PC igre

Red Dead Redemption 2

Rhodin sri 9.10.2019 12:25

Ovaj put Steam kasni barem mjesec dana u releasu sa ostalima, što mi je drago jer su peškonje i neka propadnu nek ih kupi Epic Games za godinu dana, ja sretan.

Ako to znači da ću zadržat game library, super, ako ne, nije pretjerana cijena (iako sam puno uložio u igre na Steamu) - 40% uzimaju developerima za objavu na Steamu, s toga je razumljivo da se dešava ovo da Steam kasni, da prvo poberu vrhnje i preordere na platformama gdje će dić pare, a onda kasnije ok, ionako su prva 3 tjedna svima više-manje presudni da li igra uspije ili ne, ko bude čekao na Steam, večina ljudi neće.

 

Što se tiče same igre, release je manje od 10 dana, danas bi trebale biti službene specifikacije, nadam se da će mi raditi dobro (ne ultra već high), pa da i ja mogu taj simulator jahanja odigrat ;)

 

Bio sam nabrijan na igru kad je dolazila na PS4, bilo mi je žao što nije bilo releasea na PC istovremenog, ili sa malim zakašnjenjem. GTA5 sam kupio u preorderu, kasnije se razičarao, igrao sam ju 15ak sati i presto (SA sam prešo 2-3 puta i nisam mogao stat igrat). Stoga ću malo manjim entuzijazmom pristupit ovoj igri, imam osjećaj da će biti slično. Nekad sjedne, nekad ne, ko će ga znati.

spoonman039 sri 9.10.2019 22:28
Wolf88 kaže...

Baš gledam preko ruskog VPN dvije edicije Ultimet i special.

Ultimet kada se preračunan u kune 345kn, dok je special 261 kn.

cijene variraju od države do države?

baš me zanima kako ih zavarat, social club mi je podešen na hrvatsku.

spoonman039 čet 10.10.2019 10:47
njuskac kaže...

Pise cijena samo za special i ultimate, gdje je cijena za standard edition?

 nema više standard editiona, nego imaju tu promo akciju da je special po cijeni standarda, a ultimate po cijeni speciala.

ali realno nije, malo je skuplji, objasnio sam gore

Čitatelj čet 10.10.2019 11:08

Cim igra ima vise od jedne verzije, dakle raskomadana na "bonuse",

gdje igraci koji kupe slabiju verziju, ne mogu uzivati u cjelokupnoj igri,

to odmah u startu ne kupujem - isto zato sam odustao od kupnje od

VtM:BL2.

 

Tako da, radit ce gusarenje, dok ne spoje sve u jednu igru, jer mrzi me

kupovanje kriske kolaca po cijeni torte.

JozoBozo121 čet 10.10.2019 11:19
Čitatelj kaže...

Cim igra ima vise od jedne verzije, dakle raskomadana na "bonuse",

gdje igraci koji kupe slabiju verziju, ne mogu uzivati u cjelokupnoj igri,

to odmah u startu ne kupujem - isto zato sam odustao od kupnje od

VtM:BL2.

 

Tako da, radit ce gusarenje, dok ne spoje sve u jednu igru, jer mrzi me

kupovanje kriske kolaca po cijeni torte.

 Single player će i dalje biti vrhunski, ali pravi hit će biti RedM mod za online gdje će biti prava vrijednost. 

njuskac čet 10.10.2019 12:27
spoonman039 kaže...
njuskac kaže...

Pise cijena samo za special i ultimate, gdje je cijena za standard edition?

 nema više standard editiona, nego imaju tu promo akciju da je special po cijeni standarda, a ultimate po cijeni speciala.

ali realno nije, malo je skuplji, objasnio sam gore

 ima standard u drugim ducanima, ne znam zasto stavljaju te nepotrebne speciale ,60 eura za igru staru godinu dana ???ne kuzim

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-red-dead-redemption-2-cd-key-compare-prices/

spoonman039 čet 10.10.2019 12:57
njuskac kaže...
spoonman039 kaže...
njuskac kaže...

Pise cijena samo za special i ultimate, gdje je cijena za standard edition?

 nema više standard editiona, nego imaju tu promo akciju da je special po cijeni standarda, a ultimate po cijeni speciala.

ali realno nije, malo je skuplji, objasnio sam gore

 ima standard u drugim ducanima, ne znam zasto stavljaju te nepotrebne speciale ,60 eura za igru staru godinu dana ???ne kuzim

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-red-dead-redemption-2-cd-key-compare-prices/

 to je samo za konzole, za pc nema standarda. nema ni diskova već je isključivo download.

