PC igre

Resident Evil 2 Remake

Jurassic Park ned 11.11.2018 19:05

Pozdrav svima,

 

vidim da još nitko nije otvorio temu o meni najboljoj igri-Resident Evil 2 Remake.

Igra je prvi put najavljena u 2015. i do E3 ove godine nije bilo nikakvih vijesti o njoj.

Sad se zna datum izlaska 25.1.2019. te će biti na PS4,XBox One,i za PC.

Igra se čini odlično napravljena te ima i nekoliko videa gameplay-a u 4K pa ako želite možete pogledati ovdje:

https://www.youtube.com/watch?v=FwjbxDoN6Tg

 

RE2 će pokretati isti engine koji se zove ''RE Engine''.

Igra izgleda vizualno prekrasno,te vraća serijal korijenima horora.

 

Jako me zanima vaše mišljenje-da li ćete ju kupiti, ''skinuti'' ili je nećete uopće igrati?

 

Lijep pozdrav

 

Jurassic Park ned 11.11.2018 21:05
CroVandal kaže...

To se kupuje samo neznam hocu li za ps4 ili pc uzet ali svakako cu kupiti u sjecanju mi je kao najbolji RE svih vremena i samo zbog toga se uzima

 I ja sam u dilemi između PS4 i PC-ja.Imam OK konfiguraciju,ali mi je sedmica RE-a dosta štekala (frame drop i stuttering),pa ću najvjerojatnije uzeti za PS4,a pošto imam PS4 Pro k tom još bolje.

Meni su originialni Resident Evili (1,2,3,Code Veronica,Remake) najbolje igre,a pogotovo dvojka i trojka koje igram i dan danas.

Mislim da će se Capcomu jako isplatiti što se vraćaju korijenima igre,jer su fanovi sretni,a to naravno znači bolja prodaja.

 

Jurassic Park uto 8.1.2019 01:15

Ako netko želi i ima Xbox može isprobati demo od RE2:Remake koji izlazi 11.1.

Imajte na umu da ako se odlučite isprobati,imate samo 30 minuta i onda ga više nećete moći pokrenuti.

 

PS

pošto sam kupio GTX 1080,odlučio sam ga uzeti za PC.Napravio sam prednaruđžbu preko Steama,i iako igra izlazi 25.1 meni je pisalo da je available Jan 26. kad sam je stavio u ''košaricu'' .

Znate li zašto?

 

Jurassic Park uto 8.1.2019 17:54
Gogy7 kaže...
Hoce li tko prednaruciti? Koju verziju cete igrati? Meni se cini super, svidio mi se i RE7 jer je na tragu legendarne 4ke. Nisam ograo original.

 Ja sam prednaručio standart edition preko Steama.

Koristit će isti engine kao i RE7 (zove se RE Engine).

Četvorka ima više akcije i manje horora nego ovaj.

Ja sam igrao sve glavne nastavke od prvog do zadnje,i ako imalo voliš old school horor survival žanr a nisi igrao originalne,puno propuštaš.

Ako ti smeta grafika u jedinici,možeš skinuti/kupiti Remake od originala,pogotovo HD Remaster koji je izašao na gotovo sve konzole i PC,a pošto je pozadina pre rendirana,grafika je predivna,s tim da su dodali nove elemente i po mnogima je bolji od originala.

PS

ako ti se četvorka svidjela,možda bi trebao probati peticu,jer ima istu mehaniku kao četvoka.Doduše potpuno su izbacili horor iz igre i bazirali je na akciju.O šestici ne trebam ni pričati...

 

Gogy7 uto 8.1.2019 18:17

Ma kod originala mi ne pase kamera, ovdje ce biti kao u RE7, sto mi je super, inace u tom serijalu volim ograničen inventory i craftanje. Jedina horor igra koju sam igrao uz re4 i 7 je Dead space i totalno me oduševila. Pogotovo 1 dio

Jurassic Park uto 8.1.2019 21:21
Gogy7 kaže...
Ma kod originala mi ne pase kamera, ovdje ce biti kao u RE7, sto mi je super, inace u tom serijalu volim ograničen inventory i craftanje. Jedina horor igra koju sam igrao uz re4 i 7 je Dead space i totalno me oduševila. Pogotovo 1 dio

 Ako ti se svidio Dead Space i RE7 a i kamera u RE4,onda vjerujem da će ti se ovo podosta svidjeti.

