movie uto 20.7.2021 20:58

Gledam, čak niti cijena za ultimate edition nije strašna. Dobijemo 10% popusta jer smo igrali ovu fifu i još 10% popusta ako imamo ea play tako da igra na kraju košta 606 kn. Dobijemo 4600 fifa pointsa koji dođu 300 kn tako da možemo reći da je igra oko 300kn. Ova fora s fifa pointsima je bolja od dva packa tjedno do kraja godine. Ovako u startu otvoriš 30 packova pa ako te posere, super.

SimeKZ uto 20.7.2021 21:09
movie kaže...
Gledam, čak niti cijena za ultimate edition nije strašna. Dobijemo 10% popusta jer smo igrali ovu fifu i još 10% popusta ako imamo ea play tako da igra na kraju košta 606 kn. Dobijemo 4600 fifa pointsa koji dođu 300 kn tako da možemo reći da je igra oko 300kn. Ova fora s fifa pointsima je bolja od dva packa tjedno do kraja godine. Ovako u startu otvoriš 30 packova pa ako te posere, super.

Ili slozis US account i igra te izade 380kn sa tim popustima.

movie uto 20.7.2021 21:16
SimeKZ kaže...

Ili slozis US account i igra te izade 380kn sa tim popustima.

Pošto nisam igrao na američkom acc nemam 10% popusta na igru,  a ea play mi je vezan za HR acc pa nemam niti 10% popusta na ea play. 

SimeKZ sri 21.7.2021 00:19
movie kaže...
SimeKZ kaže...

Ili slozis US account i igra te izade 380kn sa tim popustima.

Pošto nisam igrao na američkom acc nemam 10% popusta na igru,  a ea play mi je vezan za HR acc pa nemam niti 10% popusta na ea play. 

 Kolko sam vidio uopce ne moras igrat. Dovoljno je instalirat i pokrenut igru na tom accountu, platit 5$ na us acc za ea play i to je 20% popusta.

Ja gledam uzet sa kolegom preko nekog lika koji nam je za ovu fifu rijesio po 200kn svakom. Tako da cu to pricekat. 

SimeKZ sri 21.7.2021 11:52
Diplo kaže...

Da ne pisem romane ostavit cu klip gdje se slazem od rijeci do rijeci za ovo smece sta sam gleda jucer.

 

https://www.twitch.tv/videos/1092747751

 

OD 27:10 do 29:20

Imam osjecaj da nisu znali kaj napravit sa directional nutmegom pa su ga rebrendirali i slozili feature od njega. Vrh kompanija. Jos dok je onaj rekel da slusaju feedback a u isto vrijeme to naprave. Kaos. 

 

PES je otisao u kurac. Lupaju novce u Neymare, Messije i ostale licence a nemaju nista za pokazat. Ovaj free to play moze bit top ili flop. Makar, ako je free... Unreal 4, sve generacije isto... Nemre to dobro bit. 

SimeKZ sri 21.7.2021 22:36
JohnnyBlaze kaže...
movie kaže...
Kako jednim potezom ubiti nogomet koji je mnogima nešto značio u proteklih dvadeset i nešto godina.

https://www.hcl.hr/vijest/pes-vise-ne-postoji-dolazi-efootball-ce-biti-besplatan-174206/

 Kako lose izgleda grafika, jel ovo igra iz 2001? Bas je katastrofa napravljeno.

Najgore je kaj su hajpali do iznemoglosti a zapravo smo dobili buckuris gdje, pazi sad, Mobilna verzija, PC, Xbox One i Xbox, PS 4 i PS 5 svi igraju u cross playu... naravno da je engine za sve isti. Ne znam kaj su tocno dobili sa tim, al to ce bit uzasno.

Kowalski_UT pon 2.8.2021 08:21

Fifu 20 sam igrao možda pola sezone, a 21 uzeo zbog lockdowna, i svejedno igrao cirka trećinu ciklusa. Mislim da sam gotov sa Fifom. 

