acmilan2 uto 22.9.2020 22:23
SimeKZ kaže...

Allkeyshop i upises igru koju zelis. Standardnu ediciju uzmi, sve ostalo je teska prevara. 

 Na cdkeys sam nasao najjeftinije trenutno, za PC sam kupio cak za 296kn (naravno, samo key, ne fizicku kopiju).

Jack Black kaže...

Je li netko igrao na PC-u? Ima li cheatera, isplati li se uzimati, neka iskustva? Najvise me zanima weekend league i divizije.

 Evo ja prvi puta na PC sad pa cu vidjeti, ne znam ti sto reci, ali kazu da nemaju bas dobrih iskustava - mali je broj igraca na PC pa je tako i puno slabiji market i vise cijene. Drugo - cheateri koji jedva docekaju da sloze nesto i da je*u ok igrace, al eto, tako je to, kad ce mi dignut tlak, igrat cu karijeru.

jopis uto 22.9.2020 23:25
movie kaže...
The_K kaže...

 Kolega movie svake godine uzima najjacu verziju igre i svake godine ne dobije nista u paketicima pa ti procjeni da li se isplati

Imam osjećaj da je to ova godina i ova fifa kada ću konačno dobiti iconu i neku top rare karticu.

 Evo ja sam dobio jučer. 94 totsf sbc, negdje petnaesti po redu složen otkad su ga izbacili.

 

movie uto 22.9.2020 23:38
jopis kaže...

 Evo ja sam dobio jučer. 94 totsf sbc, negdje petnaesti po redu složen otkad su ga izbacili.

 

Ja sam ih odradio sigurno dvadesetak i najbolje kaj sam dobio bio je kroos. Ova dva brazilca stopera iz PSG sam dobio sigurno desetak puta. Jučer sam došao na 9 sezoni objectivesa na level 27 i pobrao rare pack. Neugodno mi je što sam unutra dobio par dana prije izlaska nove igre. Odigrao sam svih 9 sezona do kraja, otvorio sve packove koje su davali i nisam dobio karticu ratinga 85. Sramota. Jučer sam prodao 5 kartica i skupio novce i kupio si tots mbappea. Ajde da ovih preostalih tjedan dana još malo igram s njim. Budem odradio još koji tots sbc.

acmilan2 sri 23.9.2020 02:21

Doslo je jucer/danas dosta novih igraca za squad builder pa sam napravio par ekipa koje bi mogle biti dobre za pocetak igre. Komentirajte, sto mislite? Nekako mi se cini da mi je ekipa najjaca gdje su svi francuzi.

Dr.Feel sri 23.9.2020 07:49
acmilan2 kaže...

 Evo ja prvi puta na PC sad pa cu vidjeti, ne znam ti sto reci, ali kazu da nemaju bas dobrih iskustava - mali je broj igraca na PC pa je tako i puno slabiji market i vise cijene. Drugo - cheateri koji jedva docekaju da sloze nesto i da je*u ok igrace, al eto, tako je to, kad ce mi dignut tlak, igrat cu karijeru.

 U prijašnjim fifama, jedina pozitivna stvar citera na PC-u je bila što su imali puno coinsa pa su otvarali puno packova i samim time su cijene special cards bile 50-60% manje nego na PS i xbox marketu. Ali dok naletiš na mulca, pa ti diskonekta u prvoj sekundi i tebi se piše loss...

movie sri 23.9.2020 09:42

Kako igrač u godinu dana sa skill moves 5 ili 4 padne na 2? Unakazili su neke kartice koje će biti potpuno beskorisne u igri. Dembele skill moves 2? Martial skill moves 2? Lacazette skill moves 2?  Saint Maximin skill moves 3?  I onda stoper Smalling skill moves 3? Svašta od kanađana možeš očekivati. S obzirom na ovakve rezove bojim se da će cijene iskoristivih kartica biti osjetno veće nego prošle godine.

 

https://www.youtube.com/watch?v=R8NV6GwZ-iY&t=0s

sexytoiletpaper sri 23.9.2020 11:23
movie kaže...

