movie pon 27.9.2021 21:18
Vladitor kaže...

 Al su marketi spojeni? Cijene igrača su iste na svim platformama?

 Samo je spojen market PS4 sa PS5 i novi xbox sa starim xboxom. Međusobno nisu spojeni marketi različitih konzola i PC. Sve je isto kao i prošle godine.

SimeKZ pon 27.9.2021 21:18
MBuda kaže...
Skilledžija kaže...
MBuda kaže...

BTW, izgleda (barem ako je suditi prema nekim EA odgovorima na forumu) da EA Play Pro pretplatnici ne dobivaju 4600 fifa pointsa danas, nego 1600 pointsa (koje sam imao na accountu od 23. kad je krenuo early access) u tri mjesečne "rate". Ovo naravno nigdje nije na taj način bilo do sad objavljeno. U svakom slučaju, meni danas nisu osvanuli nikakvi fifa pointsi. Smećad ostaje smećad...

 

edit:

Pardon, upravo sam našao tvit (naravno): https://twitter.com/EAPlay/status/1440775425941143562

I kod mene ista stvar.

Ponadao sam se u 19:00 da ću opet otvarati pakete, al kita :)

 

BTW

Ove kartice što se spominju na tvitu što si okačio također nisam dobio.

 Mbappe loan i TOTW pack sam dobio jos tamo 23. čini mi se. Naravno 78 rating TOTW neki lijevi brazilac kojeg niti quicksellat nemozes... OTW i Hero jos nista...

OTW kasnije a hero kartica tek u 12mj. 

sexytoiletpaper pon 27.9.2021 21:51
movie kaže...
Vladitor kaže...

 Al su marketi spojeni? Cijene igrača su iste na svim platformama?

 Samo je spojen market PS4 sa PS5 i novi xbox sa starim xboxom. Međusobno nisu spojeni marketi različitih konzola i PC. Sve je isto kao i prošle godine.

 Stadia i PC market je takoder spojen.

jopis pon 27.9.2021 22:23
SimeKZ kaže...
MBuda kaže...

BTW, izgleda (barem ako je suditi prema nekim EA odgovorima na forumu) da EA Play Pro pretplatnici ne dobivaju 4600 fifa pointsa danas, nego 1600 pointsa (koje sam imao na accountu od 23. kad je krenuo early access) u tri mjesečne "rate". Ovo naravno nigdje nije na taj način bilo do sad objavljeno. U svakom slučaju, meni danas nisu osvanuli nikakvi fifa pointsi. Smećad ostaje smećad...

 

edit:

Pardon, upravo sam našao tvit (naravno): https://twitter.com/EAPlay/status/1440775425941143562

Svaka cast svakom ko izvadi 700kn i plati igru toliko. 

 

Ocita meta ove godine bude nabijanje na krila i samo sprintanje kroz igrace. Agilni igraci budu na cijeni. Market bude unisten jer PS4 i dalje vlada kao konzola a marketi su spojeni. Marketi su spojeni ali je gameplay razlicit. Tako da ce meta na PS4 upravljat marketom.

Igra je na dobrom putu, al mislim da ovo nije dovoljan napredak da bi se nazvalo next gen. 

 Neš si pobrkao. 700 kn je Ea play pro pretplata godišnja na SVE igre na ea play-u, a ne za fifu. Pričamo o pc-u, ne o plejki, dakle nigdje ni spomena nije bilo sve dok nije izašao early access za fifu 22 da će pointse razdjelit za nas pretplatnike na 3 mjeseca a ne dati ih odjednom kao kupcima same igre. Znači opet pederluk i namjerno tajenje informacija o igri sve dok ista ne izađe. Onda zdravo za gotovo, platio si unaprijed, sad igraj, oš neš.