 

PS

evo kako ja svakih par sati provjeravam novosti,naišao sam na ovo:
https://www.polygon.com/2019/1/8/18173838/resident-evil-2-remake-demo-release-date

Ukratko,ono što sam napisao da je demo samo za Xbox ipak nije točno,Capcom je u zadnji tren odlučio da će biti dostupan i za PS4 i za PC.

Doduše,i dalje će biti ''1 shot'' odnosno imat ćemo samo 30 minuta i onda se demo trajno zaključava.

Što se mene tiče,ovo je super vijest,pogotovo za mene da isprobam novu grafičku.

Gogy7 pet 11.1.2019 11:38

Izašao je demo, objavio sam vec u Playstation temi.
Imate jednu priliku na accountu. Samo pol h. Ako neznate kud ići i sto napraviti u demu umrijeti cete i necete stići prijeći. Pogledajte na YT neki video, ili pogledajte moj Gameplay. Ja sam isao kao muha bez glave i ubili su me i nisam stigao i uopce nisam znao di trebam doci na kraju. Morao sam igrati na drugom accountu. Brisanje savea i offline ne pomaže.
Dojam je odličan, sviđa mi se. Pao je preorder za ps4 i jedva cekam kraj mjeseca.
Btw, demo je tezak, ubiju vas s 3 nasrtaja.

Jurassic Park pet 11.1.2019 20:47

Evo ja sam sad odigrao demo i mogu reći da je sve onako kako sam očekivao,znači odlično.

Zna li netko da li će puna verzija igre doći u isto vrijeme kao i demo (u 19:00h 25.1.)?

PS

kad sam gledao razne youtubere koji igraju,mislio sam da je nišanjenje jako teško kao i igra,ali sam se ugodno iznenadio.

Igra je balansirane težine a nišanjenje je puno lakše nego što sam mislio a igrao sa na PS4 kontroleru.

 

 

Colossus7 uto 15.1.2019 04:51

Evo koga zanima pogledati Resident Evil 2 One Shot Demo na PCu odigrano sa mišem i tipkovicom na max settings u  DX12 modu (koji se u demo verziji inače ruši preporucuje se DX11 samo) u dosta boljoj video kvaliteti (stavio sam do 1440p video) nego što ih je većina gaming kanala stavila sve nešto mutno i loše snimljeno, vrte se pogubljeni po Police stationu ko njubare, a i igra je dosta mračna i nezahvalna za snimati. Pa evo koga veseli uživajte u malo boljoj demo prezentaciji, trudio sam se u tih pol sata što je dozvoljeno proletiti kroz sve mehanike i settingse igre koje demo nudi  :)

 

Ima li fanova orginala triologije iz 90tih ili sam izumirući dinosaur? :P

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LY163yb1glE

Jack Sparrow uto 15.1.2019 11:51

Igra odlično radi, odlično izgleda i dobar je gameplay. Mislio sam da će previše izmjeniti lokacije i da će kamera napraviti igru prelaganom, ali ispalo je sve odlično. Lokacije su redizajnirane na bolje, a mračna tema daje igri feeling horrora.

Jedina mana mi što zombači ne padaju iz jednog metka u glavu, ali ajde to valjda radi balanse i da bude teže

Jurassic Park uto 15.1.2019 12:51
Colossus7 kaže...

Evo koga zanima pogledati Resident Evil 2 One Shot Demo na PCu odigrano sa mišem i tipkovicom na max settings u  DX12 modu (koji se u demo verziji inače ruši preporucuje se DX11 samo) u dosta boljoj video kvaliteti (stavio sam do 1440p video) nego što ih je većina gaming kanala stavila sve nešto mutno i loše snimljeno, vrte se pogubljeni po Police stationu ko njubare, a i igra je dosta mračna i nezahvalna za snimati. Pa evo koga veseli uživajte u malo boljoj demo prezentaciji, trudio sam se u tih pol sata što je dozvoljeno proletiti kroz sve mehanike i settingse igre koje demo nudi  :)

 

Ima li fanova orginala triologije iz 90tih ili sam izumirući dinosaur? :P

 

 

 https://www.youtube.com/watch?v=LY163yb1glE

 

 Što se mene tiče,originalna trilogija (i Code Veronica X)su mi najbolje igre,pogotovo trojka i dvojka.Ima nešto u tim starim Resident Evilima što današnje igre nemaju,iako su mnogima zastarjeli,meni su i dalje najbolji.

 

Colossus7 uto 15.1.2019 20:14
Jack Sparrow kaže...