 

FUT je postao žrtva svog uspjeha, nemoguće je napraviti dobru sportsku simulaciju koja će zadovoljiti i ukus 12-godišnjeg klinca kojem je zabavno spammati skillove, i malo stariju publiku koja želi realniju mehaniku, u isto vrijeme. Tako da godinama igramo neku arkadu sa hrpetinom scriptinga da se iznivelira skill gap. Ok, elitni igrači će uvijek biti u vrhu jer im je to maltene profesija, tako da će savladati metu svake godine kakva god bila, ali arkadni gameplay i scripting previše, čestu u potpunosti, narušavaju skill gap između ispod prosječnih, prosječnih, i iznad prosječnih igrača. Premala je razlika rezultatska između nekog tko je, karikiram, 6.5/10 dobar, i nekoga od 3.5/10. 

 

 

SimeKZ pon 2.8.2021 08:28
Kowalski_UT kaže...

Fifu 20 sam igrao možda pola sezone, a 21 uzeo zbog lockdowna, i svejedno igrao cirka trećinu ciklusa. Mislim da sam gotov sa Fifom. 

 

FUT je postao žrtva svog uspjeha, nemoguće je napraviti dobru sportsku simulaciju koja će zadovoljiti i ukus 12-godišnjeg klinca kojem je zabavno spammati skillove, i malo stariju publiku koja želi realniju mehaniku, u isto vrijeme. Tako da godinama igramo neku arkadu sa hrpetinom scriptinga da se iznivelira skill gap. Ok, elitni igrači će uvijek biti u vrhu jer im je to maltene profesija, tako da će savladati metu svake godine kakva god bila, ali arkadni gameplay i scripting previše, čestu u potpunosti, narušavaju skill gap između ispod prosječnih, prosječnih, i iznad prosječnih igrača. Premala je razlika rezultatska između nekog tko je, karikiram, 6.5/10 dobar, i nekoga od 3.5/10. 

 

 

 Nazalost razlika nije u tome tko ce bolje iskoristit prave mehanike igre, vec tko ce bolje iskoristit glitcheve unutar tih mehanika. 

sexytoiletpaper pon 2.8.2021 09:22
Kowalski_UT kaže...

Fifu 20 sam igrao možda pola sezone, a 21 uzeo zbog lockdowna, i svejedno igrao cirka trećinu ciklusa. Mislim da sam gotov sa Fifom. 

 

FUT je postao žrtva svog uspjeha, nemoguće je napraviti dobru sportsku simulaciju koja će zadovoljiti i ukus 12-godišnjeg klinca kojem je zabavno spammati skillove, i malo stariju publiku koja želi realniju mehaniku, u isto vrijeme. Tako da godinama igramo neku arkadu sa hrpetinom scriptinga da se iznivelira skill gap. Ok, elitni igrači će uvijek biti u vrhu jer im je to maltene profesija, tako da će savladati metu svake godine kakva god bila, ali arkadni gameplay i scripting previše, čestu u potpunosti, narušavaju skill gap između ispod prosječnih, prosječnih, i iznad prosječnih igrača. Premala je razlika rezultatska između nekog tko je, karikiram, 6.5/10 dobar, i nekoga od 3.5/10. 

 

 

 Ne mogu se sloziti. Pri pocetku 21ice sam igrao sa frendom koji se svake godine vrati na mjesec-dva, popizdi i proda igru, morao sam namjerno igrati losije jer mi je bilo zao vidjeti kako lik ispizdi na nesto tako blesavo i idalje ga trpao sa 3-4 gola po tekmi. On je D5, ja sam D1.

Problem FUTa je dvostruki -
1) P2W mehanike gdje se mozes jebati, ali u 3 pokusaja ce tri napadaca, svaki vrijedan 3mil proci pored tvoje obrane koju nisi platio u visini jedne mjesecne place, a ako ne uspiju kroz through ball i forsiranje, uspijeti ce kroz drugi problem

2) Kao sto je Sime rekao, glitchevi posvuda, pola zivotnog vijeka 21ice je Bridge zaustavio obrambenog igraca na mjestu i jedini nacin da ga se brani je bio povuci obrambenog 5metara prema tvome golu ili uklizavati cim napadaci prime loptu.

