Cryogenic sri 30.11.2022 02:50

Zasad puno bolje od force horajzn, auti ne lete po cesti kao da su na ledu , ajd bar to, ali malo iritira sta svaki zavoj koji se skrene auto počne driftat, pa ga se mora ispravljat,  vidi se da je dosta arkadno i više manje napravljeno za teenagerse uz trap rap mjuzik. Onak, nit smrdi nit miriše. Na 2k, medium high detalji uz dlss quality, 3070 povuče do 120 fps'a večinu vremena, bez dlss'a 60-90, bez dlss'a igra puno bolje izgleda.

andi.cro sri 30.11.2022 14:20
Cryogenic kaže...

Zasad puno bolje od force horajzn,auti ne lete po cesti kao da su na ledu , ajd bar to, ali malo iritira sta svaki zavoj koji se skrene auto počne driftat, pa ga se mora ispravljat,  vidi se da je dosta arkadno i više manje napravljeno za teenagerse uz trap rap mjuzik. Onak, nit smrdi nit miriše. Na 2k, medium high detalji uz dlss quality, 3070 povuče do 120 fps'a večinu vremena, bez dlss'a 60-90, bez dlss'a igra puno bolje izgleda.

1.  Pa normalno kad je igra arkada ko i svaki prijašnji NFS a Forza ide više prema sim-u 

 

2.  Može se podesiti to da ne drifta

Cryogenic sri 30.11.2022 17:10
Arnold Šrafncinger kaže...

Koliko puta je ponovio to da auti klize u Forzi.

 

Nauci vozit normalnu igru, NFS je teska arkadetina koju moze vozit i dijete. 

 Jel se smiju prokomentirat nove igre ili usporedit sa nekom drugom, ili nesmijem Herr Arnold? Tebi je forza normalna igra? Lošiju igru te tematike nisam igrao od forze. Nfs i Tdu2 neusporedivo imaju bolju kontrolu auta. Al pošto je igra eye candy naravno da si zagrizao.   A i neznam čemu potreba da diktiraš nekome šta treba radit/učit/igrat? Koji si ti K ovdje ili nekome. Da malo prosurfaš skonto bi da nisam jedini koji se žali na developere što se tiče plesanja auta u forzi. I sad ti pametan meni sugeriraš da ja idem naučit novu normalnu igru, opet ponavljam koji si ti K ovdje ili nekom, de frende odjeb je lansiran. Dobro razmisli dal si nekome bitan, osim sebi.

 

https://www.reddit.com/r/forza/comments/mb0wt0/forza_horizon_4_fix_the_horrible_driving_physics/  Igra ti je sranje bez obzira kakav fanboy ti bio.

 

Cryogenic sri 30.11.2022 17:16
andi.cro kaže...
Cryogenic kaže...

Zasad puno bolje od force horajzn,auti ne lete po cesti kao da su na ledu , ajd bar to, ali malo iritira sta svaki zavoj koji se skrene auto počne driftat, pa ga se mora ispravljat,  vidi se da je dosta arkadno i više manje napravljeno za teenagerse uz trap rap mjuzik. Onak, nit smrdi nit miriše. Na 2k, medium high detalji uz dlss quality, 3070 povuče do 120 fps'a večinu vremena, bez dlss'a 60-90, bez dlss'a igra puno bolje izgleda.

1.  Pa normalno kad je igra arkada ko i svaki prijašnji NFS a Forza ide više prema sim-u 

 

2.  Može se podesiti to da ne drifta

Dal je šta normalno ili ne fizika auta je sranje u forci. Forza ide više prema K nego prema simu. U kojoj se još igri auti slično/isto ponašaju kao u forzi?

andi.cro sri 30.11.2022 19:51
Cryogenic kaže...

Dal je šta normalno ili ne fizika auta je sranje u forci. Forza ide više prema K nego prema simu. U kojoj se još igri auti slično/isto ponašaju kao u forzi?

 Ni meni se ne dopada fizika Forze ali opet ja sam stalno igrao NFS franšizu pa je i dosta do navike da mogu ući u oštar zavoj sa 200+ Km/h i ne izletit sa ceste... u tome je Forza ipak puno realnija igra u kojoj moraš dobrano kočit prije zavoja, onako kako bi morao i da si za pravo na cesti.

