macgyver sub 11.7.2020 13:47

Najavljen je jučer Far Cry 6. Radnja se vraća u tropske krajeve, bit ćemo u ulozi revolucionara koji se bori protiv diktatora. Glavnog negativca glumi Gus Fring is Breaking Bada.
Jedna od zanimljivosti je da sin od diktatora ima isti ožiljak kao Vaas iz FC3, pa su se pojavile glasine da je on mladi Vaas.
Više informacija će biti objavljeno sutra na Ubisoft Forward

dv14 sub 11.7.2020 13:58

Iako odličan serijal, meni je postao malo monoton. Far Cry 3 mi je u vrijeme kad je izašo bio vrh, kod Far Cry 4 i Primala sam se već malo natjeravao da ih završim do kraja, Sve je u biti isto.
Osobno, mislim da bi mi zanimljivije bilo da se radnja smjestila na afričkom kontinentu, kao u FC2.

Cansee pon 13.7.2020 11:13

 

Ne znam što da mislim, ni što da očekujem. FC5 me je zanimao sve skupa oko 10 sati. Mislim da je otada Ubisoft napredovao, i da idu u korektnom smjeru, mislim da su generalno dobro odradili Division 2, AC Origins, AC Odyssey, iako im nekad zna faliti "duše.

 

u FC5 mi je strašna mana bila to što je radnja u modernoj Americi i neki kult ubija ljude, a država ne reagira. Mene jebu takve stvari, nelogičnosti i propusti u priči, to me stalno bilo kopkalo. Ali veći problem mi je bio potpuno generični svijet i što su mi gameplay mehanike bile generalno dosadne

 

Upratiti ću igru svakako, ali ako ne postoji neki pravi napredak ne pada mi napamet kupovati

AGuyNamedLipa pon 13.7.2020 14:24

Odigrao sam prijašnje nastavke, sve u svemu bio je to zabavan serijal do FC4, sad mi se čini da samo recikliraju isti sadržaj.

Nadam se da će pogoditi atmosferu, ali trebaju implementirati i nove gameplay mehanike, a ne da vuku istu spiku kroz AC serijal,

posebno nove nastavke skupa s FC-om.

Dr. Zoidberg čet 10.9.2020 22:33
Cansee kaže...

 

 

u FC5 mi je strašna mana bila to što je radnja u modernoj Americi i neki kult ubija ljude, a država ne reagira. Mene jebu takve stvari, nelogičnosti i propusti u priči, to me stalno bilo kopkalo. Ali veći problem mi je bio potpuno generični svijet i što su mi gameplay mehanike bile generalno dosadne

 

 Nemoj me držati za riječ jer mi je manje više već izlapilo ali čini mi se da reakcija države izostaje jer je država na rubu nuklearnog rata i ima "pametnijeg posla™".

Cansee čet 29.10.2020 22:35

definitivno je bolje da su je sada odgodili, nego da je odgađaju mjesec dana prije izlaska

 

inače, igra će biti od prvog dana dostupna na PCu preko ubisoft+, što znači da je se može igrati za 15 eura mjesec dana. Osobno mi je to i više nego dovoljno da se naigram

Cansee sub 29.5.2021 10:27

izašao gameplay trailer, a igra izlazi 7. listopada ove godine

 

Far Cry 6 - Official Gameplay Trailer (4K) - YouTube

 

e sad, jako mi se sviđa koncept gerilskog ratovanja protiv puno jačeg organiziranog neprijatelja, moglo bi biti predobro, ali iskreno sumnjam. Vjerujem da će biti sve isto kao prije, očisti tri kampa, ubij bossa u regiji i oslobodio si regiju. Vjerujem da će priča biti potpuno generična gdje je ovaj diktator 100% zlo, a našii gerilci 100% dobri i humani. Tu kada bi bilo malo sivila, kada bi i naša grupa imala neku ne baš tako poštenu agendu, e to bi već bilo osvježenje. 