Kako igrač u godinu dana sa skill moves 5 ili 4 padne na 2? Unakazili su neke kartice koje će biti potpuno beskorisne u igri. Dembele skill moves 2? Martial skill moves 2? Lacazette skill moves 2?  Saint Maximin skill moves 3?  I onda stoper Smalling skill moves 3? Svašta od kanađana možeš očekivati. S obzirom na ovakve rezove bojim se da će cijene iskoristivih kartica biti osjetno veće nego prošle godine.

 

https://www.youtube.com/watch?v=R8NV6GwZ-iY&t=0s

 Zato sto ce ove godine svi igraci biti u mogucnosti izvoditi sve skill move-ove. Preciznost i uspjesnost ce biti ovisni o skill moveovima i dribling statu koje igraci imaju.

movie sri 23.9.2020 12:02
sexytoiletpaper kaže...

 Zato sto ce ove godine svi igraci biti u mogucnosti izvoditi sve skill move-ove. Preciznost i uspjesnost ce biti ovisni o skill moveovima i dribling statu koje igraci imaju.

To je dobro došla promjena i ovo što kažeš ima logike. No opet je nelogično da jedan Smalling ima veći skill move od jednog Dembelea, Martiala ili Saint Maximina? Vidim da takvih nelogičnosti ima koliko hoćeš.

SimeKZ sri 23.9.2020 12:04
movie kaže...

Kako igrač u godinu dana sa skill moves 5 ili 4 padne na 2? Unakazili su neke kartice koje će biti potpuno beskorisne u igri. Dembele skill moves 2? Martial skill moves 2? Lacazette skill moves 2?  Saint Maximin skill moves 3?  I onda stoper Smalling skill moves 3? Svašta od kanađana možeš očekivati. S obzirom na ovakve rezove bojim se da će cijene iskoristivih kartica biti osjetno veće nego prošle godine.

 

https://www.youtube.com/watch?v=R8NV6GwZ-iY&t=0s

 Mislim da je potvrdeno kako im stranica ne pokazuje dobre vrijednosti. 

sexytoiletpaper sri 23.9.2020 12:55
movie kaže...
sexytoiletpaper kaže...

 Zato sto ce ove godine svi igraci biti u mogucnosti izvoditi sve skill move-ove. Preciznost i uspjesnost ce biti ovisni o skill moveovima i dribling statu koje igraci imaju.

To je dobro došla promjena i ovo što kažeš ima logike. No opet je nelogično da jedan Smalling ima veći skill move od jednog Dembelea, Martiala ili Saint Maximina? Vidim da takvih nelogičnosti ima koliko hoćeš.

 Nit je EA ikad bio logican niti je bio precizan.

U Arsenalu svi govore da je najbolji tehnicar sa kojim su ikada igrali bio Cazorla pa je i dalje imao 4*. Pepe je bio prosle sezone u stanju prodati 20 "skill moveova" za redom pa 4*...

movie sri 23.9.2020 13:43

"Prošle sezone je Haland imao jedan od pet najbržih sprinteva u ligama Petice. Njegova najveća brzina bila je 36,04 km/h i tako se 20-godišnji norveški napadač našao u društvu Mbappea, Traorea, Hakimija i Daviesa". 

 

Sasvim dovoljno za pace 84.

movie sri 23.9.2020 17:47

Bacio sam pogled na rating kartica od 100 do 300 i gotovo više obrambenih igrača ima skill moves 3 i 4 nego napadača. Malo čudno. Rudiger ima skill moves 4? S druge strane nisam naišao niti na jednog stopera koji ima composure 80? Stvarno ne znam kojih 11 kartica bih uzeo za početak igre. Sve mi izgledaju smeće osim tridesetak najbolje rangiranih.

 

30.09. dolazi novi web app

Diplo čet 24.9.2020 00:21
acmilan2 kaže...

Doslo je jucer/danas dosta novih igraca za squad builder pa sam napravio par ekipa koje bi mogle biti dobre za pocetak igre. Komentirajte, sto mislite? Nekako mi se cini da mi je ekipa najjaca gdje su svi francuzi.

