win10pro čet 3.12.2020 19:01

Nabavio igru za 150kn sad za black friday. Sve super radi, dobro optimizirano ali refleksije su ružne.

Ne sjećam se da je tako bilo u 'onoj verziji' sp, možda neki problem sa driverom?

 

Postavke su 1440p sve na high osim texture ultra.

 

Jack Sparrow čet 3.12.2020 19:32
win10pro kaže...

Nabavio igru za 150kn sad za black friday. Sve super radi, dobro optimizirano ali refleksije su ružne.

Ne sjećam se da je tako bilo u 'onoj verziji' sp, možda neki problem sa driverom?

 

Postavke su 1440p sve na high osim texture ultra.

 

 pa izgleda dobro ovo

Jack Sparrow čet 3.12.2020 20:50
win10pro kaže...

https://pasteboard.co/JDfvEKL.jpg

 

Problem je da izgleda 'kockasto', primjeti se kad je fullscreen.

 Kockasto ili malo zrnasto, mutno u daljini?

Pogledaj si resolution scale u options, mora biti na 100% to obično popravi takve stvari. Anti aliasing kad je na TAA isto radi takve stvari.

 

Od opcija moguće da ti je možda windowed borderless, pa da nije u nativnoj rezuluciji? Probaj i to.

 

Uglavnom ne vidim baš nešto loše, pogotovo ne refleksije koje si spomenuo. 

 

 

emerik pon 7.12.2020 11:20

Pozz ekipa, napokon sam upgradeao komp pa mogu igrati BF5. Kao prvo, igra izgleda fenomenalno, nisam mogao vjerovati da je grafika u igrama dosla tako daleko, zadnje sam igrao BF4 na Medium settingsima tako da mi je ovo velik korak naprijed. Ali cak mi je od tolike kolicine detalja tesko pratiti sto se sve desava i vidjeti protivnike. Kakve mi preporucate postavke FOV-a, grafike itd za MP?

CyberDemonVZ pon 7.12.2020 11:50
emerik kaže...

Pozz ekipa, napokon sam upgradeao komp pa mogu igrati BF5. Kao prvo, igra izgleda fenomenalno, nisam mogao vjerovati da je grafika u igrama dosla tako daleko, zadnje sam igrao BF4 na Medium settingsima tako da mi je ovo velik korak naprijed. Ali cak mi je od tolike kolicine detalja tesko pratiti sto se sve desava i vidjeti protivnike. Kakve mi preporucate postavke FOV-a, grafike itd za MP?

 Da, ovo ti je igra u BF serijalu u kojoj je do sad najteže uočiti neprijatelja. Što namjerno, što zbog nedostatka vremena, volje, novaca da se to popravi.

 

Ja sam bacio sve na ultra, ugasio blur i igram. Baš me briga :D

 

P.S. otvori ovaj link prije 3 poruke. Razgovaraju o povećanju kvalitete prikaza u igri, pročitaj sve ako možeš, pomoći će ti u tvom problemu

Jack Sparrow pon 7.12.2020 11:54
CyberDemonVZ kaže...
emerik kaže...

Pozz ekipa, napokon sam upgradeao komp pa mogu igrati BF5. Kao prvo, igra izgleda fenomenalno, nisam mogao vjerovati da je grafika u igrama dosla tako daleko, zadnje sam igrao BF4 na Medium settingsima tako da mi je ovo velik korak naprijed. Ali cak mi je od tolike kolicine detalja tesko pratiti sto se sve desava i vidjeti protivnike. Kakve mi preporucate postavke FOV-a, grafike itd za MP?

 Da, ovo ti je igra u BF serijalu u kojoj je do sad najteže uočiti neprijatelja. Što namjerno, što zbog nedostatka vremena, volje, novaca da se to popravi.

 

Ja sam bacio sve na ultra, ugasio blur i igram. Baš me briga :D

 Tako je nema spotanja pa se ne puca u trokutiće, nego moraš baš vidjeti ekipu.

 

Ja isto igram na high-ultra bez blura jer zamuti sve. Nikad nisam imao problema vidjeti ekipu, čak i prije nego su dodali outline na vojnike. 

Možda zato jer imam dosta sati u Squadu, Rising Stormu i takvih igrama pa sam se navinuo haha

CyberDemonVZ pon 7.12.2020 12:27
emerik kaže...

Hvala momci, cek znaci vise nema spotanja sa Q? Zasto mi onda ponekad u donjem lijevom kutu pise You have been spotted?

 Može te spotati (vidiš se na mapi i imaš ponekad crveno iznad glave):

Snajperist sa dalekozorom ili spotting flare, snajper ako ima određeni perk i pogodi te metkom, support ako ima određeni perk i suppressa te.

 

P.S sa Q možeš označavati neku određenu točku u koju gledaš, jako dobro kad komuniciraš sa squadom.

3D spotting još postoji, ali nisam 100% kad se pojavljuje. Znam da se pojavi kad suppressam nekog.

emerik pon 7.12.2020 12:31

Aha, ok mi je sto su maknuli 3D spotanje i da se spottani vojnik vidi samo na mapi, ali mi je malo bezveze da to mogu samo Reconi i Supporti s odredjenim perkovima. Ne razumijem zasto to nebi mogla bilo koja klasa... Hvala na informacijama!

emerik pon 7.12.2020 17:32
CyberDemonVZ kaže...
emerik kaže...

Je normalno da se igra pali 2-3 minute? Imam SSD 860EVO, spojen na SATA3, brzina je skroz normalna u benchmarku.

 Misliš na ulazak u samu igru, ili kad si u igri pokretanje meča?

 Sam ulazak u igru, znaci prvo pokretanje, cold start ili kak se vec kaze. Ulazak u mec je jako brz, zato mi nije jasno zasto je sporo ucitavanje na pocetku.

emerik pon 7.12.2020 18:09
CyberDemonVZ kaže...

Evo, idem odmah izmjeriti.

Staviti ću podatke u ovu poruku. 

Refreshaj :)

 

WD Blue m.2 1TB

21 sekundu da se pojavi Battlefield V logo s vojnikom.

42 sec, u izborniku sam.

 Ok, tvoj disk je NVMe. Al nazalost znaci da moje brojke u odnosu na tvoje zvuce ok.

santel pon 7.12.2020 20:56

Pozdrav.Bf5 je definitivno najbolja igračina kako po igranju tako i po grafici.Igram je od samog izlaska .tj od samog početka.Koliko je to godina neznam.I prezadovoljan.Ali...Od prije 10 dana od kada je izašao novi patch je totalno razočaranje.Servera u europi nula.Nema se gdje igrati i da hočeš. I druga stvar svakim danom je sve više chitera ili hakova.Tako da je više ne igriva.Od neki dan sam krenu igrati bf1 i super je i bolja po serverima i chiterima od bf5.