CyberDemonVZ pet 6.11.2020 11:30

Već se dugo priča o slijedećem Battlefieldu, ali napokon smo dobili službenu informaciju o novom nastavku koji izlazi krajem 2021.

Pa je vrijeme da se otvori nova tema.

Kako je bilo i u prošlim temama, kako stižu nove informacije, updejtati ću ovu početnu poruku.

 

https://www.tweaktown.com/news/76076/ea-confirms-next-gen-battlefield-6-coming-in-holiday-2021/index.html

https://www.hcl.hr/vijest/battlefield-next-gen-163306/

 

09.06.2021. Reveal trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=ASzOzrB-a9E

 

Tri verzije preordera:

Standard edition: 60Eur

Gold Edition: 90Eur

Ultimate edition: 110Eur

 

Razlike u edicijama:

https://www.origin.com/irl/en-us/store/battlefield/battlefield-2042/offer-selection

 

13.06.2021. Gameplay trailer

https://www.youtube.com/watch?v=WomAGoEh-Ss

CyberDemonVZ pet 6.11.2020 11:33

Govori se o "veličini igre, još ne viđenoj do sad", a ovaj napredak se pridonosi novim konzolama zbog čijih se hardverskih mogućnosti napokon može napraviti takva igra.

 

P.S. Velika je vjerojatnost da se igra neće zvati BF6, ali admini lako promijene ime ako i kad za to dođe vrijeme.

BeLLicus pet 6.11.2020 11:37

Bad Company 3 (možda), Korejski Rat, Vietnamski, Moderni... Ovo su im opcije. Svjetske ratove su obradili, neki future Battlefield bi bio popljuvan, raja ne voli predaleku budućnost lasere i ta sranja. Tako da su im ovo opcije. Najmanje bi volio moderni rat jer toga je bilo u trojci i četvorci previše. Ali nekakav dobar Korejski,Vietnamski sa tom atmosferom sedamtesetih,osamedesetih gdje ćemo moći sređivati oružja do temelja bi bilo aman taman :D

dery pet 6.11.2020 11:38
CyberDemonVZ kaže...
dery kaže...

Pratimo temu sa isčekivanjem. Ciberu želim izvješće ovde od tebe kako bude izlazilo vijesti.

 Može

Ako spomenu prva SJW sranja izlaziš iz teme?

 Neće valjda usrat, ma u kuraz kakav bude da bude igrat ću ga.

CyberDemonVZ pet 6.11.2020 11:42
BeLLicus kaže...

Bad Company 3 (možda), Korejski Rat, Vietnamski, Moderni... Ovo su im opcije. Svjetske ratove su obradili, neki future Battlefield bi bio popljuvan, raja ne voli predaleku budućnost lasere i ta sranja. Tako da su im ovo opcije. Najmanje bi volio moderni rat jer toga je bilo u trojci i četvorci previše. Ali nekakav dobar Korejski,Vietnamski sa tom atmosferom sedamtesetih,osamedesetih gdje ćemo moći sređivati oružja do temelja bi bilo aman taman :D

 Vidiš, sad mi je žao što nije bilo ove teme, jedan od youtubera je rekao da je (nažalost) dobio informaciju da se odustalo od BC3, a da recimo BF 3 remaster nikad nije ni bio u planu.

 

Ako ponovno naletim na takav info, stavljam ovdje.

 

Kad smo kod toga, ja sam igrao BF1 i V i neki dan sam se vratio na BF4. Igrao sam ga u komadu 4 sata, dok na ova dva ostanem jednu ili dvije runde...

Tak da pretpostavljam da bi mi najdraže bilo vidjeti moderan setting. Ali ako se dobro odradi, zašto ne i druga razdoblja.

BeLLicus pet 6.11.2020 11:45
CyberDemonVZ kaže...
BeLLicus kaže...

