ramzocro-HCR sri 15.2.2023 20:56

Jel imao tko poteškoća uparivato gw5 sa kineskim mobitelom?

 

Doslovno je borba doći do pripreme sata(kad krene očitavanje), i negdje na 30% me opet pita za uparivanje i nudi mi da potvrdim pin, a na satu ništa ne piše osim onog sranja da pratim na mobitelu setup

Zaporožac čet 16.2.2023 05:27
Bitanga kaže...

 

Bad je jedino što GW4 Pro ne postoji

Ne kontam ove likove koji ti opale TD kao šamar, a mozak im je kaša.

Ako ne znaš, imaš google.

To je prvo pravilo za sve nas koji nešto ne znamo, ili u nešto nismo sigurni....

 

Poslije se još ispriča, a ne ukloni TD, pa će netko tko površno gleda postove s mozgom od kaše, pomisliti kako ti nisi u pravu jer eto imaš 2 TD.

 

ramzocro-HCR kaže...

Jel imao tko poteškoća uparivato gw5 sa kineskim mobitelom?

 

Doslovno je borba doći do pripreme sata(kad krene očitavanje), i negdje na 30% me opet pita za uparivanje i nudi mi da potvrdim pin, a na satu ništa ne piše osim onog sranja da pratim na mobitelu setup

Koji "kineski mobitel" ?

To je širok pojam.

 

Imao sam xiaomi redmi note 9pro i imao sam problema s uparivanjem i na GW3 i na GW4, i morao sam napraviti factory reset da bih ga upario.

Pojedinci su ga uparili s istim mobitelom bez beda...pa sad i s GW5

Eto...

Bitanga čet 16.2.2023 13:30
bik kaže...
3mj imam gw5 crni i vec ogrebotine na kucistu i kopči, kako ce tek izgledati za godinu..

 

Tako da ga nikom nećeš moći više prodati :-)

Sjećam se kad sam kupio Gear S3 već nakon mjesec dana sam mu zgulio bezel na tapetu u jednom hotelu na službenom putu :-)

 

Nedavno sam furao svoj GW4C na servis kad ga je onaj firmware zbrickao. Ono, pic mic je, nikakve ogrebotine ni ništa, a lik u nalogu kod primanja sata napiše "vidljivi tragovi korištenja". Ma di, mamicu ti poljubim :-)

dax-lax čet 16.2.2023 14:10

Vidiš, kod mene gw4 44 već godinu i 4 mjeseca ali imam drugi problem. Ringke tpu zaštitno kućište, bez zaštitnog stakla. Okvir i staklo nemaju ni ograbotine ali zato ona plastika od ispod, ona di su senzori, je izgrebana ko da nema sutra. Razlog je isto to zaštitno kućište. Nakupi se prašine i onda to rusta cijelo vrijeme. Perem sat svaki drugi dan ali prašina očito ima dovoljno vremena za glumit abraziv. 

ramzocro-HCR čet 16.2.2023 14:47
Zaporožac kaže...

Koji "kineski mobitel" ?

To je širok pojam.

 

Imao sam xiaomi redmi note 9pro i imao sam problema s uparivanjem i na GW3 i na GW4, i morao sam napraviti factory reset da bih ga upario.

Pojedinci su ga uparili s istim mobitelom bez beda...pa sad i s GW5

Eto...

 Umidigi A12 pro max. A na moj nova 5t kaže nije podržan sat. Top.

zabranjeniples čet 16.2.2023 23:59

Naručio na kraju Galaxy Watch 4 Classic 46mm preko A1, na 50% popusta na valentinovo akciji.

Mislio sam se ubost Watch 5 PRO LTE varijantu, ali obzirom da od iste kod nas nema koristi, odustao sam.

A na kraju sam uzeo Watch 4 Classic, jer em što me izašao više nego duplo jeftinije, em mi je nešto ljepši.

Jedini osjetni minus u odnosu na Watch 5 PRO mi se čini baterija, ali ne predstavlja mi problem stavit ga na punjač svako drugi-treći dan.

 

Nego, kakvi remeni idu na ovaj sat, klasični 22mm ?

Ako da, znači li to da se može uzet bilo koji od 22mm ili idu posebno za Samsung ?

gnomisa pet 17.2.2023 13:11
dax-lax kaže...