Sva sreća što ea play pro plaćam godinama zbog x drugih igara koje igram, pa me čisto zaboli za ove njihove pederluke eaovske, ali da sam ciljano platio ea play pro pretplatu zbog fife, a ostale igre zanemarivši, pa nahebo bi im se mama u supportu -.-

 

Btw, solidan je packluck ovih pet dana, nije nešto bajno sad da upadaju mbappei, neymari, ikone, ali nije ni loše :)

Sve je trejdabl, čak kontam prodat Halaanda i Cana i za tih 150+ somova mogu se solidno pojačat još.

jopis pon 27.9.2021 22:53
Mic_zap kaže...
Ako netko želi riješiti ovaj CO-OP dio challenge-a, neka me slobodno doda micek1415

 Evo za minut, taman cimam ove moje na listi al niko se ne odaziva :D (nadam se da trebaš coop na PC-u)

movie pon 27.9.2021 23:41

Što više igram to mi je igra veće smeće. Ova igra bi se mogla nazvati auto blok simulator. Stvarno to više nema smisla. Igrao sam SB zbog nagrada ali taj mod je žešće smeće. Bio je uvijek ali ove godine su pomakli granice. Brončana momčad protiv koje sam igrao imala je na poluvremenu točnost dodavanja od 99%. To nisam nikad do sad vidio iako uredno imaju točnost dodavanja preko 90%.Ovo samo kreten može napraviti. Ono, da staviš 11 messiaja ne bi imali niti približno tako precizna dodavanja.

Nema smisla komentirati igru jer ćemo je i dalje igrati ali iz godine u godinu se ponavlja stara priča. Igra nije balansirana. Uvijek odu u jednu krajnost. S druge strane, slušali smo mjesecima kako je igra tehnički podignuta na višu razinu. Ja to nisam porimjetio osim u dijelu obrane koja nešto bolje stoji.

 

Sredina i napad i dalje pokazuju znakove kretenizma. U nekim situacijama me ne prate a u nekima trče ispred mene. U zaleđe ulaze kao kao da nikad nisu igrali nogomet. Sami udarci po golu su toliko loše napravljeni da se niti ne veselim teško zabijenom golu jer je krajnje neprirodan. Zašto igrač mora klizati po travi dok udara loptu? Zašto igrač tako neprirodno udari loptu a ona onda tako neprirodnom putanjom ide na gol i zašto golmani krenu u obranu i prije nego sam ja punkuo loptu? Čim stisnem oni znaju kuda ide lopta. To nema smisla. Evo baš sam do sad igrao i beaš sam razočaran. Svake godine igram sve manje a smjer kojim kreću samo će me još više odbiti od igre. To je to što se igre tiče i neću je više komentirati. Tu i tamo ću se pohvaliti ako nešto dobijem u packu ali niti to neće biti često, po običaju.

 

Za sada imam ovu momčad i prva sljedeća nadogradnja će mi biti Kante. Pričekat ću s njim dok se svi ne uključe u igru. Prošle godine je taj prvi dan market osjetno pao pa se nadam da bi mogao i ove godine pa da piknem Kantea i Brunu i to bi bilo to osim ako me nešto ne posere u packu. Na marketu neću više visiti, ne da mi se. Nije igra toga vrijedna. Skupio sam za bicikl pa idem po njega ovih dana i vozit ću se dok mi vrijeme dopusti. Danas sam gotovo cijeli dan visio na igri i odmah osjetim tlak.

Shivi uto 28.9.2021 09:39

Hvala svima na dojmovima i mini recenzijama igre, uštedjeli ste mi novce pa vas mogu počastit pivom

 

Bio sam malo nabrijan na igru kada su je najavljivali i kada sam čitao novosti, ali čim nisu prikazivali gameplay kak spada nešto mi je smrdilo i hype je pao. Čekat ću Božić ili možda neku proljetnu rasprodaju jer ne dam više od 250kn za ovo šta sam čuo, zabavljat ću se sa drugim aktivnostima i neću se brinut oko živčanih slomova.

SimeKZ uto 28.9.2021 11:57
Shivi kaže...

Hvala svima na dojmovima i mini recenzijama igre, uštedjeli ste mi novce pa vas mogu počastit pivom

 

Bio sam malo nabrijan na igru kada su je najavljivali i kada sam čitao novosti, ali čim nisu prikazivali gameplay kak spada nešto mi je smrdilo i hype je pao. Čekat ću Božić ili možda neku proljetnu rasprodaju jer ne dam više od 250kn za ovo šta sam čuo, zabavljat ću se sa drugim aktivnostima i neću se brinut oko živčanih slomova.

Ja nisam mogao vjerovat sam sebi. Trebalo mi je 20ak utakmica da udarim sakom po fotelji. Tu sam odmah shvatio da koliko je problem u meni, toliko i u samoj igri. 

SimeKZ uto 28.9.2021 13:06
acmilan2 kaže...