 

James je presao u Everton tako da nista od zadnje momcadi.

Bundesliga team mi izgleda bolja od francuza jer ce bit dosta jeftinija od francuza a ne toliko losija.

Na pocetku sta jeftiniji team i sta vise coinsa vrtit u krug trejdanjem.

Moja preporuka je da 1/3 coinsa ulozite u team a ostalo u flipovanje kartica na dnevnoj bazi.

Mortiis čet 24.9.2020 15:29
movie kaže...

"Prošle sezone je Haland imao jedan od pet najbržih sprinteva u ligama Petice. Njegova najveća brzina bila je 36,04 km/h i tako se 20-godišnji norveški napadač našao u društvu Mbappea, Traorea, Hakimija i Daviesa". 

 

Sasvim dovoljno za pace 84.

 ne govorim sada za haalanda nego opcenito, pace je kada igrac uspjeva zadrzavat postignutu brzinu malo duze vremena (npr 50-100m), a ne samo postici maximalnu brzinu

acmilan2 čet 24.9.2020 16:47
Mortiis kaže...
movie kaže...

"Prošle sezone je Haland imao jedan od pet najbržih sprinteva u ligama Petice. Njegova najveća brzina bila je 36,04 km/h i tako se 20-godišnji norveški napadač našao u društvu Mbappea, Traorea, Hakimija i Daviesa". 

 

Sasvim dovoljno za pace 84.

 ne govorim sada za haalanda nego opcenito, pace je kada igrac uspjeva zadrzavat postignutu brzinu malo duze vremena (npr 50-100m), a ne samo postici maximalnu brzinu

 Prijatelju, ja sam inace atletiku jako dugo trenirao pa da ti nesto kazem - na utrkama od 100m, atleticari postizu najvecu brzinu tek poslije 50m, recimo Bolt za svoj WR je imao brzinu 44.72km/h, a tu brzinu razvio je izmedju 60-80m. Igraliste je također dugo 100m, znaci negdje je morao postignuti tu brzinu, kako god da je, ako trci vise od 100m bez usporavanja ili skretanja, otrcat ce u svlacionu ili tribine 

movie čet 24.9.2020 16:47
Mortiis kaže...

 ne govorim sada za haalanda nego opcenito, pace je kada igrac uspjeva zadrzavat postignutu brzinu malo duze vremena (npr 50-100m), a ne samo postici maximalnu brzinu

Neki dan je haland pretrčao u punom šprintu 94 metra brzinom od 34 km/h. Nijemci su to nazvali zastrašujućim šprintom kakav se ne viđa. Inače halandu su izmjerili najveću brzinu preko 36 km/h s kojom spada u 5 najbržih igrača prošle sezone u svim ligama petice. Treba samo dodati da je od svog gola loptu u nogama povukao sancho koji je isto tako pretrčao cijeli teren s loptom u nogama gotovo istom brzinom a ima manji pace od halanda. Inače pace se u igri sastoji od dvije komponente. Prva je acceleration a druga je sprint speed. Kombinacijom te dvije stvari dobija se krajnji pace. Haland ima acceleration 80 a vidimo u video klipu tog šprinta da mu je brzina nakon 20 m 30 km/h. Na 40 metru trči brzinom od 35 km/h. Na 62 metru trči još uvijek 35 km/h. Na 75 metru trči 34 km/h. Na 80 metru trči 33 km/h i vidno usporava da ne završi u zaleđu. Nakon takvog šprinta prima loptu na rubu 16m i zabija gol. Je li problem takvim igračima realne statse prebaciti u igru kada su javno dostupni na internetu? Stručnjaci se isčuđavaju da lik takve konstitucije može trčati tako brzo?

 

https://www.index.hr/sport/clanak/pogledajte-nevjerojatan-halandov-sprint-u-stilu-bolta-ovo-je-zastrasujuce/2216207.aspx

movie pet 25.9.2020 12:55
Mortiis kaže...

i meni je osobno malo iznenadjujuce s obzirom na njegovu tjelesnu konstituciju da je tako brz, bome je cudno prirode...