Vidiš, kod mene gw4 44 već godinu i 4 mjeseca ali imam drugi problem. Ringke tpu zaštitno kućište, bez zaštitnog stakla. Okvir i staklo nemaju ni ograbotine ali zato ona plastika od ispod, ona di su senzori, je izgrebana ko da nema sutra. Razlog je isto to zaštitno kućište. Nakupi se prašine i onda to rusta cijelo vrijeme. Perem sat svaki drugi dan ali prašina očito ima dovoljno vremena za glumit abraziv. 

 Kad samsung štedi na materijalima. Samo GW5 pro ima solidnu zaštitu. Safirno staklo su stavili tek na GW5 i GE5 pro ali su zato na GW5 ostavili alumiijskoa (alooo! aluminijsko) kućište koje je sranje, naravno. Band je solidne kvalitete ali isto se relativno brzo potroši. Ispod je keramika pa ti sa 5com ne bi imao gore opisanih problema, valjda. Huawei GT2 pro je bio puno kvalitetniji ali nije bio "punokrvni smartwatch". Nažalost nema savršenog sata. Gledao sam i garmine iako su skuplji ali i oni imaju mane.

ivanm75 uto 21.3.2023 20:03

Pozdrav. Do sad sam koristio samo fitness narukvice al kupio bih si watch 4, onaj manji, 40mm jer imam tanke ruke .
Jel se moze spavati s tim, tojest jel smeta u krevetu na ruci, kad se nocu gnjezdiš, jer fit narukvica ne smeta. Imao sam alarm na njoj itd.
A drugo pitanje, jel radi google pay na njemu, ima li NFC?
I kak se puni, zicno ili bezicno?

dax-lax uto 21.3.2023 21:29
ivanm75 kaže...
Pozdrav. Do sad sam koristio samo fitness narukvice al kupio bih si watch 4, onaj manji, 40mm jer imam tanke ruke .
Jel se moze spavati s tim, tojest jel smeta u krevetu na ruci, kad se nocu gnjezdiš, jer fit narukvica ne smeta. Imao sam alarm na njoj itd.
A drugo pitanje, jel radi google pay na njemu, ima li NFC?
I kak se puni, zicno ili bezicno?

 Za ovo kod spavanje ti teško može neko reći jer je svatko od nas drugačiji. Ja sam spavao dosta puta sa satom (gw4 44) na ruci ali ga u zadnje vrijeme svaki put skidam. Ugodnije mi je bez sata ali siguran sam da postoje osobe kojima uopće ne smeta.

Radi gpay ali ne očekuj jednako brzo ili efikasno očitanje kao na mobitelu. Ovisi i od pos uređaja. Recimo, oni na ina benzinskoj rade 10/10 puta bez greške. U lidlu gotovo svaki put, dok u konzaću imam problema češće. Btw, nfc senzor je na "sjevernom" dijelu sata pa se mora bočno uz remen nasloniti. Sat se puni bezično.

 

Jedan naputak. 40mm model ima dosta manju bateriju, pa stoga i dosta kraćeg trajanja nego 44mm model, koji je i tako 2 dana plafon baterije. Na 40 očekuj dan, možda nešto dulje

Bitanga uto 21.3.2023 21:44

Ne spavam sa satom, ne vidim smisao. Ne nosim ga ni prilikom seksa, pa nema smisla ni kad spavam ;-) Te statistike oko sna su bile zanimljive mjesec dana kad sam imao Fit2, no brzo me pustilo.

 

Google Pay sam koristio par puta, no uglavnom nije praktično jer su POS terminali negdje nagurani pa lakše prislonim karticu (ili mob) nego da natežem rukav i izokrećem si ruku do POS terminala.

Iako zvuči kao super feature u praksi je uglavnom beskoristan, pogotovo u hladnije doba kad imaš i jaknu.

ivanm75 uto 21.3.2023 23:01

Mene ujutro budi fit narukvica jer vibrira na ruci a mob je u dnevnoj sobi. Tak da ne koristim klasican alarm koji bi probudio ostale ukucane. Na taj feature sam se naucio i nemrem se vratit na zujanje alarma. Ne nosim ju radi analize kvalitete sna 😉

 

Hvala za info za slabu bateriju. 

Bitanga uto 21.3.2023 23:23
ivanm75 kaže...