Ako trebam loyalty, trebam odigrati 10 utakmica s ekipom iz SBC-a.

Jel mogu uc u utakmicu, napravit par dodavanja i quitat utakmicu, a da mi racuna za loyalty?

Udes u tekmu, sad mozes i u friendly Nick28T je otkrio da se moze, odigras par dodavanja i onda izades van iz igre sa PS buttonom. Odes pod settings, connection i check network... onda te mora iz tekme i UTa izbacit. Tekme idu a ne gubis nsita.

Mic_zap uto 28.9.2021 13:14
jopis kaže...
Mic_zap kaže...
Ako netko želi riješiti ovaj CO-OP dio challenge-a, neka me slobodno doda micek1415

 Evo za minut, taman cimam ove moje na listi al niko se ne odaziva :D (nadam se da trebaš coop na PC-u)

 Tek sam sada vidio, ako hoces mozemo danas navecer.

 

Ovo je trenutna momcad, igram 352 sa valverdeom na rb, Modric i Kimmich su mi trenutno bogovi u sredini, Vinicius kako sam i ocekivao, napravi cuda kroz utakmicu, svuda je, dribling unistava, ali kada dode vrijeme za zabit gol, kaj taj decko moze fulat, ali sve ostalo na CAM-u stvarno ubija.

 

 

movie uto 28.9.2021 13:57
SimeKZ kaže...
acmilan2 kaže...

Ako trebam loyalty, trebam odigrati 10 utakmica s ekipom iz SBC-a.

Jel mogu uc u utakmicu, napravit par dodavanja i quitat utakmicu, a da mi racuna za loyalty?

Udes u tekmu, sad mozes i u friendly Nick28T je otkrio da se moze, odigras par dodavanja i onda izades van iz igre sa PS buttonom. Odes pod settings, connection i check network... onda te mora iz tekme i UTa izbacit. Tekme idu a ne gubis nsita.

Previše posla. Najjednostavnije je kada uđeš u tekmu nakon što tekma krene odigraš par dodavanja i s PS gumbom prekineš igru. Vratiš se u meni konzole. Potom ponovno uđeš u fut mod ako si na PS5 i tako deset puta. Ja sam tako odradio i tako je najbrže. Nikakvo čekiranje ne znam čega već samo sirovo prekidanje igre. Tako radim svake godine. Sada je još brže jer na novoj generaciji konzola ne moraš pokretati cijelu igru već odmah uđeš u fut mod. Rekordno brzo se sve odradi.

acmilan2 uto 28.9.2021 17:17
movie kaže...
SimeKZ kaže...
acmilan2 kaže...

Ako trebam loyalty, trebam odigrati 10 utakmica s ekipom iz SBC-a.

Jel mogu uc u utakmicu, napravit par dodavanja i quitat utakmicu, a da mi racuna za loyalty?

Udes u tekmu, sad mozes i u friendly Nick28T je otkrio da se moze, odigras par dodavanja i onda izades van iz igre sa PS buttonom. Odes pod settings, connection i check network... onda te mora iz tekme i UTa izbacit. Tekme idu a ne gubis nsita.

Previše posla. Najjednostavnije je kada uđeš u tekmu nakon što tekma krene odigraš par dodavanja i s PS gumbom prekineš igru. Vratiš se u meni konzole. Potom ponovno uđeš u fut mod ako si na PS5 i tako deset puta. Ja sam tako odradio i tako je najbrže. Nikakvo čekiranje ne znam čega već samo sirovo prekidanje igre. Tako radim svake godine. Sada je još brže jer na novoj generaciji konzola ne moraš pokretati cijelu igru već odmah uđeš u fut mod. Rekordno brzo se sve odradi.

 Ja trazim rjesenje za PC... Ako ugasim igru sa alt+f4, neda mi se opet ponovno otvarati igru...

acmilan2 uto 28.9.2021 20:58

ako nisam u ovih 10 sati igre isao 30 puta 1 na 1 na golmana i od toga samo 1x zabio.

Nemoguce je. Nemoguce. ne znam sto da radim, a kad njegov Son ide 4x za redom, fines, bezveze pukne, ma 4x njemu ide u gol. njemu brani neko govno od 77, meni casteels 86 sa gloveom chem style, i badava. sterat cu u ku*ac sve prije nego se zalaufalo kako treba.