I na kraju ga opet mozes jebati, alternativa ne posotoji, ljudi se volje natjecati, a oni koji nisu sigurni da ce se moci natjecati bez prednosti ce uvijek traziti nacin da prednost dobiju, gdje bi u drugim igrama kupovali hackove, EA je nasao nacin da i kroz to zaradi pa prodaje FP i packove.

jopis sri 4.8.2021 14:28
SimeKZ kaže...
movie kaže...
Ovo je ok. Prvi ću ovo koristiti.

Koliko god glupo zvucalo, ovo ce popraviti sami gameplay i smanjiti flejmanje. 90% klinaca na aparatima. 

 Pa to mi na pc-u imamo i sad. Svi bolji čitevi to imaju. Dok nisam išao istraživat čiteve i šta ko nudi od opcija, nije mi nikako bilo jasno kako ekipa može kad ja zabijem gol, sekundu nakon, jedva da sam stisnuo tipke za slavit, prekinut sve i odmah na centar da igre ide dalje. Kasnije mi je sve bilo jasnije, barem sam znao da imam posla s retardom koji će popalit još sto sranja pa mi masirat živce, onda odmah opalim rq da mu ne dam povoda za bacanje d.kice kad krene s kerefekama iz 'trainera'.

movie pet 6.8.2021 14:22
Vladitor kaže...

Zašto nema prednarudžbe u našim trgovinama ULTIMATE edicija nego samo standard jer bar ja nisam našao

Zadnjih godina ultimate se prodaje samo preko PSN ili Origina ili microsoftovog online servisa ( ne znam kako se zove). Nema ga u maloprodaji.

nick pet 6.8.2021 16:56

ja mislim da su sve ove price sa hypermotionom cista laz. znamo svi da nisu nista novo napravili osim mozda koji mini fix s kojim ce sjebat 10 drugih stvari (i sljedece godine kad ih poprave to ce bit featurei) i to je to. isto tako mislim da je konami napravio dobru stvar sa f2p igrom, ne znam zasto ea to ne zeli napravit na zapadnom dijelu kugle zemaljske kad vec to isfuravaju sa fifa online na istoku. mrzim ea i vise ne kupujem fifu. najvise igram 1 na 1 s frendovima uzivo, i u zadnjih 5 godina sto kupujem fifu nismo dobili nista novo sto valja za nas use case. ok serem, dobili smo onu statistiku da si brojimo koliko je tko kome golova zabio i u koji kut. ostalo je teska smijurija. live form pola vremena ne radi, arsenal mi dobije 5 tekmi zaredom u ligi i nitko nije upgradean, iz nekog razloga europska natjecanja ne ubrajaju u to makar imjau licence. mozda bi i to trebao platit jos parsto kuna. stave ovaj rewind u igru reko dobra ideja, guess what, moze se koristiti iskljucivo u klasik modu, nemoj mislit da ga ima u house rulesima dok igramo long range LOL. i stamina se ne trosi u house rulesima. ekipa igra vam je govno vece nego vi svi skupa tamo u uredu u vancouveru i ovi vasi kompici kapitalisti iz amerike koji nam to prodaju.  sori malo sam nadrkan, rant over

movie pet 6.8.2021 17:30
nick kaže...

ja mislim da su sve ove price sa hypermotionom cista laz. znamo svi da nisu nista novo napravili osim mozda koji mini fix s kojim ce sjebat 10 drugih stvari (i sljedece godine kad ih poprave to ce bit featurei) i to je to. isto tako mislim da je konami napravio dobru stvar sa f2p igrom, ne znam zasto ea to ne zeli napravit na zapadnom dijelu kugle zemaljske kad vec to isfuravaju sa fifa online na istoku. mrzim ea i vise ne kupujem fifu. najvise igram 1 na 1 s frendovima uzivo, i u zadnjih 5 godina sto kupujem fifu nismo dobili nista novo sto valja za nas use case. ok serem, dobili smo onu statistiku da si brojimo koliko je tko kome golova zabio i u koji kut. ostalo je teska smijurija. live form pola vremena ne radi, arsenal mi dobije 5 tekmi zaredom u ligi i nitko nije upgradean, iz nekog razloga europska natjecanja ne ubrajaju u to makar imjau licence. mozda bi i to trebao platit jos parsto kuna. stave ovaj rewind u igru reko dobra ideja, guess what, moze se koristiti iskljucivo u klasik modu, nemoj mislit da ga ima u house rulesima dok igramo long range LOL. i stamina se ne trosi u house rulesima. ekipa igra vam je govno vece nego vi svi skupa tamo u uredu u vancouveru i ovi vasi kompici kapitalisti iz amerike koji nam to prodaju.  sori malo sam nadrkan, rant over

