dado80 sri 8.7.2020 08:07

Dakle “pao” je novi stroj koji može vrtiti gotovo sve pa pošto sam rts “freak” može preporuka dobre igre tog žanra. Znači nešto novo ove godine, a da je dobro..starcraft, age II definitive edition, coh i slično ne bi jer bi želio iskoristiti sve mogućnosti novog hardvera (uz poštovanje prema navedenim naslovima) 😉

Rocinante2112 sri 8.7.2020 16:33

najbolji RTS svih vremena (a igram se iod 1995te na PC-u) Wargame: Red Dragon
Svi ostali naspram tog su mali i beznacajni. Jedino šta ima steep learning curve a nekima se nesvidja sto jedinice mogu promašit...nije rock paper scissors nikako.

Debelo najjaci RTS i najveceg scalea.

Rocinante2112 čet 9.7.2020 20:10
Prte kaže...

Ja recimo peglam Close Combat. Al to je više RTT (real time-tactics) nego RTS. Nema građenja baza, skupljanja resursa, štancanja jedinica... Što dobiješ s tim igraš

 WG ista stvar. Imaš što si uneso i pozvo na combat. macromanagmenet kao takav ne postoji.
I ne fali mi ...

Rocinante2112 pet 10.7.2020 09:48
dado80 kaže...
Od svega navedenog za oko mi je zapeo steel division2 i total war three kingdoms

 Steel division je od istog deva kao i WG. Po meni losiji proizvod al ima ekipe što ga pegla...

Promijenili su mehanike malo i jebg

 

Rhodin pon 20.7.2020 10:44

Settlersi imaju rat, ili barem obranu, ali meni se sviđaju. Doduše sličan koncept ima i Black and White koji mi je žao što do danas nije bilo ozbiljnog remakea ili kvalitetnog nastavka. Ima nešto u tome kad si bog i imaš avatara i klepaš se sa drugima.

 

Dungeon Keeper i moderniji nastavci ili remakeovi, također cool konecpt sa sličnom idejom, amo si negativac

 

RTS imaš klasike poput HomeWorld, Starcraft 1 i 2, Warcraft 2 i 3 (da, čak i danas oba naslova imaju svoje sljedbenike), Total War za malo drugačiji koncept jer je TBS i RTS u jednom.

dado80 pon 20.7.2020 20:14

Sve navedeno je točno, fun sam rts-a pa sve to znam..zadnji rts koji munje bio gušt igrat je coh i od tada zbog manjka “snage” u lapu nisam ništa igrao zato sam i postavio pitanje što danas vrijedi odigrat. Evo trenutno desperadose igram i iako je rtt dobar je 😉 Čeka se naravno age 4