movie pet 19.6.2020 11:02

Brz si Šime, čestitke.

 

Već kada pričamo o novoj fifi evo nekoliko činjenica koje su poznate u ovom trenutku.

 

 

 

  • Naprednu fiziku igrača i lopte koja će biti samo za next-gen verzije
  • Gotova instantna učitavanja zahvaljujući SSD-u u konzolama
  • Poseban osjećaj igranja na PS5 zahvaljujući Dual Sensu i haptic feedbacku
  • Potpuno novo next-gen osvjetljenje koje će donijeti puno realniji izgleda stadiona, samih terena, te igrača
  • Poseban 3D audio zvuk stadiona
  • Realistično vrijeme
  • Potpuno drugačiju fiziku i oblik tijela

 

Nadogradnja fife 21s PS4 na PS5 bit će besplatna do izlaska fife 22.

 

Najbolje za kraj, PC igrači će dobiti fifu za staru generaciju konzola. Dakle, next gen fifa samo za next gen konzole. 

movie pet 19.6.2020 15:37
The_K kaže...

LOL, kaj su tako lijeni napraviti tu napredniju verziju i za PC.

Pa moraju stimulirati ljude na kupovinu novih konzola. Bez brige, sljedeće godine će i PC dobiti next gen fifu. Ako se ne varam tako je bilo i po izlasku PS4. No mene sada interesira kako će funkcionirati crossplay. Ti ćeš recimo igrati na PC s inferiornijom verzijom igre gdje nećeš imati neke mogućnosti u igri kao ja na PS5. Kako su točno to zamislili? Možda će moguće biti igrati međusobno samo next gen konzole? Nema mi smisla da igramo zajednički a svaki ima drugačiju igru s drugačijim mogućnostima. Moja se recimo učitava u sekundi a tebi treba 25 sekudi da uđeš u igru nakon što nas spoji. Što ja radim to vrijeme i kakav benefit onda imam od super brzog ssd diska? Malo je sve to maglovito.

The_K pet 19.6.2020 15:52
movie kaže...
The_K kaže...

LOL, kaj su tako lijeni napraviti tu napredniju verziju i za PC.

Pa moraju stimulirati ljude na kupovinu novih konzola. Bez brige, sljedeće godine će i PC dobiti next gen fifu. Ako se ne varam tako je bilo i po izlasku PS4. No mene sada interesira kako će funkcionirati crossplay. Ti ćeš recimo igrati na PC s inferiornijom verzijom igre gdje nećeš imati neke mogućnosti u igri kao ja na PS5. Kako su točno to zamislili? Možda će moguće biti igrati međusobno samo next gen konzole? Nema mi smisla da igramo zajednički a svaki ima drugačiju igru s drugačijim mogućnostima. Moja se recimo učitava u sekundi a tebi treba 25 sekudi da uđeš u igru nakon što nas spoji. Što ja radim to vrijeme i kakav benefit onda imam od super brzog ssd diska? Malo je sve to maglovito.

 Kad su pricali da se ucitava sve u sekundi mislim da su mislili na to koliko koliko je potrebno da se igra upali i dok igras offline koliko ti treba iz menija u meni. To da ce se online utakmica upaliti u sekundi to nije do SSD-a to je do njihovih servera tako da mislim da ce to vrijeme ucitavanja biti isto za sve. Ako ce samo nove konzole imati nove verzije onda je najvjerojatnije da ce se samo na novim konzolama moci igrati crossplay a da ce PC morati pricekati fifu 22 da to dobiju. 

 

Vec vidim da ce fifa 21 za pc, ps4 i xbox one biti isti kao fifa 20 pod izgovorom da su svo vrijeme potrosili na verziju za nove konzole.

coRey sub 20.6.2020 09:55

a sta se to ima ucitavati u sportskoj igri da ti treba PS5 level SSDa, bukvalno svi asseti renderovani i ucitani kad se load-a meč

 

nije open world RPG gdje se krajolik mijenja konstantno

ko ima losiji PC ima settings slajdere i zdravo

 

jednostavno konzole su im veci cash cow i mrzi ih trositi vrijeme na PC port

 

 

movie sub 20.6.2020 14:02
coRey kaže...

a sta se to ima ucitavati u sportskoj igri da ti treba PS5 level SSDa, bukvalno svi asseti renderovani i ucitani kad se load-a meč

 

nije open world RPG gdje se krajolik mijenja konstantno

ko ima losiji PC ima settings slajdere i zdravo

 

jednostavno konzole su im veci cash cow i mrzi ih trositi vrijeme na PC port

 

 

Pa nema PC porta kada su konzole i PC ista arhitektura. Jednostavno prvu godinu žele pogurati prodaju next gen konzola kao što je to bio slučaj kada je izašao PS4. I tada nismo te godine dobili next gen fifu nego tek sljedeće godine. Vjerojatno će i sada biti isti slučaj. 