 

Far Cry 5 me nije mogao zadržati više odd 15-20 sati, ne vjerujem ni da će ovo, ali sam dovoljno zainteresiran da ću pratiti pa odlučiti. Vjerujem da neće biti ništa posebno, ali se ipak nadam iznenađenju.

 

P.S. Naravno da su stavili scenu gdje mazimo psiće i druge životinje, iz nekog razloga se to danas smatra ključnim elementom u svim open world igrama

Dragonbane sub 29.5.2021 12:35

Prešao sam prve tri Far Cry igre i batalio. Za neme jednostavno to više nije bilo to, 99% isto uz promenu "skina" terena. Primal je bio malo unikatniji ali sve se završilo na tome.

Ovaj deluje da bi mogao biti zanimljiv zbog nekih sitnijih noviteta ali pre svega zbog tropskog okruženja a tu je Far Cry kao kod kuće. Deluje veoma prostrano, prašume izgledaju odlično a tu je sada i neki grad. Ipak, biće ovo samo još jedan Far Cry.

 

Dva gameplay videa bez komentara, tj sa čistim zvukom:

https://www.youtube.com/watch?v=1x4ze2Z9l7Y

https://www.youtube.com/watch?v=tfl6-2Vm4vA

darkborg sub 29.5.2021 16:36

Dvojka mi bila vrh, ali realno kao što je već rečeno, svaki FC je na istu šemu. Imaš bad guya koji ima svoju vojsku i imaš ekipu koja se bori protiv njega i kojoj se pridružiš i to je to. Jedino se mijenjaju lokacija i likovi.

Cansee ned 30.5.2021 09:35
darkborg kaže...
Dvojka mi bila vrh, ali realno kao što je već rečeno, svaki FC je na istu šemu. Imaš bad guya koji ima svoju vojsku i imaš ekipu koja se bori protiv njega i kojoj se pridružiš i to je to. Jedino se mijenjaju lokacija i likovi.

 

tako je, to je problem. Sasvim je moguće da će ovo biti samo ogromna ploča od svijeta sa random iskakanjima neprijatelja, nakon što ih ubiješ 100 ili 1000 onda ideš na bossa i onda to sve ponovi. Ove mini igre mi se ne da igrati, tipa ribarenje i takve gluposti. Ubisoft treba u far cryu srediti core gameplay. Glavni pomak bi bio da neprijatelj radi svoje stvari bez obzira na tebe, npr da ima konvoje između baza, patrole, čak i napade na tvoju bazu. A na nama bi trebalo biti da se taktički opiremo nadmoćnom neprijatelju. Znači neprijatelj bi se trebao ponašati otprilike kao Rusi ili Afrikanci u MGS V, e to bi bio posao. Također, ono što bi dalo svježinu igri bi bio nekakav koncept mercenarya koji imaju svaski svoj identitet i izgled, koji se kreću po mapi i s kojima se možeš boriti, ali i surađivati eventuano. Nešto slično što imaju zadnji assassins creedovi, samo što tamo nema surađivanja

Micek pon 31.5.2021 07:37

Far Cry mi je najomiljeniji serijal baš zbog toga što ima svoje karakteristike od 2. do zadnje igre, sličan gameplay, način korištenja oružja i taktiku igre ali svaka epizoda ima drugo okruženje i dodaje nešto noviteta i zanimljivosti. I to mi je ono što me privlači, meni osobno prihvatljiv način zabave (naravno da se o ukusima ne raspravlja, samo iznosim što mene privlači). I ne tražim ništa drugo nego da to bude samo Far Cry. Tako da jedva čekam da izađe. Ako se poželim drugačijih taktika, tu su AC, Wolfenstein, Witcher, Sniper GW, Fallout, Serious Sam i drugi potpuno različiti serijali igara ili pojedinačni hitovi poput Red Dead Redemption 2, Horizon Zero Dawn...

Cansee pon 31.5.2021 10:56
Micek kaže...