Baš sam gledao par tekmi zbog njega. Lik puca lijevom i desnom. Izuzetno je motoričan, brz. Zna se zagraditi, teško ga je pomaknuti. Ima nos za gol. I nakon svega pogledam statse na kartici i one po meni ne odgovaraju onom što lik pruža na terenu. Zanemari ocjenu kartice, nebitna je. Pojedini statsi jednostavno  ne odgovaraju onome što lik pokazuje na terenu i to je moja zamjerka. Znam da je nemoguće doslovno precrtati svakog igrača i njegove vrijednosti u igru ali opet... Imaju najveći budžet, čista su mašinerija koja donosi enormnu zaradu i ako od nekoga imaš pravo očekivati najviše moguće onda je to EA. Ne znam. Gledam sve te kartice i dečki od 20 i koju godinu imaju staminu 68+. Pa kad će biti u punoj fizičkoj snazi ako ne u tim godinama? Stoperi sa skill movesom 3 i 4 a većina napadača sa 2 i 3. Sve naopako. Točno vidiš kako se studiozno čerupaju igrači po pojedinim pozicijama. Po prvi put nemam ideju s kim igrati. Onih prvih 20 kartica bit će većini nedostižno bar dva mjeseca. S ovim karticama stamine 70, finishingom 70 te agility i balance 70 mi se ne igra. Popikavaju mi se i ovako igrači i padaju pri svakom kontaktu a ovi budu još više ležali nego bježali.

The_K pet 25.9.2020 13:37

A i da su toliko lijeni pratiti nogomet da bi dali realnije ocjene igracima mogli su kupiti football manager i prekopirati ocjene od njih. Sports interactive koja je puno manja firma od EA ima svoje scoute koji prate stotine liga tako da bi ocjene igraca bile sto realisticnije bas se vidi njihov trud dok ovi ne mogu napraviti realne ocjene za igrace top 5 liga koje svi prate i svi gledaju. 

movie pet 25.9.2020 13:51
The_K kaže...

A i da su toliko lijeni pratiti nogomet da bi dali realnije ocjene igracima mogli su kupiti football manager i prekopirati ocjene od njih. Sports interactive koja je puno manja firma od EA ima svoje scoute koji prate stotine liga tako da bi ocjene igraca bile sto realisticnije bas se vidi njihov trud dok ovi ne mogu napraviti realne ocjene za igrace top 5 liga koje svi prate i svi gledaju. 

EA ti ima ljude po svim ligama petice. To su igrači koji su se sami prijavili kako bi pratili određene klubove i igrače. Da živimo u tim zemljama lige petice mogli smo se i mi prijaviti. Bezveze kažem, 50 igrača prati chelsea i daje neku svoju ocjenu a onda EA uzme srednju i na osnovu te srednje ocjene slaže statse. Meni nije jasno kud gledaju ti likovi koji ocjenjuju igrače jer toliko toga ima promašenog da je to strašno.

cicek pet 25.9.2020 20:19
movie kaže...
The_K kaže...

A i da su toliko lijeni pratiti nogomet da bi dali realnije ocjene igracima mogli su kupiti football manager i prekopirati ocjene od njih. Sports interactive koja je puno manja firma od EA ima svoje scoute koji prate stotine liga tako da bi ocjene igraca bile sto realisticnije bas se vidi njihov trud dok ovi ne mogu napraviti realne ocjene za igrace top 5 liga koje svi prate i svi gledaju. 

EA ti ima ljude po svim ligama petice. To su igrači koji su se sami prijavili kako bi pratili određene klubove i igrače. Da živimo u tim zemljama lige petice mogli smo se i mi prijaviti. Bezveze kažem, 50 igrača prati chelsea i daje neku svoju ocjenu a onda EA uzme srednju i na osnovu te srednje ocjene slaže statse. Meni nije jasno kud gledaju ti likovi koji ocjenjuju igrače jer toliko toga ima promašenog da je to strašno.

