Granzon ned 13.6.2021 19:49
Volume kaže...
Grafika mi nije ništa bolja od bf4, čini mi se da sam bacija pare šta sam kupija 6700xt

 Nemaš tu brige, Frostbite je poznat po tome da je veoma gladan resursa čak i kad sama grafika nije nešto

 

 

 

Btw. što mislite o onom mijenjaju attachmenta oružja u hodu? Meni se to baš i ne sviđa ali valjda će prikazati u daljnim videima kako to funkcionira i zašto su išli na takvu shemu.

Volume ned 13.6.2021 19:53
Granzon kaže...

 

 

 

Btw. što mislite o onom mijenjaju attachmenta oružja u hodu? Meni se to baš i ne sviđa ali valjda će prikazati u daljnim videima kako to funkcionira i zašto su išli na takvu shemu.

 Meni se sviđa to, uvik mi je bilo glupo šta nisi u hodu moga stavit silencer ili npr. drugi foregrip

CyberDemonVZ ned 13.6.2021 19:58

Nije bila ni jedna jedina stvar koja mi se nije svidjela. 

Oružja, vozila, mape, hud... sve mi izgleda ko BF4 ili bolji BF4.

 

Tako da sam ja odlučio :D

 

Btw, kao da se nisu baš potrudili oko videa? Doslovno ko da snimaš neku malo bolju rundu i izrežeš najbolje dijelove.

Znam da su inače bili baš namješteni fightovi koji bi nabrijali adrenalin. Više kamera, bolji rezovi...

 

Nema veze, izgleda je to to što se mene tiče.

 

 

EDIT: Glas na početku. Je to StoneMountain64?

CyberDemonVZ ned 13.6.2021 20:09

Jeste primjetili ovo?

 

Ako na large scaleu ovako dobro radi interakcija dima i prepreka, možda na small scaleu to izgleda i mnogo bolje!

Siguno će trebati jači CPU nego u prošlim nastavcima.

 

Druge stvari koje sam primjetio - interakcija gusjenica tenka i automobila.

 

Na helikopteru se točno vidi gdje puca, jako naglašeni traceri:

 

 

Nekakav EMP, mapa glitcha i PREKRASAN sjaj baterijske svjetiljke. Ray tracing?

 

 

I ono što su obećali su isporučili - najbolja destrukcija vozila ikad viđena u BFu. Ne zastane na sekundu u zraku, pa eksplodira, pa nastavi pravocrtno dalje... nego lijepo, fluidno, eksplodira i u komadima i vatri se raspadne uokolo.

 

animosity_frenzy ned 13.6.2021 20:15

BF3 reveal na Caspianu će još dugo ostati primjer kako se radi video takvog tipa.

 

Mene je ovaj 'gameplay' reveal iskreno jako podsjetio na BFV reveal - kaos nemaš pojma šta se događa, na koga pucaju, kako neprijatelj izgleda uopće. Nisam mogao jasno raspoznati niti jednog jedinog neprijateljskog vojnika, niti vozilo, osim letjelica naravno.

 

Ok, vidjeli smo šta će sve igra sadržavati, masu gameplay elemenata, ali reveal mi je meh. Nisam razočaran, ali očekivao sam više valjda.

 

Sad čekam da neko analizira svaki frame. :-)

Krunoo7 ned 13.6.2021 20:15
CyberDemonVZ kaže...

 

Ako na large scaleu ovako dobro radi interakcija dima i prepreka, možda na small scaleu to izgleda i mnogo bolje!

Siguno će trebati jači CPU nego u prošlim nastavcima

 Dajem ruku u vatru da fizika tog dima nije real-time.

Q-Tip ned 13.6.2021 20:18

Ja moram priznat da me nije oduševio trailer, očekivao sam više konkretnog gameplaya, ne izrezanih eksplozija i razbijanja helikoptera. I u prvom i u ovom sad traileru konstantno je fokus na vozilima, zračnoj borbi i tom jebenom tornadu, pravog gunplaya nismo vidjeli skoro ništa, par sekundi. 

 

Grappling hook mehanika je potpuno "over the top" i ne spada u ovu igru. Ovo nije Apex.

 

I da, meni su BF5 i BF1 grafički izgledali daleko moćnije. Moguće da je zato što je prezentacija bila na na Xboxu i zato što je loša mapa (pustinja i neonske zgrade, bezveze) izabrana za reveal, ali čudno je to izgledalo.

