Ostale hardverske teme

Krama PC gaming? (i3 s integriranom grafuljom)

ZovemseZoranidolazimizRijeke čet 19.11.2020 19:59

Pozdrav,

 

nemam nikakav gaming laptop, imam i3 8000 serije s integriranom grafičkom i 8gb rama. Služi me prilično dobro za filmove, mailove, neke manje nezahtjevne poslove.

 

Volim tu i tamo odigrati koju igru, nažalost to je sve više postala nemoguća misija, osim za neke skroz Indie igre (ali da budem iskren, ne volim ih baš).

Zanima me koje su mi sve mogućnosti za igranje? Imate li preporuke nekih starijih naslova (recimo one iz doba kad je izašao PS2, početak 2000-e godine)?

 

Probao sam emulatore, radi dobro sve NES, SNES, Sega ... PS1. PS2 i PS3 nemoguće za emulirati na mom stroju. Žao mi je radi PS2 jer mi se te igre nekako najviše sviđaju. PS1 je onak, malo bezveze, a za NES i SNES (iako su to konzole moje mladosti) više stvarno nemam živaca, izgubile su svu draž.

 

Od novijih naslova lakših za izvođenje sve mi je bezveze (počevši od LOL-a i Rocket Leaguea do stardrew walley i kojekakvih uberteških indie platformera).

 

ihush čet 19.11.2020 21:17

jednostavno potražiš igre do recimo odokativno 2010te.. i radit će glatko uz problem da neće ako nema update-patcha za driver-vga-audio + ostale postavke kao i instlirati dx90c.. itd.

emulatori i sl su overkil + razlika u generaciji jer bi trebao noviji koji traži jednao kao i sam gaming .. a stari soft te vrste nema šanse (2%) za normalan rad pod novim osom.. 

alterantivno skineš npr gameonlinux medij i bootaš.. nema ga već +5 god.. iz vremena dvd-a (prije usb) pa je vjerojanto zamrla distra-live. .. evo je, može i supergamer i sl. ali sve je na isti kalup + zamrlo.

fer-de-lance pet 20.11.2020 20:57
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Probao sam emulatore, radi dobro sve NES, SNES, Sega ... PS1. PS2 i PS3 nemoguće za emulirati na mom stroju. Žao mi je radi PS2 jer mi se te igre nekako najviše sviđaju. PS1 je onak, malo bezveze, a za NES i SNES (iako su to konzole moje mladosti) više stvarno nemam živaca, izgubile su svu draž.

 Očito nekaj krivo radiš, PS1 emuliraš bez beda s ogromnim FPS-om (premda je većina PSX emulatora smeće, odnosno kak god ih poštelaš zajebavaju), a i PS2 emuliraš bez bed 90% igara na 60 FPS uz malo poštelavanja.

PS3 li-la, neke igre možeš emulirat na 30 FPS, ali većinu zaboravi.