Prvi put u povijesti serijala dvije profi momčadi su igrale nogomet i pratio se i snimao pokret svaka od 22 igrača na terenu a ne kao do sada samo jedan ili dva ako su simulirali duel. Nitko ne može reći kakav će rezultat svega toga biti no očito je da se igra radila iz temelja nova. Od držanja formacije cijele momčadi pa do taktičke igre svakog pojedinca unutar te formacije. Uz sve to i golmani su animirani posve ispočetka. Napravljeno je preko 4000 novih animacija koje doprinose realnijem prikazu nogometa, kako sami kažu.

 

Dakle, glupo je govoriti da je nešto čista laž ako imaš dokumentirano u nekoliko trailera kako se sve to radilo. Kažem, rezultat ne možemo znati ali ono malo što se vidjelo, vidjelo se da dosta toga sada ima više smisla.  Ne znaš zašto EA ne želi dati besplatnu igru kao konami? Sad ne znam je li trolaš ili si neinformiran toliko a kao igraš nogomet. Idemo pogledati zdravoseljački. Konami godišnje ne može prodati milijun komada svoje igre dok EA svake godine proda fifu u 20 milijuna komada. Rekord im je od prije dvije godine 27 milijuna komada igre. Dakle, godišnje samo od prodaje igre zarade milijardu dollara a ti se pitaš zašto igru ne dijele besplatno? Ono, ozbiljan si? Tko normalan bi se odrekao garantirane zarade od milijarde dollara godišnje? Uz sve to od mikrotransakcije zarade još toliko.

Dr.Feel pet 6.8.2021 18:28

Bilo je za 2019. godinu podatak da od ukupne dobiti EA-a ugrubo oko 16% je prihod od prodaje fife, 36% je prihod od transakcija vezanih uz fifu. Znaci od svih igrica i svega sto kompanija EA prodaje, iznajmljuje itd, oko 50% dolazi od fife.

nick sub 7.8.2021 02:22
movie kaže...
nick kaže...

ja mislim da su sve ove price sa hypermotionom cista laz. znamo svi da nisu nista novo napravili osim mozda koji mini fix s kojim ce sjebat 10 drugih stvari (i sljedece godine kad ih poprave to ce bit featurei) i to je to. isto tako mislim da je konami napravio dobru stvar sa f2p igrom, ne znam zasto ea to ne zeli napravit na zapadnom dijelu kugle zemaljske kad vec to isfuravaju sa fifa online na istoku. mrzim ea i vise ne kupujem fifu. najvise igram 1 na 1 s frendovima uzivo, i u zadnjih 5 godina sto kupujem fifu nismo dobili nista novo sto valja za nas use case. ok serem, dobili smo onu statistiku da si brojimo koliko je tko kome golova zabio i u koji kut. ostalo je teska smijurija. live form pola vremena ne radi, arsenal mi dobije 5 tekmi zaredom u ligi i nitko nije upgradean, iz nekog razloga europska natjecanja ne ubrajaju u to makar imjau licence. mozda bi i to trebao platit jos parsto kuna. stave ovaj rewind u igru reko dobra ideja, guess what, moze se koristiti iskljucivo u klasik modu, nemoj mislit da ga ima u house rulesima dok igramo long range LOL. i stamina se ne trosi u house rulesima. ekipa igra vam je govno vece nego vi svi skupa tamo u uredu u vancouveru i ovi vasi kompici kapitalisti iz amerike koji nam to prodaju.  sori malo sam nadrkan, rant over

Prvi put u povijesti serijala dvije profi momčadi su igrale nogomet i pratio se i snimao pokret svaka od 22 igrača na terenu a ne kao do sada samo jedan ili dva ako su simulirali duel. Nitko ne može reći kakav će rezultat svega toga biti no očito je da se igra radila iz temelja nova. Od držanja formacije cijele momčadi pa do taktičke igre svakog pojedinca unutar te formacije. Uz sve to i golmani su animirani posve ispočetka. Napravljeno je preko 4000 novih animacija koje doprinose realnijem prikazu nogometa, kako sami kažu.