 

Ovako su nam objasnili ulogu ssd u novoj generaciji konzola. Ako to prebaciš na fifu onda bi se trebalo dogoditi da ćemo dobiti deteljnije stadione nego ikada do sada a publika bi trebala isto tako biti vjernija nego do sada. Znači kompletna atmosfera na stadionu i na travnjaku bi trebala biti bilja nego što smo to imali do sada. U najavi su rekli da će fizika biti još realnija a igrači će dobiti neke mehanike unutar igre koje do sada nisu bile moguće. Uvijek to na papiru lijepo izgleda pa ćemo morati pričekati 8 mjesec da se uvjerimo u sve to.

 

"Velike brzine SSD-ova omogućit će developerima luksuz utoliko da ne trebaju birati koje objekte će iscrtavati u kojoj kvaliteti i u kojem trenutku. Dakle, da karikiramo, umjesto impresivne jedne Alloy na ekranu moći će se icrtavati istovremeno 10 impresivnih Alloy. Ona kanta smeća preko puta bit će u istim detaljima kao i ova metar od nas, a šume u daljini bit će kristalno čiste i raznolike, različitih tekstura krošnji i grmova. U GTA V neće biti mutnih nebodera 50 metara od nas, a neće biti ni fejkanih tekstura na obzoru. Ukratko, okolina igrača, kako u zatvorenim tako i otvorenim svjetovima biti će neusporedivo detaljnija nego što smo to dosad navikli. I to je najveći pomak koji će donijeti nova generacija konzola"

jopis sub 20.6.2020 14:08

"Ukratko, okolina igrača, kako u zatvorenim tako i otvorenim svjetovima biti će neusporedivo detaljnija nego što smo to dosad navikli. I to je najveći pomak koji će donijeti nova generacija konzola""

 

Da, super, oni se fokusiraju na okolinu igrača, osvjetljenje, publiku. A to što je gameplay pun rupa i propusta, nema veze. Što lopte prolaze kroz igrače, što se elementarna stvar kao što je igranje rukom ne sudi, to što ti netko radi 10-20 faula s ledja na tekmi i ne sude se jer igra zaključuje da ak te neko konstantno kolje s leđa nije faul zbog logike poznate samo ea programerima, dok je najobičnije remplanje u trku žuti karton, to sve nema veze. Bitni su shaderi, lightning, publika.

GG Ea još jednom.

movie sub 20.6.2020 17:07
jopis kaže...

 

Da, super, oni se fokusiraju na okolinu igrača, osvjetljenje, publiku. A to što je gameplay pun rupa i propusta, nema veze. Što lopte prolaze kroz igrače, što se elementarna stvar kao što je igranje rukom ne sudi, to što ti netko radi 10-20 faula s ledja na tekmi i ne sude se jer igra zaključuje da ak te neko konstantno kolje s leđa nije faul zbog logike poznate samo ea programerima, dok je najobičnije remplanje u trku žuti karton, to sve nema veze. Bitni su shaderi, lightning, publika.

GG Ea još jednom.

Evo sad sam igrao. Dva napada za redom i dvije stative pogodim. Nakon toga lik prođe doslovno kroz leđa mog igrača i uzme mu loptu. Potom se sjuri po krilu i zavrne unutra a ispred njega moj igrač kroz kojeg prođe lopta do njegovog i lik zabije. Samo sam se nasmijao. Stari, kad igra hoća ti moraš dobiti gol i nije bitno kako. Uopće ne sumnjaj da će tako biti i u next gen fifi jer igra balansira cijelo vrijeme. Malo ti da pa ti puno uzme i tako u krug.

Ja bih volio da se taj grafički potencijal nove generacije konzola iskoristi do maksimuma ali bih isto tako volio da me igra ne pravi budalom i da nam dopusti da bolji pobijedi. Mislim da nitko protiv toga nema ništa. Samo bojim se da od toga neće biti ništa...

Mortiis čet 9.7.2020 21:17
movie kaže...

Kreće se žestoko...

 znaci od lige petice imamo

engleska,spanjolska,njemacka sve full osim sto u njemackoj fali par stadiona

u francuskoj imamo sluzbenu ligue 1 grafiku ali fale stadioni...

u italiji fale i grafika i stadiona....

 

negdje sam citao da ce od ove fife svi francuski klubovi imat stadione...istina?

SimeKZ pet 10.7.2020 09:05
The_K kaže...

Sime jeli mozes promjeniti naziv naslova u FIFA 21, bodu me za oci ova mala slova inace smo uvijek imali naslov velikim slovima

 Mora netko editirat od modova. Neda velika slova u naslovu teme. 

movie pet 10.7.2020 10:55
SimeKZ kaže...