Far Cry mi je najomiljeniji serijal baš zbog toga što ima svoje karakteristike od 2. do zadnje igre, sličan gameplay, način korištenja oružja i taktiku igre ali svaka epizoda ima drugo okruženje i dodaje nešto noviteta i zanimljivosti. I to mi je ono što me privlači, meni osobno prihvatljiv način zabave (naravno da se o ukusima ne raspravlja, samo iznosim što mene privlači). I ne tražim ništa drugo nego da to bude samo Far Cry. Tako da jedva čekam da izađe. Ako se poželim drugačijih taktika, tu su AC, Wolfenstein, Witcher, Sniper GW, Fallout, Serious Sam i drugi potpuno različiti serijali igara ili pojedinačni hitovi poput Red Dead Redemption 2, Horizon Zero Dawn...

 

ma to je sve ok, samo ja bi volio od igre da ipak malo napreduje, pogotovo bi to trebali očekivati od velikog studija kao što je Ubisoft. Prva 3 far crya su bila dosta bolje nego ovi poslije, bili su ozbiljniji i zreliji, i vukli su me da nastavim i da odigram do kraja. Uvjerljivo najbolji je meni bila dvojka, mi smo plaćenik u građanskoim ratu u africi i sam odlučuješ za koga ćeš raditi. To su bile zrelije igre od npr. petice. Nadam se od sveg srca da će šestica nastaviti na tragu ranijih igara, iako je jasno da nećemo imati puno izbora, mi smo na strani revolucionara koji se bore protiv režima, i to je ok, samo se nadam malo zrelijoj priči i dobroj motivaciji da se nastavi igrat i nakon prvih 5 sati. U petici me odmah odbijala ta sama postavka priče, neki kult izvodi svinjarije, vješa ljude po ulicama, a američka vlada ni vojska ni nitko ne reagira. Glupo i nerealno. 

A nije mi baš ni dovoljno samo da mogu vozikat okolo auto i pucat, to ima masa drugih igara

 

Da me se ne shvati krivo, zainteresiran sam za ovu igru, pratit ću je i nadam se da ću je kupiti, ali zasad sam vrlo oprezan

macgyver uto 1.6.2021 12:59
Cansee kaže...
 Vjerujem da će priča biti potpuno generična gdje je ovaj diktator 100% zlo, a našii gerilci 100% dobri i humani. Tu kada bi bilo malo sivila, kada bi i naša grupa imala neku ne baš tako poštenu agendu, e to bi već bilo osvježenje. 

 

 Pa upravo to ima cetvorka - SPOILER iz cetvorke u nastavku jer ne znam kako sakriti tekst

 

 

 

 

 

 

Na kraju ekipa za koju si se borio i tvoj stari koji je osnovao te pobunjenike ispadnu veci gadovi nego diktator protiv kojeg si se cijelo vrijeme borio

 

 

macgyver uto 1.6.2021 13:04
Cansee kaže...

 

Uvjerljivo najbolji je meni bila dvojka, mi smo plaćenik u građanskoim ratu u africi i sam odlučuješ za koga ćeš raditi. To su bile zrelije igre od npr. petice.

 Daj molim te. Kako tocno sam odlucujes za koga ces raditi? Da bi zavrsio igru, moras obaviti sve misije za obje strane, jedino sto mozes birati dal ces prvo odraditi misiju za frakciju A ili B. I kad odradis misiju, moras odraditi misiju i za drugu frakciju prije nego dobijes nove misije. A da ne spominjem da te dvije zaracene strane koje se kolju po cijeloj regiji imaju sjedista u kucama koje su jedna do druge i tu se ne kolju jer eto, to je demilitarizirana zona. A onda je tu i "plot twist" s tvojim frendovima na kraju... Dvojka ima najgluplju pricu u povijesti prica

Cansee uto 1.6.2021 13:25
macgyver kaže...
Cansee kaže...
 Vjerujem da će priča biti potpuno generična gdje je ovaj diktator 100% zlo, a našii gerilci 100% dobri i humani. Tu kada bi bilo malo sivila, kada bi i naša grupa imala neku ne baš tako poštenu agendu, e to bi već bilo osvježenje. 