 

Također se u Forzi može naći dosta dobri tjunsi koji ti mogu uvelike popravit doživljaj ako ne znaš sam dobro istjunirat auto ko i ja naprimjer... kad već spominjem tjuniranje, mislim da je Forza u tom segmentu fulala jer je to za večinu ljudi prekomplicirano a svaka i najmanja postavka ima utjecaj na ponašanje vozila i malo je ljudi koji u detalje sve to kuže i znaju dobro podesiti setup.

 

Također mi u Forzi smeta milijardu raznih zadataka koji se stalno izmova izmišljaju a multiplayer im je nekako bijedan i nemaš volju da trošiš vrijeme tamo jer nema dobar sistem nagrađivanja i pračenja tvojih uspjeha.

Isto su ga zeznuli i sa Ai vozilima koji se ponašaju kao da su u arkadnoj igri i prolaze zavoje dosta brzo a ti trebaš dobrano usporit vozilo da ne zvekneš u zid koji te još i penalizira na nekoliko sekundi usporavanjem automobila, to mi tako ide na živce i skroz sam bio izgubio volju za natjecanjem u Forzi.

 

Arnold Šrafncinger sri 30.11.2022 20:33
Cryogenic kaže...
Arnold Šrafncinger kaže...

Koliko puta je ponovio to da auti klize u Forzi.

 

Nauci vozit normalnu igru, NFS je teska arkadetina koju moze vozit i dijete. 

 Jel se smiju prokomentirat nove igre ili usporedit sa nekom drugom, ili nesmijem Herr Arnold? Tebi je forza normalna igra? Lošiju igru te tematike nisam igrao od forze. Nfs i Tdu2 neusporedivo imaju bolju kontrolu auta. Al pošto je igra eye candy naravno da si zagrizao.   A i neznam čemu potreba da diktiraš nekome šta treba radit/učit/igrat? Koji si ti K ovdje ili nekome. Da malo prosurfaš skonto bi da nisam jedini koji se žali na developere što se tiče plesanja auta u forzi. I sad ti pametan meni sugeriraš da ja idem naučit novu normalnu igru, opet ponavljam koji si ti K ovdje ili nekom, de frende odjeb je lansiran. Dobro razmisli dal si nekome bitan, osim sebi.

 

https://www.reddit.com/r/forza/comments/mb0wt0/forza_horizon_4_fix_the_horrible_driving_physics/  Igra ti je sranje bez obzira kakav fanboy ti bio.

 

Nauci vozit. Tamo moras planirat skretanja i kocenja, nije to NFS da pustis gas, a auto sam drifta u corner ili stane u roku sekund cim stisnes kocnicu. Naravno da ti je srot kad si naucio da igra vozi za tebe. Btw. jel vi klinci danas znate ikakvu raspravu vodit bez "fanboy"?

 

Anyways da ne offtopicarim vise i ne odgovaram ovim cvilidretama.

 

NFS Unbound me ugodno iznenadio, fakat ugodno, vrhunski se zabavljam. Ovo je bez konkurencije najbolji NFS unazad 10 godina. Sve mi je top, cak i efekti daju sarm, igra ima svoj identitet i unique je. Cak ni likovi, dijalozi, cut scenes nisu cringe. Uradeno vrhunski, cijeli taj art style i pravac art stylea savrseno funkcionira 

andi.cro sri 30.11.2022 22:51
x18x05x kaže...

Ajmo o igri a ne tko ima većeg..

Gledam,učim,pokušavam pohvatat dinamiku,redosljed i način progresa gledajuči youtubere koji imaju Palace Edition (AR12, BlackPanthaa, Militia Gaming...) i učim šta je šta, kako treba ovo-ono... 