Bad Company 3 (možda), Korejski Rat, Vietnamski, Moderni... Ovo su im opcije. Svjetske ratove su obradili, neki future Battlefield bi bio popljuvan, raja ne voli predaleku budućnost lasere i ta sranja. Tako da su im ovo opcije. Najmanje bi volio moderni rat jer toga je bilo u trojci i četvorci previše. Ali nekakav dobar Korejski,Vietnamski sa tom atmosferom sedamtesetih,osamedesetih gdje ćemo moći sređivati oružja do temelja bi bilo aman taman :D

 Vidiš, sad mi je žao što nije bilo ove teme, jedan od youtubera je rekao da je (nažalost) dobio informaciju da se odustalo od BC3, a da recimo BF 3 remaster nikad nije ni bio u planu.

 

Ako ponovno naletim na takav info, stavljam ovdje.

 

Kad smo kod toga, ja sam igrao BF1 i V i neki dan sam se vratio na BF4. Igrao sam ga u komadu 4 sata, dok na ova dva ostanem jednu ili dvije runde...

Tak da pretpostavljam da bi mi najdraže bilo vidjeti moderan setting. Ali ako se dobro odradi, zašto ne i druga razdoblja.

 Smatram da su osamdesete jako zanimljivo razdoblje, imaš dovoljno moderna oružja a opet nije tako premoderno ajmo reći. Tenkovi,Helikopteri,Avioni, baš do jaja izgledaju iz doba osamdesetih :)

Jack Sparrow pet 6.11.2020 13:23

Tamo 1980, 1990 pa do danas bi bilo najbolje. Bilo koji rat u tom periodu.

 

BF4 je bio bliska budućnost, pa je već ima previše onih lock on i auto lock gluposti. Dok BF2, BF2 i BF3 nekako daman.

 

Pošto su do sad radili war story-e, nek se malo potrude pa da svaki story bazira na jednom ratu. Slično kao što je BF5 bio u 4 nastavka i svaki je imao svoj front.

Recimo Gulf war, Afganistan i tako to. Čak mogu tu ubaciti i Somaliju, ili Domovinski. Mislim da bi ljudi s ovih prostora podivljali kad bi netko konačno išao tim putem

Promster pet 6.11.2020 13:31
CyberDemonVZ kaže...

Govori se o "veličini igre, još ne viđenoj do sad", a ovaj napredak se pridonosi novim konzolama zbog čijih se hardverskih mogućnosti napokon može napraviti takva igra.

 

P.S. Velika je vjerojatnost da se igra neće zvati BF6, ali admini lako promijene ime ako i kad za to dođe vrijeme.

Ovo za mene jedino može biti minus. Djeluje mi ko da žele nakrkati 128vs128 super Conquest jer eto 'nikad viđeno', umjesto da se fokusiraju na gameplay jer na tom području su se pogubili prije 3-4 nastavka.

 

Rane 2000. idealno, svi se nadamo BC3 jel? Bez glupih tech điđa-miđa.

 

I ne mora biti 5600 tisuća različitih oružja i preko 2 milijuna attachmenta.

 

Tallahassee pet 6.11.2020 13:44

... nevidjena velicina igre, moze znaciti i nevidjena velicina zauzeca na disku ... srecom upotrijebili su "SCALE" pa se to odnosi na nesto drugo dal broj igraca, dal velicinu mapa... zivi bili pa vidjeli... igra za 200 igraca provjereno radi, velicina mape od 8x8 km provjereno radi (BF je do sad imao najvecu mapu od 1,5 x 2 km ak se ne varam, firestorm ne znam)...

Jack Sparrow pet 6.11.2020 13:44
Promster kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Govori se o "veličini igre, još ne viđenoj do sad", a ovaj napredak se pridonosi novim konzolama zbog čijih se hardverskih mogućnosti napokon može napraviti takva igra.

 

P.S. Velika je vjerojatnost da se igra neće zvati BF6, ali admini lako promijene ime ako i kad za to dođe vrijeme.

