Filox uto 22.9.2020 13:40

http://battlebrothersgame.com

 

Igra li netko ovo čudo? Meni je igra fenomenalna, nisam se dugo ovako oduševio s nekom igrom. Igra je turn-based, sliči na Heroes of Might and Magic 3, ali bez magije. Ono što me oduševljava je težina, čak i na Begginer levelu se gine junački, 4 puta sam startao prvu misiju dok nisam išta uspio, save/load radi non-stop i nekako je realno napravljen način borbe i ozljede. Nema potion of healing, nema spellova, u borbi se ne možete zaliječit s ničim, samo zavojima zaustavit krvarenje. Rane se liječe danima nakon svake borbe, isto tako se i oklopi popravljaju danima. I najgluplji neprijatelj s dobrim oružjem napravi dobar damage, pazite se. 

 

Svaki vojnik može kupit jednog psa, pa onda u borbi pustit psa s lanca. Argh, vau, vau...   

 

Izbor oružja i oklopa je ludilo, ima svega, sve ima svoje razlike. Što je teži oklop, to više pada Fatigue, pa se manje toga može napravit u rundi. Warhammer radi mali damage, ali zato drobi oklope. Polearms imaju reach (domet) 2 polja, pa mogu udarat iz drugog reda, skriveni iza ekipe u Shield Wall-u. Archeri su mi se pokazali kao sranje, za sada. Nikako da nađem pravog Legolasa negdi. Sve ima dobu i lošu stranu, pa se može vrhunski kombinirat ekipa od max 12 ljudi, osim ako se ne igra s Peasant Militia-om, njih može bit do 20.

 

Prvu kampanju sam završio sa Southern Mercenaries, a sad igram s Northern Raiders.

 

Moje tople preporuke.

 

Igra je velika oko 1.8 Gb i nije zahtjevna hardwerski, tako da je možete instalirat i po starijim mašinama i po laptopima...

 

System Requirements
  • OS: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.
  • Processor: 1.2 Ghz.
  • Memory: 1024 MB RAM.
  • Graphics: OpenGL 3.3 compatible video card with 512 MB.
  • Storage: 1500 MB available space.
  • Additional Notes: Make sure your video drivers are up-to-date!
Filox čet 24.9.2020 08:03
Nos kaže...

Našao sam tu igru kad sam završio s Xcom 2 jer sam tražio TBS fix. Čini mi se kao odlična ideja, ali mi grafički stil nikako ne paše. Kad bude na popustu uzet ću.

 Grafika je skroz old school, zato sam usporedio s Herojima 3. Lako za grafiku, ako je igra zanimljiva.

Nos čet 24.9.2020 17:51
Filox kaže...
Nos kaže...

Našao sam tu igru kad sam završio s Xcom 2 jer sam tražio TBS fix. Čini mi se kao odlična ideja, ali mi grafički stil nikako ne paše. Kad bude na popustu uzet ću.

 Grafika je skroz old school, zato sam usporedio s Herojima 3. Lako za grafiku, ako je igra zanimljiva.

 Nemam ja ništa protiv old skul grafike, ali stil mi nije odgovorao. U zadnji par godina sam našao nekoliko odličnih igara koje mi na prvi pogled nisu baš sjedale -  xcom, FTL i Darkest dungeon, a danas su mi daleko najbolje igre.