 Evo odgovora na tvoje pitanje. 

cicek sub 26.9.2020 23:45
m77 kaže...
Meni osobno se više sviđa što su ocjene igrača malo umjerenije nego da je kao u PES-u gdje svaka šuša s placa ima 90+ speed, dribbling i sveukupni rejting.

 Nisu ocjene nikad previse radile razliku... to je vise neki legacy igraca... u fifi su niže ocjene cisto iz marketinškog razloga, treba nešto prodavat godinu dana. Zajebali su ih ronaldo i messi sto sve ove godine ruse rekorde... bile bi ocjene i niže da oni ne drže svoje visoke, a opet ne možeš takve igrace lupit na ispod 90. Pravi primjer ti je kroos iz reala. Ima bogovske ocjene na shootingu i passingu i da mu ne srozaju pace na 45 bio bi must have kartica vec 3 godine za redom, jer tko će kupovat ikonu kad imas complete middlefieldera u kroosu s 75+ sprint speedom. I to je opet sve u redu jer treba ipak financirat to sve sto oni rade s fifom. Ali ovo sto se mjesa skripta u igru to je glavna i jedina boljka igre... i los gameplay se da naucit, ali dok te igra neda, moras se osjecati glupo dok profulavas ono sto je u prosloj tekmi ulazilo u 90% slucajeva.

acmilan2 ned 27.9.2020 00:20

Pozdrav. Polako se približava vrijeme pocetka. 30.9. se upogonjuje WebApp, 1.10. se moze poceti koristiti 10 sati igre koja se vec 28.9. zapravo moze skinuti (pre-load). Steta sto nema demo ove godine da bar nesto igramo dok cekamo full verziju 9.10.

Diplo ned 27.9.2020 13:45

Mali savjet za one koji misle kupiti EA access.

Koristite 10 sati igranja iskljucivo na SB i DR za sve ostalo sto vam treba koristite web app.

Moja preporuka vam je ako ste dobri u trejdanju da sve sto otvorite odmah i prodate ispod rejtinga 83 a sve ostalo navise prodate na dan izlaska full igre 09.10.

 

Zasto?

 

karticama ispod 83 ce padati cijena a pogotovo na dan izlaska full igre jer ce ljudi otvarat masovno packove i zaliha na marketu ce bit ogromna s tim karticama. Ovo se ne odnosi na nekoliko meta kartica ispod 83 kojima sigurno nece pasti cijena vec ce rasti u narednih max 3 tjedna.

 

Sto se tice kartica 84 navise moja preporuka je da ih prodate na dan izlaska igre jer ce mnogo manje ljudi dobit u packovima dobre igrace a imat ce hrpu coinsa za kupit iste.

 

Vjerovatno ce mi neko postavit pitanje sta ako otvorim Neymara, KDB, Kante i ostalo zasto ih prodat kad ce cijena samo rasti do black fridaya (2 mjeseca nakon izlaska igre)

 

Moja preporuka vam je bolje prodati Neymara i ostale za npr 600k i za mjesec dana s tih 600k napravite 6m (ako znate kako) nego da igras s tim neymarom mjesec dana i on se popne na 1m.

acmilan2 ned 27.9.2020 16:10
Diplo kaže...

Mali savjet za one koji misle kupiti EA access.

Koristite 10 sati igranja iskljucivo na SB i DR za sve ostalo sto vam treba koristite web app.

Moja preporuka vam je ako ste dobri u trejdanju da sve sto otvorite odmah i prodate ispod rejtinga 83 a sve ostalo navise prodate na dan izlaska full igre 09.10.

 

Zasto?

 

karticama ispod 83 ce padati cijena a pogotovo na dan izlaska full igre jer ce ljudi otvarat masovno packove i zaliha na marketu ce bit ogromna s tim karticama. Ovo se ne odnosi na nekoliko meta kartica ispod 83 kojima sigurno nece pasti cijena vec ce rasti u narednih max 3 tjedna.

