Rhodin pon 21.9.2020 10:18
Srce Isusovo kaže...

Ako odete na steam i globals stats za achivemente iz Witchera 3 vidit ćete da je niti 27% igrača steama završilo igru...

To nije ništa čudno, ja imam sigurno 30ak igara na Steamu koje nisam ni pokrenuo, a one koje jesam, jedno 50ak nikad dovršenih.

Imam i duplikata igara, tipa Borderlands gdje imam i "RU" verziju koja nikad nije pokrenuta, Dark Souls 2 SOTFS gdje jedna verzija završena, druga (ovo je kao "enchanced) niti započeta, ili nešto sitno. DS slično... Imam tih igara gdje sam kupio tipa GOTY pa mi se prikazala i originalna i GOTY verzija, ili gdje je bilo kasnije nadogradnji pa sam "dobio" još jednu. Steam zna bit čudan što se toga tiče, imaju vjerojatno neke svoje pravilnike o igrama, pa se kompenzira na ovaj način.

 

Što se tiče W3, znam nekoliko ljudi koji su kupili kao igru godine i bili silno razočarani sa kretanjem, grafikom, svašta nešto. Da budem iskren meni nikako nije sjela igra ispočetka. Dakle W1 mi je bio "tak", odigrao sam ga, ja sam više za CRPG nego action RPG igre. W2 me jako zaintrigirao, proveo sam sate razmišljajući samo o zadnjoj odluci, kako dovršiti igru, da ne kažem da je bilo odluka i ranije u naslovu koje su mi bile jako bolne. Samo te činjenice, da sam u RL razmišljao kako koji dio igre želim odraditi, su bile dokaz koliko je intrigantna i dobra priča, makar možda sama izvedba nije bila idealna.

 

W3 započinje tako da nijedna odluka iz prethodnih naslova maltene nije bitna. Crnjaci su pokorili sjever i sve što si prije raido je nebitno... ali apsolutno sve. Ima 2-3 miniquesta koja su djelom vezana na prethodni naslov, a i oni su realno nebitni. To mi je bio šok radi kojeg sam odmah ugasio igru. Zatim sam se 2-3 puta natjerao započinjat, ali naprosto mi ništa nije sjedalo, realno mi se nije igrao, nisam ni Manticore ubio. Smiješno, zar ne?

 

Tek proljetos sam sjeo igrat, bilo višak vremena, došla 1080Ti, progutao sam igru i iskreno sa kolegom sa foruma komentirao kak mi nije jasno da mi prije toliko nije sjela, a sad ju nemrem prestat igrat.

 

Nisam jedini... ima ljudi koji su naletili na W3 po preporukama sa portala, foruma i slično i naprosto su očekivali "nešto drugo". Započeli, igrali možda neko vrijeme, odustali.

Srce Isusovo pon 21.9.2020 10:51

Meni je trebalo godinu dana da završim Witchera i to bez expanzija... Baš sam gledao po tim achivementima, kad sam dobio prvog tj kad sam našao yennefer i kad sam dobio tog za završetak igre... Godinu jebenih dana.. Igra mi je odlična ali nema jebene šanse da je opet pokrenem. Ali i dalje se ne mogu načuditi da je tako mali broj (steam) igrača završilo igru. Nije da nije jedna od najhvaljenijih igara ikad, jasno mi je za neka indie sranja i neke drloge ali za W3 mi i nije jasno... 

Čitatelj pon 21.9.2020 10:57

Cuj, ja sam presao vise puta, ali niti jednom detaljno kao prvi put - drugi i treci prelaz sam samo rijesavao questove

koje sam morao uz main quest, i pokusao sam biti "asshole", zlocest, i uglavnom na trecem prelazu sam sve rijesavao

na obrnut nacin, da vidim sta ce se desiti, nikad nisam bio milostiv, uvjek "bad guy", cisto da vidim reakcije likova,

i ima li uopce razlike. Spoiler alert: ima.

 

 

Rhodin pon 21.9.2020 11:03

Ja moram priznat da mi Witcher 3 apsolutno nema replay value. Jedino što bih možda promijenio drugi put bi bilo da ne završim sa Tris, već Yennefer. Ako se ikada odlučim na NG+ to će možda biti moj jedini drugačiji odabir. Opčenito igru ne mogu igrat iznova ako je "story related" jer ko film, znam ju napamet.

Divim se vama koji možete, ili imate vremena, uz sve ostale koje pristižu.

 

Ko klinac sam doduše i ja, ali nije isto kad imaš 10 sati dnevno, ili 10 sati tjedno za igru u prosjeku.

Čitatelj pon 21.9.2020 11:34

Kako ne - ima toliko mogucnosti da sve okrenes naopacke.