 

R* je svjestan da bi modderi lako ubacili te file-ove i na taj način besplatno upgradeali sa standarda na special, zato ne prodaju standard za pc.

isti razlog zašto novi sadržaj odmah ubacuju u pc verziju, a nije u obliku dlc-a.

slažem se da je 60€ puno, jer je standard u americi prošle godine bio 60$. ali izvlači ih šta poklanjaju 2 igre..

BeLLicus čet 10.10.2019 14:37
Čitatelj kaže...

Cim igra ima vise od jedne verzije, dakle raskomadana na "bonuse",

gdje igraci koji kupe slabiju verziju, ne mogu uzivati u cjelokupnoj igri,

to odmah u startu ne kupujem - isto zato sam odustao od kupnje od

VtM:BL2.

 

Tako da, radit ce gusarenje, dok ne spoje sve u jednu igru, jer mrzi me

kupovanje kriske kolaca po cijeni torte.

 Igra ima Special i Ultimate edition, Special košta 60 eura i sa tim dijelom dobiješ sve potrebno sa singleplayer, ultimate edition je nebitan kao što si i sam rekao ne igraš multiplayer u takvim igrama, tako da ne vidim gdje je problem...

njuskac čet 10.10.2019 14:58
spoonman039 kaže...
njuskac kaže...
spoonman039 kaže...
njuskac kaže...

Pise cijena samo za special i ultimate, gdje je cijena za standard edition?

 nema više standard editiona, nego imaju tu promo akciju da je special po cijeni standarda, a ultimate po cijeni speciala.

ali realno nije, malo je skuplji, objasnio sam gore

 ima standard u drugim ducanima, ne znam zasto stavljaju te nepotrebne speciale ,60 eura za igru staru godinu dana ???ne kuzim

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-red-dead-redemption-2-cd-key-compare-prices/

 to je samo za konzole, za pc nema standarda. nema ni diskova već je isključivo download.

 

R* je svjestan da bi modderi lako ubacili te file-ove i na taj način besplatno upgradeali sa standarda na special, zato ne prodaju standard za pc.

isti razlog zašto novi sadržaj odmah ubacuju u pc verziju, a nije u obliku dlc-a.

slažem se da je 60€ puno, jer je standard u americi prošle godine bio 60$. ali izvlači ih šta poklanjaju 2 igre..

 ima standarda za pc dao sam ti link.

Rhodin čet 10.10.2019 17:36

Nema standard za PC to su "I.O.U" verzije igre, nisu službeno objavljene i to su keyevi koji će biti dostupni "jednom kad igra izađe".

Jedini "preorder" je preko Rockstarove stranice, i jedine službeno dostupne igre su u preorderu "special" i "ultimate" .

Bonus preordera je što će se za cijenu 60€ dobit "Special" verzija koja ima minorne bonuse, a za cijenu "special" od 80€ se dobije "ultimate" sa dodantnim bonusima.

 

Kad igra zađe, vjerojatno će biti dostupna i "standard" verzija, koja će tada koštat 60€, a ostale 2 će poskupit 20€ svaka.

 

Igre sa linka koji postate sa allkeyshop i sličnih stranica su "pretpostavka" da će izić standard key po cijeni od 60€ , da je njima na "wholesale" cijena oko 45€ i da ju mogu nudit od 52-55€ - ako se to ne desi vratit će novac, a ako dođe nova standard po 50€ neće vratit razliku.

 

60€ vam kupuje "special" igru, preload (pretpostavljam da će ga biti) , minor ingame bonuse bez kojih se može živjet (konja druge boje ili odjeću koja u igri nije dobavljiva, ali definitivno ne najbolju u igri već neki early game bonus) i nešto sitno multiplayer valute, plus 2 dodatne stare igre, a izbor nije loš.

 

Nakon releasea će "special" vjerojatno bit tih 20€ skuplja.

 

EDIT:

i da, ova igra košta isto ko release verzija prošle godine jer sadrži "sve DLCove koji se totalno ne moraju dodatno kupovat za PC i ima riješene bugove"

vrinho čet 10.10.2019 18:46

Do 22.10 prek Rockstar Launchera a da se svi dodaci dobiju, poslije tog datuma se preorda igra ali bez dodataka i ne uz popust kao sada koliko sam shvatio. Od 23.10 počinje preorder sa ostalih servisa kao Epic, HumbleStore, Gamestop.

ArielRobben pet 11.10.2019 07:28

Na PC? Ja osobno znam da je COD Black Ops III bio nakon svih DLC-ova nekih 100 GB ako ne i par GB vise, Shadow of Mordor je s high res packom bio oko 100 GB takoder, Infinite Warfare s ukljucenim MW Remasterom ti je bio 130 GB, Forza Motorsport 7 base je 95 GB i s DLC-ovima raste na 122 GB.

 

Na konzolama ih imas dosta takoder, recimo jedan Gran Turismo Sport sa svim trenutnim updateima ti roka 100+ GB.