Mene ujutro budi fit narukvica jer vibrira na ruci a mob je u dnevnoj sobi. Tak da ne koristim klasican alarm koji bi probudio ostale ukucane. Na taj feature sam se naucio i nemrem se vratit na zujanje alarma. Ne nosim ju radi analize kvalitete sna 😉

 

Hvala za info za slabu bateriju. 

 

To je ok feature, i ja sam koristio to u početku. Ali onda sam skužio da se ne mislim cijelu noć patiti sa nečim oko ruke samo zato da bi mi 2 sekunde zavibriralo ujutro.

Mob me budi već 20 godina, a sat se preko noći puni da bude spreman za idući dan.

gnomisa sub 29.7.2023 15:45

Predstavljena je Galaxy watch 6 serija. Sad imamo gw6 i gw 6 classic u dvije dimenzije s tim da classic donosi mehanicki rotacijski bezel za nekih 100$ vise. Oba sata imaju novi proc koji je neznatno brzi od serije 5. GW 6 izgleda opet isto (dosadno) kao i gw4/5 dok classic (pogotovo srebrni) izgleda nesto bolje ali me puno. A dosta je tezi. Gw6 serija (vece verzije) imaju bateriju koja traje slicno kao gw5 pro (dakle nekih 3 dana realno) ali su tanji od gw5 a posebno od debelog gw5 pro. Sve u svemu opet kiiii....od samsunga...

EricCartman sub 29.7.2023 23:22

E, ja bih se ubacio na vagon Samsungovih Galaxy Watcheva, pa imam pitanje:
- kada bi cijena novog Watcha 6 mogla pasti na prihvatljivu razinu blizu one na kojoj je sada neznatno slabiji Watch 5?

On je doslovno skoro duplo jeftiniji, a pri izlasku je kako vidim bio podjednako skup.

 

Dok se prvotni Watch 5 sada može naći i za 170€, Watch 6 ne ide ispod 300€. Pa se razmišljam ima li smisla čekati da padne na cca 220€, ili uzeti 5-cu.

Razmišljam se o manjoj verziji, neću ga uopće koristiti za napredne feature, bit će offline, samo vrijeme.

Te za Stravu za dugo plivanje na moru, i eventualno trčanje ili hike jednom mjesečno. More mi je glavni razlog nabavke.

Sil ned 30.7.2023 06:50

Ne znam kakva je sad situacija s Watch 5 i plivanjem u moru ali kod mene su dva Active 2 Watcha stradala u moru. Pogotovo ako ne misliš koristiti napredne funkcije, možda bi bilo dobro razmisliti o nekom provjerenom rješenju za more.

dax-lax ned 30.7.2023 07:34

Također, ne savjetujem za plivanje.
Ima ispod stakleni plate sa senzorima i zavojnicom bežičnog punjenja koji je samo naljepljen za zat. Tokom punjenja se tu dosta zagrije pa s vremenom više nije otporan na prodor vode. I osobno se kupam s njim (gw4) po bazenima, ali manje od kad mi na servis dolaze neispravni jer im uđe voda baš kroz taj donji plate.

EricCartman ned 30.7.2023 13:33
Sil kaže...
Ne znam kakva je sad situacija s Watch 5 i plivanjem u moru ali kod mene su dva Active 2 Watcha stradala u moru. Pogotovo ako ne misliš koristiti napredne funkcije, možda bi bilo dobro razmisliti o nekom provjerenom rješenju za more.

 Hvala vam na odgovorima.

Koje bi to bilo provjereno rješenje za more? Ja sam baš čuo za Samsunga kao najboljeg za tu svrhu.

gnomisa sub 5.8.2023 17:42
MUĆAK kaže...

 

Kupio bih metalnu narukvicu za GW5 40 mm na Amazon.de od 18 do 23 € + dost.10€ , jel netko kupovao tamo ili negdje drugdje .

 Ok je kvaliteta za te pare. A dobro ti dođe da vidiš možeš li se naviknuti na metalnu narukvicu jer može biti problem ako nisi nosio prije klasične satove koji imaju takve narukvice. Titanijske su skuplje ali u pravilu nešto lakše i udobnije od ovih od običnog metala (čelik itd.).

MUĆAK sub 5.8.2023 20:48
gnomisa kaže...
MUĆAK kaže...

 

Kupio bih metalnu narukvicu za GW5 40 mm na Amazon.de od 18 do 23 € + dost.10€ , jel netko kupovao tamo ili negdje drugdje .

