Clockwork sri 30.11.2022 17:57
Bitanga kaže...
Majesty kaže...
Stigao novi update na GW4C.
Ako se ne varam to je ovaj sto otklanja problem s paljenjem uređaja, ali moze izazvati problem s baterijom.

 

Je, odlično, upravo sam maloprije zbrickao Watch 4 Classic s tim updejtom. Verzija sata sa releasea, 08.mj 2021.

Ne može se više upaliti.

 

https://www.androidpolice.com/new-samsung-galaxy-watch-4-update-out-might-brick-watch/

 

Ako imate jednu od prvih verzija Watcha 4 nemojte updejtati do daljnjeg.

https://www.reddit.com/r/GalaxyWatch/comments/ysww4r/galaxy_watch_4_brick_info_database/

 

I moj se zbrickao, a tek jucer mi je dosao update. Nisam pratio ovu temu ali šupendarski od samsunga da nisu povukli update nego ga i dalje nude makar znaju da bricka uređaje.

Sad me zanima jel si reklamirao sat i jel ga moguće popraviti?

Bitanga sri 30.11.2022 18:04
Clockwork kaže...

I moj se zbrickao, a tek jucer mi je dosao update. Nisam pratio ovu temu ali šupendarski od samsunga da nisu povukli update nego ga i dalje nude makar znaju da bricka uređaje.

Sad me zanima jel si reklamirao sat i jel ga moguće popraviti?

 

Eh :-)

Otfurao sam ga u SmartServis u ArenaCentru (u sklopu Samsung dućana).

Još ga nisam dobio nazad, već je prošlo skoro 2 tjedna.

ministar čet 1.12.2022 19:44
Clockwork kaže...
Bitanga kaže...
Majesty kaže...
Stigao novi update na GW4C.
Ako se ne varam to je ovaj sto otklanja problem s paljenjem uređaja, ali moze izazvati problem s baterijom.

 

Je, odlično, upravo sam maloprije zbrickao Watch 4 Classic s tim updejtom. Verzija sata sa releasea, 08.mj 2021.

Ne može se više upaliti.

 

https://www.androidpolice.com/new-samsung-galaxy-watch-4-update-out-might-brick-watch/

 

Ako imate jednu od prvih verzija Watcha 4 nemojte updejtati do daljnjeg.

https://www.reddit.com/r/GalaxyWatch/comments/ysww4r/galaxy_watch_4_brick_info_database/

 

I moj se zbrickao, a tek jucer mi je dosao update. Nisam pratio ovu temu ali šupendarski od samsunga da nisu povukli update nego ga i dalje nude makar znaju da bricka uređaje.

Sad me zanima jel si reklamirao sat i jel ga moguće popraviti?

jesu, povukli su ga, ali su u međuvremenu izbacili novi koji je i dalje brickao neke uređaje

dax-lax sub 3.12.2022 17:33

Ja ne mogu dodat paypal opciju u wallet. Jednostavno ne nudi pod ostalim opcijama. Jedino kredit/debit card.

Mislim, nije da mi treba. To samo iz interesa pokušavam sad. Nisam paypalom platio ništa jedno 7-8 godina

bik sub 3.12.2022 21:57

Ne nudi se u svim državama, ja imam račun u njemačkoj banci koja radi i s paypalom koji je pak virtualnom karticom povezan na google pay pa se sve odvija bez provizije i skida mi direktno s bankovnog tekučeg odmah. Pored toga mi nema smisla dodavat kreditnu karticu i placat kamate.

Paypalom placam sve moguce, doslovno kruh kupujem paypalom kad u pekari platim gpayom :) Skoro sve kupovine online obavljam paypalom jer paypal daje jedinstvenu sigurnost za kupce kod prevara, reklamacija i sl. gluposti. 

Ovo sa satom je baš svinjarija ako vec radi na mobu zasto ne bi i na satu!? ali ne radi. Nisam se tome nadao, citam po samsung members da se navodno na problemu radi..

Bitanga ned 4.12.2022 00:05
bik kaže...

Ne nudi se u svim državama, ja imam račun u njemačkoj banci koja radi i s paypalom koji je pak virtualnom karticom povezan na google pay pa se sve odvija bez provizije i skida mi direktno s bankovnog tekučeg odmah. Pored toga mi nema smisla dodavat kreditnu karticu i placat kamate.