Igra odlično radi, odlično izgleda i dobar je gameplay. Mislio sam da će previše izmjeniti lokacije i da će kamera napraviti igru prelaganom, ali ispalo je sve odlično. Lokacije su redizajnirane na bolje, a mračna tema daje igri feeling horrora.

Jedina mana mi što zombači ne padaju iz jednog metka u glavu, ali ajde to valjda radi balanse i da bude teže

 Ako me sjećanje dobro služi, ovo u demo verziji s obzirom na promjenu perspektive i evoluciju igara od 90tih ustvari još daje puno više municije i health itema nego što su to davali orginali. Čak i onaj nedavni Resident Evil 1 remake na hard težini mi je bio wtf, previše svega usporedbo sa orginalom, štekao sve živo misliš trebat će ti, igru sam završio krcat health itema i municije :)

 

U orginalima si bio sretan ko malo dijete kad bi u nekim segmentima dobio par metaka sačme, ili 7 metaka za handgun, grenade launcher ammo se čuvao isključivo za boss fajtove inače bi posisao game over i morao se vraćati na stare save game pointe ako si bio dovoljno pedantan da tako snimaš. U dosta dijelova starih rezija si morao ustvari bježati od monstera i kalkulirati šta ćeš i kako ćeš. Inventory slotovi su također bili puno više ograničeni u slotovima, pa ako si krivo isplanirao furanje itema, ajde sad se vrati frende nazad kroz sobe pune monstera a municije ni za lijeka.

 

Ovo sad je dobar spoj akcije i starog rezija, ali ni blizu hardcore kao što je nekad bilo.

 

E da sjeća li se tko ograničenih ribbona koje si morao naći u igri da bi uopće mogao sačuvati progres u igri i to isključivo na danim pozicijama? ^^

 

Znam kad izađe odmah sve na high difficulty i cirkus može početi.

fila2208 sri 16.1.2019 21:51

Sve je olakšano i razvdonjeno da se ne bi netko uvrijedio što je glup i nesposban igru preći nego sve mora u jednom sjedenju iz prve da se njegov krhki gamerski ego ne bi ispuhao.

 

Bit će resi dobra igra none the less

Paolo Maldini pet 18.1.2019 08:54
fila2208 kaže...

Sve je olakšano i razvdonjeno da se ne bi netko uvrijedio što je glup i nesposban igru preći nego sve mora u jednom sjedenju iz prve da se njegov krhki gamerski ego ne bi ispuhao.

 

Bit će resi dobra igra none the less

 Igram RE1 prvi put, ovu HD verziju. Ovo je baš old school igra, od dizajna levela, načina snimanja pozicije, težine. Malo konfuzno nakon ovih modernih igara koje vode igrača za ruku.

_itsmoriarty sri 23.1.2019 16:49
Gogy7 kaže...
De pojasni. Kakav mail kakav kod.. preordero sam igru i nez ni sto dobijem ni kad. Danas poslana igra.

 pa sad sve zavisi kako je kod tebe. 

 

ja sam kupio u jednom ducanu preko weba i poslali su mi email da se zahvaljuju na prednarudzbi i daju mi dva dlc keya :) 

 

mozda ces ti dobiti u kutiji od igre ne znam, 

Colossus7 sri 23.1.2019 20:30

Rezident Evil 2 Kao meni jednu od najdražih igara djetinjstva, nisam nikada mislio da ću dočekati dan da će izaći remake i to dobar, da sam napokon uzbuđen da odigram neku igru, to dugo nisam doživio.

 

Jest da mi je upload brzina neta užaš dok ne dodje optika, planiram snimiti high quality 2K walkthrough oba scenarija (Leon-Claire), i strpat na youtube, jer svi videos koje sam gledao do sad su kvalitetom i gameplay skillom živi užas. Inače ne stavljam skoro nikakve videos na tube, sad jebe mi se makar imao 0 pogleda. Ovo se gušta iz ljubavi.

 

Već sam si danas u Davinci Resolve skucao mini intro za misije:

 

https://www.youtube.com/watch?v=PE5U3BOiTI4&feature=youtu.be

 

Gogy7 sri 23.1.2019 20:45

Tako sam ja ucinio sa Spyrom. Snimit cu i stavit na yt pa makar bilo 0 pogleda cisto za uspomenu i eto dogurao na 800 pogleda u mj dana. :)
Nisam igrao original re2 zbog one kamere tako da jedva čekam da stigne igra. Nazalost cekat cu jos tjedan dana jer mi dolazi iz uk.