 

 Pa upravo to ima cetvorka - SPOILER iz cetvorke u nastavku jer ne znam kako sakriti tekst

 

 

 

 

 

 

Na kraju ekipa za koju si se borio i tvoj stari koji je osnovao te pobunjenike ispadnu veci gadovi nego diktator protiv kojeg si se cijelo vrijeme borio

 

 

 

da, vidiš to stvarno zvuči dobro. U biti ja sam krivo interpretirao stvari, ja zapravo četvorku nisam igrao, nekako mi je promakla, a za primal sam mislio da je četvorka. Vidiš sad si me zainteresirao, a igra je na akciji na ubisoftu, 6 eura, pa mogao bi ju i uzet

Cansee uto 1.6.2021 13:32
macgyver kaže...
Cansee kaže...

 

Uvjerljivo najbolji je meni bila dvojka, mi smo plaćenik u građanskoim ratu u africi i sam odlučuješ za koga ćeš raditi. To su bile zrelije igre od npr. petice.

 Daj molim te. Kako tocno sam odlucujes za koga ces raditi? Da bi zavrsio igru, moras obaviti sve misije za obje strane, jedino sto mozes birati dal ces prvo odraditi misiju za frakciju A ili B. I kad odradis misiju, moras odraditi misiju i za drugu frakciju prije nego dobijes nove misije. A da ne spominjem da te dvije zaracene strane koje se kolju po cijeloj regiji imaju sjedista u kucama koje su jedna do druge i tu se ne kolju jer eto, to je demilitarizirana zona. A onda je tu i "plot twist" s tvojim frendovima na kraju... Dvojka ima najgluplju pricu u povijesti prica

 

sjećam se da sam šurovao sa obje strane, ali vidiš ni ne sjećam se kraja.

 

Možda mi je sjećanje malo falično za dvojku, jer mi je iskreno bila genijalna i brutalno sam se dobro zabavio, pa nisam ni realan. Ja imao 18 godina i starci mi kupili gejmerski komp, to je bilo prvi put da sam imao sam svoje računalo. Prve tri igre koje sam instalirao su bile Fallout 3, GTA4 i Far Cry 2. Ne moram ni pričati koja je to bila količina zabave i uživanja, a FC2 i je bio bolesno dobar, kad sam vidio te scene kad nekog upucaš u nogu pa se on baš hvata za tu nogu, pa sam sebi vadiš metke, pa možeš uzrokovati požare po šumama i gorama, ma spektatkl, i još je to bilo prvi put da vidim takve stvari.

 

Tako da priznajem da možda nerealno gledam na tu prošlost, ali u svakom slučaju dobro se sjećam da nisam bio nikako zadovoljan s peticom

Brki1994 uto 1.6.2021 13:56

Far Cry treba novu svježinu. Od trojke koja je posljednji Far Cry vrijedan spomena sve je isto, hrpa baza po mapi koju čuva 10 klasičnih neprijatelja i 2 posebna, checkpointovi za fast travel, 2 negativca od kojih je jedan podređen onom glavnome i umire ranije, reciklirana oružja, pobunjenici koji ipak nisu sveci kao što se čini, perk tree i ono što mislim da je ključno, a to je uska vezanost za priču. Far Cry točno vapi za onim Falloutovskim sporednim misijama gdje upoznaješ druge likove, njihove motivacije, utječeš na ishod priče. Okej, nove mehanike to donekle zamaskiraju, ali fali toga. I fali mi jak protagonist koji ima svoje unutarnje borbe i dijaloge pa sami biramo kojim ćemo putem ići.