Paypalom placam sve moguce, doslovno kruh kupujem paypalom kad u pekari platim gpayom :) Skoro sve kupovine online obavljam paypalom jer paypal daje jedinstvenu sigurnost za kupce kod prevara, reklamacija i sl. gluposti. 

Ovo sa satom je baš svinjarija ako vec radi na mobu zasto ne bi i na satu!? ali ne radi. Nisam se tome nadao, citam po samsung members da se navodno na problemu radi..

 

Kakve kamate.

Dodaj debitnu karticu i rokaj.

I banka ti daje "jedinstvenu sigurnost za kupce kod prevara, reklamacija i sl. gluposti".

bik ned 4.12.2022 00:20

Fora je sto debitna kartica moje banke ne podrzava gpay , ima odvojena mobilna aplikacija za mobilno placanje koja pak ne radi na satu..

 

Kakvu ti sigurnost banka može dati kad platiš nekom fake web shopu proizvod koji nikad ne dođe?

Bitanga ned 4.12.2022 01:02
bik kaže...

Fora je sto debitna kartica moje banke ne podrzava gpay , ima odvojena mobilna aplikacija za mobilno placanje koja pak ne radi na satu..

 

Kakvu ti sigurnost banka može dati kad platiš nekom fake web shopu proizvod koji nikad ne dođe?

 

Postoje mehanizmi. Naravno, uvijek je bolje da ne kupuješ na fake web shopovima, jel :-)

bik ned 4.12.2022 01:21
Bitanga kaže...
bik kaže...

Fora je sto debitna kartica moje banke ne podrzava gpay , ima odvojena mobilna aplikacija za mobilno placanje koja pak ne radi na satu..

 

Kakvu ti sigurnost banka može dati kad platiš nekom fake web shopu proizvod koji nikad ne dođe?

 

Postoje mehanizmi. Naravno, uvijek je bolje da ne kupuješ na fake web shopovima, jel :-)

 ..ili kupuješ na mjestima gdje postoji mogucnost placanja paypalom :) Znam hrpu ljudi koji su bar jednom nasjeli na fake shop.. uplatili pare na neki račun, proizvod nikad nije došao a banka ne može ništa. .pušing rođo. Ugl. nebitno i OT za ovu temu, GW5 je fora svejedno :)

Bitanga ned 4.12.2022 01:29
bik kaže...

 ..ili kupuješ na mjestima gdje postoji mogucnost placanja paypalom :) Znam hrpu ljudi koji su bar jednom nasjeli na fake shop.. uplatili pare na neki račun, proizvod nikad nije došao a banka ne može ništa. .pušing rođo. Ugl. nebitno i OT za ovu temu, GW5 je fora svejedno :)

 

Pričam o plaćanju karticama, a ne uplatama na tuđe račune, stvarno moraš bit bedast i naivan za tako popušit lovu.

Paypal je ok iako te niti on ne spašava od svega, ali i plaćanje karticama je ok ako imaš malo mozga u glavi.

pasko pon 5.12.2022 17:12

evo izasla neka nadogradnja za galaxy watch 5 pro i odma problemi

vise u autu nece da mi zvuk zvonjave preko auto zvucnika bude isti kao i zvuk zvonjave mobitela

samo na pol sekunde zazvoni i dalje nista zvoni samo telefon

sto je prije radilo bez greske

kada na watch 5 pro zagasim bluetooth odma sve proradi ko i prije nadogradnje

sto napravit

 

sad sam stavio jedan od fordovih zvukova za zvonjavu i sa njima nema problema

ali bi bas volio da svira zvuk zvonjave mobitela

jer imam dosta zvona za pojedine kontakte pa vec po zvuku znam ko me zove

pomagaj

 

provao sam i factory reset telefona i sve od nule

ne pomaze

 

Mrljavi uto 6.12.2022 23:30
pasko kaže...

evo izasla neka nadogradnja za galaxy watch 5 pro i odma problemi

 

 

Meni sve radi ok, bez problema. Možda ima na netu kakvih informacija o eventualnim bugovima?

 

p.s.

Ima li kakvih notes app za GW5 i mob da su sync, a da nije Google Keep? Platio bi koliko košta da košta! Na mobitelu, kompu i online mi je skroz ok aplikacija i koristim ju full ali kao notes na satu, nula bodova! Nespretno i nepregledno, nedostaju bitne opcije... Ne kužim da ovi u Samsungu ili Googlu nisu predvidjeli da je notes/bilješke jedna od must have app.

Bitanga sri 7.12.2022 07:30
Mrljavi kaže...