 

Kolko sam vidio i shvatio... ima stvari koje mi se ne dopadaju:

 

1. Očito Cartoonski efekti i opčenito taj anime style u cijeloj igri mi nije sjeo a ne možeš to isključit

2. Ludi koje moraš gazit i pregršt prepreka koje moraš razbijat dok se utrkuješ a ne znaš jel nešto čvrsto ili se može razbit...nekak je "too much" svega i svačega na cesti pa te često zna zbunit dok voziš

3. Meniji su nekak natrpani svim i svačim sa dosta informacija, svakakve ikonice koje označavaju kaj ti ja znam šta, stalno te bombardiraju sa utrkama a između te i policija ganja...ono nemreš udahnut!

4. Premalo love zarađuješ po utrci i brijem da će mi trebat 3mj. da skupim dovoljno love da otključam,kupim i nadogradim najbolja vozila!

 

Gledajuči one youtubere, oni to rade tako brzo, vamo-tamo, ovo-ono... ne skužim šta, kako i zašto baš to šta izabiru...

Ono...igra je u 5 brzini konstantno!

 

Eto... moji dojmovi gledanja drugih koji imaju Palace Edition... nadam se da će mi biti jasnije i lakše kad ju i osobno zaigram... da ću brzo uspjet skužit i pohvatat sve kaj treba jer za sada mi je igra dosta zbunjujuća 

Možda netko napravi neki TUT sa detaljnom analizom sta znači šta i redosljed koji bi trebali pratiti za najbrže napredovanje!

mariclius čet 1.12.2022 00:48

Igrao satima, malo pc malo ps5. Ea play.
U zadnje vrijeme sam zabrijao na sve nfs igre. Imam ih 7,8 instaliranih. Baš mi se heat nekako nije svidio zbog mape, a ovo mi je u unbound baš slično. Nekako generički sve to izgleda. Većinom u tim racing igrama nigdje žive duše, a sad ti se u unbound ljudi šeću po cesti.
Očito je do mene, ali ovo mi ne nekako odudara od nfs. Možda je do tih efekata koji mi i ne smetaju u biti koliko sam mislio da hoće. Opet, čim sam igrao toliko znači da mi je zanimljiva. U nekim trenucima mi izgleda kao one igre track mania, pogotovo kad upališ nitro uz sve te efekte.
Šteta što se ne zove speed effects😆

Cryogenic čet 1.12.2022 02:30

Nakon odigranih sad par sati igra je definitivno grind, potrošiš li novce moraš odvozit iste utrke da bi došao do novaca. Svaki upgrade košta, ako hočeš ljepši bodykit ajmo odvozit jedno 5 istih utrka da bi skupio $15000 za ljepši bodykit ili bilo šta drugo. I sve je ultra skupo, od auta do dijelova. Ne zaradi se puno od utrka i igra forsira na grind. Sve nadogradnje su stvarno eye candy, izgledaju opako, nemam riječi. Konstantna vožnja garaža <> utrke zna dosaditi, nedo bog da zaboraviš upgrade, dođeš do utrke i kaže ti moraš nazad u garažu napravit upgrade, nazad odvozit u garažu, napravit upgrade, i nazad vožnja do utrka. Napor. Dodaj tu još dosadnu murju koju nemožeš izbjeć i splasne volja za igranjem. Šteta što mapa nema fast travel, igra bez fast travela postaje više napor nego uživanje. Ko zna, možda implementiraju in near future. Igra definitivno ne vrijedi kolko traže za nju, a to je skoro pol bubrega.

x18x05x čet 1.12.2022 07:43

Moj način je prvo istraživanje mape. Street Art, Jumps, Billboards I slično. Na tome se zarade pare a ujedno si to našao te prešao što možeš sa autom koji imaš. Story samo dio po dio, ne trebam sve u jednom danu. 

Arnold Šrafncinger čet 1.12.2022 11:53

Radite challenges i misije dostavljanja auta, kupite grafite po gradu, rusite brzinske zadatke kad nabrijete auto, tako cete doc lako do vece love. Kad dodete do takeovers tu se fina para moze pokupit. Imate misije uvijek kad stisnete na mapu, pisat ce vam u cosku uradi 5 burnouta, 5 puta koristite burst nitro tokom trke itd. Bas mi je super kaj se mora grindat za stvari, malo mi je dosadno kaj ti igre kao Forza sve daju na pladnju. A tek mi je drago kaj se ne moze kroz sve proc autom, trebam neka doza ukusa, a ne da kao s tenkom proletim kroz stabla, ograde, zidove.