 

Čak da naprave nešto slično kao originalan Far Cry, bilo bi deset puta zanimljivije od novih nastavaka. Mislim, zapneš na otoku i boriš se protiv plaćenika pa igra napravi spin za 180 kasnije i boriš se protiv genetski modificiranih čudovišta. Igre se nekoć nisu sramile eksperimentirati, a danas se previše "analizira tržište" pa su i proizvodi takvi kakvi jesu.

 

 

Cansee uto 1.6.2021 14:00
Brki1994 kaže...

Far Cry treba novu svježinu. Od trojke koja je posljednji Far Cry vrijedan spomena sve je isto, hrpa baza po mapi koju čuva 10 klasičnih neprijatelja i 2 posebna, checkpointovi za fast travel, 2 negativca od kojih je jedan podređen onom glavnome i umire ranije, reciklirana oružja, pobunjenici koji ipak nisu sveci kao što se čini, perk tree i ono što mislim da je ključno, a to je uska vezanost za priču. Far Cry točno vapi za onim Falloutovskim sporednim misijama gdje upoznaješ druge likove, njihove motivacije, utječeš na ishod priče. Okej, nove mehanike to donekle zamaskiraju, ali fali toga. I fali mi jak protagonist koji ima svoje unutarnje borbe i dijaloge pa sami biramo kojim ćemo putem ići.

 

Petica ima samo zanimljivu premisu. Ostalo je mediokritet.

 

to ja želim reći, baš fali svježine, nije više dovoljno samo odi na točku A pokupi to i to, onda na točku B uništi kamp neprijatelja i onda nazad na točku A po nagradu. 

 

Jako sam uživao u FC1, FC2 i FC3, ali u FC5 stvarno nisam, iako mi je bila kao što kažeš zanimljiva početna premisa, ali me igra jednostavno nije bila dovoljno vukla

 

macgyver jel bi preporučio Far Cry 4, kužim da se za 6 eura isplati?

Brki1994 uto 1.6.2021 14:06

Istu paralelu bih mogao povući s Just Cause serijalom samo postoji jedna ključna razlika u odnosu na Far Cry;

Just Cause se ne uzima za ozbiljno i igra je doslovno razbibirga za par dana dok Far Cry uvijek nastoji sebe uzeti za ozbiljno, a to mu neide. 

macgyver uto 1.6.2021 14:11
Cansee kaže...
macgyver kaže...
Cansee kaže...

 

Uvjerljivo najbolji je meni bila dvojka, mi smo plaćenik u građanskoim ratu u africi i sam odlučuješ za koga ćeš raditi. To su bile zrelije igre od npr. petice.

 Daj molim te. Kako tocno sam odlucujes za koga ces raditi? Da bi zavrsio igru, moras obaviti sve misije za obje strane, jedino sto mozes birati dal ces prvo odraditi misiju za frakciju A ili B. I kad odradis misiju, moras odraditi misiju i za drugu frakciju prije nego dobijes nove misije. A da ne spominjem da te dvije zaracene strane koje se kolju po cijeloj regiji imaju sjedista u kucama koje su jedna do druge i tu se ne kolju jer eto, to je demilitarizirana zona. A onda je tu i "plot twist" s tvojim frendovima na kraju... Dvojka ima najgluplju pricu u povijesti prica

 

sjećam se da sam šurovao sa obje strane, ali vidiš ni ne sjećam se kraja.

 

Možda mi je sjećanje malo falično za dvojku, jer mi je iskreno bila genijalna i brutalno sam se dobro zabavio, pa nisam ni realan. Ja imao 18 godina i starci mi kupili gejmerski komp, to je bilo prvi put da sam imao sam svoje računalo. Prve tri igre koje sam instalirao su bile Fallout 3, GTA4 i Far Cry 2. Ne moram ni pričati koja je to bila količina zabave i uživanja, a FC2 i je bio bolesno dobar, kad sam vidio te scene kad nekog upucaš u nogu pa se on baš hvata za tu nogu, pa sam sebi vadiš metke, pa možeš uzrokovati požare po šumama i gorama, ma spektatkl, i još je to bilo prvi put da vidim takve stvari.