 10g jbt led. 

 Da ali nije full. Recimo stadion barce nije bio licenciran zadnje dvije fife ako se ne varam kako je konami sklopio posao s barcom. 

 

Nego gledam na fifi 20 ponudu za fifu 21 ultimate. Ponuda vrijedi do 14.08. Klasične fore s OTW karticom. Tko do tog datuma prednaruči igru dobit će OTW karticu. Plus standardni rare packovi, dresovi i neke loan kartice. Ne trebam napominjati da sam dobio najveće otw smeće u ovoj fifi i da ta kartica nije dobila niti jednu nadogradnju. Davno sam je obrisao da me ništa ne podsjeća na nju. Vjerojatno me isto čeka i u fifi 21.

 

Po izlasku PS5 svi imaju besplatnju nadogradnju na PS5 a sve što se igralo na PS4, mislim na fut i voltu prebacuje se na PS5 tako da se samo nastavlja gdje se stalo na PS4. S obzirom na povijest EA nekako mi to izgleda prejednostavno da neće probati uzeti nam još koju kunu. Jedina motivacija za fifu 21 mi je PS5. Interesira me što ćemo dobiti. Kažu potpuno novu mehaniku igre, najbolju do sada uz neizbježne grafičke pomake koji će igru učiniti realnijom i ljepšom. Hebeno sam znatiželjan.

movie čet 23.7.2020 14:50
SimeKZ kaže...

 PES im je zabio kitu sa cekanjem next gena. Sad oni moraju promijenit politiku. 

Ne kužim što bi morali mijenjati? Fifa će izaći next gen ove godine a pes tek sljedeće godine. Znači pes kaska za fifom godinu dana. U tih godinu dana sigurno će jedan dio igrača pesa htjeti isprobati next gen fifu na svojoj novoj konzoli. Po meni se konami ozbiljno kocka svojom odlukom kojom bi mogao izgubiti još jedan dio igrača. Ja znam sebe. Kupim prvi dan PS5 i ako ne mogu na njemu igrati next gen fifu igrao bih pes. Kupio sam konzolu da vidim što može i kako izgleda next gen nogomet.

SimeKZ čet 23.7.2020 16:51
movie kaže...
SimeKZ kaže...

 PES im je zabio kitu sa cekanjem next gena. Sad oni moraju promijenit politiku. 

Ne kužim što bi morali mijenjati? Fifa će izaći next gen ove godine a pes tek sljedeće godine. Znači pes kaska za fifom godinu dana. U tih godinu dana sigurno će jedan dio igrača pesa htjeti isprobati next gen fifu na svojoj novoj konzoli. Po meni se konami ozbiljno kocka svojom odlukom kojom bi mogao izgubiti još jedan dio igrača. Ja znam sebe. Kupim prvi dan PS5 i ako ne mogu na njemu igrati next gen fifu igrao bih pes. Kupio sam konzolu da vidim što može i kako izgleda next gen nogomet.

 FIFA i EA mogu zaboravit next gen sve dok je frostbite glavni engine. Najvece smece za sportske igre ikad.

Taj next gen mi ne znaci ama bas nista ako ce ponasanje igraca, gameplay i sami serveri bit kao 18,19,20 iteracija igre. Moras bit epski lud da ocekujes nekakav napredak u 1g. Dobit cemo isto, ne balansirano, šareno sranje koje je zanimljivo prvih 2mj dok se igra ne napuni šarenilom i OP karticama. Uvjeren sam da nikad veci P2W bude uveden bas u FIFAi 21. Oni vide da mogu jasit po ljudima do iznemoglosti i ljudi to puše. 

Necemo dobit pravi nogomet iz EA nikad. 

movie čet 23.7.2020 17:21
SimeKZ kaže...

 FIFA i EA mogu zaboravit next gen sve dok je frostbite glavni engine. Najvece smece za sportske igre ikad.

Taj next gen mi ne znaci ama bas nista ako ce ponasanje igraca, gameplay i sami serveri bit kao 18,19,20 iteracija igre. Moras bit epski lud da ocekujes nekakav napredak u 1g. Dobit cemo isto, ne balansirano, šareno sranje koje je zanimljivo prvih 2mj dok se igra ne napuni šarenilom i OP karticama. Uvjeren sam da nikad veci P2W bude uveden bas u FIFAi 21. Oni vide da mogu jasit po ljudima do iznemoglosti i ljudi to puše. 

Necemo dobit pravi nogomet iz EA nikad. 

