PC igre

Euro Truck Simulator 2

Pavlic sub 12.9.2020 19:41

Pozdrav ekipa,

ovako imam pitanje u vezi igrice. Imam steam acc i ets2 na njemu na kojemu imam svoj acc. Sada mijenjam komp i hoce li mi taj moj acc ostati spremljen na steamu kada ga ponovno instaliram na novi komp?

Odnosno oce li mi acc iz ets-a ostat ako promijenim komp i ponovno instaliram steam i igricu?

Hvala!

hahhaajaads sub 12.9.2020 19:45
Pavlic kaže...

Pozdrav ekipa,

ovako imam pitanje u vezi igrice. Imam steam acc i ets2 na njemu na kojemu imam svoj acc. Sada mijenjam komp i hoce li mi ostati taj moj acc spremljen na steamu kada ga ponovno instaliram na novi komp?

Hvala!

 Steam acc ce ti ostat (jer to je samo account, kao i tipa facebook), no tebe vjerovatno zanima profil ingame. On ti nece ostat, osim ako nekim slucajem radi cloud save... Ako ne budes formatiro HDD onda ne trebas nista dirat, ako budes formatirao onda sejvas komplet profile (koji se nalazi u Documents >  Euro Truck Simulator 2 > profiles ).

Chayy ned 11.10.2020 13:09

Koje grafičke postavke koristite, s kojim grafama i modovima?

 

Ja nedavno uzeo rx 5600 xt i s promodsom + rusmap + south region (+jazzycat traffic i cip traffic density) sve max osim shadows i refl. detail na medium. Na rusmapu na 400 scaling daje 60 - 80 fps u gradovima, nekih 120 izvan. Koja je razlika u 400 i 300% scalingu? Meni to izgleda manje vise isto a i fps je tu negdje

Chayy ned 18.10.2020 23:17

Nadam se da ce 1.40 donesti graficki i performance update, ETS 2 deda je ostario!

 

Od kako sam napravio upgrade graficke, moram reci da ova nova grafa daje jedno 40% vise fpsa nego bivsa Nitrosica rx 580 4gb. Sto je vrlo dobro. Pa sam se isao malo igrati sa MSI Afterburnerom.

 

Razlika u FPS u na postavkama 300% scaling, bez AA, shadows low i na 400% scaling, max AA i high shadows je nikakva. Isti fps na objema postavkama. Ista i temperatura kartice. Jedino u prvom slucaju kartica radi na nekih 50-ak %, a u drugom oko 70%. U gradovima uglavnom oko 60-70 fpsa, van gradova 90-120 fpsa, kako gdje.

 

Zanimljivo da Afterburner pokazuje da CPU radi na samo nekih 15-ak % stalno, a ako ga kloknem, dobijem jedno 10 fpsa vise (sto nije za baciti).

 

To me navodi da je engine od igre ustvari limitirajuci faktor i ukratko igra je neoptimizirana do bola za danasnji hardver.

 

Inace koristim Trackir head tracker..

 

Za sada najgori fps u Beirutu (Promods Middle East), pada ispod 30, kaj se tamo desava pojma nemam!

exer1234 pon 19.10.2020 19:32

Pozz, htio bih uzeti ETS2, vidim na instant gamingu dosta verzija, ali uglavnom imaju i neke druge igre ukljucene (koje me ne zanimaju) pa me zanima da li je pametnije uzeti neki pack ili uzeti osnovnu igru i onda svaki DLC posebno?

 

ili ako ima tko neki link gdje bih mogao uzeti vise stvari odjednom, saljite

 

 

btw igrao sam samo SP ets2 (piratsku), nikad nisam probao multiplayer, da li je zabavna ili ne? gledao sam na yt, i cini se zanimljivio, pogotov ako vozis s nekom ekipom

hahhaajaads pon 19.10.2020 22:09
exer1234 kaže...

Pozz, htio bih uzeti ETS2, vidim na instant gamingu dosta verzija, ali uglavnom imaju i neke druge igre ukljucene (koje me ne zanimaju) pa me zanima da li je pametnije uzeti neki pack ili uzeti osnovnu igru i onda svaki DLC posebno?

 

ili ako ima tko neki link gdje bih mogao uzeti vise stvari odjednom, saljite

 

 

btw igrao sam samo SP ets2 (piratsku), nikad nisam probao multiplayer, da li je zabavna ili ne? gledao sam na yt, i cini se zanimljivio, pogotov ako vozis s nekom ekipom

 Ako uzimas onda uzmi sve, znaci svaki DLC jer su savsenstvo pogotovo ovi zadnji, i naravno velika preporuka je ako vec zelis mp onda upravo promods (na kojem moras imat sve dlcove), meni osobno je ovaj standardni dio vec postao dosadan.

