi je da sam bio u  krivu, barem sudeći po recenzijama!

Dud čet 6.5.2021 10:30

Samo da se ubacim malo, zadnji RE koji sam ja odigrao je bio RE 3 na ps1, ali sam htio spomenuti iz tog vremena Dino crisis 1 i 2. Dvojka mije bila bolja. Nije horor sa zombijima ali ima strašnih trenutaka sa dinosuarima. Pa ako ste zaljubljenici u takve igre isprobajte, ima emulatora i romova za nać po netu.

Jurassic Park čet 6.5.2021 14:30
Santana kaže...

Meni jos uvijek nekak najdrazi RE1 remake sa gamecube (to je ovaj kaj se danas vrti na modernim konzolama i pc-u)

 Jesi igrao Resident Evil 0 (prequel) koji ima isti engine kao RE1 Remake na GC?

RE0 je izašao sam par mjeseci nakon RE1 Remake isto za GC,ali su ga stavili u HD Remastered na moderne konzole i PC.

Santana čet 6.5.2021 15:12
Jurassic Park kaže...
Santana kaže...

Meni jos uvijek nekak najdrazi RE1 remake sa gamecube (to je ovaj kaj se danas vrti na modernim konzolama i pc-u)

 Jesi igrao Resident Evil 0 (prequel) koji ima isti engine kao RE1 Remake na GC?

RE0 je izašao sam par mjeseci nakon RE1 Remake isto za GC,ali su ga stavili u HD Remastered na moderne konzole i PC.

 Ma nisam taj jos moram odigrat :)