Ovo za mene jedino može biti minus. Djeluje mi ko da žele nakrkati 128vs128 super Conquest jer eto 'nikad viđeno', umjesto da se fokusiraju na gameplay jer na tom području su se pogubili prije 3-4 nastavka.

 

Rane 2000. idealno, svi se nadamo BC3 jel? Bez glupih tech điđa-miđa.

 

I ne mora biti 5600 tisuća različitih oružja i preko 2 milijuna attachmenta.

 

 ili će napraviti nešto kao planetside. Možda 3 strane 50v50v50 igrača. Ogromna mapa i šibanje po sektorima.

CyberDemonVZ pet 6.11.2020 14:17
Promster kaže...

Ovo za mene jedino može biti minus. Djeluje mi ko da žele nakrkati 128vs128 super Conquest jer eto 'nikad viđeno', umjesto da se fokusiraju na gameplay jer na tom području su se pogubili prije 3-4 nastavka.

...

 Ovo je istina. Takav plan može krenuti u bilo kojem smjeru.

Npr, naprave OGROMNU mapu koja će na sredini imati neku dobru točku, gdje će se na kraju ubijati 256 igrača, 4 puta gore nego Metro :D

 

Al mogu i pametno dizajnirati (što im baš ne polazi za rukom u zadnje vrijeme) pa razvući igru - otvorene lokacije i oko zgrada za tenkove, gore avioni i helikopteri. Ljudi po tunelima i zgradama.. od kojih je jedna Ziba... i tako to :D Recimo, fora je bio Zavod 311 u BF4.

CyberDemonVZ pet 6.11.2020 22:32
Jack Sparrow kaže...

 https://youtu.be/wJGTXi_5u4c

 

Testiranja već traju. Next-gen title (uopće neće biti verzije za stariju generaciju konzola, ili će biti neka oslabljena verzija?).

Community ima pozitivnu reakciju na igru?? Neki YouTuberi već znaju detalje o igri??

Cijeli DICE trenutno radi na BF6.

Dobili su jednu godinu više za razvoj od prijašnjih Battlefielda.

 

I ono najvažnije, prve službene informacije: u proljeće 2021.

Wolf88 pet 6.11.2020 23:04
CyberDemonVZ kaže...
Jack Sparrow kaže...

 https://youtu.be/wJGTXi_5u4c

 

Testiranja već traju. Next-gen title (uopće neće biti verzije za stariju generaciju konzola, ili će biti neka oslabljena verzija?).

Community ima pozitivnu reakciju na igru?? Neki YouTuberi već znaju detalje o igri??

Cijeli DICE trenutno radi na BF6.

Dobili su jednu godinu više za razvoj od prijašnjih Battlefielda.

 

I ono najvažnije, prve službene informacije: u proljeće 2021.

 Ništa novo o ovome se još pričalo 2019 godine. Novi BF neće doći na stare konzole niti će raditi na oslabljenoj verziji.

Cijeli je fokus na PC i next gen konzolama.

Granzon sub 7.11.2020 03:26
Super64 kaže...

Dobre vijesti, iako, skidam kapu svakome kome se danas igra Conquest i trčanje između zastava pa makar to bilo 200 igrača. Zastario koncept, koji nadam se neće biti prisutan u BF6.

 Meni se igra konkvest i ako kupujem BF, kupujem ga isključivo zbog trčkaranja između zastava (i vozikanja u tenkićima)

Ne znam što ti točno smeta sa zastavama ali ako nema konkvesta to onda nije BF....to ti je kao da kažeš da ne želiš da novi Gran Turizmo ima utrke jer je to zastario koncept

CyberDemonVZ sub 7.11.2020 10:25

Jučer je nekoliko ljudi koje poznajem vidjelo ovu vijest i glavno pitanje je bilo, "Koji će biti min. hardverski zahtjevi za 60+ fps-a u svim modovima?".

Dobro pitanje, ali pretpostavljam da bar još 7-8 mjeseci nećemo imati konkretan odgovor.