 

p.s.

Ima li kakvih notes app za GW5 i mob da su sync, a da nije Google Keep? Platio bi koliko košta da košta! Na mobitelu, kompu i online mi je skroz ok aplikacija i koristim ju full ali kao notes na satu, nula bodova! Nespretno i nepregledno, nedostaju bitne opcije... Ne kužim da ovi u Samsungu ili Googlu nisu predvidjeli da je notes/bilješke jedna od must have app.

 
Ja koristim Reminders app za to (na mobu i satu). Syncaju se automatski pa mi je to ok i za bilješke.

Mrljavi čet 8.12.2022 12:03
Bitanga kaže...
Mrljavi kaže...

 

p.s.

Ima li kakvih notes app za GW5 i mob da su sync, a da nije Google Keep? Platio bi koliko košta da košta! Na mobitelu, kompu i online mi je skroz ok aplikacija i koristim ju full ali kao notes na satu, nula bodova! Nespretno i nepregledno, nedostaju bitne opcije... Ne kužim da ovi u Samsungu ili Googlu nisu predvidjeli da je notes/bilješke jedna od must have app.

 
Ja koristim Reminders app za to (na mobu i satu). Syncaju se automatski pa mi je to ok i za bilješke.

 Reminder od sata ili Microsoftov? Da, snalazim se sa njima ali nije to to. Nije to punokrvna apk za notes.

 

Ma na starom Tizen OS-u sam imao/kupio app "MyNotes in Gear" za sat i companion za mob. Točno onakva ap kakva fali na Wearu. Pregledna, intuitivna. Notes, bilješke, reminder, shopping liste... Izgledalo je to na satu kao na ovoj slici dolje. Ne mogu pronaći sliku softvera na Tizenu a ne pali mi se moj stari sat.

 

 

Bitanga čet 8.12.2022 13:26
Mrljavi kaže...

 Reminder od sata ili Microsoftov? Da, snalazim se sa njima ali nije to to. Nije to punokrvna apk za notes.

 

Ma na starom Tizen OS-u sam imao/kupio app "MyNotes in Gear" za sat i companion za mob. Točno onakva ap kakva fali na Wearu. Pregledna, intuitivna. Notes, bilješke, reminder, shopping liste... Izgledalo je to na satu kao na ovoj slici dolje. Ne mogu pronaći sliku softvera na Tizenu a ne pali mi se moj stari sat.

 

 

 

Reminder od Samsunga (na satu i mobu).

Nije ko notes ofc, ali mi je to sasvim dovoljno na satu, ne mislim raditi OneNote bilješke na satu :-)

Dovoljno da imam neki OIB od firme za R1, i par gluposti ako zatreba.

Odučio sam se ovisiti o gadgetima za bitne stvari, tako da mi je ionako sve bitno na mobu.

dax-lax čet 8.12.2022 16:11
Bitanga kaže...
Clockwork kaže...

I moj se zbrickao, a tek jucer mi je dosao update. Nisam pratio ovu temu ali šupendarski od samsunga da nisu povukli update nego ga i dalje nude makar znaju da bricka uređaje.

Sad me zanima jel si reklamirao sat i jel ga moguće popraviti?

 

Eh :-)

Otfurao sam ga u SmartServis u ArenaCentru (u sklopu Samsung dućana).

Još ga nisam dobio nazad, već je prošlo skoro 2 tjedna.

 Jesi dobio vuru nazad?

Bitanga čet 8.12.2022 16:23
dax-lax kaže...

 Jesi dobio vuru nazad?

 

Ne, hvala na pitanju :-)

Baš sam ih danas opet pitao što se događa, odgovor je : "Jedan dio je nedostupan i čeka se odgovor Samsunga."

Očito je firmware update ubio sve :-)
dax-lax čet 8.12.2022 16:51
Bitanga kaže...
dax-lax kaže...

 Jesi dobio vuru nazad?

 

Ne, hvala na pitanju :-)

Baš sam ih danas opet pitao što se događa, odgovor je : "Jedan dio je nedostupan i čeka se odgovor Samsunga."

Očito je firmware update ubio sve :-)

 Jesi se probao điberisat za gw5? 

Bitanga čet 8.12.2022 18:16
Clockwork kaže...

Moj je isto na servisu, cekam sto ce biti. Mislio sam se điberisati za GW5 Pro, ali jednostavno mi je ružniji od GW4 Classica.

