PC igre

Assassin’s Creed Valhala

Cansee čet 30.4.2020 10:01

Kao što već neko vrijeme sugeriraju leakovi, sljedeća priča ACa će biti smještena u nordijsko europsko podneblje i to u slavno doba vikinga. Igra se zove Assassin’s Creed Valhala, a kao što više ljudi zna nego ne zna, prema nordijskoj mitologiji Valhala je ogromna dvorana boga Odina u zemlji bogova Asgardu. Nordijski ratnici koji poginu u borbi odlaze tamo i po cijele dane se bore pa potom jedu i piju, i to će tako biti sve do sudnjeg događaja Ragnaroka. 

 

Trenutno nemamo puno informacija o samoj igri, ali vjerujem da će naš protagonist biti pravi punokrvni viking, te možemo biti sigurni da ćemo imati svoj brod i posadu. 

 

Osobno mi je ovo fantastičan setting igre, jedva čekam da vidim kako će to izgledati.

 

Prema našem vremenu, danas u 17 h će biti prikazan cinematic trailer od neke 4 minute, evo youtube linka https://www.youtube.com/watch?v=rKjUAWlbTJk

 

 

MGloc čet 30.4.2020 10:16

Ovo bi mogla biti igra do jaja, dobro da se ac serijal uhvatio mitologije , ovakvih igara fali na trzistu.Sljedeci ac nakon ovog bi mogao biti u Mayan/Aztec kulturi , nesto slicno po filmu Apokalipto.

Cansee čet 30.4.2020 10:26
MGloc kaže...

Ovo bi mogla biti igra do jaja, dobro da se ac serijal uhvatio mitologije , ovakvih igara fali na trzistu.Sljedeci ac nakon ovog bi mogao biti u Mayan/Aztec kulturi , nesto slicno po filmu Apokalipto.

 

I meni je ovo pun pogodak. Znam da dosta starih fanova nije zadovoljno sa smjerom u kojem ide AC, ali meni je Origins i Odyssey bio odličan, sviđa mi se RPG pristup, ogroman svijet, hrpa stvari za raditi i mislim da je Ubisoft u tome sve bolji i bolji

 

 

Ivan(4) čet 30.4.2020 12:14

Ako se već dotičemo Vikinga / Normana, moj idealni period i lokacija bi bila normanska kraljevina na Siciliji.

 

Kao u svakoj dobroj priči, bio jedan Normanin i imao tri sina. Prvi je osvojio Siciliju, drugi južnu Italiju, a treći je, da ne bi ispao najveći jadnik u familiji, nekom prilikom zaratio sa papom i zarobio ga. Klasična severnjačka priča.  A onda im se nešto desilo i normansko kraljevstvo na Siciliji je postalo najprogresivnije, najprosvećenije i najtolerantnije mesto u Evropi: Normani, katolici, zadržali su sve, i muslimane i pravoslavne Grke i Jevreje i sve ih uključili u javni život.

 

Meni ovo zvuči vrlo "asasinski": prosvetlljenost, sloboda, tolerancija, potraga za znanjem i mudrošću... i nije se dopadalo baš svima u to vreme. Stvorili su potpuno jedinstvenu kulturu i umetnost. Ako se pogleda neka katedrala iz tog perioda, mogu se uočiti, na primer, klasičan zapadnjački opšti plan, arapski ornamenti na fasadi i podnim mozaicima i "pravoslavni" mozaici kojima su prikazani sveci, sa sve grčkim slovima. Kličina simbolike i potencijal za ostavljanje skrivenih tragova koje treba otkriti i dešifrovati je ogroman.

 

S obzirom na to da bi imala Arape, a bila smeštena u Italiji, mogla bi da bude most između bliskoistočnog bratstva i onoga što smo videli u "Eziovoj trilogiji". Istovremeno, lokacija bi bila sveža, jer se radi o potpuno drugom i drugačijem delu Italije i predrenesansnom periodu.

 

Za slučaj da je Sicilija (sa južnom Italijom) previše mala za savremenu AC igru, ovo kraljevstvo se u jednom momentu prostiralo i na području severne Afrike, uključujući Tunis i libijsku obalu sa Tripolijem.

 

A sad kad sam ovo napisao, mogu da kažem da sam prilično siguran da ovo nije ono što ćemo dobiti. 

Vandit čet 30.4.2020 13:10

Kada je Ubisoft u pitanju, ja sam uvijek oprezan. Vidim da dosta ljudi ima velika očekivanja, no ja sam oprezan. Siguran sam da će biti epska najava, no krajnji proizvod će biti vjerojatno generičan u klasičnom Ubisoft stilu. 