Recimo, tko ce pobijediti u ratu i uzeti prevlast, te tko ce vladati Skeligom.

 

Primjerice za Skeligu, kao manji side-quest, vladari mogu biti slijedeci:

Svanrige, Hjalmar, Cerys - ne mjenja se puno za tebe kao igraca, ali se prica mjenja.

 

A za prevlast opcenito imas slijedece 3 izbora:

Radovid, Djikstra, Emries

SPOLIERS:

Tu se se bas osjeti razlika - ako Emires pobjedi, drustvo postaje jako stabilno,

nema vise tolike razlike medju stanovnistvom, vojska drzi kontrolu.

Ako Radovid pobjedi, carobnjaci i vjestice postaju prognana skupina, kao i druga bica

koja nisu ljudi, koja zive u strahu pod njegovom vlascu.

Djikstra kao vladar je najbolji izbor, on podrzava raznolikost stanovnistva, te sve non-human

bica unutar kraljevstva. No tim odabirom moras ostati bez dobrog prijatelja Vernon Rochea,

koji ce biti ubijen od strane Djikstre.

 

Mozda se tebi to ne cini kao velika razlika, ali zapravo je. Cak i u tavernama su objeseni drugi emblemi,

ovisno tko je na vlasti. Meni osobno je bas to zabavno, vidjeti kako se politika moze okrenuti naglavacke.

 

Bez obzira kako zavrsis - ne postoji potpuno pozitivno ni negativno, svaki vladar ima i prednosti i mane.

Bas kao sto se i ocekuje - ne mozes nikad donesti ni pogresku ni ispravnu odluku, sve je u ocima promatraca.

Rhodin pon 21.9.2020 11:43

Nisi me shvatio. Witcher 3 IMA velike replay value, teoretski, ali NE MENI. JA bih samo jednu promjenu napravio, a to je Yennefer umjesto Tris.

Dakle sve odluke koje sam napravio prvi put, ponovio bih u slijedećem prolazu.

 

Odluke teško donosim, pogotovo kad imaju svakakve posljedice. Kad se konačno odlučim, odigram, kasnije shvatim kakve rezultate druge odluke nose, možda prođem igru još jednom da "popravim greške". Ovaj put, jedino i to možda, Yenn umjesto Tris. Imam osjećaj da bi Tris bilo dobro i bez mene, a Yenn sa žestoko sje...

Srce Isusovo pon 21.9.2020 11:50
Rhodin kaže...

Nisi me shvatio. Witcher 3 IMA velike replay value, teoretski, ali NE MENI. JA bih samo jednu promjenu napravio, a to je Yennefer umjesto Tris.

Dakle sve odluke koje sam napravio prvi put, ponovio bih u slijedećem prolazu.

 

Odluke teško donosim, pogotovo kad imaju svakakve posljedice. Kad se konačno odlučim, odigram, kasnije shvatim kakve rezultate druge odluke nose, možda prođem igru još jednom da "popravim greške". Ovaj put, jedino i to možda, Yenn umjesto Tris. Imam osjećaj da bi Tris bilo dobro i bez mene, a Yenn sa žestoko sje...

 ja sam ostao suha kurca u igri jer sam htjeo obe a dobio niš... bar sam maznuo Shani.

Cansee pon 21.9.2020 11:57
Rhodin kaže...

Nisi me shvatio. Witcher 3 IMA velike replay value, teoretski, ali NE MENI. JA bih samo jednu promjenu napravio, a to je Yennefer umjesto Tris.

Dakle sve odluke koje sam napravio prvi put, ponovio bih u slijedećem prolazu.

 

Odluke teško donosim, pogotovo kad imaju svakakve posljedice. Kad se konačno odlučim, odigram, kasnije shvatim kakve rezultate druge odluke nose, možda prođem igru još jednom da "popravim greške". Ovaj put, jedino i to možda, Yenn umjesto Tris. Imam osjećaj da bi Tris bilo dobro i bez mene, a Yenn sa žestoko sje...