 

Sto se tice kartica 84 navise moja preporuka je da ih prodate na dan izlaska igre jer ce mnogo manje ljudi dobit u packovima dobre igrace a imat ce hrpu coinsa za kupit iste.

 

Vjerovatno ce mi neko postavit pitanje sta ako otvorim Neymara, KDB, Kante i ostalo zasto ih prodat kad ce cijena samo rasti do black fridaya (2 mjeseca nakon izlaska igre)

 

Moja preporuka vam je bolje prodati Neymara i ostale za npr 600k i za mjesec dana s tih 600k napravite 6m (ako znate kako) nego da igras s tim neymarom mjesec dana i on se popne na 1m.

 SB bolje igrat do ponedjeljka (ako ostane sati) da se dobije nagrada za to, od ponedjeljka od 8:00 sati igrati DR dalje.

Na PC-u ce bit tesko trejdanje, no pokusat cemo ;)

movie ned 27.9.2020 17:22
Diplo kaže...

Mali savjet za one koji misle kupiti EA access.

Koristite 10 sati igranja iskljucivo na SB i DR za sve ostalo sto vam treba koristite web app.

Moja preporuka vam je ako ste dobri u trejdanju da sve sto otvorite odmah i prodate ispod rejtinga 83 a sve ostalo navise prodate na dan izlaska full igre 09.10.

 

Zasto?

 

karticama ispod 83 ce padati cijena a pogotovo na dan izlaska full igre jer ce ljudi otvarat masovno packove i zaliha na marketu ce bit ogromna s tim karticama. Ovo se ne odnosi na nekoliko meta kartica ispod 83 kojima sigurno nece pasti cijena vec ce rasti u narednih max 3 tjedna.

 

Sto se tice kartica 84 navise moja preporuka je da ih prodate na dan izlaska igre jer ce mnogo manje ljudi dobit u packovima dobre igrace a imat ce hrpu coinsa za kupit iste.

 

Vjerovatno ce mi neko postavit pitanje sta ako otvorim Neymara, KDB, Kante i ostalo zasto ih prodat kad ce cijena samo rasti do black fridaya (2 mjeseca nakon izlaska igre)

 

Moja preporuka vam je bolje prodati Neymara i ostale za npr 600k i za mjesec dana s tih 600k napravite 6m (ako znate kako) nego da igras s tim neymarom mjesec dana i on se popne na 1m.

Sve ovisi. Pratim market od 2012 godine i prošle godine je sve bilo suprotno u odnosu na sve godine prije toga. Po prvi put kad je izašla full igra pale su cijene svih kartica bez obzira na cijenu. Onda nakon par dana kada su se iskristalizirale meta kartice njima je počela rasti cijena. Primjer sissoko. Naravno počela je rasri cijena i nwymaru, de bruyneu i ostalim karticama tog tipa. Ako krenu od prvog dana promocije ne možeš znati kako će market reagirati. Već su u najavi neke promocije na samom startu igre, ne mislim na otw kartice koje startaju odmah po izlasku igre. Uostalom, većina želi samo igrati. I ja sam počeo tako razmišljati jer mi se više ne da visiti po cijele dane na marketu.

 

Do sada sam svake godine prvih 30 dana samo visio na marketu po nekoliko sati dnevno, budio se noću i sjedio na školjci i trgovao. Zbog čega? Da bih složio 11 najboljih kartica engleske lige. Ne da mi se više. Igrajući i sa svim ovim sbc tijekom godine zaradi se sasvim dovoljno za dobru momčad. Stvarno više ne mislim dane provoditi na marketu. Već ove godine sam i više nego prepolovio sjedenje na marketu. U fifi 19 sam na marketu zaradio oko 40 milijuna, ove godine sam zaradio samo 20 milja a ove godine ako doguram do 10 milja bit će super. Jednostavno mi se više ne da. Godinama sam bio rob marketa i nisam uživao u igri jer sam na svakoj kartici morao zaraditi. Prodaj sve pred WL pa ponovno sve kupuj u nedjelju poslije podne. Nema smisla.