JozoBozo121 čet 30.4.2020 18:12
Cansee kaže... 

I meni je ovo pun pogodak. Znam da dosta starih fanova nije zadovoljno sa smjerom u kojem ide AC, ali meni je Origins i Odyssey bio odličan, sviđa mi se RPG pristup, ogroman svijet, hrpa stvari za raditi i mislim da je Ubisoft u tome sve bolji i bolji

 Kad je Desmond umro, Assassin's Creed kakav je bio, krenuo je svome kraju. Unity i Syndicate su slijedili taj duh, ali nije to više bilo to bez Desmondovih sekvenci u "pravom" svijetu. AC Black Flag mi je bio super, ali da je to bila prava punokrva piratska igra nevezano uz Assassine bi bila vjerojatno čak i bolja. 

Origins i Odyssey su super igre, nisam ih niti stigao proći do kraja, no tu su onda potpuno promijenili žanr, otišli su daleko, daleko od onoga što je bilo u prve četiri igre i to sigurno više nije isto, dodavanje nekakvih abilitya i to sve skupa sigurno više nije isti serijal. S te strane sam izgubio volju i za igranjem jer mi to više nije ono što sam volio igrati.

 

Origins i Odyssey su nepobitno dobre igre, ali one su trebale biti svoj serijal, a Assassin's Creed se trebao pustiti da završi. Ali Ubisoft jednostavno hoće izmusti ime serijala i to je tako.

Ivan(4) čet 30.4.2020 18:56

JozoBozo je otprilike izrazio i moje mišljenje i osećanja prema serijalu.

 

Trailer mi je onako... Prvi minut mi je lep i koliko toliko intrigantan. Posle toga, ona borba me nije posebno dotakla. Hidden blade na kraju je lep detalj za nas "nostalgične".

Cansee čet 30.4.2020 19:12
JozoBozo121 kaže...
Cansee kaže... 

I meni je ovo pun pogodak. Znam da dosta starih fanova nije zadovoljno sa smjerom u kojem ide AC, ali meni je Origins i Odyssey bio odličan, sviđa mi se RPG pristup, ogroman svijet, hrpa stvari za raditi i mislim da je Ubisoft u tome sve bolji i bolji

 Kad je Desmond umro, Assassin's Creed kakav je bio, krenuo je svome kraju. Unity i Syndicate su slijedili taj duh, ali nije to više bilo to bez Desmondovih sekvenci u "pravom" svijetu. AC Black Flag mi je bio super, ali da je to bila prava punokrva piratska igra nevezano uz Assassine bi bila vjerojatno čak i bolja. 

Origins i Odyssey su super igre, nisam ih niti stigao proći do kraja, no tu su onda potpuno promijenili žanr, otišli su daleko, daleko od onoga što je bilo u prve četiri igre i to sigurno više nije isto, dodavanje nekakvih abilitya i to sve skupa sigurno više nije isti serijal. S te strane sam izgubio volju i za igranjem jer mi to više nije ono što sam volio igrati.

 

Origins i Odyssey su nepobitno dobre igre, ali one su trebale biti svoj serijal, a Assassin's Creed se trebao pustiti da završi. Ali Ubisoft jednostavno hoće izmusti ime serijala i to je tako.

 

slažem se sve što si rekao. Međutim meni nije smetalo što su te igre bile povezane s ACom jer su iskoristili stvarno dobrih mehanika iz svijeta ACa

 

volio sam stare ACove, ali kad je priča sa Desmondom završila meni je bila ok odluka da se malo ode u nekakve spinoffove. Možda su mi igre jednostavno bile toliko dobre da mi nije smetalo to, ne znam ni sam, u svakom slučaju na Valhalu sam dosta nabrijan

Cansee čet 30.4.2020 19:22

Evo malo nekih info vezane za igru:

 

Assassin’s Creed Valhalla throws players axe-first into ninth-century England, an age of warring kingdoms and Viking conquest. As Eivor, a fierce Viking raider, you’ll lead your clan to build a new home amid England’s fractured dominions. Launching Holiday 2020 on PS5 and Xbox Series X, as well as PS4, Xbox One, PC, and Stadia, Assassin’s Creed Valhalla will let you raid, conquer, and fight for glory in a mysterious, brutal new land.

In Assassin’s Creed Valhalla, nearly every decision you make will have lasting effects throughout the world. Violence won’t be your only tactic for getting what you want; a silver tongue can be as effective as a steel sword when it comes to finding a home for your people. Shifting England’s balance of power and expanding your influence through diplomacy will likely make you more friends than brute force. Every political alliance you build, combat strategy you employ, and dialogue choice you make will alter your journey.