CyberDemonVZ ned 13.6.2021 20:23
Krunoo7 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Ako na large scaleu ovako dobro radi interakcija dima i prepreka, možda na small scaleu to izgleda i mnogo bolje!

Siguno će trebati jači CPU nego u prošlim nastavcima

 Dajem ruku u vatru da fizika tog dima nije real-time.

 Hm, ali navodno oluja svaki put dolazi u drugo vrijeme, na drugom mjestu, ponekad se uopće ne pojavi...

Ne znam kako bi to išlo ako nije real-time.

 

Naravno, ako je ova informacija gore točna.

Jack Sparrow ned 13.6.2021 20:26
Volume kaže...
Krunoo7 kaže...

Izgleda solidno, jedino je dizajn mapa pod upitnikom, jer to je jako teško procjenit u traileru

 Da toga me strah, da će mape biti ogromne ali loše dizajnirane

 mape su ogromne, ko one najmanje u PUBG

 

Zato će i biti u par sektora. Pretpostavljam radi 128 igrača. Mene strah više da ne bude 64 igrača, a ostalih 64 botovi i takve stvari.

animosity_frenzy kaže...

BF3 reveal na Caspianu će još dugo ostati primjer kako se radi video takvog tipa.

 

Mene je ovaj 'gameplay' reveal iskreno jako podsjetio na BFV reveal - kaos nemaš pojma šta se događa, na koga pucaju, kako neprijatelj izgleda uopće. Nisam mogao jasno raspoznati niti jednog jedinog neprijateljskog vojnika, niti vozilo, osim letjelica naravno.

 

Ok, vidjeli smo šta će sve igra sadržavati, masu gameplay elemenata, ali reveal mi je meh. Nisam razočaran, ali očekivao sam više valjda.

 

Sad čekam da neko analizira svaki frame. :-)

 Ipak je BF1 reveal bio najbolji. Pa onda BF3 :D

 

 

HUD mi nekako čudan. Volio bi da je minimapa veća, a i da se ugasi ono na kojoj tipki imaš koji equipment. Ali valjda će biti customizacije, da to sakrijem ili napravim transparentno, a mapu povećam ko u BF5.

 

Druga stvar koja bi mogla ljude zezati je visibility. Imam neki dojam da se teško vidi protivnika, sve blješti i lete neke stvarčice okolo. Čak ni spotanje nisam vidio dali ima?! Možda to ugasili?

Ima tu još pitanjau vezi gameplaya.

 

EDIT: sve ostalo izgleda jebački. Znači setting igre, što nema singleplayer nego preko multića na prepričavaju neki story. Pa onaj grapling i wingsuit koji će od igre napraviti sandbox iskustvo. 

dad0r ned 13.6.2021 20:32
CyberDemonVZ kaže...
Krunoo7 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Ako na large scaleu ovako dobro radi interakcija dima i prepreka, možda na small scaleu to izgleda i mnogo bolje!

Siguno će trebati jači CPU nego u prošlim nastavcima

 Dajem ruku u vatru da fizika tog dima nije real-time.

 Hm, ali navodno oluja svaki put dolazi u drugo vrijeme, na drugom mjestu, ponekad se uopće ne pojavi...

Ne znam kako bi to išlo ako nije real-time.

 

Naravno, ako je ova informacija gore točna.

 

On misli na samu fiziku dima koja sigurno nije real time.

 

Neznam, te oluje i to bude zabavno 2-3 puta vidjeti nakon toga bude naporan gimmick vjerojatno.

 

Ono skoro pa najvaznije nismo vidjeli kako treba a to je gunplay dali to ima smisla ili su puske cod like ko puske na vodu bez recoila.

 

Ali izgleda obecavajuce posto je ubiti ovo BF4 2.0  a neki alternativni SJW isprdak.

CyberDemonVZ ned 13.6.2021 20:52
dad0r kaže...
...

On misli na samu fiziku dima koja sigurno nije real time.

 ....

 Jedna od rijetkih stvari koje su najavili u ono EA prezantaciji prije mnogo mjeseci, uz destrukciju zgrada je bila i real time fizika dima (onaj dim oko kocke). Tako da, zašto ne?

Znam koliko je to teško renderirati, pa u filmovima se to renderira tjednima :D Eli, eto izgleda da imaju neku verziju toga.

Volume kaže...
Sajber jel pada preorder, da nisam jedini :D

 Vjerojatno dan prije Bete :D