 Ok je kvaliteta za te pare. A dobro ti dođe da vidiš možeš li se naviknuti na metalnu narukvicu jer može biti problem ako nisi nosio prije klasične satove koji imaju takve narukvice. Titanijske su skuplje ali u pravilu nešto lakše i udobnije od ovih od običnog metala (čelik itd.).

 

Jesam , imao sam baš titanium narukvicu i sam sat Casio clasic kazaljke nisam ga osjećao na ruci , dok ovaj origi remen na GW5 od silikona me iritira pogotovo sad ljeti a još imam dlakave ruke čak sam jednom sa šišačem obrijao dlake ali isto je bilo , isto tako imam Amazfit GTS2 i njegov remen isto mi nelagodu čini . 

 

Sat mi je crno kućište pa bih kupio ovaj ....

Ali nigdje ne pise da je od titaniuma ili ih nema .

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0BXSLSWKM/ref=ox_sc_act_title_14?smid=A15ZTOHYTE3PXE&th=1

gnomisa ned 6.8.2023 11:43
MUĆAK kaže...
gnomisa kaže...
MUĆAK kaže...

 

Kupio bih metalnu narukvicu za GW5 40 mm na Amazon.de od 18 do 23 € + dost.10€ , jel netko kupovao tamo ili negdje drugdje .

 Ok je kvaliteta za te pare. A dobro ti dođe da vidiš možeš li se naviknuti na metalnu narukvicu jer može biti problem ako nisi nosio prije klasične satove koji imaju takve narukvice. Titanijske su skuplje ali u pravilu nešto lakše i udobnije od ovih od običnog metala (čelik itd.).

 

Jesam , imao sam baš titanium narukvicu i sam sat Casio clasic kazaljke nisam ga osjećao na ruci , dok ovaj origi remen na GW5 od silikona me iritira pogotovo sad ljeti a još imam dlakave ruke čak sam jednom sa šišačem obrijao dlake ali isto je bilo , isto tako imam Amazfit GTS2 i njegov remen isto mi nelagodu čini . 

 

Sat mi je crno kućište pa bih kupio ovaj ....

Ali nigdje ne pise da je od titaniuma ili ih nema .

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0BXSLSWKM/ref=ox_sc_act_title_14?smid=A15ZTOHYTE3PXE&th=1

 A jesi li obrijao dlake samo oko sata?

MUĆAK pon 7.8.2023 01:35
gnomisa kaže...
MUĆAK kaže...
gnomisa kaže...
MUĆAK kaže...

 

Kupio bih metalnu narukvicu za GW5 40 mm na Amazon.de od 18 do 23 € + dost.10€ , jel netko kupovao tamo ili negdje drugdje .

 Ok je kvaliteta za te pare. A dobro ti dođe da vidiš možeš li se naviknuti na metalnu narukvicu jer može biti problem ako nisi nosio prije klasične satove koji imaju takve narukvice. Titanijske su skuplje ali u pravilu nešto lakše i udobnije od ovih od običnog metala (čelik itd.).

 

Jesam , imao sam baš titanium narukvicu i sam sat Casio clasic kazaljke nisam ga osjećao na ruci , dok ovaj origi remen na GW5 od silikona me iritira pogotovo sad ljeti a još imam dlakave ruke čak sam jednom sa šišačem obrijao dlake ali isto je bilo , isto tako imam Amazfit GTS2 i njegov remen isto mi nelagodu čini . 

 

Sat mi je crno kućište pa bih kupio ovaj ....

Ali nigdje ne pise da je od titaniuma ili ih nema .

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0BXSLSWKM/ref=ox_sc_act_title_14?smid=A15ZTOHYTE3PXE&th=1

 A jesi li obrijao dlake samo oko sata?

 

I između nogu i pazuha 🤣🫡

EricCartman sri 9.8.2023 08:42
Sil kaže...
Ne znam kakva je sad situacija s Watch 5 i plivanjem u moru ali kod mene su dva Active 2 Watcha stradala u moru. Pogotovo ako ne misliš koristiti napredne funkcije, možda bi bilo dobro razmisliti o nekom provjerenom rješenju za more.

 Upiknuo Galaxyja 5 za 200€.

Postoji Garmine Marine, ali taj ne vidim ispod 600€. Rađe "potrošim" 3 Samsunga za te iste pare. A i ako se to stražnje staklo ne odlijepi, bar na početku, moći ću malo plivati.