 

Tako da priznajem da možda nerealno gledam na tu prošlost, ali u svakom slučaju dobro se sjećam da nisam bio nikako zadovoljan s peticom

 Ako si uzivao u igri i ostala ti je u lijepom sjecanju, sve 5, ali mislim da prica definitivno nije jaca strana dvojke.

 

Ali da, ako volis takve price gdje likovi nisu dobri i zli nego su svi nekako moralno sivi, definitivno odigraj cetvorku. Necu ti spoilati dalje, vec sam ti malo spoilao nazalost, ali samo cu reci da ja nisam tip kojeg je briga za pricu u igrama, bitno mi je samo da je dobro napucavane, ali prica i likovi u cetvorci su me se bas dojmili i bas mi je bilo zao nekih likova na kraju, a neke sam mrzio. Cak su i neki sporedni negativci dosta dobro okarakterizirani i dodje ti ih zao kad umru. Ima i par misija gdje se moras odluciti samo za jednu stranu i onda ne mozes odraditi misiju za drugu stranu.

I najbitnije, prati pricu, dijaloge, cak i dnevnike tvog starog koje ces povremeno nalaziti da saznas sto se dogodilo sa tvojim starcima u proslosti.

Mislim, i dalje je to Far Cry, tako da nemoj ocekivati neke ogromne moralne dileme i teske odabire koje ce vidljivo utjecati na svijet kasnije, ipak je to na kraju igra osvajanja baza i penjanja na tornjeve, ali mislim da ima najbolju i najdublju pricu od svih Far Cryjeva i mislim da je neposteno malo zapostavljen i ustvari mi je cudno da njegova prica nije vise hvaljena. Ako odigras, javi se u temu od cetvorke (valjda postoji), bas me zanima kakva ce ti biti.

 

I ima ona fora na samom pocetku kad dodjes u vilu od negativca pa te on zamoli da malo pricekas, ako stvarno pricekas 15ak minuta, igra odmah zavrsi, ali preporucam ti da to napravis tek nakon sto prodjes cijelu igru jer ce ti je dosta spoilati.

macgyver uto 1.6.2021 14:21
Cansee kaže...
 

macgyver jel bi preporučio Far Cry 4, kužim da se za 6 eura isplati?

 

 Malo sam se raspisao gore, al da, ja je definitivno preporucam, meni je cetvorka sve u svemu najbolji FC, iako mi je setting malo ljepsi u trojci.

Gameplay je dosta slican kao u trojci s nekim poboljsanjima i dodatcima, ima par dosadnih sporednih misija i par nadrealnih koje mi se ne svidjaju, ali prica mi je bila bas iznenadjujuce dobra i razradjena za igru tipa Far Cry. A i sama igra je na kraju jako zabavna, ako volis taj tip igara.

Cansee uto 1.6.2021 14:26
macgyver kaže...
Cansee kaže...
 

macgyver jel bi preporučio Far Cry 4, kužim da se za 6 eura isplati?

 

 Malo sam se raspisao gore, al da, ja je definitivno preporucam, meni je cetvorka sve u svemu najbolji FC, iako mi je setting malo ljepsi u trojci.

Gameplay je dosta slican kao u trojci s nekim poboljsanjima i dodatcima, ima par dosadnih sporednih misija i par nadrealnih koje mi se ne svidjaju, ali prica mi je bila bas iznenadjujuce dobra i razradjena za igru tipa Far Cry. A i sama igra je na kraju jako zabavna, ako volis taj tip igara.

 

hvala ti, baš bi mogao to danas uzeti i isprobati, zvuči dosta dobro.

 

A eto što se tiče šestice, nadam se osvježenju, nadam se nečemu što će me baš zadržati u tom svijetu, bit će vjerojatno još gameplaya do kraja mjeseca pa ćemo vidjeti