CroVandal uto 28.9.2021 21:11

Uzeo 10 sati nako preskalanja fife 21 da vidim na PS 5 kako to izgleda. Nazalost nova fifa a stari problemi gdje skripta gura favorita jednu tekmu igras sa broncanima sve sto si zamislio radi iducu sa zlatnima nemozes spojiti dodavanje. Mbappe kao super junak prolazi kroz obranu dok vrtis desnu gljivu iducu tekmu nemoze nista. Uglavnom za mene razocaranje odigrat cu 10h i mozda uzmem kad padne cijena ovako 70e ne vrijedi nikako.

SimeKZ uto 28.9.2021 21:22
CroVandal kaže...

Uzeo 10 sati nako preskalanja fife 21 da vidim na PS 5 kako to izgleda. Nazalost nova fifa a stari problemi gdje skripta gura favorita jednu tekmu igras sa broncanima sve sto si zamislio radi iducu sa zlatnima nemozes spojiti dodavanje. Mbappe kao super junak prolazi kroz obranu dok vrtis desnu gljivu iducu tekmu nemoze nista. Uglavnom za mene razocaranje odigrat cu 10h i mozda uzmem kad padne cijena ovako 70e ne vrijedi nikako.

Ja sam isto odlucio da necu kupovat. Jednostavno ne vrijedi tih para. Gameplay mi cak i pase. Ali ove gluposti sa zavrsnicom, odbijanjima nakon presjecene lopte, drop back je ponovno aktualan... sve se bojim kaj ce se dogodit kad se otkrije ''meta''. Rade cu si usparat novce i uzet BF 2042, Hell let loose najvjerovatnije dolazi dzabe uz PS+... u 3mj izlazi GT7, tako da igara ima. 

Mortiis uto 28.9.2021 21:31
SimeKZ kaže...

Po cemu je potreban 4k tve? Ja igram na 1080p monitoru. Za 4k ima vremena.

 svako igra na onom sto voli...meni npr opcenito igranje na monitoru uzas, imam 34'' 4k monitor i nikad nebi ni pomislio igrat na njemu, sve igram na 4k od 190cm...sva ta brzina odziva i raznorazna sranja me osobno ne zanimaju, samo kvaliteta slike i sto veci ekran kad se zavalim u krevet da je osjecaj sto bolji

SimeKZ uto 28.9.2021 22:16
Mortiis kaže...
SimeKZ kaže...

Po cemu je potreban 4k tve? Ja igram na 1080p monitoru. Za 4k ima vremena.

 svako igra na onom sto voli...meni npr opcenito igranje na monitoru uzas, imam 34'' 4k monitor i nikad nebi ni pomislio igrat na njemu, sve igram na 4k od 190cm...sva ta brzina odziva i raznorazna sranja me osobno ne zanimaju, samo kvaliteta slike i sto veci ekran kad se zavalim u krevet da je osjecaj sto bolji

Pa igra. Al ova moja poruka je odgovor na pitanje "da li je potreban". 

movie uto 28.9.2021 23:36
SimeKZ kaže...
Mortiis kaže...
SimeKZ kaže...

Po cemu je potreban 4k tve? Ja igram na 1080p monitoru. Za 4k ima vremena.

 svako igra na onom sto voli...meni npr opcenito igranje na monitoru uzas, imam 34'' 4k monitor i nikad nebi ni pomislio igrat na njemu, sve igram na 4k od 190cm...sva ta brzina odziva i raznorazna sranja me osobno ne zanimaju, samo kvaliteta slike i sto veci ekran kad se zavalim u krevet da je osjecaj sto bolji

Pa igra. Al ova moja poruka je odgovor na pitanje "da li je potreban". 

 Ajmo ovako, nije nužno potreban ali tko si može priuštiti kvalitetan 4k tv, svakako će mu dobro doći. Nisam za kupovinu svakakvog smeća samo zato što je 4k tv.

ZeNGe_CRO-mt sri 29.9.2021 09:42

frknut smrada ili ga ostavit ali po meni se ne isplati držat tog igrača sa takvom cijenom jer nije nikakva prevelika prevaga kad je igra čudna,

odbijanci ,sporo, obrambeni uzimaju loptu bilo da se radi o ratingu 79 ili 89 i golmani skidaju znači sve.