 Ja sam vecinu DLCova kupio preko Instant Gaminga i HRK Game, svi rade ko po spagi od prvog dana, jedino sam se opekao kod G2A i kad sam tamo uzeo skandinaviju i na kraju mi je steam izbrisao DLC jer je igra (ili kljuc) navodno bio ukraden, tak da G2A ne preporucujem iako su mi vratili novce.

exer1234 pon 19.10.2020 23:03

sve bih uzeo na instant gamingu,, nisam cuo za PROMODE, sta je to? moze neki link? vidim neke balkanske mape itd, da li je to sluzbeno sve ili dodatno? 

 

btw kad kupim igru, koliko sati moram odigrati da bih mogao MP?

Prte uto 20.10.2020 10:18

Promods ti je, ajmo reći, proširenje za mapu. Hrpa novih gradova i što sve ne. Ali moraš imati sve DLC-eve da bi ti radio. Po meni je to must have, a ovi ostali modovi kako hoćeš. Ima svega pa si biraš sam. To možes skinuti direktno s njihove stranice. Imaš dvije opcije, prva je da skidas 7 fajlova svaki posebno, a druga je da platis 1€ i skines 1 veliki fajl. Preporučam ovu drugu jer nema puno zafrkancije.

A za multiplayer ti ne znam reći jer ga nisam igrao nikad. Ali mislim da si u pravu i da treba odigrati nekoliko sati SP prije nego možeš igrati MP

exer1234 uto 20.10.2020 22:10
hahhaajaads kaže...

Trebas nekih 20ak sati u SPu da mozes igrat MP. Uza sve DLCove isto bi bilo pozeljno kupit neke DLCove za tjuniranje kamiona (ne svih), gume, prikolice jer jos upotpuni dozivljaj.

 trebalo mi je 2 sata SP da bih igrao MP, evo krenuo sam.. 

 

iako u startu imam smece spor kamion koji je uzas za voziti, ali dobro

 

 

PROMODE mozes igrati online ili je to samo singleplay?

hahhaajaads sri 21.10.2020 13:46
exer1234 kaže...

ali moram imati sve DLC mape? da li se isplati dati pare za to? trenutno imam samo osnovnu igru, i spor kamion koji me zivcira, uzbrdo jedva 20kmh:D

 Dap moras sve DLCove imat. Ali eto, ako si vec presao cijelu europu u  onda si vjerovatno sve vidio, dok je promods drugi svijet i ja sumnjam da bi igrao ets2 da nema promodsa.

Chayy sub 24.10.2020 20:53

Neki dan mi sinulo uber rijesenje za retarder u sklopu volana. Imao ga do tada na kotacicu misa, al glupo mi bilo stalno rukom posezat, pa spojio ugodno s korisnim

 

Moglo bi se to i lijepse izvest, ali mis stoji na mjestu i sasvim je efektivno. Lijeva tipka misa mi je za kocenje masinom, tako da se u isto vrijeme moze togglat i jedno i drugo

 

Prte sub 24.10.2020 23:23

Ako funkcionira dobro je!  

Kod mene žice i kabeli vire na sve strane ali sve funkcionira kako treba 

Me znam koliko koristiš taj miš ali ako ti treba nešto da ga bolje zadrži na tom mjestu, a da se pri tom i relativno lako skida, razmisli o obostranoj ljepljivoj traci za ogledala 

 

exer1234 uto 27.10.2020 22:13
hahhaajaads kaže...
exer1234 kaže...

ali moram imati sve DLC mape? da li se isplati dati pare za to? trenutno imam samo osnovnu igru, i spor kamion koji me zivcira, uzbrdo jedva 20kmh:D

 Dap moras sve DLCove imat. Ali eto, ako si vec presao cijelu europu u  onda si vjerovatno sve vidio, dok je promods drugi svijet i ja sumnjam da bi igrao ets2 da nema promodsa.

 ma nisam otkrio ni 10% mape osnovne, ali jbg sve je slicno i dosadno.. uzet cu ostale dlc i promods

hahhaajaads uto 27.10.2020 22:15
exer1234 kaže...
hahhaajaads kaže...
exer1234 kaže...

ali moram imati sve DLC mape? da li se isplati dati pare za to? trenutno imam samo osnovnu igru, i spor kamion koji me zivcira, uzbrdo jedva 20kmh:D

 Dap moras sve DLCove imat. Ali eto, ako si vec presao cijelu europu u  onda si vjerovatno sve vidio, dok je promods drugi svijet i ja sumnjam da bi igrao ets2 da nema promodsa.

 ma nisam otkrio ni 10% mape osnovne, ali jbg sve je slicno i dosadno.. uzet cu ostale dlc i promods

 znam  Kontaktiro si me na stimu vec 

marionezi82 sri 28.10.2020 17:26
hahhaajaads kaže

 Dap moras sve DLCove imat. Ali eto, ako si vec presao cijelu europu u  onda si vjerovatno sve vidio, dok je promods drugi svijet i ja sumnjam da bi igrao ets2 da nema promodsa.

 Probao sve i za sad ostajem samo na Frank007 mapi, covjek je odradio svaka cast, za mene vazi da nema Hungary mape nebi ni igrao ets2.