You wouldn’t be a Viking raider without raids, and Assassin’s Creed Valhalla lets you lead surprise longship attacks to pillage enemy territories for much-needed resources, or launch massive assaults against rival Saxon strongholds. Raids will be more action-packed and brutal than anything Assassin’s Creed has seen before, thanks to a visceral new combat system that lets you bash, dismember, and decapitate your foes. Eivor will be able to dual-wield axes, swords, and even shields against the greatest variety of enemy types ever seen in Assassin’s Creed. And if you want to mix it up, the return of the Hidden Blade allows Eivor to assassinate targets with deadly precision.

Playable as female or male, Eivor leads a clan of Norse people across the icy North Sea to flee Norway’s endless war and dwindling resources. If they hope to survive, they’ll have to build a new home in the hostile lands of England. There, you’ll provide for yourself and your people by constructing, customizing, and upgrading your settlement with new buildings like barracks, blacksmiths, and tattoo parlors, all while recruiting new members to grow your clan.

 

E sad osobno se nadam da se neće previše ići u neke diplomacije i vođenje svoga plemena, mislim da mi je Fallout 4 ubio želju za tim da gradiš naselje i brineš se za hrpu ljudi. Iako možda ovo odlično naprave, ali više volim koncept neovisnog viking raidera. U svakom slučaju vjerujem da će borbu napraviti odličnu.

 

 

I za kraj jedan detalj koji sam primjetio na Uplayu: Sail from the harsh and mysterious shores of Norway to the beautiful but forbidding kingdoms of England and beyond.

 

Ovo zadnje mi se jako sviđa, "and beyond", to mi jako smrdi na izlet u Ameriku. Povijesna je činjenica da su Vikinzi prvi prešli Atlantik i stupili u kontakt sa sjevernoameričkim Indijancima, mislim da bi bilo fantastično da to ubace u igru. Iako je realnije da će to biti u nekom DLCu

 

 

JozoBozo121 pet 1.5.2020 08:29

Zanima me hoće li u igri biti raytracing opcije s obzirom da dok igra izađe bi mogle postojati već dvije Nvidia generacije s podrškom i AMD RDNA 2 kartice, a obje next gen konzole za koje izlazi isto imaju podršku.

Bliži mi se vrijeme da umirovim GTX 970, ali čekam da Nvidia i AMD izbace svoje next gen poroizvode sa boljim supportom.

Promster pet 1.5.2020 09:26
JozoBozo121 kaže...

Zanima me hoće li u igri biti raytracing opcije s obzirom da dok igra izađe bi mogle postojati već dvije Nvidia generacije s podrškom i AMD RDNA 2 kartice, a obje next gen konzole za koje izlazi isto imaju podršku.

Bliži mi se vrijeme da umirovim GTX 970, ali čekam da Nvidia i AMD izbace svoje next gen poroizvode sa boljim supportom.

S obzirom da zadnje dvije igre izgledaju dosta jadno, a vrte se još gore (a ne vidim zašto se to neće nastaviti i u ovom nastavku), raytracing bi bilo apsolutni shitshow. 

BeLLicus pet 1.5.2020 20:45
Promster kaže...
JozoBozo121 kaže...

Zanima me hoće li u igri biti raytracing opcije s obzirom da dok igra izađe bi mogle postojati već dvije Nvidia generacije s podrškom i AMD RDNA 2 kartice, a obje next gen konzole za koje izlazi isto imaju podršku.

Bliži mi se vrijeme da umirovim GTX 970, ali čekam da Nvidia i AMD izbace svoje next gen poroizvode sa boljim supportom.

S obzirom da zadnje dvije igre izgledaju dosta jadno, a vrte se još gore (a ne vidim zašto se to neće nastaviti i u ovom nastavku), raytracing bi bilo apsolutni shitshow. 

 Izgledaju jadno? Odi si dioptriju provjeri. Rade kak govno ali da izgledaju jadno. Eto je vec nerealno preseravanje.

Promster pet 1.5.2020 21:29
BeLLicus kaže...
Promster kaže...
JozoBozo121 kaže...

Zanima me hoće li u igri biti raytracing opcije s obzirom da dok igra izađe bi mogle postojati već dvije Nvidia generacije s podrškom i AMD RDNA 2 kartice, a obje next gen konzole za koje izlazi isto imaju podršku.

Bliži mi se vrijeme da umirovim GTX 970, ali čekam da Nvidia i AMD izbace svoje next gen poroizvode sa boljim supportom.

S obzirom da zadnje dvije igre izgledaju dosta jadno, a vrte se još gore (a ne vidim zašto se to neće nastaviti i u ovom nastavku), raytracing bi bilo apsolutni shitshow. 