 

e to kužim, nisam to shvatio po tvom prethodnom postu. Prvo si bio rekao da ne bi opet prolazio kad si već vidio priču, a witcher 3 baš može završiti različito, i ne samo to, nego ima toliko detalja da bi 5. put otkrio nešto novo. Ali kužim da tebe nakon tvojih odabira ne zanima ponovno ulaziti u to i birati drugačije

 

Ali ovo mi je potpuno iznenađenja, da Djikstra može postati vladar, prvi glas, ali ne znam kak bi išao protiv Vernona, on mi je super lik

Čitatelj pon 21.9.2020 13:03
Cansee kaže...
Ali ovo mi je potpuno iznenađenja, da Djikstra može postati vladar, prvi glas, ali ne znam kak bi išao protiv Vernona, on mi je super lik

 

SPOILERS:

 

youtube.com/watch?v=d2g4J428vHs

youtube.com/watch?v=D7KDR2QkSY4

 

 

Obi Wan pon 21.9.2020 15:04

i ja sam procitao da su se neki ljudi zalili jer im je igra bila preduga. osobno meni nije, malo sam se zacudio da je itko govorio da mu je igra preduga, al ajd, ako je vecina tako kazala, nemam sta drugo kazat.

witcher 3 na pocetku ima nekakve opcije prijenosa iz duje u tricu ali ako sto rece rhodin to je izrazito jadno. iako sam veliki ljubitelj igre to je istina. primjerice, za ljude koji su odabrali iorvetha to je jedan ogroman f*ck you in the face jer apsolutno po tom pitanju nema nista. meni nije bio problem jer su moji izbori svi bili kao sto je default start u witcher 3 tako da sam prosao relativno ok. long story short, save import je izuzezno besmislen.

sto se tice replay value... ja sam ga presao skoro 8 puta (ostao mi je blood and wine od ovog zadnjeg prelaska). igrao sam ga zbog gusta i zbog new game plus. pa ono, skupi se prelazaka. replay value u witcher 3 je izuzetno nizak, neko je spomenuo triss ili yen izbor, pa onda bloody baron izbor, tako da... nista extra. u cyberpunku bi trebalo biti puno drugacija, bar su tako govorili.

Cansee sri 23.9.2020 14:57
Čitatelj kaže...

Nadam se da ce napraviti DLC sa "hard-core" tezinom - gdje je pristuan perma-death. 

 

volio bi jednom probati neku takvu igru sa permadeath modom, ali trenutno mi je to nerealno, jer nemam previše vremena za to, ono što imam moram iskoristiti za napredak u igri koji mogu spremiti

 

a što se tiče ostalih dlcova, ova igra će biti jako plodno tlo za kojekakve estetske i quest dlcove. Najviše me zanima kako će izgledati njihove ekspanzije i s obzirom na veličinu grada čak mi je očekivano da u nekakvim većim ekspanzijama nećemo odlaziti iz Night Citya, nego samo se možda otvore nekakve mega zgrade i to je to

Obi Wan sri 23.9.2020 15:09
Cansee kaže...
Čitatelj kaže...

Nadam se da ce napraviti DLC sa "hard-core" tezinom - gdje je pristuan perma-death. 

 

volio bi jednom probati neku takvu igru sa permadeath modom, ali trenutno mi je to nerealno, jer nemam previše vremena za to, ono što imam moram iskoristiti za napredak u igri koji mogu spremiti

 

a što se tiče ostalih dlcova, ova igra će biti jako plodno tlo za kojekakve estetske i quest dlcove. Najviše me zanima kako će izgledati njihove ekspanzije i s obzirom na veličinu grada čak mi je očekivano da u nekakvim većim ekspanzijama nećemo odlaziti iz Night Citya, nego samo se možda otvore nekakve mega zgrade i to je to

to i mene zanima kako ce izvesti ekspanzije. u witcheru su bile dvije nove mape i tamo je s obzirom na setting bilo to jednostavno objasnit (sa stajalista price)

Rhodin sri 23.9.2020 15:10
Cansee kaže...
Čitatelj kaže...

Nadam se da ce napraviti DLC sa "hard-core" tezinom - gdje je pristuan perma-death. 

 

volio bi jednom probati neku takvu igru sa permadeath modom, ali trenutno mi je to nerealno, jer nemam previše vremena za to, ono što imam moram iskoristiti za napredak u igri koji mogu spremiti

 

a što se tiče ostalih dlcova, ova igra će biti jako plodno tlo za kojekakve estetske i quest dlcove. Najviše me zanima kako će izgledati njihove ekspanzije i s obzirom na veličinu grada čak mi je očekivano da u nekakvim većim ekspanzijama nećemo odlaziti iz Night Citya, nego samo se možda otvore nekakve mega zgrade i to je to

 Imaš diablo 3 HC mode - kad umreš, to je to.

Čitatelj sri 23.9.2020 15:30
Obi Wan kaže...
to i mene zanima kako ce izvesti ekspanzije. u witcheru su bile dvije nove mape i tamo je s obzirom na setting bilo to jednostavno objasnit (sa stajalista price)

 

Pa i ovdje to mogu lako objasnit - u par mjeseci izgradili par novih zgrada, otkriveno jos underground podrucja,

skriveni ulazi u postojece zgrade - sto mogucnosti - kod grada je to lako.