Ali treba prvo vidjeti jel popravljivo.

 

Ma da, nije mi GW5 Pro ništ posebno ni ružniji ni ljepši, čak sam čitao da ekipi masovno pucaju oni novi beltovi iako se čine praktični (probao sam u dućanu).

Ali htio bih recimo sivi, sa crnim beltom, a tog nema u kombinaciji, a sam belt je bezobrazno bolesno preskup.

Ali me više jebe što volim bezel, i ovo navigiranje s prstom nije dovoljno dobro.

 

Problem je što ću kroz ovih mjesec dana bez sata još na kraju skužit da mi uopće ni ne treba pa neće više na meni zaradit pare nikad :-P

Za sad mi je jedino falio kad smo žena i ja bili u Arena Centru odnijet sat na servis, pa me zvala kasnije da se nađemo, a ja nisam imao sat da vidim da me zove (a mob u torbici) :-D

display name ivo sub 10.12.2022 14:31
display name ivo kaže...
10alex kaže...

Ima li netko problema sa Wear app?

Kad je hocu otvoriti trazi update i prebaci me na Google Play gdje mi nudi samo Open (kao da ne postoji noviji update).

Pise mi u detaljima da imam 2.2.50.22072061 ali ne spominje koja je update verzija.

 

Moze li to biti zasto sto nisam dao da mi se firmware od sata update-a vec sam jos uvijek na R860XXU1GVH2?

 Ista stvar. Osim što ja jesam ažurirao firmware. Jednom mi je već bilo tako pa je kasnije stigao update i mogao sam ga preuzeti. Pretpostavljam da zato što nemam Samsung mobitel.

 Našao sam kako ovo riješiti. Treba za Galaxy Wearable izbrisati i cache i data, nakon toga ponovno ući u aplikaciju. Ne treba ponovno uparivati sat, samo pita za neke dozvole i pokrene se normalno. Više ne nudi taj update od 5mb koji se ne može preuzeti.

ministar sub 10.12.2022 18:08
Bitanga kaže...
Clockwork kaže...

Moj je isto na servisu, cekam sto ce biti. Mislio sam se điberisati za GW5 Pro, ali jednostavno mi je ružniji od GW4 Classica.

Ali treba prvo vidjeti jel popravljivo.

 

Ma da, nije mi GW5 Pro ništ posebno ni ružniji ni ljepši, čak sam čitao da ekipi masovno pucaju oni novi beltovi iako se čine praktični (probao sam u dućanu).

Valjda ispadaju, tj odlijepe se, ti magneti koji drže.. a praktičan i je i nije - lagano možeš staviti i skinuti sat, ali ne možeš ga malo zategnuti/otegnuti dok ti je na ruci, kao sa klasičnom narukvicom

Bitanga sub 10.12.2022 20:09
ministar kaže...

Valjda ispadaju, tj odlijepe se, ti magneti koji drže.. a praktičan i je i nije - lagano možeš staviti i skinuti sat, ali ne možeš ga malo zategnuti/otegnuti dok ti je na ruci, kao sa klasičnom narukvicom

 

Da, točno to što kažeš.

A i o toj praktičnosti sam isto razmišljao, nekad je zgodno tokom dana malo popustiti ili pritegnuti.

Također ekipa se jako buni na taj d-buckle jer se ne može puniti na nekim charge standovima (čak i samsungovim) jer smeta narukvica.

 

Općenito mi je šokantno da traže 800kn za taj belt. Što se događa sa svijetom? :-)

Krx ned 11.12.2022 19:28

Ni ja ne volim taj magnetic belt jer mi zapesce oscilira u debljini ovisno koliko sam u pokretu i cesto trebam zatezati i pritezati remen.

A i ne dozvoljava da se sat puni na samsungovom magnetic chargeru za mob i sat.

Rijesio stvar zamjenom, dao zeni moj sivi sa magnetic buckleom, njoj je super, a sebi uzeo njen crni za moj GW5 pro.

 

Mrljavi uto 13.12.2022 16:31

Ja sam kupio za 50ak Kn stalak, valjda je to za gw4. Odrezao sam izbočinu (žuta strelica na fotki) jer je smetala zbog debljine za GW5. Ovaj magnetic charger od GW5 podignuo ga na vrh otvora i zalijepio da sjedne točno na sat kada se puni. Ima i originalnijih rješenja ali glavno da mi sat na punjenju ne šeta po stolu i radnom prostoru. Za tu lovu meni je -original! :)