 Izgledaju jadno? Odi si dioptriju provjeri. Rade kak govno ali da izgledaju jadno. Eto je vec nerealno preseravanje.

Vid je uredu, bez brige...Igrao sam i na konzoli i na PC-u, i izgleda jadno...level of detail, draw distance, animacija trčanja koja je komična itd, itd...Jedan RDR na konzoli pojede AC na PC-u, čak mi nebi bila toliko loša grafika da se igra vrti normalno, ali da sa 1080Ti nemreš izgurati niti 60fps 1440p, to je tragedija.

Cansee sub 2.5.2020 19:28

neka zanimljive stvari koje sam pročitao

 

glavni scenarist igre je Darby McDevitt, a radio je na AC:Revelations, Blackflag i Origins. tip ima ozbiljnu reputaciju

 

Creative Director je Ashraf Ismail, radio na Blackflag i Origins - znači glavni tipovi su radili na assassins creedovima koji su meni osobno bili najdraži

 

Igra će imati tri velika grada za istražiti - London, Winchester, i Jórvík (York)

 

Svaki dio opreme je jedinstven - šta god to značilo, valjda da nećeš pronalaziti sto istih kaciga

 

Moći ćermo bacati sjekire kao u traileru, to mi je odlično

 

Najdraža info dosada, borbu opisuju sa riječima brutal  crunchy  weighty. Kažu da su puno vremena uložili u borbu koja bi trebala odgovarati vikinškoj reputaciji, i trebalo bi stvoriti jedan osjećaj težine i otpora za svaki udarac. Također će biti moguće odsjecati glave i rezati udove

 

u produkciji igre je glavni Ubisoft Montreal - opet oni koji su bili glavni na Blackflagu i Originsu. Pored njih na igri radi još 14 ubisfotovih studija. Za usporedbu na Odysseyu je radilo 7 ili 8, tako sam pročitao.

 

edit: i zaboravio sam, na xbox eventu 7.5., dakle za 5 dana (četvrtak) ćemo vidjeti prvi gameplay igre, to su potvrdili. Ako mi se bude sviđalo ono što vidim, možda padne i preorder, a to sam dosada napravio samo za Witchera 3 i Cyberpunk 2077. Elden Ring bi prednaručio odmah sad naslijepo, ali inače nikako nisam za to, ali moram priznati da sam sve zadovoljniji sa ubisoftom u zadnje vrijeme

Promster čet 7.5.2020 23:28

I ono malo in-game footagea je pokazalo sa im je draw distance i dalje veoma loš. A i jebem ti gameplay trailer, minuta i pol, gameplaya nigdje, a ja sam mislil da će nekih 5-7 minuta pravog gameplaya...Ovo su slobodno mogli skombinirati u reveal trailer. 

Obi Wan pet 8.5.2020 13:45
Promster kaže...

I ono malo in-game footagea je pokazalo sa im je draw distance i dalje veoma loš. A i jebem ti gameplay trailer, minuta i pol, gameplaya nigdje, a ja sam mislil da će nekih 5-7 minuta pravog gameplaya...Ovo su slobodno mogli skombinirati u reveal trailer. 

nikad nisam bio nabrijan na grafiku. nek ja uzivam kad igram, sta me briga kakav je draw distance. to stanem i pogledam pejsaz oko sebe mozda jednom u 5 sati igre kad se popnem na nekakav sync point i to je sve. 

ovdje se ocekivao combat, pokazat malo kako izgleda lvling, skill tree, mozda neke mehanike, a ne ovo sta su stavili. 

VladimirLem pet 8.5.2020 14:16

Odyssey je bio preglomazan i natrpan fillerima da igra jednostavno dopizdi nakon nekog vremena. Imao sam 100 sati igre od čega je komotno moglo bit izbačeno 30ak sati grindanja. Te Ubisoft igre otvorenog svijeta previše sliče jedna drugoj i prenatrpane su dosadama od sporednih questova.

Promster pet 8.5.2020 16:20
Obi Wan kaže...

nikad nisam bio nabrijan na grafiku. nek ja uzivam kad igram, sta me briga kakav je draw distance. to stanem i pogledam pejsaz oko sebe mozda jednom u 5 sati igre kad se popnem na nekakav sync point i to je sve. 

ovdje se ocekivao combat, pokazat malo kako izgleda lvling, skill tree, mozda neke mehanike, a ne ovo sta su stavili. 

Pa nisam ni ja pretjerano, samo da mi se neke stvari ne ističu previše u negativnom smislu, ubija imerziju...

 

Al ovdje je draw distance kriminalan (2D stabla i grmlje na tu blizinu), + ova teksutra kipa iz 2002. I to je samo iz 'gameplay' trailera koji traje minutu.