 

U W3 su morali dodavati nova podrucja, jer u par mjeseci nece nitko izgraditi tvrdjavu od cigle, bar ne u tom razdoblju - to ne moze ni vojska Crnog Sunca - Nilfgaard

TomoR sri 23.9.2020 15:37
Rhodin kaže...
Cansee kaže...
Čitatelj kaže...

Nadam se da ce napraviti DLC sa "hard-core" tezinom - gdje je pristuan perma-death. 

 

volio bi jednom probati neku takvu igru sa permadeath modom, ali trenutno mi je to nerealno, jer nemam previše vremena za to, ono što imam moram iskoristiti za napredak u igri koji mogu spremiti

 

a što se tiče ostalih dlcova, ova igra će biti jako plodno tlo za kojekakve estetske i quest dlcove. Najviše me zanima kako će izgledati njihove ekspanzije i s obzirom na veličinu grada čak mi je očekivano da u nekakvim većim ekspanzijama nećemo odlaziti iz Night Citya, nego samo se možda otvore nekakve mega zgrade i to je to

 Imaš diablo 3 HC mode - kad umreš, to je to.

 Malo Off-topic, ali nije baš tako. U D3 ostaneš bez lika i opreme koju nosi taj čas na sebi, ali i u HC ti ostanu stvari u stash-u, gold, crafting materijali, paragoni itd...

Obi Wan sri 23.9.2020 15:44
Čitatelj kaže...
Obi Wan kaže...
to i mene zanima kako ce izvesti ekspanzije. u witcheru su bile dvije nove mape i tamo je s obzirom na setting bilo to jednostavno objasnit (sa stajalista price)

 

Pa i ovdje to mogu lako objasnit - u par mjeseci izgradili par novih zgrada, otkriveno jos underground podrucja,

skriveni ulazi u postojece zgrade - sto mogucnosti - kod grada je to lako.

 

U W3 su morali dodavati nova podrucja, jer u par mjeseci nece nitko izgraditi tvrdjavu od cigle, bar ne u tom razdoblju - to ne moze ni vojska Crnog Sunca - Nilfgaard

to mi izgleda kao film Dredd (2012). dobijes nekakvu misiju za ocistit tako nekakav kompleks ili te tamo zatoce pa moras pobjec. pitanje je primjerice koliko takva ekspanzija moze trajat, tj mogu li je razvuci na duzinu ekspanzije kao sto je Blood and Wine.

Timo sri 23.9.2020 15:59
Čitatelj kaže...

Cuj, mogu sto hoce, jer postoje i cyberspace i netrunneri - a u mreznom svijetu - sve je moguce.

(osim da se obnovi Jugoslavija, to je nemoguce)

 ooo itekako moguce

 

jos malo pa ce sve bivse YU republike bit u EU, znaci opet svi zajedno. i onda kad se EU raspadne ziher ce se "nasi" dogovori, pa ajmo mi ostat skupa, jer ionako imamo istu valutu, granice itd itd

 

pa opet sve ispocetka

 

videno vec 5 puta 

Čitatelj sri 23.9.2020 16:03

Znas, kad je Mujo ulovio zlatnu ribicu, pa mu ona kaze "De bolan Mujo, pusti me, ispunim ti zelju matere ti",

i nista, izvadi Mujo iz novcanika sliku Fate i kaze "Deder ribce naprav Fatu da bude bas ono bolan dobra".

Gleda ribica, zacvili "Jao Mujo bolan, daj ako ikako mozes nesto drugo" - misli Mujo i kaze "Ajd ak ne moze Fata,

onda bar Jugoslaviju obnovi, da svi budu sretni ko nekad, da se svi vole i da vlada mir"... Misli si ribica,

misli, pa kaze "Ajd bolan Mujo, daj sliku Fate"...

Cansee sri 23.9.2020 17:00
Timo kaže...
Čitatelj kaže...

Cuj, mogu sto hoce, jer postoje i cyberspace i netrunneri - a u mreznom svijetu - sve je moguce.

(osim da se obnovi Jugoslavija, to je nemoguce)

 ooo itekako moguce

 

jos malo pa ce sve bivse YU republike bit u EU, znaci opet svi zajedno. i onda kad se EU raspadne ziher ce se "nasi" dogovori, pa ajmo mi ostat skupa, jer ionako imamo istu valutu, granice itd itd

 

pa opet sve ispocetka

 

videno vec 5 puta 

 

sada nam u ustavu stoji da ne smijemo više ulaziti u nikakve balkanske državne saveze, niti išta slično bivšim Jugoslavijama

 

može se to i promijeniti, samo bi ttrebalo dobiti ogromnu podršku javnosti u što čisto sumnjam, tako da veliko ne