mariclius pet 2.12.2022 18:17

Ja sam bio požurio story kao zbog tih 10 sati probe na ea play.
Onda pročitao tvoj post i rekoh baš da probam tako. Sada pomalo i uživam u igri.
Riješavam sve to sporedno i vozim se po cijeloj karti.
Igrama mi je odlična.
Grafika na ps5 je top. Pomalo nadograđujem auto i ne žurim za kupiti neki bolji.
Sad samo se strpiti za neko sniženje na ps5.
Pored svih igri vožnje ova me baš uzela da jedva čekam da upalim i igram.

x18x05x pet 2.12.2022 19:45
mariclius kaže...
Ja sam bio požurio story kao zbog tih 10 sati probe na ea play.
Onda pročitao tvoj post i rekoh baš da probam tako. Sada pomalo i uživam u igri.
Riješavam sve to sporedno i vozim se po cijeloj karti.
Igrama mi je odlična.
Grafika na ps5 je top. Pomalo nadograđujem auto i ne žurim za kupiti neki bolji.
Sad samo se strpiti za neko sniženje na ps5.
Pored svih igri vožnje ova me baš uzela da jedva čekam da upalim i igram.

 Igra će biti tu jako dugo, tako da nema žurbe. I meni se sviđa igra, prelazim dio po dio.

andi.cro sub 3.12.2022 02:20
x18x05x kaže...
andi.cro kaže...

Before you Grind

 

link

 

 Nije ništa rekao pametno. Story single nije povezano sa online, to se znalo od prije. 

 Pa mučiš se danima u singlu, grindaš, skupljaš, kupuješ, nadograđuješ... i kad postigneš neku određenu razinu ozbiljnosti i kompetitivnosti da bi mogao otići u Online i biti konkurentan u utrkama sa drugima a kad ono ŠTANGA!!!
Nemaš ništa 

 

Pa kako onda igrati na pametan način ovu igru a da ne trošiš bezveze svoje vrijeme?

Krajnji cilj je valjda biti Online i razvaljivat utrke sa drugima u najboljim autima,  kaj ne?

Cryogenic sub 3.12.2022 03:49
andi.cro kaže...

 Pa mučiš se danima u singlu, grindaš, skupljaš, kupuješ, nadograđuješ... i kad postigneš neku određenu razinu ozbiljnosti i kompetitivnosti da bi mogao otići u Online i biti konkurentan u utrkama sa drugima a kad ono ŠTANGA!!!
Nemaš ništa 

 

Pa kako onda igrati na pametan način ovu igru a da ne trošiš bezveze svoje vrijeme?

Krajnji cilj je valjda biti Online i razvaljivat utrke sa drugima u najboljim autima,  kaj ne?

 Ja sam bacio par utrka online, dobiješ jače aute za utrke, one koje host ili igra izabere, večinom se dobiju top tier auti. Jednom sam drajval poznati nfs BMW M3 2006, plavo siva kombinacija, auto leti, ali lako i izleti ako se ne pazi.

x18x05x sub 3.12.2022 08:58
andi.cro kaže...
x18x05x kaže...
andi.cro kaže...

Before you Grind

 

link

 

 Nije ništa rekao pametno. Story single nije povezano sa online, to se znalo od prije. 

 Pa mučiš se danima u singlu, grindaš, skupljaš, kupuješ, nadograđuješ... i kad postigneš neku određenu razinu ozbiljnosti i kompetitivnosti da bi mogao otići u Online i biti konkurentan u utrkama sa drugima a kad ono ŠTANGA!!!
Nemaš ništa 

 

Pa kako onda igrati na pametan način ovu igru a da ne trošiš bezveze svoje vrijeme?

Krajnji cilj je valjda biti Online i razvaljivat utrke sa drugima u najboljim autima,  kaj ne?

 Baš zato što to nije povezano je to tako. Valjda se podrazumijeva. Sve što online napraviš nemoš prenijeti u Single. Tako da taj video stvarno nema veze sa vezom.

Jer kad odeš Online znaš zašto si otišao tamo, uvijek bude neko za utrkivanje i praviš novu karijeru.