 

Dakle, glupo je govoriti da je nešto čista laž ako imaš dokumentirano u nekoliko trailera kako se sve to radilo. Kažem, rezultat ne možemo znati ali ono malo što se vidjelo, vidjelo se da dosta toga sada ima više smisla.  Ne znaš zašto EA ne želi dati besplatnu igru kao konami? Sad ne znam je li trolaš ili si neinformiran toliko a kao igraš nogomet. Idemo pogledati zdravoseljački. Konami godišnje ne može prodati milijun komada svoje igre dok EA svake godine proda fifu u 20 milijuna komada. Rekord im je od prije dvije godine 27 milijuna komada igre. Dakle, godišnje samo od prodaje igre zarade milijardu dollara a ti se pitaš zašto igru ne dijele besplatno? Ono, ozbiljan si? Tko normalan bi se odrekao garantirane zarade od milijarde dollara godišnje? Uz sve to od mikrotransakcije zarade još toliko.

 ma mogu oni pricat kaj hoce oko snimanja pravih igraca kako igraju itd itd, da su htjeli siguran sam da se to mogli ranije napraviti, odnosno da je postojala tehnologija. kazes ajmo pogledat zdravoseljacki. EA  nam vec bar 5 godina prodaje jednu te istu igru uz tu i tamo koji "fix" s kojim sjebu pola igre pa ju onda kao popravljaju kroz patcheve. imidz kompanije im je u teskom kur** jer su pohlepna govna. pa izbacite f2p igru i prodajte i dalje packove klincima od kojih radite ovisnike o kocki. da ne moraju dat 500kn za base game pa dali bi bar 200 za packove. i svi njihovi frendovi koji nemaju 500kn za dat za igru bi igrali i dali koju kunu za pack. budimo realni, ovo sto EA radi je tuzno i jadno, ne znam zasto ih branis. citam tvoje rantove kroz zadnjih par tema o fifi, kaj ste sad frendovi? kupii su te sa jednim trailerom i onim cringe intervjuom s onom petoricom iz dev teama kako seru sami sebi i jedan drugom u usta? 

Mortiis sub 7.8.2021 10:03
nick kaže...

ja mislim da su sve ove price sa hypermotionom cista laz. znamo svi da nisu nista novo napravili osim mozda koji mini fix s kojim ce sjebat 10 drugih stvari (i sljedece godine kad ih poprave to ce bit featurei) i to je to. isto tako mislim da je konami napravio dobru stvar sa f2p igrom, ne znam zasto ea to ne zeli napravit na zapadnom dijelu kugle zemaljske kad vec to isfuravaju sa fifa online na istoku. mrzim ea i vise ne kupujem fifu. najvise igram 1 na 1 s frendovima uzivo, i u zadnjih 5 godina sto kupujem fifu nismo dobili nista novo sto valja za nas use case. ok serem, dobili smo onu statistiku da si brojimo koliko je tko kome golova zabio i u koji kut. ostalo je teska smijurija. live form pola vremena ne radi, arsenal mi dobije 5 tekmi zaredom u ligi i nitko nije upgradean, iz nekog razloga europska natjecanja ne ubrajaju u to makar imjau licence. mozda bi i to trebao platit jos parsto kuna. stave ovaj rewind u igru reko dobra ideja, guess what, moze se koristiti iskljucivo u klasik modu, nemoj mislit da ga ima u house rulesima dok igramo long range LOL. i stamina se ne trosi u house rulesima. ekipa igra vam je govno vece nego vi svi skupa tamo u uredu u vancouveru i ovi vasi kompici kapitalisti iz amerike koji nam to prodaju.  sori malo sam nadrkan, rant over

 konami napravio dobru stvar?

konami je ubio igru, zauvijek....