Većina toga stoji, no nisi objasnio zašto bi EA morao mijenjati politiku koja je toliko uspješna? Što se frostbitea tiče, mislim da nije problem u njemu već u tvorcu igre. Vidjet ćemo kako će to sada izgledati kada nemaju opravdanje u limiti hardvera. BEz obzira koji engine koristili bit fife će uvijek biti isti. Zadovoljiti što više igrača i uzeti što više novca. Naravno, u takvom stanju stvari najviše ispaštaju upravo oni koji očekuju najviše od nogometa i koji najviše kuže nogomet. Čujem da se za fifu 21 postavlja server u italiji tako da bi trebali bar po tom pitanju biti u nešto boljoj situaciji nego do sada. Ovo što su nam sada pokazali u 17h je baš razočatavajuće.

 

SimeKZ čet 23.7.2020 17:24
movie kaže...
SimeKZ kaže...

 FIFA i EA mogu zaboravit next gen sve dok je frostbite glavni engine. Najvece smece za sportske igre ikad.

Taj next gen mi ne znaci ama bas nista ako ce ponasanje igraca, gameplay i sami serveri bit kao 18,19,20 iteracija igre. Moras bit epski lud da ocekujes nekakav napredak u 1g. Dobit cemo isto, ne balansirano, šareno sranje koje je zanimljivo prvih 2mj dok se igra ne napuni šarenilom i OP karticama. Uvjeren sam da nikad veci P2W bude uveden bas u FIFAi 21. Oni vide da mogu jasit po ljudima do iznemoglosti i ljudi to puše. 

Necemo dobit pravi nogomet iz EA nikad. 

Većina toga stoji, no nisi objasnio zašto bi EA morao mijenjati politiku koja je toliko uspješna? Što se frostbitea tiče, mislim da nije problem u njemu već u tvorcu igre. Vidjet ćemo kako će to sada izgledati kada nemaju opravdanje u limiti hardvera. BEz obzira koji engine koristili bit fife će uvijek biti isti. Zadovoljiti što više igrača i uzeti što više novca. Naravno, u takvom stanju stvari najviše ispaštaju upravo oni koji očekuju najviše od nogometa i koji najviše kuže nogomet. Čujem da se za fifu 21 postavlja server u italiji tako da bi trebali bar po tom pitanju biti u nešto boljoj situaciji nego do sada. Ovo što su nam sada pokazali u 17h je baš razočatavajuće.

 

 Server je u Milanu. 1k km od nas. Najblizi tome je Frankfurt. 1,3km od nas. Jedino kaj ce to ucinit je rasterecenje. No, njima treba jedan server kod nas. Da zahvati balkan + rumunjska i bugarska. Da debil krasi moze normalno igrat. 

JohnnyBlaze ned 26.7.2020 20:46
SimeKZ kaže...
movie kaže...
SimeKZ kaže...

 FIFA i EA mogu zaboravit next gen sve dok je frostbite glavni engine. Najvece smece za sportske igre ikad.

Taj next gen mi ne znaci ama bas nista ako ce ponasanje igraca, gameplay i sami serveri bit kao 18,19,20 iteracija igre. Moras bit epski lud da ocekujes nekakav napredak u 1g. Dobit cemo isto, ne balansirano, šareno sranje koje je zanimljivo prvih 2mj dok se igra ne napuni šarenilom i OP karticama. Uvjeren sam da nikad veci P2W bude uveden bas u FIFAi 21. Oni vide da mogu jasit po ljudima do iznemoglosti i ljudi to puše. 

Necemo dobit pravi nogomet iz EA nikad. 

Većina toga stoji, no nisi objasnio zašto bi EA morao mijenjati politiku koja je toliko uspješna? Što se frostbitea tiče, mislim da nije problem u njemu već u tvorcu igre. Vidjet ćemo kako će to sada izgledati kada nemaju opravdanje u limiti hardvera. BEz obzira koji engine koristili bit fife će uvijek biti isti. Zadovoljiti što više igrača i uzeti što više novca. Naravno, u takvom stanju stvari najviše ispaštaju upravo oni koji očekuju najviše od nogometa i koji najviše kuže nogomet. Čujem da se za fifu 21 postavlja server u italiji tako da bi trebali bar po tom pitanju biti u nešto boljoj situaciji nego do sada. Ovo što su nam sada pokazali u 17h je baš razočatavajuće.

 

 Server je u Milanu. 1k km od nas. Najblizi tome je Frankfurt. 1,3km od nas. Jedino kaj ce to ucinit je rasterecenje. No, njima treba jedan server kod nas. Da zahvati balkan + rumunjska i bugarska. Da debil krasi moze normalno igrat. 

 Nema veze gdje je server. Bit ce manji lag, ali svejedno je igra toliko smece da to nema veze s tim. Reakcije igraca, odbijanja lopti i ostala sranja su tolika da te ne bi spasio ni server u garazi. Igra je jednostavno smece i gotovo.